המסחר בתל אביב ננעל בעליות, דלק אנרגיה ויוניטרוניקס מזנקות

הצעת הרכש של קבוצת דלק הקפיצה את מניית דלק אנרגיה ■ עליות בולטות גם בטבע ובפרטנר

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: מוטי מילרוד
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ננעלה בעליות חדות; ת"א 35 זינק ב-1.6%

המסחר בבורסת תל אביב ננעל הערב (א') בעליות חדות: מדד ת"א 35 עלה ב-1.6%, ומדד ת"א 125 התחזק ב-1.4%. מדד ת"א בנקים קפץ ב-1%, ומדד ה ביומד זינק ב-1.4%.

דלק אנרגיה בלטה בעלייה של 13% בעקבות הצעת הרכש שפירסמה קבוצת דלק, ו יוניטרוניקס זינקה בכ-10% לאחר הדיווח על החוזה החדש. טבע קפצה ב-8.7%, בזק התחזקה ב-7%, אופקו הלת' עלתה בכ-6.3% לאחר ההתרסקות ביום חמישי, ומניית פרטנר הוסיפה 7.8%. מנגד, מניית נייר חדרה ירדה ב-2.9% ו אינטרקיור נחלשה ב-3.9%.

כמו בשוק המניות, גם איגרות החוב הממשלתיות נסחרות בעליות. אג"ח שקלית לפדיון ב-2028 עלתה ב-0.22%, והתשואה עליה ירדה ל-2.2%. מדדי התל בונד (איגרות חוב קונצרניות) נסחרו בעליות שערים של עד 0.09%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יוניטרוניקס זכתה בחוזה של 10 מיליון דולר - והמניה מזנקת

חניון אוטונומי של יוניטרוניקס
חניון אוטונומי של יוניטרוניקס

חטיבת החניונים הרובוטיים של  יוניטרוניקס  חווה צמיחה מואצת לקראת פיצולה לחברה נפרדת. יוניטרוניקס, שבשליטת קרן פימי (49.99%) וחיים שני, המייסד והמנכ"ל (21.9%), חתמה על הסכם בסך 10.1 מיליון דולר עם לקוח אמריקאי להקמת חניון אוטונומי במבנה בבוסטון. מניית יוניטרוניקס עולה ב-7.8% בעקבות הדיווח על החוזה החדש.

יוניטרוניקס תקבל את התמורה עבור הפרויקט בהתאם לאבני דרך בביצועו, ואילו החברה תכיר בדו"חות הכספיים בהכנסה מהפרויקט לפי שיטת התשומות, כלומר, על פי החלק היחסי של ההשקעה שבוצעה ביחס לעלות ההקמה הכוללת הצפויה. יוניטרוניקס מעריכה שהקמת הפרויקט תושלם ב-2020. הפרויקט בבוסטון יהיה החניון האוטונומי ה-16 שיוניטרוניקס מקימה בצפון אמריקה - שישה מהחניונים כבר פועלים ועשרה בהקמה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות חדות בבורסה בהובלת טבע; ת"א 35 מזנק 1.3%

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל בעליות חדות: מדד  ת"א 35   עולה ב-1.3% בהובלת מניית טבע , ומדד   ת"א 125  עולה ב-1.2%. מדד ת"א בנקים מתחזק ב-0.9%.

טבע   בולטת בעלייה של 8%.   אופקו הלת'   מוסיפה כ-8.8% לאחר ההתרסקות ביום חמישי. פרטנר מזנקת ב-7%. גם   יוניטרוניקס   מטפסת בכ-7%. מנגד, מניית   נייר חדרה  יורדת ב-2.9%.

בשוק האג"ח הממשלתיות נרשמות תנועות לשני הכיוונים. איגרות החוב הממשלתיות נסחרות בעליות. אג"ח שקלית לפדיון ב-2028 עולה ב-0.3%, והתשואה עליה יורדת ל-2.19%. מנגד, מדדי התל בונד (איגרות חוב קונצרניות) נסחרים בירידות של עד 0.02%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות של כ-1% בפתיחת המסחר בת"א; טבע מזנקת

המסחר בבורסת תל אביב נפתח בעליות: מדד  ת"א 35  עולה ב-1%, ומדד  ת"א 125  עולה ב-0.8%. מדד הבנקים מתחזק ב-0.7%.

טבע  בולטת בפתיחה בעלייה של 8.6%.  אופקו הלת'  מוסיפה כ-5% לאחר ההתרסקות ביום חמישי. גם  יוניטרוניקס  מטפסת בכ-5%. מנגד, מניית  נייר חדרה  יורדת ב-2.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גיוס מוצלח לקרסו מוטורס: ביקושים של כ-700 מיליון שקל להנפקת האג"ח

קבוצת  קרסו מוטורס - יבואנית רכבי רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה – השלימה ביום חמישי את השלב המוסדי של הנפקת איגרות חוב בבורסה. ההנפקה זכתה לביקושים של כ-686 מיליון שקל, מתוכם בחרה החברה לגייס סכום של כ-244 מיליון שקל .

ההנפקה בוצעה בדרך של הרחבת 3 סדרות אג"ח (א', ב' ו-ג'). במכרז על סדרה א' נרשם ביקוש של כ-145 מיליון שקל ערך נקוב וגויס כ-40 מיליון שקל, במכרז על סדרה ב' נרשם ביקוש של כ-111 מיליון שקל ערך נקוב וגויס כ-47 מיליון שקל ובמכרז על סדרה ג' נרשם ביקוש של כ-430 מיליון שקל וגויס כ-157 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דריו הלת' גייסה 10.35 מיליון דולר; "ישמשו להאצת הצמיחה לעבר רווחיות"

מפתחת מוצרי הבריאות הדיגיטליים, דריו הלת', המציעה פתרונות ניהול מידע רפואי באמצעות תקשורת ניידת, הודיעה על השלמת גיוס פרטי בהיקף של 10.345 מיליון דולר, לפני הוצאות הנפקה ויועצים, מגופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים.

החברה הנפיקה 4,266,800 מניות במחיר של 0.90 דולר למניה, 1,806,923 מניות בכורה המירות סדרה D במחיר של 3.60 דולר למניה וכן אופציות לרכישת עד 9,195,604 מניות במחיר מימוש של 1.25 דולר למניה. האופציות יהיו ניתנות למימוש החל מה-14 במרץ 2019, ויפקעו ב-13 בספטמבר 2021. מניות הבכורה סדרה D יהיו המירות באופן אוטומטי לכ-7,227,692 מניות במצטבר ובמחיר המרה של 0.90 דולר למניה, בכפוף לאישור אסיפת בעלי המניות.

"דריו הלת' נמצאת בעיצומו של תהליך צמיחה מואצת אל עבר רווחיות. אנו מאמינים כי לחברה טכנולוגיה מאוד חזקה וסל שירותים ברפואה הדיגיטלית המשפר את מצב החולים תוך השגת חיסכון משמעותי לגופים המבטחים", אמר ארז רפאל, מנכ"ל דריו הלת'.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע המסחר המקוצר בתל אביב: טבע, אופקו וקבוצת דלק במוקד

שבוע המסחר המקוצר ייפתח הבוקר (א') על רקע היציבות היחסית שנרשמה בוול סטריט בסוף השבוע. בימים שלישי ורביעי לא יתקיים מסחר בשל יום הכיפורים.

ביום חמישי, מדד ת"א 35 ירד ב 0.35% בעקבות קריסת מניית אופקו ב-35%, על רקע החשדות בארה"ב כי בעל השליטה, פיליפ פרוסט, הריץ את מניות החברה. המסחר במניה התנהל בסוף יום המסחר בלבד על פי החלטת הבורסה והבוקר הוא צפוי להתחדש. מדד ת"א 125 ירד ב-0.2% ומדד הבנקים עלה 0.9%.

טבע תרכז עניין לאחר שרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) העניק לה אישור לשווק את Ajovy, זריקה עבור מבוגרים לטיפול במיגרנה. Ajovy היא התרופה השנייה לטיפול במיגרנה באמצעות נוגדן שחוסם את החלבון CGRP, אך היא הראשונה והיחידה שיש בה גם אופציה לטיפול באמצעות זריקה אחת ל-3 חודשים ולא רק באמצעות זריקה אחת לחודש כמו התרופה הראשונה שאושרה לשיווק, Aimovig, של חברת אמג'ן, במאי 2018.

קבוצת דלק תעמוד גם היא במוקד כאשר לפי הערכות בשוק ההון, אסי ברטפלד, המנכ"ל הוותיק של קונגלומרט האנרגיה שבשליטת יצחק תשובה, צפי להודיע על פרישתו מהתפקיד לאחר החגים. המועמד המוביל להחליפו מטעם בעל השליטה הוא יעקב אורבך, לשעבר ראש החטיבה העסקית בבנק הפועלים, שהצטרף לקבוצת דלק לפני כשלושה חודשים ומונה לתפקיד מנהל פיתוח עסקי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker