בורסת תל אביב: פרטנר זינקה 7%, אל על נסקה בכ-6%

המדדים בבורסת תל אביב ננעלו הערב ביציבות: מדד ת"א 35 ננעל בירידה קלה של 0.07%, ומדד ת"א 125 הוסיף 0.03% ■ מדד הגז והנפט בלט בעלייה של 0.6%

ערן אזרן
עדכונים

בורסת תל אביב: פרטנר זינקה 7%, אל על נסקה בכ-6%

המדדים בבורסת תל אביב ננעלו הערב ביציבות. מדד ת"א 35 ננעל בירידה קלה של 0.07%, ומדד ת"א 125 הוסיף 0.03%. מדד הגז והנפט בלט בעלייה של 0.6%, ומדד הביטוח בעלייה של 0.5%.

מניית פרטנר בלטה בזינוק יומי של 7%, ואילו אל על בנסיקה של כ-6%. גם מניית סומוטו עלתה ב-5.7%, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2018. מנגד, אביליטי נפלה ב-15%, אופקו הלת' ירדה ב-6.5%, ו אבוג'ן נחלשה ב-4.8%. גם מניית טבע ירדה ב-2%.

לאחר הירידות החדות בשבועיים האחרונים, שוק האג"ח הקונצרני בתל אביב תיקן מעט מעלה. מדד תל בונד שקלי עלה ב-0.13%, ומדד תל בונד תשואות טיפס ב-0.21%. גם האג"ח הממשלתיות השקליות נסחרות בעליות שערים. אג"ח לפדיון ב-2027 עלתה ב-0.07%, והתשואה עליה ירדה ל-1.9%.

מדד הביטוח עולה 0.85%; שוק האג"ח הקונצרניות מתקן

עליות שערים קלות נרשמות ברוב המדדים בבורסת תל אביב. מדד ת"א 35 נסחר ביציבות, ומדד ת"א 125 מוסיף 0.1%. מדד הגז והנפט ו מדד הביטוח בולטים בעלייה של 0.85%.

מניית סומוטו בולטת בעלייה של 6%, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2018. מניית פרטנר מטפסת ב-3.3%, ומניית אל על מוסיפה 3%. מנגד, אביליטי נופלת 15%, אופקו הלת' יורדת ב-6.5%, ו אבוג'ן נחלשת 5.8%.

לאחר הירידות החדות בשבועיים האחרונים, שוק האג"ח הקונצרני בתל אביב מתקן מעט מעלה. מדד תל בונד שקלי עולה 0.12%, ומדד תל בונד תשואות מטפס ב-0.15%. גם האג"ח הממשלתיות השקליות נסחרות בעליות שערים. אג"ח לפדיון ב-2027 נסחר ביציבות, בתשואה של 1.91%.

שבי שמר תמונה למנכ"לית בנק אגוד

דירקטוריון בנק  אגוד  החליט למנות את שבי שמר לתפקיד מנכ"לית הבנק. שמר משמשת כיום סמנכ"לית בכירה וראש אגף קמעונות, נכסי לקוחות וייעוץ, והיא תמלא את תפקיד המנכ"לית במקומו של ישראל טראו, שהודיע באחרונה על פרישתו.

לכתבה המלאה

אורון: "המנהרה והמנוף לא קרסו; כבל משאית נקרע ופגע בפועלים"

קבוצת ההנדסה והתשתיות  אורון  , שבשליטת יואל וגיל עזריה, ממשיכה בתחקור תאונת העבודה בפרויקט תחנת הכוח "אגירה שאובה" בגלבוע שאירעה בסוף השבוע, ובה נהרג פועל אחד ושמונה אחרים נפצעו.

"בניגוד לדיווחים, המנהרה והמנוף שפעל מעל לפיר לא קרסו. מהבדיקה הראשונה שנערכה, עולה שנקרע הכבל של משאית המנוף של קבלן המשנה, וכתוצאה מכך נפגעו פועלים שנמצאו בפיר", מסרו הבוקר מקבוצת אורון.

באורון הבהירו עוד: "האירוע נמצא עדיין בשלבי בדיקה, ואנו פועלים בשיתוף עם כל הגורמים הרלוונטיים לחקירה. אנו משתתפים בצער המשפחה על אובדן יקירה ומאחלים החלמה מהירה לפצועים מהאירוע".

אורון פועלת בפרויקט תחנת הכוח "אגירה שאובה" בגלבוע כקבלן משנה של אלקטרה ושיכון ובינוי. העבודות נעשות באמצעות החברה הבת של אורון פמקו, שמנוהלת על ידי אריק לוי. למרות האירועים, מניית אורון יורדת הבוקר ב-0.5% בלבד - והמניה משלימה נפילה של 15% ב-12 החודשים האחרונים.

לכתבה המלאה

מבטח שמיר עולה 1.1% - ברקע למגעים לרכישת תנובה

שלוש שנים לאחר שהשתתף עם קרן איפקס במכירת השליטה (76.7%) בחברת תנובה לחברת ברייטפוד, לפי שווי חברה של 8.6 מיליארד שקל, מנהל מאיר שמיר, בעל השליטה בחברת מבטח שמיר , מגעים עם ברייטפוד על רכישת השליטה בתנובה חזרה מהחברה הסינית לפי שווי נמוך ב-50%.

ירידת השווי החדה שברייטפוד תידרש להכיר בה היא, לכאורה, אחד המכשולים לגיבוש עסקה. עם זאת, ההנהלה הבכירה הנוכחית של ברייטפוד לא השתתפה ברכישת תנובה, ולכן כישלון העסקה לא ייוחס לה, אלא ליו"ר ברייטפוד הקודם, שנחקר בחשד לשחיתות. על פי הערכות, שמיר ינסה לצרף אליו כמה מארגוני הקניות הגדולים של הקיבוצים לעסקה עתידית.

בעל השליטה במבטח שמיר צפוי לנסות לרכוש את השליטה בתנובה לפי שווי חברה של 4 מיליארד שקל - כמחצית מהשווי שלפיו נמכרה לברייטפוד הסינית במארס 2015. מבטח שמיר אישרה בתגובה לבורסה, שפנתה לברייטפוד, אולם ברייטפוד הגיבה שאינה מעונינת למכור. בתגובה למגעים מניית מבטח שמיר עולה 1.1%.

חלל תקשורת: התקבלו האישורים לעסקה של 55 מיליון דולר

חלל תקשורת דיווחה היום כי התקבלו האישורים הרגולטוריים הנדרשים והושלמו פעולות נוספות שנדרשו לגבי עסקה, בהיקף של 55 מיליון דולר, עם חברת תקשורת זרה. מניית חלל החבוטה, הנסחרת לפי שווי של 265 מיליון שקל בלבד, מטפסת בכ-1% על רקע הדיווח.

ההסכם בין הצדדים הוא למשך תקופה של ארבע שנים, כשהירות שיינתן הוא בהיקף של 30 מיליון דולר מתוך ההיקף הכולל של העסקה. בסך הכל, צבר ההזמנות ללוויין עמוס 17, שצפוי להיות משוגר ברבעון השני של 2019,הוא כ-569 מיליון דולר.

מנכ"ל חלל תקשורת , דוד פולק, ציין כי מדובר בעסקה חשובה הממחישה כי החברה נמצאת בחזית העולמית בתחומה, עם פוטנציאל משמעותי לעסקות ולשיתופי פעולה נוספים. "העסקה מביאה לידי ביטוי את האיכויות הגבוהות של מערכת התקשורת הדיגיטלית בלוויין.

"למערכת התקשורת ולתכנון האנטנה מרובת האלומות הייחודית של עמוס 17 יתרונות רבים שיעניקו יתרון תחרותי ייחודי ללקוחותינו. הודות לתכנון החדשני ולשירותים המגוונים והגמישים שהוא מציע, הלוויין יקנה ללקוחות מסחריים וממשלתיים את איכות השירות הטובה בתעשייה", הוסיף פולק.

המדדים בתל אביב בעליות שערים קלות; טבע יורדת 2.5%

המדדים בבורסת תל אביב בעליות נסחרים הבוקר בעליות שערים קלות. מדד ת"א 35 עולה 0.1%, ומדד ת"א 125 מטפס ב-0.15%. מדד תל אביב גז ונפט בולט בעליות של כ-0.8%.

בולטות במסחר, מניית אופקו הלת' , שיורדת ב-5% ומניית טבע שנחלשת ב-2.5%. מנגד, מניית רדהיל עולה ב-3.7%, ומניית קמהדע מוסיפה 3%. אורון יורדת במסחר ב-0.5% על רקע התאונה בפרויקט אגירה שאובה בגלבוע. מניית מבטח שמיר עולה ב-1.1% על רקע הדיווח למגעים שנוהלו לרכישה חוזרת של תנובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker