המסחר ננעל בעליות נאות: ת''א 35 קפץ ב-0.9%

מדד הבנקים קפץ בקרוב ל-1% ■ פרוטרום ריכזה את המחזור הגבוה בשוק ואיבדה 1.6% ■ אייסקיור מדיקל זינקה ב-20%

גיא ארז
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר ננעל בעליות נאות: ת''א 35 קפץ ב-0.9%

שבוע המסחר בבורסה נפתח במגמה חיובית. ת''א 35 עלה ב0.9%, ת''א 90 עלה בשיעור דומה ומדד הבנקים קפץ בקרוב ל-1%.

פרוטרום ריכזה גם הפעם את המחזור הגבוה בשוק ואיבדה 1.6%, בהמשך למגמה השלילית מאז מכירת החברה. אייסקיור מדיקל זינקה ב-20%. נייס עלתה ב-2.7% בדחיפת דו''חותיה הטובים.

לאומי , פועלים וטבע עלו ביותר מ-1% כל אחת, ואילו אלביט מערכות בלטה לשלילה עם ירידה של כ-1%.

אבגול , שמכירת השליטה בה לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל סוכמה באופן סופי, קפצה בכ-6.6%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מתחזקות העליות לקראת הנעילה

מדדי המניות בבורסה ממשיכים לרשום עליות. ת"א 35 עולה כעת בקרוב ל-0.9%, ומדד ת"א 90 קופץ בכ-1.1%. גם מדד הבנקים , שסבל מירידות ביום חמישי האחרון, מתחזק בכ-0.8%.

פרוטרום מרכזת גם היום את המחזור הגבוה בשוק, ומאבדת יותר מ-1.9% מערכה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ישראל קנדה מזנקת

מניית ישראל קנדה קופצת כעת בכ-7% במחזור גבוה, לאור המלצת הקנייה של אייפקס קפיטל, המעניקה למניה אפסייד של 57% על מחיר הבסיס שלה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

כיטוב פארמה טסה לאחר הסכם מסחור בסין

מניית כיטוב פארמה טסה כעת ב-20% במחזור חריג עבורה, בהיקף של 4.6 מיליון שקל, בעקבות הסכם מסחור לתרופת הדגל שלה, Consensi, בסין. Consensi הוא השם המסחרי של תרופת הקומבינציה שפיתחה החברה, KIT-302 שמיועדת לטיפול משולב בכאב שמקורו בדלקת פרקים ובלחץ דם גבוה, תופעת לוואי הנובעת מהשימוש במשכך הכאבים. 

כיטוב, ששוויה עולה כעת ל-114 מיליון שקל, תקבל מהחברה הסינית Changshan תשלומים בסך 9.5 מיליון דולר בכפוף לאבני דרך ולאישור התרופה לשיווק בסין, ותהיה זכאית לתמלוגים בשיעור של עד 12% ממכירות התרופה במדינה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

השליטה באבגול נמכרת לפי 1.7 מיליארד שקל

מניית  אבגול  מזנקת הבוקר בכ-9%, לאחר שדיווחה כי נחתם הסכם העברת השליטה בחברה.

בדיווח לבורסה אישרה יצרנית הבדים הלא ארוגים, את פרטי העסקה, כפי שנחשפו ב-TheMarker בשבוע שעבר, לפיה הקרן הבריטית את'מבה קפיטל תמכור את השליטה (50.8%) בחברה לאינדורמה ונצ'רס לפי שווי גבוה מאוד של כ-1.7 מיליון שקל. מדובר בפרמיה של 60% על המחיר בבורסה ערב העסקה.

לכתבה בנושא

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מטריקס עולה לאחר הדו"חות

מניית מטריקס עולה ביותר מ-3% לאחר פרסום הדו"חות לרבעון הראשון של השנה. הכנסותיה גדלו ב-11.6% ל-777.6 מיליון שקל, הרווח התפעולי עלה ב-7.3% ל-52 מיליון שקל והרווח הנקי זינק ב-22% ל-34.2 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מסכים ירוקים בת"א

המסחר מוסיף להתנהל במגמה חיובית, כשעה לאחר הפתיחה. מניית פרוטרום ממשיכה לרכז מחזורי מסחר גבוהים, ונחלשת הבוקר ב-1.3%. גם אלביט מערכות נחלשת ביותר מ-1%, כשהשתיים חריגות בירידות - בניגוד למגמה בשוק.

נייס עולה ביותר מ-2.6%, טאואר , פריגו , אופקו הלת' ו טבע רושמות עליות נאות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בשישי: נעילה חיובית בוול סטריט

הבורסות בוול סטריט ננעלו במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה כ-0.4% בדרך לסגור שבוע רצוף של עליות. בסך הכל, הדאו עלה השבוע ב-2.3%; S&P 500 התחזק ב-0.2%, וסך הכל השבוע ב-2.4%;  נאסד"ק נסגר ללא שינוי, עם עלייה שבועית של 2.7%.

ירידה במניות חברות הטכנולוגיה הכבידו על S&P 500, שרשם עלייה של 0.4% בתחילת המסחר. הדולר נשאר יציב, ותשואות האג"ח הממשלתיות לעשר שנים נותרו מתחת ל-3%. מניות השווקים המתעוררים עלו מזה היום החמישי ברציפות – הרצף הטוב ביותר מאז ינואר. הנפט ירד ביותר מ-1% - אבל עדיין רשם עלייה שבועית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ