הבורסה בתל אביב סיימה את יום המסחר בעליות קלות

מניית אל על בלטה בעליות של כ-3.8% ■ מניית שיכון ובינוי ריכזה עניין ומחזור גדול שהובילו לעלייה שלה ב-5.4% ■ מדד הנדל"ן ירד ב-0.3%

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בתל אביב סיימה את יום המסחר בעליות קלות

הבורסה בתל אביב סיימה את יום המסחר בעליות קלות של עד 0.13% במדדים המובילים. לעומת זאת מדד הנדל"ן סיים בירידה של 0.3%. מניית אל על בלטה בעליות של כ-3.8% על רקע ירידה חדה במחיר הנפט. מניית שיכון ובינוי ריכזה עניין ומחזור גדול שהובילו לעלייה שלה ב-5.4%. עניין המשקיעים בשיכון ובינוי מתעצם על רקע בעיות בעסקת המכירה לסיידוף כמו גם חקירות ומעצרים של בכירים בחברה.

מניית חברת אורביט שבשליטת שליטת קרן פימי עלתה ב-8.37% בשל זכייתה בחוזה גדול בסך 109 מיליון שקל עבור משרד ההגנה האמריקאי. החוזה כולל שדרוג, שירות ותחזוקה עבור מערכות ניהול תקשורת מוטסות מסוג ADAS במטוסי התדלוק והתובלה KC-135 של חיל האוויר האמריקאי.

במהלך היום נסחרו המדדים בעליות גבוהות יותר שנחלשו עם פתיחת המסחר בבורסות וול סטריט בארה"ב. המסחר בוולט סטריט מתנהלת במגמה מעורבת כאשר מדד הנאסד"ק יורד ב-0.26% .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אורביט זכתה בחוזה של 109 מיליון שקל עבור משרד ההגנה האמריקאי

אורביט שמפתחת מערכות תקשורת לוויינים, מערכות מעקב ומערכות לניהול תקשורת ושמע במטוסים, חתמה על העסקה הגדולה ביותר מאז עברה לשליטת קרן פימי. החברה שמנוהלת על ידי איתן לבנה זכתה בהסכם מסגרת לשדרוג שירות ותחזוקה עבור מערכות ניהול תקשורת מוטסות מסוג ADAS במטוסי התדלוק והתובלה KC-135 של חיל האוויר האמריקאי בשווי של 109 מיליון שקל.

אורביט תספק שירות למערכות תקשורת הפנים ותשדרג את יחידות ההפעלה במערך מטוסי KC-135 בתקופה של 5חמש שנים. הזכייה פורסמה באתר משרד ההגנה האמריקאי. אורביט מספקת מערכות תקשורת עתירות טכנולוגיה למשימות חיוניות ומסחריות עבור יישומים בים, ביבשה, באוויר ובחלל.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על רקע הירידות החדות במחיר הנפט, מניית אל על עולה

על רקע הירידה החדה במחיר הנפט, מניית אל על עולה בבורסה בתל-אביב ביותר מ-3% ומשלימה עלייה של יותר מ-20% מתחילת החודש.

הירידות במחיר הנפט מתרחשות על רקע החששות מהחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין - כאשר סין נחשבת ליבואנית הנפט הגדולה בעולם.

גורם נוסף שתמך בירידות המחיר הנפט הוא הודעת לוב כי תפתח מחדש מספר מסופי יצוא שהיו סגורים בתקופה האחרונה.

אל על עדיין מתמודדת עם משבר פנימי בחברה מצד הטייסים שדורשים שיפור בתנאי ההעסקה שלהם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במסחר נפתח בעליות מתונות

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר הרביעי בשבוע בעליות מתונות של 0.2% -0.3% במדדים המובילים.

מניית פריגו עולה בכמעט 4% בשל פער ארביטראז' חיובי איתו סיימה אמש את המסחר מעבר לים בבורסת הנאסד"ק.

מניית שיכון ובינוי מרכזת עניין ונופלת בכ-3% על רקע החששות מביטול עסקת המכירה לסיידוף, כמו גם מעצרים וחקירות של בכירים בחברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רבעון שיא למלאנוקס: צמחה ב-27% ועקפה את התחזיות

חברת מלאנוקס מציגה תוצאות שיא שבוע לפני אספת בעלי המניות שתסיים רשמית את מאבק השליטה עליה, ומעלה את תחזיותיה ל-2018 בפעם השלישית ברציפות מתחילת 2018. בעקבות התוצאות הטובות מהצפוי, מניית מלאנוקס עלתה ב-1.5% במסחר המאוחר.

מלאנוקס מפתחת מוצרים ורכיבים לתקשורת מהירה בין שרתים, ולשיפור היכולת להעביר נתונים ולאחסן אותם. החברה הרוויחה 66 מיליון דולר ברבעון השני של 2018 על בסיס Non GAAP (כלומר, בניכוי הוצאות בגין הקצאת אופציות לעובדים ומנהלים, הפחתת נכסים לא מוחשיים, והוצאות של 10 מיליון דולר בגין מאבק השליטה עם הקרן האקטיביסטית סטארבורד) - שהם 1.25 דולר למניה, גבוה משמעותית מממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 1.08 דולר למניה ברבעון השני של 2018, ובהשוואה לרווח Non GAAP של 44 סנט ברבעון המקביל ב-2017 . מלאנוקס הציגה רווח נקי של 16.5 מיליון דולר על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP ) בהשוואה להפסד של 8 מיליון דולר ברבעון המקביל לו ב-2017.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בת"א צפוי להיפתח בעליות; שיכון ובינוי תרכז עניין

יום המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח היום (ד') בעליות על רקע סגירה חיובית אמש בבורסות וול סטריט - כמו גם עליות מתונות שמתרחשות כעת במדדים המובילים בבורסות אסיה.

מניית שיכון ובינוי , בבעלות שרי אריסון, תרכז עניין חשש לפיצוץ עסקת המכירה לסיידוף וחקירות נגד בכירים בחברה בגין חשדות למתן שוחד במדינות ביבשת אפריקה.

מניית פריגו הדואלית, שנסחרת גם בבורסה בישראל וגם בארה"ב, סיימה אמש את המסחר בבורסת הנאסד"ק בארביטראז' חיובי של 3.8% - ואילו מניית טאואר סיימה את המסחר בארה"ב בארביטראז' חיובי של כ-2%. לעומתן, מניית טבע חוזרת עם ארביטראז' שלילי של כ-0.4%.

המדדים המרכזיים בארה"ב הוסיפו אתמול 0.2%-0.6% לשוויים - לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, הביע אופטימיות ביחס לכלכלת ארה"ב. המסחר באסיה מתנהל כעת בעליות - מדדי הנייקי היפני מוסיף לשוויו 0.7%; הבורסה בהונג קונג עולה ב-0.3%; ואילו מדד שנחאי עולה ב-0.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker