עדכונים

המסחר ננעל בירידות; מניית טבע נחלשה ב-3%

יום המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות של עד 0.26% במדדים. היום החל בעליות, אך אלו נחלשו עד שהפכו לירידות. בשעה זו מתנהל המסחר בבורסות וול סטריט בעליות של עד 0.55%. שער הלירה הטורקית התאושש בכ-5% לאחר רצף הירידות של הימים האחרונים.

במהלך יום המסחר בלטה מניית לאומי שעלתה ב-2% על רקע דו"חות טובים לרבעון השני. מניית טבע נחלשה ב-3%. מניית שיכון ובינוי התאוששה מהירידות של הימים האחרונים על רקע פרשת השוחד וחקירת בכירים בחברה, ועלתה ביותר מ-1%.

פז בוחנת הקמת תחנת כוח בהספק של 600-450 מגה-וואט באשדוד

פז בוחנת הרחבה של פעילותה בייצור חשמל, בעיקר באתר של בית הזיקוק שלה באשדוד. החברה בוחנת בימים אלה הקמה של תחנת כוח בהספק של 450-600 מגה-וואט ובהשקעה של 600-450 מיליון דולר.

פז, המנוהלת על ידי יונה פוגל, מקווה לנצל את התשתיות הקיימות ממילא באתר, כמו חיבור לגז טבעי, ואת העובדה שתוכנית בניין העיר של האתר מתירה להקים תחנת כוח. בחינת האפשרות של הקמת תחנת כוח נעשית כחלק מתוכניות כניסה לתחומי פעילות נוספים, המשלימים לפעילות החברה - ובעיקר לפעילות בית הזיקוק באשדוד. כמו כן, הבחינה נעשית כחלק מההערכות לרפורמה הצפויה במשק החשמל, שצפויה להקטין את חלקה של חברת החשמל בייצור החשמל מ-81% ל-40% וכן בעקבות התחזיות למחסור בחשמל במשק.

לכתבה המלאה

עליות קלות בבורסה בת"א

העליות בבורסה בתל אביב נחלשות והמדדים המובילים נסחרים כעת בעליות קלות של עד 0.2%. מניית בנק לאומי עולה ב-2.5% על רקע פרסום דוחות חזקים לרבעון השני. מניית אורמת טכנולוגיות יורדת בכ-1% על רקע חשיפה גדולה לטורקיה. בלאומי שוקי הון טוענים שכשני שלישים מצבר המוצרים הקיים לשנת 2019 צפוי להגיע מחוץ לטורקיה, כך של-2019 החשיפה עומדת על כשליש. בלאומי שוקי הון לא יודעים להעריך את החשיפה לטווח רחוק יותר.

לאומי שוקי הון: שליש מצבר העבודות של אורמת טכנולוגיות ב-2019 - פרויקטים בטורקיה

לאומי שוקי הון בוחנת מחדש את המלצת למניית תשואת שוק ואת מחיר היעד של 68 דולר למניית אורמת טכנולוגיות בעקבות חשיפתה של החברה לפעילות בטורקיה. ההמלצה הנוכחית של אלה פריד, אנליסטית בלאומי שוקי הון, היא "משקל יתר", ומחיר היעד למניה הוא 59 דולר - גבוה ב-15% ממחיר השוק של המניה, לאחר שירדה ב-19.5% מתחילת 2018, וזהה למחיר היעד הממוצע של האנליסטים.

פריד מציינת כי טורקיה היא השוק הגדול ביותר במגזר המוצרים של אורמת טכנולוגיות, שבו כלולות פעילויות הייצור של טורבינות והקמת תחנת כוח גיאו-תרמיות עבור חברות אחרות.

לכתבה המלאה

הבורסה פתחה את יום המסחר בעליות של עד 0.5%

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר השלישי של השבוע בעליות של עד 0.5%.

מניית בנק לאומי עולה ביותר מ-2.2% לאחר שפירסמה הבוקר דו"חות חזקים לרבעון השני.

מניית מזרחי טפחות מתאוששת קלות מהירידות של הימים האחרונים, ועולה ב-0.7%. הירידות בימים האחרונים היו בעקבות הצעה להסדר פשרה שבו ישלם מזרחי טפחות מאות מיליוני דולרים למשרד המשפטים האמריקאי בשל הפרשה שבה סייע לאמריקאים להעלים מס. 

מניית מיטב דש יורדת לאחר פרסום דו"חות הרבעון השני, ולאחר הודעה על חתימת הסכם קיבוצי עם התאגדות עובדי החברה.

לאומי מציג דו"חות חזקים: הרווח הנקי גדל ל-1.6 מיליארד שקל במחצית

בנק לאומי פותח את עונת הדו"חות הכספיים של הבנקים הגדולים לרבעון השני של 2018 עם תוצאות חזקות. הוצאות אפסיות להפסדי אשראי, אינפלציה חיובית שתרמה להגדלת הכנסות מימון, שמירה על הוצאות שכר, גידול בהיקף הפעילות ותרומה מהפעילות הבינלאומית בעיקר של לאומי ארה"ב - כל אלה סייעו ללאומי לסיים את הרבעון השני של השנה עם רווח נקי של 903 מיליון שקל - עלייה של 3.1% לעומת הרבעון המקביל.

הרווח הנקי של לאומי, המנוהל על ידי רקפת רוסק-עמינח, מגלם תשואה להון (היחס בין הרווח הנקי להון העצמי) של 11.1%, לעומת 11.3% ברבעון המקביל. הרווח הושג ללא תרומה מהותית של זרוע ההשקעות הריאליות לאומי פרטנרס, אלא מפעילות הליבה הבנקאית. להבדיל מ הפועלים ו מזרחי טפחות , לאומי סיים כבר את פרשיית המס בארה"ב ובשל כך לא צריך לבצע בדו"חותיו הפרשות נוספות. ברבעונים הבאים לאומי גם צפוי ליהנות מרווחים של כ-400 מיליון שקל בגין מכירת לאומי קארד ו אבגול .

לכתבה המלאה

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינחצילום: עופר וקנין

המסחר בבורסה ייפתח על רקע ירידות השערים בעולם

המסחר בבורסה של תל אביב ייפתח הבוקר על רקע ירידות שערים קלות אמש בבורסות וול סטריט, נפילת הלירה הטורקית והמשך התחזקות ה דולר .

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו אמש את יום המסחר בירידות של עד 0.5%. הלירה הטורקית הגיעה אתמול לשפל של 7.1 לירה לדולר, ומאז התאוששה קלות ונסחרת כעת בשער של 6.92 לירה לדולר.

בבורסות אסיה מתנהל כעת המסחר במגמה מעורבת: מדד הניקיי היפני עולה בכ-1.3% ואילו המדדים בסין, הונג קונג וסינגפור נחלשים בעד 1%. 

בזירת המניות המקומיות צפוי בנק לאומי לרכז עניין, לאחר שפירסם הבוקר את דו"חותיו הכספיים לרבעון השני, לפיהם הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-903 מיליון שקל ובמחצית הראשונה של 2018 הוא הגיע ל-1.6 מיליארד שקל. לאומי הכריז על חלוקת דיווידנד של 361 מיליון שקל בגין הרבעון השני.

מניה נוספת שתרכז עניין היום היא מניית שיכון ובינוי על רקע חקירתה של בעלת השליטה שרי אריסון ובכירים אחרים בחברה בחשד למתן שוחד לנציגי ממשל זרים כדי לקדם פרוייקטים של החברה.

מניית מזרחי טפחות תמשיך להיסחר בפוקוס, לאחר שבימים האחרונים נסחרה בירידות בעקבות החשד לכאורה כי הבנק סייע ללקוחות אמריקאים להעלים מס. בשבוע שעבר קיבל הבנק ממשרד המשפטים האמריקאי הצעה להסדר פשרה תמורת תשלום סכום עתק של של 342 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker