איומי המאקרו העולמיים לא מזיזים לבורסה בתל אביב: יום המסחר ננעל בעליות שערים של 1.2%

ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-1.2% ו-1% בהתאמה ■ מדדי המניות התנהלו בעליות שערים של מעל ל-1%, בהובלת מניות הפיננסים העליות בבורסה מתחזקות בהובלת הבנקים ■ היחלשות הדולר התמתנה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לבורסה בתל אביב חיים משלה: סיכמה את יום המסחר בעליות שערים של 1.2%

מלחמות הסחר בין ארה"ב וכל העולם מטלטלים את השווקים הפיננסים, הדולר מתחזק אל מול המטבעות בעולם, אולם לבורסה בתל אביב יקום השקעתי משלה. הדולר נחלש בסוף יום המסחר וירד ב-0.14% לרמה של 3.688. גם אחרי סגירת השער היציג, המשיך הדולר להיחלש.

מדדי המניות התנהלו היום בעליות שערים של מעל ל-1%, בהובלת מניות הפיננסים. מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, מדד ת"א 125  עלה ב-1%, מדד הבנקים עלה ב-0.5%. מניית בנק הפועלים נסחרה לאחר פרסום הדו"חות של החברה ועל רקע אי הגדלת ההפרשה בגין ההסתבכות בארה"ב וההחלטה לא לחלק דיבידנד וסגרה את יום המסחר בעלייה של 0.16%. גם מניית מזרחי ירדה ב-0.3% לקראת פרסום הדו"חות בסוף החודש.

שוק האג"ח סיפק היום למשקיעים רכבת הרים, במונחים של שוק אג"ח, כאשר הבוקר נפתח בעליות שערים שהתחלפו לירידות שערים, ואת יום המסחר הם סגרו במגמה מעורבת כאשר האג"ח הממשלתיות הצמודות הקצרות יורדות עד 0.2% ואילו הארוכות עולות עד 0.7%. האג"ח הממשלתי הלא צמוד עלו בכל טווחי הזמן עד 0.6% לאחר שהתברר כי מדד המחירים לצרכן הפתיע ונותר ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות בבורסה מתחזקות בהובלת הבנקים

העליות בבורסה מתחזקות בהובלת הבנקים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.95%, מדד ת"א 125 עולה 0.9% מדד ה בנקים מטפס ב 0.5%. מניית בנק ה פועלים ממשיכה לטפס ועולה כרגע ב 0.23%. מי שדווקא ממשיכה להפגין חולשה היא מניית בנק מזרחי שיורדת ב-1% ודו"חותיה אמורים להתפרסם בסוף החודש.

שוק האג"ח הופך שוב את מגמת המסחר ואגרות החוב ניסחרות בעליות של עד 0.6%. היחלשות ה דולר התמתנה וכרגע המטבע יורד רק ב-0.18%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"ח מאכזב של אלביט מערכות: המניה נופלת בכ-5%

אלביט מערכות אמנם הציגה גידול בהכנסותיה ברבעון השני של השנה, אך מציגה בדו"חותיה ירידה ברווחיות וברווח הנקי – וסופגת ביקורת מהאנליסטים המסקרים אותה. גם התגובה בשוק ההון אגרסיבית, ומניית החברה מאבדת כ-5% משווייה תוך ריכוז המחזור הגבוה בשוק – יותר מ-40 מיליון שקל, גבוה מהמחזור הממוצע בה.

הכנסות החברה ברבעון עלו ב-9% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו ב-892.2 מיליון דולר. עם זאת, שורת ההכנסות שלה הושפעה בחלקה מאימוץ התקן החשבונאי ומאיחוד בראשונה של תוצאות יוניברסל, ובנטרולם הצמיחה מתונה יותר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בבורסה; ת"א 35 מטפס ב-0.5%

הבורסה המקומית לא מתרגשת מאיומי המאקרו בעולם על הכלכלה, וממשיכה לטפס כלפי מעלה. מדדי ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.54% כל אחד.

מניית בנק הפועלים , שפתחה את היום בירידה של 1%, התאוששה ונסחרת כרגע בעלייה של 0.08%. זאת, למרות הדו"ח הכספי שבו לא הגדיל הבנק את ההפרשה בגין ההסתבכות בארה"ב, וכן ההודעתו שלא יחלק דיווידנד.

הדולר התחזק בעולם אך נחלש אל מול השקל. במסחר הרציף הדולר יורד ב-0.38% ונסחר ברמה של 3.768 שקלים.

שוק האג"ח פתח את הבוקר בעליות חדות, אך כעת נרגע. נראה כי רצון המשקיעים לבקש מקלט, שאפיין את המסחר בשוק האג"ח בימים האחרונים - נעלם. איגרות החוב הצמודות יורדות עד 0.23%, כאשר יוצאות מהכלל הן האג"ח הארוכות שעולות ב-0.02%. איגרות החוב השקליות שומרות על מגמת העליות מהבוקר ונסחרות בעליות של עד 0.56%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רוצה יותר: אירונאוטיקס דחתה את הצעת הרכש של רפאל וסטולרו

דירקטוריון אירונאוטיקס  דחה את הצעת הרכש של חברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו, כך דיווחה הבוקר (ה') החברה לבורסה. ההצעה שניתנה בשבוע שעבר הסתכמה ב- 430 מיליון שקל, סכום שהיה גבוה בכ-10% משוויה הסחיר של החברה באותו יום – ובהמשך הביא לזינוק במניה ולשווי גבוה יותר. לפי הודעת החברה, הדחייה התבצעה "לאור סכום התמורה שהוצע במסגרת ההצעה".

אירונאוטיקס הונפקה בבורסה באמצעות הצעת מכר ביוני אשתקד לפי שווי של כמיליארד שקל, ואיבדה מאז יותר ממחצית משווייה - זאת ברקע לפתיחת חקירה פלילית בקשר לעסקה שביצעה, שפרטיה נמצאים תחת צו איסור פרסום, יחד עם תוצאות עסקיות חלשות. רפאל וסטולרו קיוו כי לאור זאת, הצעת הרכש תקרוץ לדירקטוריון, בראשו עומד ידידיה יערי – אך אלו התבדו.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפועלים לא יחלק דיווידנד - ולא יבצע הפרשה בגין חקירת המס בארה"ב

גידול בהיקף הפעילות, תרומה של האינפלציה להכנסות מימון, מימוש איגרות חוב והשפעות מט"ח - כל אלו סייעו לבנק הפועלים להציג ברבעון השני של 2018 גידול של 13.3% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל - ל-920 מיליון שקל. מדובר ברווח הרבעוני הגבוה במערכת הבנקאות. 

עם זאת הפועלים, בניהולו של אריק פינטו, מבשר למשקיעים גם חדשות רעות: בתיאום עם המפקחת על הבנקים, חדוה בר, הבנק החליט לא לחלק דיווידנד לבעלי המניות, זאת בשל חקירת המס המתנהלת נגדו בארה"ב בגין חשד לסיוע ללקוחות אמריקאיים בהעלמת מס. הפועלים הפריש בדו"חותיו עד כה 365 מיליון דולר בגין חקירת משרד המשפטים וכעת, בכדי לא לבצע בשלב זה הפרשות נוספות, הגיע להסכמות עם מפקחת על הבנקים שלא לחלק 368 מיליון שקל כדיווידנד.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משיח גם לא מצלצל: סלקום עברה להפסד של 37 מיליון שקל

מימין: אודי כגן ועמית איצקר ב"משיח"
מימין: אודי כגן ועמית איצקר ב"משיח"צילום: מיכל אפרתי / סלקום

יום לאחר דו"חות סבירים של פרטנר , חברת סלקום מציגה התמודדות פחות מוצלחת מזו של המתחרה במהלך הרבעון השני של 2018. החברה רשמה הפסד של 37 מיליון שקל, לעומת רווח של 45 מיליון שקל ברבעון המקביל ו-26 מיליון שקל ברבעון הקודם. ההפסד נרשם בין היתר בשל הוצאות חד פעמיות, בהן פרישה של כ-200 עובדים. החברה רשמה הכנסה ממוצעת ממנוי סלולר (ARPU), של 51.8 שקל - בדומה לרבעון הקודם.

הכנסות החברה ירדו ב-3.6% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ב-927 מיליון שקל, וירדו ב-3.3% לעומת הרבעון הקודם. החברה עברה להפסד תפעולי של 12 מיליון שקל, ומציגה ירידה חדה ב-EBITDA ל-133 מיליון שקל בלבד (ירידה של 43.9% לעומת הרבעון המקביל ושל 33.8% בהשוואה לרבעון הקודם).

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איומי המאקרו העולמיים לא מזיזים לבורסה בתל אביב

לא מעט גורמים ישפיעו היום על המסחר בבורסה בתל אביב. אחת מהם היא קטאר, אשר הודיעה אתמול בערב שתתמוך בטורקיה ותזרים לה 15 מיליארד דולר. במקביל התיירים בטורקיה מסתערים על החנויות, והמשקיעים על הנדל"ן. גורם נוסף הוא הדו"חות הכספיים שהחברות מפרסמות - הבוקר פירסם בנק הפועלים את הדו"ח שלו, ולמרות רווח של 920 מיליון שקל, עדיין מרחפת עליו עננת ההסתבכות בארה"ב בגין חשד לעזרה בהעלמות מס. גם הדו"חות של חברות הסלולר ימשיכו להעיק על המסחר.

לכך יצטרפו ירידות השערים בוול סטריט. אתמול, בצל הסלמה במתיחות בין ארה"ב לטורקיה, ועל רקע דו"חות כספיים מאכזבים של רשת בתי הכלבו מייסיס, מגזר ההיי-טק הוביל את הירידות, לאחר שענקית הטכנולוגיה הסינית טנסנט דיווחה על ירידה ראשונה ברווחיה מזה תריסר שנים. בנוסף, מניות האנרגיה נפלו בעקבות מחירי הנפט, האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו, וה דולר נסחר בשיא של 14 חודשים מול המטבעות המרכזיים בעולם.

הבוקר, המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים של עד 1%. הבורסות מיתנו ירידות חדות יותר שנרשמו בתחילת יום המסחר, לאחר שסין אמרה כי היא מסכימה לחדש את שיחות הסחר מול ארה"ב בהמשך החודש, מה שמפיג פעם נוספת את החששות ממלחמת סחר.

המסחר בבורסה נפתח בעליות שערים של 0.56% במדד ת"א 35 , מדד ת"א 125 מטפס ב 0.4%, בנק ה פועלים יורד ב 0.3% לאחר פירסום הדוחות הכספיים ואילו מדד ה בנקים עולה ב 0.12%.

שוק האג"ח ניפתח בעליות שערים חדות של עד 0.7% כאשר את העליות החדות רושמים אגרות החוב בטווח שלך עד עשר שנים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker