השנה העברית בתל אביב נסגרה בעליות קלות

מדד ת"א 35 רושם עליה של 0.1% בעוד שת"א 90 עולה ב-0.7% ■ מדד הבנקים עולה ב-1% ■ הדולר נחלש ויורד מתחת ל-3.6 שקלים

TheMarker
עדכונים

השנה העברית בתל אביב נסגרה בעליות קלות

עליות קלות סגרו את יום המסחר האחרון של השנה העברית בבורסה של תל אביב. מדד המניות הגדולות, ת"א 35 עלה אמנם רק ב-0.1%, אך המניות הבינוניות, דחפו את הבורסה למעלה כך שמדד ת"א 90 עלה ב-0.7%.

הגדילו לעשות מניות הבנקים, שסבלו מחולשה השבוע. מדד הבנקים טיפס ב-1% ותיקן במשהו את הירידות החדות של הימים האחרונים. מניית ה בינלאומי זינקה בכ-2%.

ה דולר היציג נסגר על 3.595 שקל לדולר, ירידה של 0.7%, ואילו לאחר קביעת היציג המשך הדולר להחלש לרמה של 3.58 שקל לדולר. זוהי ירידה של כ-3% בדולר בתוך פחות משלושה שבועות.

בשוק האג"ח היו ירידות קלות באג"ח הקונצרני ועליות קלות באג"ח הממשלתי.

גארי ברנט מרוצה: הסכנה להורדת הדירוג של אקסטל הוסרה בשל השיפור במצב התזרימי

הסכנה להורדת דירוג האשראי של אקסטל, שבבעלות גארי ברנט, הוסרה הבוקר (ה'). חברת דירוג האשראי מידרוג הוציאה מבחינה (Credit watch) את דירוג החוב של יזמית הנדל"ן הניו יורקית והותירה הדירוג ברמה של A3 עם אופק יציב.

החוב הוכנס לבחינה, לאחר שאקסטל החליטה במארס לבצע חלוקת דיווידנד של 75 מיליון דולר, מהלך שהביא להתפטרותם של שני דירקטורים. ההחלטה להוציא את החברה מרשימת המעקב התקבלה למרות שאקסטל הודיעה באוגוסט על חלוקת דיווידנד נוספת של 50 מיליון דולר.

במידרוג נימקו את הסרת בחינת הדירוג בכך שאקסטל מחזיקה במלוא סכום פירעון הקרן של סדרת אג"ח א' מדצמבר 2018 (50% מהסדרה), יחד עם חתימה על הסכם מימון חדש שחתמה עם הבנק JP Morgan. עם זאת, הבהירו במידרוג כי חלוקות דיווידנד נוספות, שאינן בתרחיש הבסיס לדירוג, עלולות להשפיע לשלילה על דירוגה של אקסטל.

לכתבה המלאה

עליות קלות בבורסה בתל אביב

עליות קלות בפתיחת המסחר בבורסה בתל אביב. מדד ת"א 25 רושם עליה של 0.25% בעוד שת"א עולה ב-0.35%. מוביל את העליות מדד הבנקים, שנחלש מאוד בשני ימי המסחר שחלפו. המדד עולה ב-0.7%. המניות המובילות את העליות בבנקים הן שתיים שנחבטו קשות אתמול - לאומי ו הפועלים .

בשוק המט"ח, הדולר נחלש ויורד מתחת ל-3.6 שקל. הדולר איבד בחודש האחרון 10 אגורות. היורו נסחר מתחת ל-4.2 שקל.

מניות הבנקים במרכז

המאניה דיפרסיה בשוקי ההון בעולם נמשכת: הבורסות בארה"ב קרובות לשיא ובשווקים המתעוררים מתרחשת מיני מפולת. גם בורסות אירופה והמזרח משדרות חולשה משמעותית.

אתמול היה יום שלילי גם באירופה וגם בתל אביב כאשר וול סטריט סגרה את היום הגרוע ביותר מזה כמה שבועות בהשפעת מניות ההייטק שנמצא בשיא. הבורסות באסיה פתחו בירידות קלות.

המניות שיעמדו היום במרכז המסחר בת"א הן מניות הבנקים, שנפלו אתמול בחדות לאור מכירת המדינה את שארית החזקתה ב בנק לאומי והודעתה של בעלת השליטה ב בנק הפועלים, שרי אריסון, על עזיבת הבנק.  

בתוך כך, קסטרו, שהודיעה על כניסה לארה"ב עם חברת הבת קרולינה למקה, תרכז גם היא עניין במהלך המסחר.

הדולר נסחר בשפל של שלושה חודשים סביב שער של 3.6 שקל לדולר, עם עוד ירידה של 0.4% במהלך הבוקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker