אג"ח חברות הנדל"ן הזרות ממשיכות להיסחר בעצבנות

הבורסה נעלה שבוע שלילי: ת"א 35 איבד 0.4% - והשלים ירידה של 2.3% מתחילת השנה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נעלה שבוע שלילי

המסחר בבורסת תל אביב ננעל הערב בירידות, ברקע לפתיחה שלילית בוול סטריט. מדד ת"א 35 ירד ב-0.3% ומדד ת"א 125 נחלש ב-0.2%. מנגד, מדד ת"א בנקים עלה ב-0.2%. עשות זינקה ב-8.2%, ו קומפיוג'ן ב-5.5%. אירונאוטיקס ירדה ב-5% ו רציו פטרוליום ב-4%.

האג"ח הממשלתיות נסחרו בנטייה לירידות שערים, בעוד שבשוק הקונצרני נרשמה יציבות. האג"ח של חברות הנדל"ן האמריקאיות המשיכו להיסחר בעצבנות. אג"ח של ממשלת ישראל לפדיון ב-2028 ירדה ב-0.23%, והתשואה עליה עלתה ל-2.16%.

ה דולר עלה 0.2% ושערו היציג נקבע על 3.649 שקלים. ה יורו התחזק 0.1% ושערו היציג נקבע על 4.2359 שקלים.

בסיכום שבועי, מדד ת"א 35 ירד השבוע ב-0.4%, ומתחילת השנה עלה ב-2.3%. מדד ת"א 90 עלה השבוע ב-0.1%, ומתחילת השנה ירד ב-3.2%. מדד ת"א 125 ירד השבוע ב-0.2%, ומתחילת השנה עלה ב-1.3%, ומדד ת"א SME60 ירד השבוע ב-1.4%, ומתחילת השנה ירד ב-11.8%.

בשוק ההנפקות, השבוע בוצעה הנפקה אחת של אג"ח להמרה לציבור בסך כ-26 מיליון שקל ע"י אינטר תעשיות . במקביל, בוצעו שתי הנפקות של אג"ח בסך כ-355 מיליון שקל, מתוכם כ-252 מיליון שקל ע"י הבנק ה בינלאומי הראשון באמצעות אג"ח COCO, הכולל מנגנון לספיגת הפסדים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החוזים בוול סטריט מורים על ירידות שערים בפתיחה

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל בירידות במדדים המובילים. החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מורים על ירידות שערים של עד 0.4% בפתיחה. המדדים תל אביב 35 ו תל אביב 125 מאבדים 0.1%. תל אביב בנקים עולה 0.25%, ומדד מניות הטכנולוגיה מוסיף 0.4%.

בולטות בעליות במסחר: מניית עשות מזנקת ב-6.5%, מניית מודיעין עולה ב-6% ומניית קומפיוג'ן מוסיפה 4.8%. מנגד, רדהיל יורדת ב-4.5%, מירלנד יורדת ב-3.5% ו אאורה נחלשת ב-3.3%.

בשוק האג"ח נרשמות ירידות שערים. אג"ח של ממשלת ישראל לפדיון ב-2028 יורדת ב-0.25%, והתשואה עליה עולה ל-2.16%. מדד אג"ח ממשלתיות כלליות יורד ב-0.03%. מדדי האג"ח הקונצרניות נסחרות בין ירידות לעליות שערים קלות. האג"ח של חברות הנדל"ן האמריקאיות ממשיכות להיסחר בעצבנות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אג"ח חברות הנדל"ן הזרות ממשיכות להיסחר בעצבנות

המסחר בבורסה מתנהל בין ירידות לעליות קלות. המדדים ת"א 35 ות"א 125 מאבדים 0.1%. ת"א בנקים עולה 0.25%, ומדד מניות הטכנולוגיה מוסיף 0.4%.

מניית טאואר עולה ב-3%, מניית נובה מוסיפה 2.9% ומניית קנון מתחזקת ב-1.3%. מנגד, מניית רדהיל יורדת 4%, קרדן אן.וי נחלשת ב-3% ומניית אירונאוטיקס יורדת ב-2.9%.

בשוק האג"ח נרשמות ירידות. מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד 0.03%. מדדי האג"ח הקונצרניות נסחרות בין ירידות לעליות קלות. בולטות האג"ח של חברות הנדל"ן האמריקאיות לייטסטון (סדרה א') , GFI (סדרה ב') ואקסטל (סדרה א') , שרושמות עליות של עד 0.7%. מנגד, ווטרסטון (סדרה א') , סטרוברי ( סדרות א' וב' ), סטרווד (סדרה א') , קליין (סדרה ב') ומיניאן (סדרה ב') נסחרות בירידות של עד 0.7%.

איגרות החוב של ברוקלנד , שתיקנו אתמול ביותר מ-5%, ממשיכות לעמוד במוקד – ונסחרות כעת בעלייה של עד 1.6%. בימים שני ושלישי איגרות החוב של החברה נפלו עד 15% - במחזורים גבוהים מאוד. הנפילות נבעו ממימוש של משקיע גדול. ייתכן כי הסיבה למימוש היה דו"ח שהוכן בחברת גיזה, שטען כי ברוקלנד עשויה בעתיד להתקשות בפירעון חובותיה. אתמול כינסה החברה שיחת משקיעים דחופה – שבה הרגיעה את המשקיעים וטענה לכשלים בדו"ח של גיזה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפולו פאוור מזנקת 14%: מזכר הבנות לשת"פ עם אייברי דניסון

אפולו פאוור הודיעה כי החברה הבת סולארפיינט חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב עם חברת אייברי דניסון ישראל, חברה בת של אייברי דניסון העולמית, לייצור תעשייתי של היריעות הסולאריות הגמישות שפיתחה. אייברי דניסון היא חברה גלובלית מובילה בתחום מדע החומרים וייצור עם מחזור מכירות בהיקף של כ-6.6 מיליארד דולר ב-2017.

אפולו פאוור עוסקת בפיתוח טכנולוגיות לתחום האנרגיה הסולארית. בחברה הסבירו כי מטרתו של מזכר ההבנות היא לקבוע עקרונות כלליים שעל בסיסם יפעלו הצדדים לחתימת הסכמים מפורטים ומחייבים ביניהם, בנוגע לפיתוח של יכולת ייצור תעשייתית של היריעות הסולאריות, ובכפוף להשלמת שלב הפיתוח בהצלחה, בנוגע לייצור מסחרי ומכירה של היריעות הסולאריות. מניית אפולו מזנקת 14%.

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, מסר: "מזכר ההבנות עם אייברי דניסון הוא אבן דרך משמעותית שתאפשר לאפולו לקדם את יכולותיה ותגדיל משמעותית את הסיכוי להצלחה בפיתוח ייצור תעשייתי של היריעות הסולאריות שלנו. היעד שלנו כעת הוא להתאים את הטכנולוגיה אותה פיתחנו בארבע השנים האחרונות במעבדות למכונות התעשייתיות של אייברי שבעתיד יוכלו לייצר בצורה מסיבית את היריעות הסולאריות ויאפשרו הפצתן בכל העולם".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אינטר תעשיות השלימה גיוס של כ-26 מיליון שקל באג"ח להמרה

אינטר תעשיות השלימה אתמול גיוס של אג"ח להמרה בהיקף של כ-26  מיליון שקל. אגרות החוב הוצעו בניכיון, במחיר של 94 אגורות לאג"ח. המכרז נסגר במחיר של 94.25 אגורות לאיגרת. שער ההמרה של איגרת חוב למניה עומד על 7.55 שקל, בעוד המניה נסחרת הבוקר במחיר של 5.8 שקלים - פער של כ-30%. מדובר בגיוס חוב ציבורי ראשון לחברה שהסתיים בהצלחה, על אף תנאי שוק מאתגרים בימים האחרונים.

מנכ"ל אינטר תעשיות, אריה קורוטקין, ציין כי הגיוס נובע מגידול בעסקי החברה כפי שבא לידי ביטוי בצבר שיא של עבודות המתקרב לכ-500 מיליון שקל. "הגיוס יאפשר לחברה להתמודד במכרזים רחבי היקף בתחום פעילותה. אנחנו רואים הזדמנויות רבות בתחום התשתיות ונערכים בהתאם. הגיוס יסייע לנו בהרחבת הפעילות, גיוון מקורות המימון והגדלת פוטנציאל הרווחיות".

אינטר תעשיות, שנסחרת לפי שווי של 53 מיליון שקל, היא קבוצת חברות תעשייתיות שפועלות בישראל ובחו"ל בתכנון ויצור לוחות חשמל והקמת מערכות חשמל, מערכות אלקטרו-מכאניות וביצוע עבודות בהנדסה אזרחית. בנוסף, הקבוצה מייבאת ומשווקת ציוד חשמל, הכולל לוחות מתח גבוה, תאורה, תעלות והתקנים משולבים לחשמל ותקשורת.

את ההנפקה של אינטר הובילו אפסילון חיתום ואקטיב חיתום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בתל אביב מתנהל הבוקר בירידות קלות

המסחר בתל אביב מתנהל הבוקר בירידות קלות, על אף נטייה לעליות שערים באסיה. מדד ת"א 35 יורד ב-0.1%, ומדד ת"א 125 יורד ב-0.05%.

בשוק המט"ח, ה דולר וה יורו נסחרים ביציבות מול השקל. שערו היציג של הדולר נקבע אתמול על 3.642 שקלים. שערו היציג של היורו נקבע על 4.2323 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ת"א ננעלה אתמול בעליות קלות; עליות הבוקר באסיה

המסחר בבורסת תל אביב ייפתח על רקע עליות הבוקר באסיה. העליות בשווקים נרשמות כשחששות המשקיעים ממלחמת הסחר התחלפו באופטימיות בעקבות עונת הדו"חות בוול סטריט. טוקיו עולה הבוקר ב-0.1%; הונג קונג נסחרת ללא שינוי ניכר ברמה של 28,126 נקודות; שנחאי יורדת ב-0.5%; סינגפור עולה ב-0.8%; סיאול יורדת ב-0.2%; סידני עולה ב-0.4%.

הבורסה בתל אביב ננעלה אתמול בעליות קלות של עד 0.13% במדדים המובילים. מדד הנדל"ן סיים בירידה של 0.3%. מניית אל על עלתה בכ-3.8% על רקע ירידה חדה במחיר הנפט. מניית שיכון ובינוי עלתה ב-5.4%, על רקע המגעים לעסקת המכירה לסיידוף.

איגרות החוב של ברוקלנד, שתיקנו אתמול ביותר מ-5%, ימשיכו לעמוד במוקד. זאת, לאחר שיומיים קודם לכן איגרות החוב של חברת הנדל"ן נפלו במסחר עד 15% - במחזורים גבוהים מאוד. הנפילות באג"ח נבעו ממימוש של משקיע גדול. ייתכן כי הסיבה למימוש היה דו"ח שהוכן בחברת גיזה, שטען כי ברוקלנד עשויה בעתיד להתקשות בפירעון חובותיה. אתמול כינסה החברה שיחת משקיעים דחופה – שבה הרגיעה את המשקיעים וטענה לכשלים בדו"ח של גיזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker