המסחר בבורסה ננעל בירידות; מניית אל על צנחה ב-4.5%

מדד תל אביב 35 ירד ב-0.31% ■ מניית אל על צנחה על רקע העליה במחיר הנפט ומשבר הטייסים בתוך החברה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדדי תל אביב סגרו את יום המסחר בירידות

מדדי תל אביב סגרו את יום המסחר בירידות על רקע סנטימנט שלילי בעולם בהובלת הבורסות בארה"ב.  

מדד תל אביב 35 ירד ב-0.31% ומדד תל אביב 90 ירד ב-0.65%. מניית אל על סיימה את היום בצלילה של 4.5% על רקע העליה במחיר הנפט ומשבר הטייסים בתוך החברה. מניית הפניקס הובילה את הירידות בחברות הביטוח וסיימה בירידה של כ-4%. בזק ממשיכה את המגמה השלילית של התקופה האחרונה וסיימה את היום בירידה של עוד 1.5%. מנגד, מניות הגז בלטו בעליות בהובלה של מניית רציו שעלתה ב-2.92%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מתחזקות הירידות במניית אל על

מתחזקות הירידות במניית אל על שצונחת בכ-5% ומשלימה ירידה של כ-47% מתחילת השנה. הרקע לירידות משולב מכמה גורמים: משבר פנימי מתמשך בחברה שהתחדד על רקע שביתת הטייסים שגרמה בימים האחרונים לביטולי טיסות, עלייה במחיר הנפט, תוצאות כספיות מאכזבות בדוחות החברה ויחד עם כל זה קריאות לחרם מצד לקוחות פרטיים ועסקיים כמו חברת נייס בעקבות הדרת נשים בטיסות של החברה כדי לרצות נוסעים חרדים שסירבו לשבת ליד נשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות של עד 0.4 במדדים המובילים; אל על צונחת בכ-5%

מדדי המניות בבורסה בתל אביב נסחרים בירידות של עד 0.4% על רקע החששות ממלחמת סחר עולמית ובהמתנה לפתיחת המסחר בארה"ב, שם מאותתים החוזים על ירידות של עד 0.7% במדדי וול סטריט.

מניית אלעל נופלת בכ-5%  על רקע שביתת הטייסים וביטולי טיסות ומניות חברות הביטוח יורדות בשיעור של עד 3.5%. מנגד מניות חברות הגז נסחרות בעליות של עד 2.5% על רקע העלייה במחיר הנפט כמו גם שמועות והכחשות על תגליות גז במצרים.  

מניית רציו עולה ב-2.53% .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית אל על צונחת

מדד תל אביב 35 ומדד תל אביב 125 יורדים בשעה זו ב-0.4%. מניית אל על בולטת לשלילה ויורדת ב-2.7%, על רקע משבר הטייסים וביטולי טיסות, כמו גם קריאות לחרם בעקבות הדרת נשים בטיסות של החברה כדי לרצות נוסעים חרדים שסירבו לשבת ליד נשים.

ה דולר מתחזק מול המטבעות המובילים בעולם, בכלל זה מול השקל ב-0.34% לשער של 3.6 שקלים לדולר. התחזקות הדולר באה על רקע החרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ואירופה שמוביל הנשיא, דונלד טראמפ.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בתל אביב פתחה את הבוקר בירידות של כ-0.5%

הבורסה בתל אביב פתחה את הבוקר בירידות של כ-0.5%, על רקע חוזים אדומים בוול סטריט, הצופים ירידה של 0.8% במסחר שם, שייפתח ב-16:30 שעון ישראל.

מניות הביטוח יורדות בעד 2% ומניות הבנקים יורדות בעד 0.5%. מנגד, מדד מניות הגז בולט לחיוב עם עלייה של 0.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בתל אביב: הנפט צפוי להמשיך לרכז עניין

המסחר הבוקר בבורסה בתל אביב ייפתח על רקע פתיחת שבוע המסחר בארה"ב ובעולם, והמשך ההשפעה של מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ואירופה.

בורסות אסיה נסחרות במגמה מעורבת, עם עליות שערים חדות של כ-2% בבורסות סין, וירידת שערים של 0.5% במדד הניקיי היפני.

אתמול סגרה הבורסה בתל אביב את יום המסחר הראשון של השבוע, כמו גם את המחצית השנייה של השנה בעליות שערים של 0.25%. מניית מודיעין ריכזה עניין לאחר שדיווחה על סימני נפט בפרויקט חיפושים שלה בקליפורניה וזינקה בכ-17% . 

מחיר הנפט ימשיך לרכז עניין, לאחר שרשם עלייה חדה של כ-14% במחיר הנפט במהלך הרבעון האחרון, כ-8% מהם בשבוע האחרון. העלייה במחיר הנפט באה על רקע ציפייה לגידול בביקושים ושיבושים באספקת הנפט בעולם. בהמשך לכך, ארגון אופ"ק הודיע כי יגדיל את תפוקת הנפט בכמיליון חביות ביום.

היום יתפרסם בארה"ב מדד מנהלי הרכש והוא צפוי להיות כמעט ללא שינוי, עם נטייה לירידה קלה. בארה"ב זהו שבוע מסחר קצר, וביום רביעי לא יתקיים במסחר בשל יום העצמאות האמריקאי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker