מתיחות בצפון? המסחר בתל אביב ננעל בעליות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר בתל אביב ננעל בעליות

יום המסחר בבורסה נסגר בעליות שערים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.96%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.93%, מדד ה בנקים טיפס ב-1.1% והדולר התחזק ב-0.44%, לרמה של 3.649 שקל לדולר. נראה כי הבורסה כלל לא הושפעה מהאירועים בצפון ומהפלת המטוס הסורי בשמי רמת הגולן.

גם בתחום קרנות הנאמנות לא נרשמה היום פעילות מיוחדת, וההערכות הן כי תעשיית הקרנות המסורתיות תסיים את החודש בפדיונות של כ-2 מיליארד שקל, רובן קרנות המתמחות באג"ח כללי ובאג"ח מדינה. לדברי בכיר בשוק הקרנות, "הרוטינה די קבועה. יועצי ההשקעות פודים קרנות המתמחות באג"ח מדינה ואג"ח כללי, ואז ממהרים לקנות קרנות המתמחות בהשקעה במניות בחו"ל ובאג"ח דולרי".

בין המניות שריכזו עניין היום ניתן למנות את מניית מליסרון , שירדה בכ-2% על רקע החשש כי מתפתח עימות בינה לבין רשתות האופנה הגדולות, שדורשות ממנה לבוא לקראתן ולהפחית את דמי השכירות שהן משלמות. בניגוד למסלירון, מניית עזריאלי , שגם היא אמורה להיות מושפעת מהאירועים, עלתה ב 1.5%.

קבוצת דלק טיפסה ב 3.7% בעקבות הודעת החברה על רכישת מניותיה בשער הגבוה משער המניות בבורסה.

בתחום איגרות החוב נרשמה מגמה מעורבות, כאשר שערי איגרות החוב הממשלתיות הארוכות, הצמודות למדד המחירים לצרכן, עלו עד 0.15%, ואילו האיגרות הצמודות הקצרות ירדו עד 0.01%.

באג"ח הממשלתי הלא-צמוד נרשמה גם כן מגמה מעורבת כאשר שערי האג"ח הארוכות עלו עד 0.2%, ואילו בטווחים הקצרים ירדו שערי האג"ח ברמה של עד 0.02%.

למרות תרדמת הקיץ, מחזורי המסחר הפתיעו היום ועמדו על מיליארד שקל.

תשובה מציע לרכוש מניות של דלק מהציבור ב-182 מיליון שקל

איש העסקים יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק , מציע לרכוש מבעלי המניות של החברה 350 אלף מניות - 3% מהונה של החברה. תשובה מציע לרכוש את המניות באמצעות החברה הפרטית אפריל אם.איי סוכנות לנדל"ן בשליטתו במחיר של 520 שקל למניה, ובחישוב כולל - 182.5 מיליון שקל.

המחיר שתשובה מציע מגלם פרמיה של 4% ביחס לשער הסגירה של מניית דלק בבורסה אתמול (500.1 שקל למניה). לעומת זאת, המחיר הממוצע של מניית דלק בששת החודשים שקדמו להצעת הרכש הוא כ-544.3 שקל - גבוה בכ-4.6% ממחיר הצעת הרכש.

לידיעה המלאה

הכסף החם: הישראלים השקיעו בדולרים ובמניות טכנולוגיה במהלך יוני

ניתוח תנועות ההון בתעודות סל וקרנות נאמנות של החודש שעבר מצביע על מעבר הון מאפיקי האג"ח השונים למניות היי-טק בת"א ולחשיפה דולרית, הן באופן ישיר והן בחשיפה משנית. כך עולה מנתוני הכסף החם בפורטל Finance של אתר TheMarker.

במהלך יוני נרשמו גיוסים של יותר מ-400 מיליון שקל באפיק ת"א טק עילית, כלומר חשיפה למדד זה בבורסה המקומית - מה שממצב אותו כאפיק המגייס ביותר באותו חודש. זו קפיצה משמעותית בסכומי הגיוסים של אפיק זה, שמעולם לא חווה גיוסים כאלה, והיא זינקה ביותר מ-2,750% בהשוואה לחודש הקודם.

לכתבה המלאה

פרוטליקס חתמה על הסכם למסחור מוצר הדגל שלה - המניה טסה

מפעלי פרוטליקסצילום: פרוטליקס

מניית פרוטליקס קופצת ב-21% במסחר בת"א לאחר שהחברה שמפתחת חלבונים תרופתיים בהנדסה גנטית של תאי צמח חתמה על הסכם למסחור תרופת הדגל שלה. פרוטליקס חתמה עם חברת Chiesi האיטלקית על הסכם להרחבת השותפות ביניהם. על פי ההסכם קייזי תקבל רישיון בלעדי לפתח ולמסחר את התרופה PRX-102  לטיפול במחלת האגירה פברי בארה"ב  ההסכם נחתם בעקבות הסכם דומה שנחתם בין שתי החברות ועל פיו קיבלי קייזי את זכויות הפיתוח והמסחור של PRX-102  מחוץ לארה"ב.

על פי הסכם הרישיון הבלעדי בארה"ב תשלם קייזי לפרוטליקס מקדמה של 25 מיליון דולר במזומן וכן תממן את המשך הפיתוח של התרופה בסכום של עד 20 מיליון דולר אך לא יותר מ-7.5 מיליון דולר לשנה. פרוטליקס תהיה זכאית גם לתשלומים של עד 760 מיליון דולר עבור עמידה באבני דרך של פיתוח ומכירות ולתמלוגים בשיעור מדורג עולה של 15%-40% ממכירות התרופה בארה"ב, אם תאושר. פרוטליקס תמשיך לשמש כיצרנית של התרופה הן עבור הפיתוח הקליני והן עבור השלב המסחרי.

לכתבה המלאה

עליות שערים בבורסה: ת"א 35 עולה ב-0.8%

האם הבורסה מנותקת מהמציאות הישראלית? אם לשפוט על פי עליות השערים שמתחזקות בשעה האחרונה, נראה שהתשובה היא כן. מדד ת"א 35 עולה ב 0.8% מדד ת"א 125 עולה ב-0.74% מדד הבנקים מטפס ב 0.9% וה דולר מתחזק ב-0.4%, לאחר שבשעות הבוקר הוא התחזק ב-0.7%.

 לפני שעה קלה שני טילי פטריוט יירטו מטוס סורי מסוג סוחוי שחדר למרחב האווירי הישראלי והפילו אותו. בעבר אירוע ביטחוני כזה היה מוביל לירידות שערים חדות בבורסה. היום, כאמור, זה לא המצב. גם שוק האג"ח, שרגיש יותר לארועים מקרו-כלכליים, ממשיך במגמה של הימים האחרונים, והשערים מטפסים כלפי מעלה. שער האג"ח הממשלתי הצמוד לטווח של 23 שנים עולה ב-0.37%, והתשואה של האיגרת היא 1.5%. גם האג"ח הממשלתיות הלא צמודות לטווח של 18 שנה עולות ב-0.2%, והתשואה שנרשמת היא 3.2%.

הכלכלן הראשי בבית ההשקעות אקסלנס, אמיר כהנוביץ, מרגיע מפני התפרצות האינפלציה וכותב : "קפיצת האינפלציה האחרונה נשענת ברובה על עלייה עונתית במחירי הירקות והפירות, שתתפוגג בקרוב וריצה מוגבלת במחירי הנפט, שכבר מתחילה להראות סימני התנגדות".

מחזור המסחר נותר נמוך, ומסתכם בשעה זאת בכ-580 מיליון שקל.

אודיוקודס היכתה את התחזיות

מניית אודיוקודס עולה ב-4% לאחר שהחברה היכתה שוב את תחזיות האנליסטים והציגה רבעון נוסף של תוצאות כספיות טובות. אודיוקודס, שבשליטת שבתאי אדלרסברג, הרוויחה 2.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2018, שהם 8 סנט למניה על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (GAAP) - גידול של 135% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. האנליסטים חזו בממוצע שהחברה תרוויח 6.5 סנט למניה על בסיס US GAAP ברבעון החולף.

הרווח הנקי על בסיס Non GAAP (בנטרול הוצאות בגין הקצאת אופציות לעובדים והפחתת נכסים לא מוחשיים, והוצאות הקשורות לשערוך התמורה המותנית לבעליה הקודמים של חברת Active Communications Europe) הסתכם ברבעון השני של 2018 ב-4.1 מיליון דולר, שהם 14 סנט למניה - גידול של 66% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, וגבוה ב-5 סנטים למניה מממוצע תחזיות האנליסטים.

לכתבה המלאה

שבתאי אדלרסברג, מייסד ומנכ"ל אודיוקודסצילום: תמר מצפי

עלייה במדדים המובילים; העליות החדות בדולר התמתנו

המסחר בבורסה מתנהל בעצלתיים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.7%, ואילו מדד ת"א 125 עולה בשיעור דומה. העליות החדות שנרשמו בבוקר במסחר בדולר התמתנו, וכעת המטבע האמריקאי מתחזק רק ב-0.4%. בשוק האג"ח נרשמת מגמה מעורבת ללא דרמות מיוחדות, ותנודות השערים נעות סביב 0.02%. מחזור המסחר נמוך ועומד על 300 מיליון שקל.

עליות באירופה; מניית פג'ו מזנקת

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בעליות, בהמשך למגמה החיובית באסיה ועל רקע עונת הדו"חות. לונדון נסחרת בירידות קלות; פרנקפורט מתחזקת ב-0.4%; פריז עולה ב-0.3% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי עולה ב-0.2%.

הדולר נחלש מתחזק מעט מול המטבעות המובילים. היורו יורד ב-0.1% ל-1.1673 דולר והליש"ט נסחרת ללא שינוי ברמה של 1.3101 דולר. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-2.96%.

לכתבה המלאה

שיכון ובינוי מוכרת לברונפמן-פישר 50% מאיקאה קרית אתא

סניף איקאה קרית אתא, אתמול. קפה בשמונה שקליםצילום: רמי שלוש

קבוצת שיכון ובינוי ממשיכה לממש נכסים ולהקטין את החוב הפיננסי. שיכון ובינוי מציינת שאם העסקה תושלם, היא תרשום רווח לפני מס של 88-83 מיליון שקל. לדבריה, חנות איקאה בקרית אתא היא חלק מקניון שער הצפון, שהחברה תמשיך להחזיק ב-50% ממנו וגם ב-50% מתחנת הדלק שבמתחם.

שיכון ובינוי נדל"ן, חברה בת של שיכון ובינוי (85.9%), חתמה על הסכם למכור לקבוצת ברונפמן פישר 50% מחנות איקאה בקרית אתא בשטח של 30 אלף מ"ר. המכירה כוללת גם 50% בשטחים תפעוליים נלווים, וחלק מזכויות הבנייה הלא מנוצלות שבקרקע.

לידיעה המלאה

המסחר נפתח בעליות

המסחר נפתח בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.4%, מדד ת"א 125 מטפס ב-0.3% והדולר עולה ב-0.57%.

לקראת פתיחה: הדולר מתחזק; מניות הקניונים ירכזו עניין

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח הבוקר על רקע עליות במזרח, לאחר שהממשל הסיני הכריז על אמצעים חדשים לעידוד הצמיחה והחלשת היואן. טוקיו עולה ב-0.5%; הונג קונג מוסיפה 1.5% לערכה; שנחאי מתחזקת ב-1.6%; סינגפור עולה ב-0.3%; סיאול מוסיפה 0.4%; וסידני עולה ב-0.6%.

מגמה חיובית נרשמה אתמול גם בוול סטריט. מדד S&P 500 טיפס ב-0.2% - עלייה ראשונה זה שלושה ימים; מדד נאסד"ק הוסיף 0.3%; מדד דאו ג'ונס נסוג בפחות מ-0.1% בדרכו ליום שלישי ברציפות של ירידות, לאחר ששרי האוצר של 20 המדינות המתועשות (G20) הזהירו כי מלחמת סחר תפגע בצמיחה העולמית.

במגזר האג"ח הממשלתיות נרשמה אתמול בוול סטריט עלייה בתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות לעשר שנים, שקפצו ב-0.07% לרמה של 2.96% - הרמה הגבוהה ביותר זה יותר מחודש. האג"ח הקונצרניות עדיין שרויות בטלטלה בעקבות הירידות החדות באג"ח האמריקאיות.

בתל אביב צפויות לרכז עניין מניות חברות הקניונים הגדולות: מליסרון , ביג ועזריאלי . זאת, לאחר שהתברר כי רשתות האופנה הגדולות דורשות הפחתה בדמי השכירות, באומרן כי לא יפעלו בקניונים שבהן החנויות אינן רווחיות.

עוד עשויות לרכז עניין מניות הבנקים, לאחר שהתברר כי שר הכלכלה, אלי כהן, מעוניין להחיל על הבנקים את חוק הגנת הצרכן שעד כה הוחרגו ממנו.

בשלב טרום המסחר מדד ת"א 35 יורד ב-0.1%, מדד ת"א 125 יורד ב-0.06% - ואילו הדולר מתחזק ב-0.64%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker