יום המסחר בבורסה נסגר בעליות; מדד הבנקים עלה ב-2.2%

מניית דיסקונט עלתה ב-2.8%, מניית הפועלים עלתה ב-2.65% ולאומי עלתה ב-2.3% ■ מדד ת"א 35 עלה ב-0.9%, בהובלת מניית פתאל החזקות, שעלתה ב-4.9%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נסגרה בעליות שערים

הבורסה לניירות ערך בתל אביב סיימה את יום המסחר השני של השבוע עם עליות שערים של המדדים המובילים בהובלת מדד ה בנקים, שעלה ב-2.2%. מבין מניות הבנקים, את העלייה החדה ביותר רשמה מניית דיסקונט שעלתה ב-2.8%, מניית הפועלים  עלתה ב-2.65% ו לאומי עלתה ב-2.3% .

מדד ת"א 35 עלה ב-0.9%, בהובלת מניית פתאל החזקות שעלתה ב-4.9%  בעוד שמניית חברת הנדל"ן אמות ירדה ב-1.3%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.8% .

מדד הנדל"ן ירד קלות, וה דולר סיים את המסחר מול השקל ביציבות, ושערו היציג נקבע ברמה של 3.64 שקלים. מחזור המסחר הסתכם ב-1.6 מיליארד שקל.

מניית פרוטרום עלתה ב-1.5% וריכזה מחזור גבוה של 221 מיליון שקל. מניית אורביט עלתה ב-3.5%, וזה 11 יום נסחרת בעליות. מניית  אפריקה נכסים עלתה ב-1.3%, וזה עשרה ימים היא נסחרת בעליות שערים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגזר שיתוף הרכבים הפיל את הרווח הנקי של שגריר ב-70%, מניית החברה נופלת

דו"חות לא פשוטים עבור חברת  שגריר , המפעילה את שירותי התחבורה השיתופיים קאר2גו, אוטו-תל ו-mobike, ומספקת שירותים לחברות ביטוח. החברה דיווחה היום (ב') על צניחה של 71% ברווח הנקי והמנייה נופלת בכמעט 6%. בכך היא משלימה צניחה של כ-25% מתחילת השנה כאשר שווי החברה יורד כעת ל-130 מיליון שקל.  

מגזר שיתוף הרכבים מוסיף להעיב על תוצאות החברה, כפי שעשה ברבעון הקודם, בעוד ששגריר ממשיכה להתפרס בערים נוספות בישראל והכניסה לכל עיר טומנת בחובה השקעות כבדות. עם זאת, גם ללא ההשקעות, הפעילות בכל עיר הפסדית, או במקרה הטוב מאוזנת. זאת, להוציא את פעילות אוטו-תל, הממומנת בין היתר על ידי עיריית תל אביב. בנוסף לאלו, הושפעו דו"חות החברה לרעה מהשקעותיה בחברה הטכנולוגית שמאחורי מיזם הרכב השיתופי ושגריר מחפשת כעת משקיע למיזם זה.

לדיווח המלא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נקסטקום: עלייה של 40% בהכנסות ל-80 מיליון שקל ברבעון

קבוצת נקסטקום , בשליטתו של גיא ישראלי (62%), דיווחה על רבעון נוסף עם שיפור בתוצאות הכספיות. הכנסותיה של החברה ברבעון השני של 2018 הסתכמו בכ-80.1 מיליון שקל, גידול של 40% לעומת כ-57 מיליון שקל ברבעון השני של 2017.

נקסטקום היא חברה קטנה בבורסה – שנסחרת לפי שווי של כ-95 מיליון שקל בלבד. החברה עוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומי התקשורת והאנרגיה המתחדשת. מניית נקסטקום עולה לאחר פרסום הדו"חות בכ-3%. המניה עלתה במהלך 12 החודשים האחרונים בכ-75%.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אופל בלאנס בתוצאות שיא: עלייה של 80% ברווח

אופל בלאנס , העוסקת במתן שירותים פיננסיים לעסקים קטנים ובינוניים בתחום האשראי החוץ בנקאי, דיווחה היום על תוצאות שיא לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2018. החברה, שבשליטת משפחת מזרחי, רשמה עלייה של 80% ברווח לכ-10.3 מיליון שקל במחצית הראשונה, הודות להגדלת תיק הלקוחות של החברה.

ההכנסות משירותים פיננסיים ברבעון השני של שנת 2018 הסתכמו בכ-14.2 מיליון שקל, גידול של כ-25.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במחצית הראשונה של שנת 2018 הסתכמו בכ-28.2 מיליון שקל, צמיחה של כ-25.5% בהשוואה להכנסות של כ-22.5 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2017.

>>>לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר מתנהל בעליות; אשטרום ובריינסוויי עולות

הבורסה בת"א ממשיכה להסחר בעליות שערים של המדדים המובילים: ת"א 35 , ת"א 125 , בנקים ו נדל"ן .

חברת הנדל"ן אשטרום נכסים , מקבוצת אשטרום, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני של השנה, שמהן עולה כי הרוויחה ברבעון השני של 2018 כ-89 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ-56 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. גם מניה בריינסווי עולה בעקבות תוצאות חיוביות שפירסמה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכנסות בריינסוויי צמחו ב-57%

משקיעי בריינסווי מרוצים מהמשך הצטמצמות ההפסד התפעולי של החברה בדו"חות הרבעוניים שפירסמה היום. ההפסד הסתכם במיליון דולר בלבד, לעומת 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מניית החברה מזנקת כעת בכ-9% במחזור מסחר של 4.7 מיליון שקל, בהשוואה לממוצע יומי של כ-760 אלף שקל בחצי השנה האחרונה.

החברה הציגה הכנסות של 3.7 מיליון דולר, גידול של 57% בהשוואה לתקופה המקבילה. בשל מעבר החברה לאסטרטגיה של השכרת מוצריה, חשוב יותר לבחון את ההכנסות מהשכרות, ואלו גדלו ב-42% לשיא של  2.26 מיליון דולר. הגידול בהכנסות מהשכרה נתמך בשיא של היקפי חוזי ההשכרה המחייבים שחתמה עם הלקוחות, כך דיווחה החברה.

>>>> לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גזית גלוב מתרחבת: רכשה מרכז מסחרי בסביון ב-116 מיליון שקל

הכניסה ליישוב סביון
הכניסה ליישוב סביוןצילום: avishai teicher, ויקיפדיה

בעודה מחפשת דרכים להרחיב את היקף הנדל"ן הפרטי שלה, גזית גלוב מרחיבה את תיק הנכסים שלה בישראל. חברת הבת (בבעלות מלאה), גזית גלוב ישראל, הודיעה היום (ב') כי רכשה קרקע בשטח של כ-30 דונם בסביון, שעליה מרכז מסחרי בנוי בשטח של כ- 3,200 מ"ר, בתמורה ל-116 מיליון שקל.

בין השוכרים המרכזיים במרכז המסחרי: שופרסל , בית קפה, פיצרייה, בית מרקחת, בתי רופאים וכן משרדים שונים. על הקרקע קיימות זכויות בנייה מאושרות בהיקף של כ-3,700 מ"ר למסחר ומשרדים, שנמצאות בשלב קבלת היתר בנייה. יתרת הקרקע, בשטח של כ-15 דונם, שלא תנוצל במסגרת ההרחבה, תשמש בעתיד את החברה לפיתוח שימושים מעורבים.

לקריאת הכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בית ההשקעות מור נכנס לתחום הגמל - קיבל אישור לרכישת אינטרגמל

בית ההשקעות מור דיווח הבוקר (ב') כי הוא קיבל אישור מרשות שוק ההון לרכישת חברת הגמל אינטרגמל. על ידי כך מקווה בית ההשקעות, שמנהל נכסים בהיקף של כ-20 מיליארד שקל, להיכנס לתחום הגמל.

החברה תציע קופות גמל לתגמולים ולפיצויים, קרנות השתלמות וקופות גמל להשקעה, וכן תנהל את קופת הגמל "חיסכון לכל ילד", על בסיס הפלטפורמה של אינטרגמל המאפשרת לבצע את כל הפעולות בחשבון באופן דיגיטלי.

לכתבה המלאה

יוסי לוי, מייסד ומנכ"ל מור
יוסי לוי, מייסד ומנכ"ל מורצילום: חיים אפירט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרווח של אשטרום נכסים קפץ ב-60%

אשטרום נכסים הרוויחה כ-89 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 - גידול של 59% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. עיקר הגידול נבע ממכירת אשלון מלונאות. הרווח הנקי במחצית הראשונה של 2018 הסתכם בכ-85.2 מיליון שקל. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיווידנד של 25 מיליון שקל לבעלי המניות.

הכנסות החברה הסתכמו בכ-58.3 מיליון שקל, לעומת כ-59.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות כללו 12.2 מיליון שקל ממכירת שטחי משרדים בהקמה (פרויקט LYFE) כתוצאה מיישום לראשונה של תקן 15 IFRS. מנגד, נגרעו הכנסות הנכס בדיסלדורף שנמכר אשתקד. כמו כן, השנה ההכנסות אינן כוללות את הכנסותיה של חברת קניונים בישראל.

>>> לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רקח של פימי תייצר תרופות ומוצרים עבור טבע

חברת רקח , שבשליטת קרן פימי (52%), חתמה על מסמך עקרונות מחייב עם חברת טבע , שלפיו חברת ויטאמד שבבעלותה המלאה של רקח תספק לטבע שירותי ייצור של תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם רופא, ומוצרים למניעת זיהומים בבתי חולים.

המוצרים שתייצר רקח יסופקו בלעדית לטבע וישווקו על ידי טבע בישראל וברשות הפלסטינית. תקופת ההתקשרות בין טבע לויטאמד תהיה בת 10 שנים, ותוארך אוטומטית לתקופה של שלוש שנים נוספות - אלא אם אחד הצדדים הודיע שנתיים מראש על רצונו להפסיק את ההסכם.

לכתבה המלאה

תרופה
צילום: Bloomberg
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תיק ההלוואות של טריא קפץ ל-850 מיליון שקל

אייל אלחיאני
אייל אלחיאניצילום: StrugoPhotography

תחום ההלוואות מעמית לעמית (P2P) - אחד מאפיקי המימון החדשניים והאלטרנטיביים למערכת הבנקאות המסורתית - ממשיך להתרחב בקצב מהיר: חברת טריא (Tarya), המובילה את התחום בישראל, גייסה בשלושת החודשים האחרונים כ-200 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים, כך שתיק ההלוואות שלה תפח ל-850 מיליון שקל. בחברה מעריכים כי בתוך חודש יצמח תיק ההלוואות למיליארד שקל.

ההלוואות מעמית לעמית (P2P) מתבצעות באתרי אינטרנט שמחברים בין מלווים - הציבור, שמחזיק בחסכונות של עשרות או מאות אלפי שקלים - לבין לווים, שהם אנשים פרטיים או עסקים קטנים ובינוניים הזקוקים לאשראי שאינו בנקאי.

לקריאת הכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איך מפסידים 77% על ההשקעה בחצי שנה? תשאלו את אלשטיין

הקריסה שחלה בחודשים האחרונים בשוק מטבעות הקריפטו, מחלחלת אל הדו"חות הכספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2018 של חברת אי.די.בי פיתוח שבבעלות איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין.

אי.די.בי, המנוהלת על ידי שולם לפידות, השקיעה 14.5 מיליון דולר בדצמבר 2017 בעסקיה של חברת קולו (Colu). קולו מפעילה אפליקציה של ארנק דיגיטלי, המעודדת את המשתמשים לשלם בעסקים מקומיים באמצעות מכשיר הסלולר, תוך מתן תמריץ לשני הצדדים — הלקוחות ובעלי העסקים. יחד עם שאר המטבעות הדיגיטליים, קרס בחודשים האחרונים המטבע קולו (CLN) שהנפיקה החברה בתחילת השנה.

לקריאת הכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחה בעליות במדדים המובילים

הבורסה לניירות ערך בת"א פתחה את יום המסחר השני של השבוע עם עליות שערים במדדים המובילים: ת"א 35 , ת"א 125 , בנקים ו נדל"ן . הדולר נסחר בירידות שערים קלות מול השקל סביב השער של 3.64.

מבין המניות הבולטות בעלייה בפתיחת המסחר נמצאות מניות של בית ההשקעות מיטב דש ושל ביוטיים .

חברת אינטרנט זהב , החברה האם של בזק, פירסמה היום תוצאות חלשות לרבעון השני. ההפסד של החברה גדל ברבעון ל-217 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 60 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בית ההשקעות מור הודיע כי קיבל היתר מרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לרכישת אינטרגמל, ובכך מרחיב את פעילותו לתחום החיסכון לטווח ארוך. חברת הגמל של מור תמשיך לנהל מסלולי השקעה מחקי מדד, ובכוונתה להקים מסלולי השקעה חדשים בניהול אקטיבי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לקראת פתיחת המסחר: הבורסה תנסה לשמור על מומנטום חיובי

הבורסה לניירות ערך בתל אביב תפתח את יום המסחר השני של השבוע לאחר שבארה"ב ובאירופה לא התנהל אתמול מסחר בשל חופשת יום ראשון. המסחר בשווקי אסיה המסחר מתנהל בעליות הבוקר על רקע הדיווחים כי אחד המשקיעים הבולטים בעולם, וורן באפט, בדרך להשקיע כ-300 מיליון דולר בחברה לתשלומים דיגיטליים בהודו.

המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות של המדדים המובילים - מדד ת"א 35 , ת"א 125 , מדד הבנקים ומדד הנדל"ן .

המניות של טוגדר ומדיוי זינקו אתמול בשיעורים דו-ספרתיים - וזאת על רקע ההערכות בשוק כי עשוי להינתן בקרוב היתר ליצוא הקנביס. טבע ירדה אתמול בשל פערי ארביטראז'. גם מניית לאומי אבדה אתמול כ-0.7%.

היום ובהמשך השבוע יימשכו פרסומים של דו"חות כספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2018, לאחר שאתמול פורסמו בין היתר דו"חות של פז ואירונאוטיקס. בקרוב גם אמורה להסתיים עסקת המיזוג של חברת פרוטרום לתוך IFF .

החברה הישראלית קולורצ'יפ (ColorChip), שמפתחת טכנולוגיית תקשורת אופטית, נמצאת בשלבים סופיים של מכירתה לחברה סינית תמורת כמיליארד שקל בעסקת מזומן.

המרוויחות הגדולות מהעסקה צפויות להיות הקרנות BRM של של אלי ברקת, ו–IGP של חיים שני ומשה ליכטמן. קרנות הון סיכון אחרות שמשקיעות בחברה הן: ג׳מיני, וינטג׳, Scale–up ו–CIR Tech fund. בתחילת דרכה השקיעו בחברה גם הקרנות ורטקס ובסמר. ואולם במהלך השנים החברה ערכה שינוי במבנה ההון שבמסגרתו נמכרו מניות החברה מחדש לקבוצת משקיעים חדשה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker