המסחר ננעל בעליות; מדד הבנקים ירד ב-1%

האווירה החיובית בבורסות העולם נרשמה גם בתל אביב: מדד ת"א 90 קפץ ב-0.9% ■ אלביט מערכות עלתה ב-4.3%, ודחפה עם בזק וכיל את ת"א 35 לעליות של 0.35% ■ אל על זינקה ב-5.9%, לאחר עלייה של 7.3% אתמול ■ סודהסטרים נחלשה בכ-0.3% ■ הדולר נחלש

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה חיובית בבורסה; מניות הבנקים העיבו

המסחר בבורסה ננעל גם היום במגמה חיובית, כשמדדי ת"א 35 ו תא 90 טיפסו ב-0.35% ו-0.9% בהתאמה. מדד הבנקים , מנגד, נחלש ב-1% בלחץ מניות לאומי , פועלים ו מזרחי טפחות .

אלביט מערכות זינקה ב-4.3% במחזור גבוה, בזק התחזקה ב-2.9% לקראת דו"חותיה שיתפרסמו ביום חמישי, ו כיל ו חברה לישראל טיפסו ב-1.4% ו-1.1% בהתאמה. לאחר פרסום הדו"חות, גזית גלוב התחזקה ב-1.1%, ויקטורי איבדה 2.3%.

מניות הסלולר רשמו יום נוסף של עליות בהמשך המגמה החיובית מאז פרסום דו"חותיהן בשבוע שעבר, כש סלקום עלתה ב-2.3% ו פרטנר ב-1.6% - לאחר שקפצה אתמול ב-6.4%.

מניות הקנאביס טוגדר ו מדיוי זינקו ב-13.4% ו-32.8% בהתאמה. 

ברקע להתבטאויות של הנשיא טראמפ כנגד הבנק המרכזי וכוונותיו להעלות את הריבית, נחלש שער ה דולר ב-0.19% ל-3.655 שקל לדולר, וגם לאחר קביעת השער היציג הוא מאבד כ-0.4% ויורד לרמות של 3.64 שקלים לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גזית גלוב עולה לאחר הדו"חות

חיים כצמן
חיים כצמןצילום: Agaton Strom

גזית גלוב פירסמה היום (ג') את הדו"חות שלה לרבעון השני של 2018 והשוק מגיב בחיוב כאשר מניית החברה עולה ביותר מ-1.3% ומייצגת לחברה שווי שוק של 6.4 מיליארד שקל, הנמוך ב-7.5% משווייה בתחילת השנה.

בזכות שינויים בשערי מט"ח, ההכנסות מהשכרת מבנים בניכוי הוצאות הפעלת הנכסים (NOI) גדלו ל-504 מיליון שקל, עלייה של 2.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, בנטרול השינוים, הנתון מציג ירידה של 3% בהשוואה לתקופה המקבילה – זאת בשל מכירת נכסים.

"הנושא החוויתי תופס יותר ויותר מקום ונרשמת מגמה כלל עולמית מעניינת", אמר חיים כצמן ל-TheMarker. "הרבה מאוד שחקני אונליין מגיעים לחנויות פיזיות - לאחר שמגיעים למסקנה שהם לא יכולים לנהל רק ברשת. וולמארט הציגה לאחרונה עלייה של 11% במכירות, והדבר מתעמת פעם נוספת עם הקונספט של חנויות אונליין בלבד. בזמן שכל הענקים רבים ביניהם, קמים אלפי יזמים שנכנסים לעולם הריטייל ומצליחים להקים חנויות בוטיק שונות, בהם מבשלות בירה, חנויות בגדי וינטג', בתי קפה וכלי בית".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצעה לרכישת השליטה בסאטקום ב-29 מיליון שקל

דן זייצ'ק
דן זייצ'ק, מנכ"ל סאטקוםצילום: ענבל מרמרי

מפרקיה של קבוצת יורוקום תקשורת, שהיתה בשליטת שאול אלוביץ', קיבלו הצעה מחברת ליקוויד טלקום (Liquid Telecom) לרכוש את אחזקותיה של יורוקום תקשורת בחברת סאטקום תמורת 29 מיליון שקל.

ההצעה משקפת מחיר של 1.20 שקל למניה - גבוה ב-0.8% ממחיר השוק של המניה. בתגובה לידיעה עולה מניית סאטקום ב-3.8% במחזור של 77 אלף שקל, שגדול פי שבעה מהמחזור היומי הממוצע במניה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלביט מערכות ואל על בולטות לחיוב

המסחר מוסיף להתנהל במגמה חיובית, עם עלייה של 0.6% ב ת"א 35 וקפיצה של 1.1% במדד ת"א 90 . מניית אלביט מערכות בולטת לחיוב עם עלייה של 3.9%, ו אל על קופצת ב-6% בהמשך לזינוק של 7.2% אתמול.

כלכלית ירושלים עולה ב-2% לאחר הדו"חות, ויקטורי מאבדת 2.2% לאחר הדו"חות, ו גזית גלוב מתחזקת ב-1.3% לאחר הדו"חות.

מניות הסלולר פרטנר ו סלקום ממשיכות במגמה החיובית מאז דו"חותיהן בשבוע שעבר, ומנגד מניות הבנקים לאומי , פועלים ו מזרחי טפחות צבועות באדום בהיר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איך אומרים ועדת ששינסקי ביוונית? קפריסין רוצה להגדיל התמלוגים מאפרודיטה

קידוח גז בקפריסין
קידוח גז של נובל אנרג'י בקפריסיןצילום: AFP

ממשלת קפריסין מעוניינת "לדון מחדש" על הסכם חלוקת ההכנסות והתמלוגים ממאגר אפרודיטה, המוחזק על ידי דלק קידוחים , נובל אנרג'י ובריטיש גז (Shell), במטרה להגדיל את חלקה של המדינה – כך אמר אתמול דובר ממשלת קפריסין, פרודרומוס פרודרומו (Prodromos Prodromou) לפי דיווח של סוכנות הידיעות בקפריסין (CNA).

"חברי הממשלה, שייפגשו ביום שלישי בבית הקיץ של הנשיא, עשויים להחליט האם לפתוח במו"מ מחודש (עם חברות הגז, ע"א), ואם כן – מה יהיה הכיוון שלו ובאיזה תנאים", אמר פרודרומו על פי CNA. "אנו נמצאים כעת בנקודה שבה יש לנקוט החלטות בעלות חשיבות אסטרטגית", הוסיף.

מקורב לשותפות במאגר אפרודיטה אישר כי הממשלה בקפריסין נערכת לדון בתנאים הפיסקליים, שכוללים בין היתר את שיעור התמלוגים. לדברי המקורב, בקפריסין מתכוונים להקים צוות מקצועי שינסה ליישר קו  בין כל התנאים של כל המכרזים בקפריסין מאחר שכרגע אין תיאום בין המכרזים שפירסמה הממשלה לחיפוש גז ונפט, בגלל ההבדל במועד פרסומם.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו מזנק ל-4.21 שקל; הדולר נחלש

אדם חולף ליד סוכנות להמרת כספים בקהיר. הכלכלות המתעוררות נפגעות
צילום: Amr Nabil/אי־פי

לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא "אינו נלהב" מהחלטות הבנק המרכזי הפדרלי להעלות את שיעור הריבית, הדולר מאבד גובה בישראל ובעולם. המטבע האמריקאי נסחר כעת בירידות של כ-0.25% מול השקל, ונחלש לרמות של 3.653 שקל לדולר. מנגד, היורו מתחזק בכמעט 0.8% ל-4.212 שקל ליורו.

ביחסים בין הדולר ליורו, מתחזק המטבע האירופאי ב-0.3% והיחס בין השניים עומד על 1.152 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרווח התפעולי של ויקטורי צמח ב-8% בעקבות הגידול במכירות והירידה בתחרות

אייל רביד, מבעלי רשת ויקטורי. לא נבהל מקשיי היבוא המקביל
אייל רביד, מנכ"ל ויקטוריצילום: דניאל בר און

הירידה ברמת התחרות במשק, שנרשמה על רקע נתוני התעסוקה והשכר הטובים, ניכרת גם בדו"חות הכספיים של ויקטורי . ייאמר לזכותו של אייל רביד, המנכ"ל ומבעלי השליטה, שהוא אינו מתאמץ להסתיר אותה במלים מכובסות.

ויקטורי, שמפעילה 47 סניפים בשטח מכירה של 52 אלף מ"ר, הרוויחה 8.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 - ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. הירידה נובעת כולה מהעובדה שברבעון השני של 2017 רשמה ויקטורי רווח הון של 4.7 מיליון שקל ממכירת שני סניפים לחברת שופרסל. בניכוי רווח חד פעמי זה, ויקטורי הציגה שיפור ברווח וברווחיות התפעולית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דלק קידוחים: שיא רבעוני בצריכת הגז מתמר

שותפות הגז דלק קידוחים , בשליטתו העקיפה של יצחק תשובה, הרוויחה ברבעון השני של 2018 כ-36 מיליון דולר, ירידה לעומת 59 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. זו נבעה מהירידה בחלקה של השותפות בהכנסות ממאגר תמר, עם מכירת 9.25% מאחזקותיה לתמר פטרוליום, ביולי 2017.

בחציון הראשון של 2018 רווחיה של דלק קידוחים הסתכמו בכ-152 מיליון דולר, עלייה של כ-10% לעומת 138 מיליון דולר בחציון המקביל אשתקד. הגידול ברווח נבע בעיקר מסיבות חשבונאיות - שערוך תמלוגים שצפויה לקבל דלק קידוחים מהמאגרים כריש ותנין, שקוזזו כאמור במכירת נתח הזכויות מתמר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ת"א 35 מתחזק בכ-0.5% - בתמיכת המניות הדואליות

בהמשך לעליות אתמול, המדדים המובילים נסחרים בעליות עם פתיחת המסחר. ת"א 35 מתחזק בקרוב ל-0.5% בתמיכת המניות הדואליות, בהן טבע , פריגו , נייס ואלביט מערכות שעולות כולן ביותר מ-1%. מדד ת"א 90 מטפס ב-0.2%. 

מניית ויקטורי מאבדת כ-1.2% לאור פרסום דו"חותיה, ובהם ירידה של 20% ברווח הנקי בהשוואה לרבעון המקביל. אל על , שקפצה ב-7.2% אתמול מתממשת ב-1.5%, וטאואר ממשיכה בחולשתה, ומאבדת עוד 0.7%. סודהסטרים נסחרת על רקע מכירתה לפפסיקו, ומאבדת 1% לאחר עלייה של 8.7% אתמול.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליית התשואות באג״ח סידרה לכלל ביטוח רווח של 112 מיליון שקל ברבעון השני

עליית התשואות בשוק האג״ח ממשיכה לסדר לחברות הביטוח את הרבעון. כלל ביטוח   פירסמה הבוקר (ג') כי סיכמה את הרבעון עם רווח כולל של 112 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 65 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - וזאת בזכות שחרור כרית ביטחון בגובה של 417 מיליון שקל בעקבות עליית תשואות האג״ח בשוק. ההסבר לכך הוא שככל שתשואת האג״ח גבוהה יותר, הסכומים הנדרשים מחברת הביטוח לשמור בכרית הביטחון בגין ההתחיבויות העתידיות שלהן נמוך יותר.

יורם נוה
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דן קינן

ההפסד הכולל במחצית של 2018 עומד על כ-4 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מנגד, נרשם קיטון משמעותי בהכנסות מהשקעות וגביית דמי ניהול משתנים, וזאת עקב השפעת שוק ההון. יתרת העתודה בגין השפעת סביבת ריבית נמוכה לסוף יוני עומדת על סך של כ-900 מיליון שקל. ברבעון השני של 2018 החברה הכירה בירידת ערך המוניטין בגמל בסך של כ-115 מיליון שקל, בעיקר בשל ירידה בשיעור דמי הניהול, בהשפעת תנאי התחרות.        

לכתבה המלאה                      

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה חיובית בבורסה; ת"א 35 עולה ב-0.3%

המסחר נפתח הבוקר (ג') במגמה חיובית, בהמשך לעליות של אתמול. מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, ת"א 90 מתחזק בכמעט 0.2% ומדד הבנקים , מנגד, נסחר ביציבות עם נטייה לירידות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אמש בניו-יורק: מגמה חיובית

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בהובלת מניות הבלו צ'יפ, על רקע דיווח שלפיו צוותי המשא ומתן של ארה"ב וסין מגבשים מפת דרכים לשיחות שמטרתן ליישב את מחלוקות הסחר ביניהן עד לפסגת מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בעולם, המתוכננת בנובמבר.

מדד  דאו ג'ונס טיפס ב-0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 1.4%; מדד S&P 500  הוסיף 0.3% בדרכו לעלייה שבועית של 0.6% - שבוע חיובי שישי בשבעת השבועות האחרונים. מדד  נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.1% אך נסוג ב-0.3% בסיכום שבועי. מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה  אפל טיפסה היום ב-2% ונסגרה בשיא.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים נותרה ללא שינוי ברמה של 2.86%, לאחר שמוקדם יותר היום נסוגה לרמה של 2.84% - רמתה הנמוכה ביותר זה חודש. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - נסוג ב-0.5%, יום שני ברציפות של ירידות, לאחר שטיפס מוקדם יותר השבוע לשיא של 14 חודשים. בסיכום שבועי נסוג מדד הדולר ב-0.2% - ירידה שבועית ראשונה מזה חודש.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבוקר באסיה: שנחאי עולה ב-1.4%

בורסות אסיה רושמות עליות הבוקר (ג'), והדולר נחלש לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מתח שוב ביקורת על מדיניות הריבית של הבנק הפדרלי והאשים את סין ואירופה במניפולציית מטבעות. טוקיו עולה ב-0.4%; הונג קונג מתחזקת ב-0.6%; שנחאי מטפסת ב-1.4%; סיאול עולה ב-0.9%.

הדולר נחלש ב-0.4% מול היורו לרמה של 1.152 דולר ליורו; מול הליש"ט נחלש הדולר ב-0.3% ל-1.283 דולר לליש"ט; מול הין נסחר הדולר ביציבות סביב רמה של 110.11 ין לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צפי לעליות בפתיחת המסחר לאחר מגמה חיובית בוול סטריט

המסחר בבורסה צפוי להיפתח בעליות, בהמשך למגמה החיובית אתמו (ב')ל ובתמיכת המניות הדואליות - שחוזרות עם פערי ארביטראז' חיוביים.  טבע , נייס ואלביט מערכות יתחזקו בפתיחה, בעוד פרוטרום צפויה להיחלש. סודהסטרים תרכז עניין לאחר עסקת מכירתה לפפסיקו, והמניה דווקא חוזרת עם פער שלילי קל של כ-0.5%.

מניית יוניטרוניקס תרכז עניין לאחר שזינקה אתמול ב-12.7% בעקבות ההודעה על פיצול הפעילות.

מניות הסלולר יעמדו במוקד לאחר שרשמו אתמול עליות נאות, בהמשך לתגובת השוק לדו"חות החברות. בשעות הבוקר החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים ביציבות, עם נטייה קלה לעליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker