מניית אופקו קרסה ב-35% והפילה את מדד ת"א 35

המסחר במניה נפתח בסוף היום בלבד, זאת לאחר שביום שישי המסחר בה בנאסד"ק הופסק בעקבות דיווח כי בעל השליטה, פיליפ פרוסט, חשוד בהרצת מניות ■ ת"א 125 איבדה 0.2% ■ מדד הבנקים עלה ב-0.91%

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בירידות

יום המסחר בבורסה הסתיים בירידות של המדדים המובילים כאשר מחזור המסחר היה גבוה ועמד על 1.4 מיליארד שקל. מדד ת"א 35 ירד ב 0.35% בעקבות קריסת מניית אופקו ב-35%. המסחר במניה נפתח בסוף היום בלבד על פי החלטת הבורסה. ביום שישי האחרון המסחר במניה בנאסד"ק הופסק בעקבות דיווח כי בעל השליטה בחברה, פיליפ פרוסט, חשוד בהרצת מניות.

מדד ת"א 125 סיים את היום עם ירידה של 0.2%. בתוך כך, מדד הבנקים דווקא עלה ב 0.91%.

שוק האג"ח סגר את יום המסחר בעליות. אפיק האג"ח הממשלתי הצמוד סיכם את יום המסחר של השבוע המקוצר בעליות של עד 0.44%. גם אפיק האג"ח הלא צמוד סיכם את יום המסחר בעליות של עד 0.45%.

המסחר בדולר הסתיים והשער היציג נקבע על 3.575. המשמעות היא התחזקות של השקל בכ-0.36%. לאחר קביעת השער היציג ממשיך השקל ומתחזק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלטשולר שחם מגדילה את אחזקתה בריט1: תשקיע 50 מיליון שקל

חברת ריט1, שמנוהלת על ידי שמואל סייד ודרור גד, תגייס 50 מיליון שקל מקופות הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם בהנפקה של 1.95% ממניותיה. בעקבות כך, תגדיל אלטשולר שחם את אחזקתה בריט 1 מ-8.5% ל-10.35% לאחר ההנפקה בדילול מלא.

המניות יוקצו לקופות הגמל וקרנות הפנסיה של אלטשולר שחם במחיר של 14.9 שקל למניה, שנמוך ב-0.8% ממחיר הסגירה של המניה לפני פרסום הידיעה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות בבורסה מתחזקות

עליות השערים בבורסה התחזקו, לאחר שבשעות הצהריים חוו התמתנות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.47%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.44%, מדד הבנקים מטפס ב-0.57%. פעילי הבורסה ממתינים לקראת סוף המסחר, אז יתקיים המסחר המיוחד במניית אופקו .

לייבפרסון (.LivePerson, Inc) העוסקת בפיתוח טכנולוגיות אינטראקציה עם גולשים, הודיעה היום על עסקה עם ענקית התקשורת טי מובייל (T-Mobile), במסגרתה תספק החברה את פלטפורמת LiveEngage לשירות הלקוחות של טי מובייל. פלטפורמת LiveEngage, המאפשרת שליחת הודעות מיידיות, נבחרה כדי לתמוך באסטרטגיית שירות הלקוחות החדשה של טי מובייל, "צוות המומחים" (Team of Experts), המתעתדת להחליף את השירות הטלפוני הארכאי.

הפלטפורמה מחברת בין צוות המומחים של טי מובייל לבין ערוצי ההודעות המידיות השונים המועדפים על הלקוחות, ובכך מספקת את יכולות המיכון והתפעול החיוניות ליצירת חוויית שירות חיובית בהיקפים גדולים. לאחר ההודעה, מניית לייבפרסון עולה ב-3.4%.

המסחר ב דולר הסתיים, והשער היציג נקבע על 3.575. המשמעות היא התחזקות של השקל בכ-0.36%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות השערים במסחר בבורסה מתמתנות

עליות השערים במסחר בבורסה בתל אביב מתמתנות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.35%, מדד  ת"א 125 עולה ב-0.39%, מדד הבנקים עבר לירידה של 0.06%.

את עיקר העניין מרכזת מניית אופקו, שבעל השליטה בה, פיליפ פרוסט, חשוד בהרצת מניות. בעקבות כך הודיעה הבורסה כי הוחלט לדחות את המסחר באופקו לתום יום המסחר שיתקיים היום, בשל פקיעת אופציות המעוף השבועיות. לפי ההערכות, עם פתיחת המסחר המיוחד מחיר מניית אופקו ירד בכ-40%.

כלכלית ירושלים מקבוצת מבנה הודיעה היום כי חברת מעלות החליטה על דירוג ilA+ לחברת כלכלית ירושלים.  עוד קבעה מעלות דירוג ilAA- לסדרת האג"ח י"ד המובטחת בנכסי נדל"ן ודירוג ilA+ לסדרות האג"ח י"ב, י"ג ו-ט"ו,  שאינן מובטחות בנכסי נדל"ן.

במעלות מציינים כי בשנים האחרונות שיפרה החברה את פרופיל הסיכון הפיננסי עם יישומה של אסטרטגיה פיננסית להורדת מינוף וחיזוק בסיס ההון. מינוף החברה ירד מכ-85% בסוף 2015 לכ-59% בסוף הרבעון השני של 2018 ומדיניות החברה היא להמשיך לפעול להורדת המינוף לכיוון55% . הורדת המינוף נעשתה בין היתר באמצעות תקבולים של כ-2.5 מיליארד ש"ח ממימוש נכסים, מהנפקות הון בקבוצה בסך של כ- 1.5מיליארד שקל ומהימנעות מחלוקת דיווידנדים.

ה דולר התחזק הבוקר קלות מול השקל, וכרגע השקל מתחזק מול הדולר במסחר רק ב-0.2%. ונסחר לפי שער של 3.58 שקלים לדולר.

בשוק האג"ח נשמרת מגמת המסחר המעורבת באפיק האג"ח הממשלתי הצמוד, בעוד שבאפיק הממשלתי הלא צמוד נסחרים האג"חים בעליות שערים של עד 0.16%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות. מדד תא 35 עולה ב-0.5%, מדד תא 125 עולה ב-0.35%, מדד ה בנקים עולה ב-0.33% והשקל מתחזק אל מול ה דולר ב-0.34% ונסחר ב-3.574 שקלים לדולר.

בשוק האג"ח נרשמה מגמה מעורבת. האג"ח הממשלתיות הצמודות בטווחי הזמן הקצרים והבינוניים נסחרות בעליות של עד 0.07%, ואילו האג"ח ארוכות הטווח יורדות ב-0.28%. גם האג"ח הממשלתיות הלא צמודות נסחרות במגמה מעורבת: האג"ח קצרות ובינוניות הטווח נסחרות בעליות של עד 0.07%, והארוכות נסחרות בירידות של עד 0.22%.

המסחר בבורסה מתנהל על רקע המגמה המעורבת במסחר בוול סטריט מדד  דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, מדד S&P 500   ירד ב-0.1%, ו הנאסד"ק   ירד ב-0.2%. על רקע העליות בבורסות אסיה, לאור הדיווחים כי ארה"ב הציעה לסין לשוב לשולחן המשא ומתן ולדון בסוגיות הקשורות למתיחות הסחר בין המדינות, טוקיו עולה ב-0.9%; הונג קונג עולה ב-1.4%, אחרי שישה ימי מסחר רצופים של ירידות; שנחאי עולה ב-0.1%; סיאול מתחזקת ב-0.2%; סידני יורדת ב-0.4%.

בנוסף, חברות המסתמכות על יצוא ביפן, כמו הונדה וטויוטה, רושמות עליות של יותר מ-1%, סופט בנק היפנית עולה ב-4.5%. העליות ביפן נרשמות גם הודות להיחלשות הין, מה שמאפשר ליצואניות היפניות להיות תחרותיות יותר. הין התחזק ב-0.1% מול הדולר ונסחר סביב שער של 111.39 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker