תל אביב 35 עלה 0.75%; ברינסווי זינקה 14%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תל אביב 35 עלה 0.75%; ברינסווי זינקה 14%

מסחר בתל אביב ננעל הערב (א') בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.75%, ומדד ת"א 125 התחזק ב-0.7%. מדד SME60 קפץ ב-1.4%, ומדד ביומד עלה ב2.25%.

בלטו בעליות: בריינסוויי שזינקה ב-14%, ופוקס שקפצה ב-6% אחרי הדו"חות הכספיים. טבע עלתה ב-4%. מנגד, אל על ירדה ב-3.6%, ואלקטרה נחלשה 2.6% לאחר הדו"חות.

הרווח של אנרגי'קס קפץ פי ארבעה בעקבות המחסור בחשמל בפולין

טורבינות רוח של אנרג'יקס בפולין

"התנאים הבסיסיים בשוק האנרגיה הפולני תואמים את התחזיות המוקדמות שלנו כשהתחלנו להשקיע בשוק זה", אמר אסי לוינגר, מנכ"ל חברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס , שפירסמה עוד דו"ח של תוצאות כספיות טובות.

אנרג'יקס, שבשליטת אלוני חץ (70%), הרוויחה 9.9 מיליון שקל ברבעון השני של  2018, בהשוואה לרווח של 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017.

חלק ניכר מהגידול ברווח לפני מס נבע מרווח חד פעמי של 6.9 מיליון שקל שרשמה אנרג'יקס מרכישת חלקו של השותף (25%) בפרויקט IIawa בפולין, שהספקו 13.2 מגה ואט, תמורת 3.6 מיליון זלוטי (כ-3.6 מיליון שקל) במאי 2018. הרווח נבע מוויתור של השותף על הלוואת בעלים בסכום של 6.9 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

תל אביב בעליות: מדד SME60 עולה ב-1.1%

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל בעליות. מדד ת"א 35 מתחזק ב-0.6%, ומדד ת"א 125 עולה ב-0.55%. מדד הביומד מזנק ב-2.15%, ואילו מדד SME60 עולה ב-1.1%.

בולטות בעליות: בריינסוויי מזנקת ב-15%. פוקס קופצת ב-5% אחרי הדו"חות הכספיים. טבע עולה ב-5%. מנגד, מניית אודיוקודס יורדת ב-2.9%, ונובה נחלשת ב-2%.

פתאל אירופה מתרחבת בסקוטלנד: רוכשת מלון באדינבורו

מלון של פתאל בסקוטלנד

פתאל אירופה, החברה הבת של פתאל החזקות , מתרחבת בסקוטלנד. חברה נכדה אנגלית, בבעלות ובשליטה מלאה של פתאל אירופה, חתמה על הסכם לרכישת מלון, חלקה פנויה וחלקה סמוכה נוספת שעליה מבנה מגורים, בעיר אדינבורו בסקוטלנד בתמורה לכ-52 מיליון ליש"ט (לא כולל מסים). השלמת העסקה צפויה להתקיים עד סוף נובמבר 2018.

במסגרת העסקה רכשה פתאל את מלוא הזכויות במלון קיים הכולל 186 חדרים ומושכר לחברת Jury’s Inn, שהיא חברה נכדה בבעלות ובשליטה מלאה של פתאל. בכוונת פתאל לבנות על החלקה הפנויה אגף נוסף למלון הקיים, שיכלול 101 חדרים נוספים בעלות כוללת של כ-14 מיליון ליש"ט. כך יכלול המלון לאחר הבנייה 287 חדרי מלון.

לכתבה המלאה

ותודה לדולר: פוקס הצליחה להגדיל את הרווח - למרות נפילה במכירות בחנויות

חנות של פוקסצילום: אייל טואג

קבוצת האופנה פוקס , שבשליטת הראל ויזל, הצליחה לסיים את הרבעון השני של 2018 עם גידול ברווח הנקי, למרות שספגה ירידה חדה של 7.3% במכירות בחנויות זהות, וזאת, לפי החברה, עקב עיתוי חג הפסח. הרווח הנקי נרשם בעיקר כתוצאה מירידה בשער ההמוצע של הדולר מול השקל, בהשוואה לרבעון המקביל, שאיפשרה לחברה לרשום הכנסות מימון גבוהות.

פוקס סיימה את הרבעון ברווח נקי של 41.1 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 31.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. פרט להתחזקות הדולר, הגידול ברווח הנקי נבע בעיקר מהמשך התרחבות הקבוצה על מותגיה השונים, בהם אורבן אאוטפיטרס, פוט לוקר ואתר המכירות טרמינל איקס, לצד היחלשות הדולר מול השקל, שתרמה להפחתת עלויות הרכש.

לכתבה המלאה

בריינסווי תטפל בהפרעות טורדנות כפייתיות באמצעות קסדה – המניה מזנקת

בשורות טובות לבעלי המניות ב בריינסווי . החברה דיווחה הבוקר כי קיבלה אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) לשיווק ומכירה של מערכות ה-Deep TMS שלה לטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) במבוגרים. מכשירי החברה יהיו זמינים לשיווק ומכירה מסחרית בארה"ב באופן מיידי. על רקע ההודעה, מניית בריינסוויי מזנקת ביותר מ-15% במחזור מסחר חריג עבורה, כ-3.5 מיליון שקל לעומת פחות מחצי מיליון שקל בממוצע, ועולה לשווי שוק של כ-330 מיליון שקל.

זהו האישור הראשון מאז ומעולם לטיפול ב-OCD באמצעות מכשיר רפואי לא פולשני.  בריינסווי קיבלה את האישור לאחר ניסוי שבו בתום 6 שבועות של טיפול באמצעות סליל H7 שפיתחה, חל שיפור סטטיסטי-מובהק בסימפטומים של המחלה בקרב הקבוצה שקיבלה טיפול באמצעות הקסדות של בריינסוויי, בהשוואה לקבוצת הביקורת שקיבלה טיפול דמה.

לכתבה המלאה

מגדל חוזרת לרווחיות ברבעון בזכות שחרור ביטחונות מהפנסיות

דורון ספיר, לשעבר מנכ"ל מגדל ביטוחצילום: עופר וקנין

שחרור התחייבויות של 531 מיליון שקל הוביל את מגדל לסכם את הרבעון השני של 2018 ברווח כולל של 261 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 141 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה הבוקר (א'). שחרור הכספים נעשה לאור עלייה בתשואות בשוק האג"ח, שאיפשר לחברה להניח לחלק מכריות הביטחון שהפקידה לטובת התחייבויות פנסיוניות עתידיות שלה, דוגמת פוליסות מבטיחות תשואה.

במחצית הראשונה של 2018 רשמה החברה רווח כולל של 230 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 450 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד. בחודש שעבר דיווחה החברה שתחלק דיווידנד בגובה של 66 מיליון שקל. מי שתחלק את הדיווידנד זו החברה האם של מגדל ביטוח, מגדל אחזקות, ומקור הכסף מדיווידנד שחילקה מגדל שוקי הון, החברה האחות של מגדל ביטוח.

לכתבה המלאה

גאון אחזקות של קרן ויולה מציגה: הרווח הנקי ברבעון השני קפץ פי שלושה

גאון אחזקות , שבשליטת קרן ויולה, מדווחת על שיפור בתוצאותיה התפעוליות. הכנסות הקבוצה לרבעון השני של 2018 עלו לכ-113.3 מיליון שקל, לעומת כ-112.1 מיליון שקל - עלייה של 4%. העלייה נובעת בעיקר ממגזר התשתיות ותעשייה.

לכתבה המלאה

הבורסה נפתחה בעליות: ת"א 35 עולה ב-0.75%, מדד הביו מד קופץ

המסחר בבורסת תל אביב נפתח הבוקר בעליות: ת"א 35 מתחזק ב-0.75%, ומדד ת"א 125 עולה ב-0.7%. מדד ה ביומד מזנק בפתיחה ב-2%, ואילו מדד SME60 עולה 1.3%.

בולטות בעליות: בריינסווי , שמזנקת ב-15%; ו פוקס קופצת 5% אחרי הדו"חות הכספיים. מנגד, מניית אודיוקודס יורדת 2.9%.

המסחר ייפתח על רקע העליות בוול סטריט

בורסות ניו יורק ננעלו ביום שישי במגמה חיובית בהובלת מניות הבלו צ'יפ, לאחר שדווח כי צוותי המו"מ של ארה"ב וסין מגבשים מפת דרכים לשיחות, שמטרתן ליישב את מחלוקות הסחר ביניהן עד לפסגת מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות בעולם, המתוכננת בנובמבר.

מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 1.4%. מדד S&P 500   הוסיף 0.3% וסיכם עלייה שבועית של 0.6% - שבוע חיובי שישי בשבעה השבועות האחרונים. מדד נאסד"ק נסגר בעלייה של 0.1%, אולם נסוג ב-0.3% בסיכום שבועי. מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל טיפסה ב-2% ונסגרה בשיא.

בתל אביב, מדד ת"א 35 עלה ביום חמישי ב-1.2%, מדד ת"א 125 עלה ב-1%, מדד הבנקים עלה ב-0.5%. גם היום ימשיכו החברות לדווח על תוצאותיהן הכספיות לסוף הרבעון השני של 2018.

החברות הציבוריות נהנות מזרימת הון זר בהיקף משמעותי, המתקרב לשיא (בניכוי ההשקעות הגדולות בחברות טבע ופריגו ). ללא השתיים, היקף ההשקעות הזרות בחברות ישראליות הוא 42 מיליארד שקל, סמוך לשיא של כ-43 מיליארד שקל שנרשם בסוף השנה שעברה. בחברות הנסחרות בבורסה של תל אביב בלבד היקף ההשקעות הזרות הוא 25 מיליארד שקל - זינוק של פי חמישה בחמש השנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker