ת"א סגרה בעליות קלות, המשביר לצרכן נחלשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבורסה בת"א סגרה בעליות

הבורסה לניירות ערך בת"א סיימה את היום הראשון של המסחר בספטמבר בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.6%, ת"א 125 התחזק ב-0.54% ות"א בנקים הוסיף 0.76%. מדד נדל"ן עלה קלות ב-0.1%

אפריקה ישראל להשקעות עלתה ב-58% בעקבות העברת השליטה בחברה לידי מוטי בן משה והייתה בין המניות הבולטות שסיימו את המסחר עם התחזקות. בין המניות שירדו בלטו מניות קבוצת יעקובי , משביר לצרכן , קשרי תעופה , רבוע כחול נדל"ן  ו קרסו

המסחר בת"א מתנהל בעליות

המסחר בת"א ממשיך להתנהל בעליות. מדד ת"א 35 מתחזק ב-0.47%, מדד ת"א 125 ב-0.44% ונדל"ן ב-0.1%. מחזור המסחר מסתכם ב-560 מיליון שקל.

המניות שבולטות בעלייה הן שפיר הנדסה , אשטרום קבוצה , ביוטיים  ו חילן.   מניות קרסו מוטורס , אזורים , רבוע כחול נדל"ן ו איסתא בולטות בירידתן.

אספן גרופ תרחיב את המתחם הלוגיסטי של טימברלנד בהולנד ב-40 מיליון שקל

אספן גרופ , העוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים, ממשיכה להעמיק את אחיזתה בשוק ההולנדי. החברה הודיעה היום (א') כי תשקיע כ-40 מיליון שקל בהרחבת המתחם הלוגיסטי של טימברלנד בהולנד, ותרכוש את הקרקע הסמוכה למתחום אותו היא משכירה לחברת האופנה בעיר אלמלו.

הסכם השכירות החדש בין החברות יכנס לתוקפו החל מאפריל 2019 למשך 10 שנים.  דמי השכירות השנתיים שיניב המתחם הלוגיסטי המורחב יסתכמו בכ-2.6 מיליון יורו.

לכתבה המלאה

בונוס ביוגרופ גייסה 18 מיליון שקל בהנפקה פרטית

חברת בונוס ביוגרופ גייסה 18 מיליון שקל בהנפקה פרטית ל-8 משקיעים. החברה הנפיקה 30 מיליון מניות חדשות, שהן 3.5% מהונה של החברה לאחר ההנפקה, תמורת 60 אגורות למניה - מחיר שגבוה ב-2.4% ממחיר המניה בסוף המסחר ביום חמישי שעבר, ומשקף שווי חברה של 486 מיליון שקל לפני ההנפקה. בונוס התחייבה, כחלק מהסכמי ההשקעה, לפעול לרשום את מניותיה למסחר בנאסד"ק.

לידיעה המלאה

עליות קלות במסחר בת"א; היקף המסחר מסתכם ב-280 מיליון שקל

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות קלות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.16%, ת"א 125 ב-0.2% ,ת"א נדל"ן ב-0.27% ות"א בנקים עולה ב-0.4%. מחזור המסחר הגיע עד כה לכ-280 מיליון שקל בלבד.

המניות שבולטות כיום בעליה הן של חברות אופקו , לייבפרסון , פתאל החזקות . המניות שבולטות בירידות הן של טבע , פריגו ו אורמת טכנולוגיות .

הפחתה של כ-81 מיליון שקל בשוויו של קניון האופנה TLV השפיעה לרעה על התוצאות של חברת רבוע כחול נדל"ן (מחזיקה ב-50% מהקניון) לרבעון השני של 2018 שבו החברה רשמה ירידה של 11% בהכנסות מדמי שכירות ברבעון השני, לעומת הרבעון המקביל, והרווח הנקי שלה נפל ב-89% לרמה של כ-4 מיליון שקל. 

בית המשפט אישר: אפריקה ישראל תעבור מלב לבייב למוטי בן משה

מוטי בן משה. בשוק עדיין לא יודעים איך מתכנן לסגור את ההנפקהצילום: אייל טואג

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר את הסדר הנושים שבמסגרתו תימכר חברת אפריקה ישראל השקעות לידי מוטי בן משה. ההסדר אושר בתום דיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט. במסגרת ההסדר, צפויים מחזיקי האג"ח של החברה לקבל החזר של 2.3 מיליארד שקל מתוך חוב כולל של כ-3 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

בעלי השליטה באשטרום מגדילים את אחזקותיהם בקבוצה, והמנייה עולה ב-4.2%

פרופסור יצחק סואריצילום: עופר וקנין

בעלי השליטה ב קבוצת אשטרום , המשפחות נוסבאום, גירון, משורר, ליפשיץ ורובין, הגדילו את אחזקותיהם במניות הקבוצה – במחיר הגבוה בכ-10% ממחיר השוק. יונדקו, חברה פרטית המוחזקת על ידי בעלי השליטה באשטרום, רכשה כ-14.5% מהון המניות של החברה מידי קבוצת ההשקעות אלייד בתמורה לכ-200 מיליון שקל.

העסקה התבצעה לפי מחיר של 16.5 שקל למניה. המחיר בעסקה משקף שווי של כ-1.36 מיליארד שקל לאשטרום. לאחר העסקה, תחזיק יונדקו בכ-73.2% מאשטרום, מניות בשווי שוק של כ-900 מיליון שקל, בעוד אלייד תישאר עם אחזקת מיעוט של 4.5%. שיעור אחזקות הציבור, כולל אחזקת המיעוט של אלייד, יעמוד כ-26.75%. מניית אשטרום עולה ב-4.2% בתגובה לעסקה.

>>>לכתבה המלאה

תמר פטרוליום מחלקת דיווידנד של כ-140 מיליון שקל

ליעמי ויסמן, מנכ"ל תמר פטרוליוםצילום: ללא קרדיט

תמר פטרוליום , המחזיקה במאגר תמר, הודיעה הבוקר (א') על חלוקת דיווידנד בסך של כ-39 מיליון דולר (כ-140 מיליון שקל). מדובר בחלוקת הדיווידנד השנייה של החברה, שהוקמה לפני כשנה, ובסך הכל חילקה כ-71 מיליון דולר.

תמר פטרוליום נוהגת לחלק למשקיעים את מלוא יתרת העודפים שצברה. הדיווידנד - שהיום הקובע לו הוא 26 בספטמבר - משקף תשואת דיווידנד שנתית של כ-18% (סך החלוקה למניה לעומת מחירה בבורסה לפני שנה). מניית תמר פטרוליום רשמה עלייה של כ-18% בחודש האחרון. עם זאת, מאז ההנפקה המניה איבדה 15%.

לידיעה המלאה

גמידה סל של כלל ביוטכנולוגיה תנסה לגייס 75 מיליון דולר בנאסד"ק

חברת גמידה, שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (18%), נוברטיס (18%) ו אלביט טכנולוגיות (14%) הגישה טיוטת תשקיף חסויה לרשות ניירות ערך האמריקאית. גמידה סל לא ציינה לאיזה שווי חברה היא מכוונת, אולם על פי ההערכות, היא תנסה לגייס 80-75 מיליון דולר לפי שווי חברה של 350-300 מיליון דולר לפני הגיוס.

גמידה סל עוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ומחלות נדירות של מח העצם. החברה מגייסת חולים לניסוי קליני בשלב השלישי בחולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות Nicord - תרופה שקיבלה ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) ומסוכנות התרופות האירופית (EMA) מעמד של תרופת יתום, והוכרה על ידי ה-FDA כטיפול פורץ דרך. על פי הערכות, גמידה סל גייסה עד כה שליש עד מחצית מ-140 החולים שאמורים להשתתף בניסוי השלישי.

לכתבה המלאה

המסחר בבורסה נפתח ביציבות; ביצועי המדדים באוגוסט היו טובים

הבורסה לניירות ערך בת"א פותחת היום את שבוע המסחר החדש של חודש חדש ספטמבר שבו יהיו מעט ימי מסחר בשל חגי תשר"י. המסחר בתל אביב נפתח ביציבות של המדדים המובילים ת"א 35 ו ת"א 125 , בעוד שמדד הבנקים רושם עליות קלות של 0.25% . היום אין מסחר בדולר-שקל.

בסוף שבוע האחרון המסחר בארה"ב הסתיים ביום שישי האחרון יחסית ביציבות. כך מדד דאו ג'ונס ירד קלות ב-0.1%, נאסד"ק עלה ב-0.3%, S&P 500 סיים את המסחר ביציבות.

חודש אוגוסט היה חודש טוב מבחינת הביצועים של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עלה ב-5.5% ות"א 125 ב-6%. בסוף שבוע האחרון גם הסתיימה עונת הדו"חות הכספיים  לרבעון השני של 2018, וקרוב ל-80 חברות חיכו עד הדקה ה-90 כדי לפרסם את תוצאותיהן. ברשימה זו נכללים חברות כמו אלון רבוע כחול, רבוע כחול נדל"ן, גולף , קרסו מטורס , קבוצת לוזון , גינדי השקעות, אפריקה השקעות, חלל תקשורת ועוד.

חברת כלל ביוטכנולוגיה שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, הודיעה כי החברה הבת ודנטרה (Vedantra) השלימה גיוס הון של 26 מיליון דולר. כמו כן דיווחו כלל ביוטכנולוגיה ו אלביט מדיקל טכנולוג'יס , כי החברה הבת שלהן גמידה סל, הגישה טיוטת תשקיף לא פומבית לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) לקראת גיוס הון אפשרי.  טבע ו פריגו ייסחרו היום בורסה בת"א בפערי ארביטראז' שליליים של 2.1% ו-2.4%.

חברת אספן גרופ ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק ההולנדי, בו היא מתמקדת במהלך השנה האחרונה. החברה הודיעה היום, כי תרחיב עבור רשת האופנה הגלובלית "טימברלנד" את המתחם הלוגיסטי שאספן משכירה לה בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד, בהשקעה של כ-40 מיליון שקל (כ-10 מיליון יורו).

קבוצת אשטרום דיווחה הבוקר, כי בעלי השליטה מגדילים את אחזקותיהם במניות הקבוצה. עפ"י הדיווח, יונדקו - חברה פרטית המוחזקת על ידי בעלי השליטה בקבוצת אשטרום - רכשה כ-12 מיליון מניות של הקבוצה, המהוות כ-14.53% מהון המניות של הקבוצה מידי קבוצת אלייד. העסקה התבצעה לפי מחיר של 16.5 שקל למניה, הגבוה בכ-10% משווי החברה בבורסה, והמשקף שווי של כ-1.36 מיליארד שקל לקבוצת אשטרום. בסך הכל, שולם תמורת המניות האמורות סך של כ-200 מיליון שקל על ידי יונדקו. לאחר העיסקה יעמוד שיעור אחזקות הציבור במניות הקבוצה על כ-26.75%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker