המסחר בבורסה נסגר בעליות: ת"א 125 עבר רף של 1,504 נקודות והגיע לרמת שיא

המדדים ת"א 35 ות"א 125 רשמו עליות של עד 1% ■ אופקו טיפסה ב-8.34% ■ החברה לישראל התחזקה ב-3.84% ■ השער היציג של הדולר עלה קלות ונקבע ברמה של 3.583 שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר הסתיים בעליות שערים

יום המסחר האחרון של השבוע המקוצר בבורסה הסתיים בעליות שערים של המדדים המובילים, ת"א 35 ו-ת"א 125, שעבר רף של 1,504 נקודות והגיע לרמת שיא, ת"א בנקים ות"א טכנולוגיות רשמו עליות של עד כ-1%.

בתוך כך, נפתח המסחר בוול סטריט במגמה חיובית, כשמדד S&P 500 עולה לרמת שיא של כל הזמנים.

מבין המניות במדד ת"א 35 שבלטו בעליות היו  אופקו , מזור רובוטיקה , בי-קום , איי.די.איי ביטוח , כיל ו החברה לישראל . מבין המניות  שבלטו בירידות היו נייס , הראל השקעות , בזן (בתי  זיקוק לנפט חיפה), מיי סייז  ו מדיוי .

מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.64 מיליארד שקל ובאג"ח בכ-3.3 מיליארד שקל. הדולר עלה קלות ונקבע ברמה של 3.583 שקל. שער היורו נקבע על 4.197 שקל. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות בבורסה נמשכות; מניית ח.מר קופצת

הבורסה לניירות ערך בת"א ממשיכה להסחר ביום המסחר האחרון של השבוע המקוצר בעליות. 

מדד ת"א 35 עולה ב-0.66%, ת"א 125 גם כן עולה לשיא של יותר מ-1,500 נקודות, מדד הבנקים עולה ב-0.87% ו הנדל"ן ב-0.4%. הדולר עולה ב-0.5%  מול השקל ונסחר לפי שער חליפין של 3.59.

מניית חברת ח.מר קופצת בעקבות ההודעה כי חברת בת שלה חתמה על הסכם ל-3 שנים עם אופציה להארכה בשנתיים נוספות לאספקה והתקנה של מערכות גילוי והתרעה. היקף ההסכם כ-19 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שאול שני רוצה להנפיק את ECI בלונדון לפי חצי מיליארד ליש"ט

שאול שני, הבעלים של ECI
שאול שני, הבעלים של ECIצילום: סיון פרג'

המיליארדר הישראלי שאול שני מקדם את הנפקתה הראשונית (IPO) של חברת התקשורת ECI טלקום בבורסת לונדון. לפי הערכות בשוק ההון, ECI מעוניינת לבצע את ההנפקה לפי שווי של כחצי מיליארד ליש"ט (650 מיליון דולר) ולגייס כ-150-100 מיליון ליש"ט.

שני נערך לבצע את ההנפקה בסוף השנה או בתחילת 2019, על בסיס הדו"חות החציוניים של 2018. את ההנפקה יובילו הבנקים ברקליס ו־UBS, לצד משרד עו"ד אנגלי, שכתב את התשקיף. ככל שההנפקה תושלם, ECI תהפוך לחברה ציבורית - בפעם השנייה בתולדותיה, לאחר שנסחרה בעבר בנאסד"ק.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר מתנהל בעליות; מניית קווליטאו מזנקת ב-6%

המסחר בבורסה לניירות ערך בת"א ממשיך להתנהל בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 125 עולה ב-0.54%, מדד הבנקים עולה ב-0.77%  ו נדל"ן ב-0.4%. הדולר עולה קלות מול השקל ונסחר לפי שער חליפין של 3.586 שקל לדולר.

חברת קווליטאו עולה בכ-6% בעקבות הדיווח על קבלת הזמנה של כ-1.1 מיליון דולר מחברה העוסקת בייצור מוליכים למחצה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלביט מערכות זכתה בחוזה של 173 מיליון דולר ממדינה במזרח אסיה

חברת אלביט מערכות שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, זכתה בחוזה בהיקף של 173 מיליון דולר לאספקת עמדות נשק ימיות שנשלטות מרחוק, עבור חיל הים ומשמר החופים של מדינה במזרח אסיה. מניית אלביט מערכות עולה ב-3% לשווי של 20.6 מיליארד שקל בתגובה להודעה, ומשלימה עלייה של 5.2% מתחילת 2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח באיחור - ובעליות שערים

בעקבות תנודות גדולות במדדים, יום המסחר האחרון של השבוע המקוצר נפתח באיחור של כ-8 דקות ובעליות שערים של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.52%, ת"א 125  עולה גם הוא ב-0.52%. מדד ה בנקים עולה ב-0.84% ומדד ה נדל"ן ב-0.16%.

חברת אלביט מערכות דיווחה על עסקה גדולה בהיקף של 173 מיליון דולר , שבמסגרתה היא תספק לכוחות הצבאיים של מדינה באסיה פסיפיק עמדות נשק ימיות שנשלטות מרחוק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה ייפתח על רקע השיאים בוול סטריט

הבורסה לניירות ערך בת"א תפתח את יום המסחר האחרון של השבוע המקוצר בניסיון להמשיך את המגמה החיובית שבה הסתיים המסחר ביום שני האחרון, לפני חופשת יום כיפור. זאת אחרי שאתמול הסתיים המסחר בעליות שערים של המדדים המובילים בהובלת מניות הפיננסים.

כך מדד S&P 500 התקרב לרמת שיא, וגם המדדים המובילים האחרים כמו נאסד"ק ו דאו ג'ונס שנסחרים סביב רמות שיא.

עליות המדדים בארה"ב מגיעות בעקבות הערכות המשקיעים כי הנזק הכלכלי עקב ההסלמה במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין יהיה מצומצם מכפי שחששו.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים טיפסה ב-0.02% לרמה של 3.08% - רמתה הגבוהה ביותר זה כמעט ארבעה חודשים - וקרובה כעת לשיא של שבע שנים של 3.109%. במהלך הימים האחרונים התברר כי מכסי יבוא שהטילו ארה"ב וסין זו על זו השבוע, יהיו בשלב ראשון בשיעור של 10% בלבד, נמוך מהציפיות של 25%. בנוסף, ראש ממשלת סין התחייב היום כי ארצו לא תפתח במלחמת מטבע בתגובה למכסים האמריקאים.

מחיר הנפט זינק מעל לרמה של 70 דולר לחבית, ונסגר בשיא של יותר מחודשיים בניו יורק, לאחר שמלאי הנפט הגולמי בארה"ב ירד זה השבוע החמישי ברציפות, ובצל ציפיות להמשך ירידה של יצוא הנפט מאיראן, על רקע הסנקציות האמריקאיות.

המסחר בבורסות אסיה מתנהל במגמה מעורבת על רקע התפוגגות החששות בקרב המשקיעים כי סבב המכסים הנוכחי של טראמפ יגרום למלחמת סחר כוללת בעולם.

בקרב המניות כיל תפתח את המסחר לאחר שביום שני זינקה ב-3.6%, זאת בעקבות הדיווח שחברת האשלג בבעלות ממשלת בלארוס תספק אשלג בכמויות שלא נמסרו, אך במחירים גבוהים יותר מהעסקות הקודמות.

970 עובדי חברת נדל"ן ותשתיות שיכון ובינוי המאוגדים בהסתדרות עובדי הבנין הכריזו על סכסוך עבודה, זאת בעקבות דרישת עובדי החברה לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי לעיגון ולהבטחת זכויות העובדים, ולהסדרת מכלול ההיבטים וההשלכות של מכירת השליטה בחברה על העובדים. העסקה המדוברת הינה מכירת השליטה (46%) בשיכון ובינוי על ידי אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון, לידי נתי סיידוף תמורת 1.1 מיליארד שקל - עסקה שהושלמה בתחילת אוגוסט 2018. עובדי שיכון ובינוי תובעים בין השאר לשתפם בפירות המכירה, כלומר לקבל מענק מכירה, וכן להאריך את תוקפם של ההסכמים הקיבוציים הקיימים.

חברת התרופות טבע השלימה את הצעת הרכש החלקית שלה למחזיקים באיגרות חוב שהנפיקה בעבר. טבע הודיעה שתרכוש איגרות חוב שנושאות ריבית של 1.7% ועומדות לפירעון ב-2019, בהיקף של 400 מיליון דולר. זה הוא הסכום המקסימלי שהקצתה טבע לצורך רכישה של אג"ח מסדרת חוב זו, שיתרתה היא 2 מיליארד דולר. כמו כן אנליסטים צופים מכירות של עד מיליארד דולר בשנה לתרופה החדשה של טבע. אנליסטים צופים כי אישור שיווק התרופה נגד המיגרנה בטווח הקצר תביא לתרומה מוגבלת להכנסות ולרווח של טבע ואת התרומה הגדולה יותר ניתן יהיה לראות ב-2019.

בזק תיסחר אחרי שאושרו תנאי הסחר למנכ"ל החדש שלה דודו מזרחי וליו"ר החדש שלמה רודב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker