הבורסה ירדה בעקבות הודעת נתניהו על נאום מיוחד בנושא איראן; "מיני פאניקה בנגזרים"

מדד ת"א 35, שנסחר בירידה של כ-0.3%, צנח לירידה של כ-0.9% - כמה דקות לאחר הודעת ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בירידות שערים

אחרי שהמדדים ספגו היום (ב') תנודה חדה מטה - המסחר ננעל בירידות שערים, בניגוד למגמה בעולם. מדד ת"א 35 ירד ב-0.6%, מדד ת"א 90 ירד ב-1.2% ומדד הבנקים לא התאושש מהירידה החדה שנרשמה בשוק לאחר פרסום ההודעה על נאומו הצפוי של נתניהו (20:00) ואיבד 1.6% מערכו.

מניית פתאל החזקות בלטה לשלילה עם ירידה של 3.4%, מניית אל על רשמה ירידה של 3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"אי הוודאות יצרה מיני פאניקה בשוק הנגזרים"

לדברי זיו פניני, מנהל נגזרים וסיכונים פיננסיים ב-IBI אי הוודאות היום הטרידה מאוד את הסוחרים בשוק, ויצרה מיני-פאניקה בשוק הנגזרים. "חצי היום הראשון נסחר בדומה לאתמול - מסחר משעמם מאוד במחזורים נמוכים מאוד וללא שום שינויים משמעותיים בשוק. אבל בחצי השני של היום, גם אחרי כותרות מסוימות, הודעות וואטסאפ וטלפונים של לקוחות - המסחר בשוק הנגזרים הכפיל את עצמו בתוך שעה".

לדברי פניני, הרבה מהסוחרים רצו לקנות אופציות put. "רוב המחזור עבר לאופציות ה-put כשסטיות התקן ב- put מחוץ לכסף עברו את ה-24%. אלו מחירים שלא היו פה כבר חודשים רבים. המחירים של החוזה נסחרו נמוך מאוד על הביד של המניות, והמדדים בנטרול מספר מניות ירדו ירידה חזקה ותנודתית בסוף היום - כשסטיות התקן בכסף מגיעות ל-17%. בהחלט מיני פאניקה בשוק הנגזרים. אי הוודאות הטרידה מאוד את הסוחרים".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רה"מ יחשוף מידע על איראן - הבורסה יורדת

מסחר
הירידה במדד ת"א 35 עם היוודע דבר הנאום של נתניהו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע אחר הצהריים שיישא נאום ב-20:00, שבמהלכו יציג מידע מודיעיני חדש בנוגע לתוכנית הגרעין האיראנית.

מיד עם היוודע דבר הנאום, הבורסה הגיבה בירידות חדות. הירידה במדד ת"א 35, שעמדה על כ-0.3%, העמיקה בתוך דקות ספורות ל-0.9%. זמן קצר לאחר מכן הירידות התמתנו, וכעת המדד יורד בכ-0.6%.

מדד הבנקים ומדד ת"א 90 יורדים בכ-1.3% כל אחד. במקביל, הבורסות הגדולות בעולם דווקא נסחרות בעליות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פלוריסטם מקבלת אישור FDA ומזנקת

שערו היציג של ה דולר נחלש היום ב-0.25% ונקבע על 3.588 שקל. ה יורו נחלש ב-0.1% ל-4.338 שקל. לאחר קביעת השערים היציגים, הדולר והיורו מתחזקים מול השקל.

מניית פלוריסטם מזנקת ב-14.7% לאחר שהחברה קיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשימוש במוצר של החברה לטיפול בפגיעות קרינה חמורות במקרה של אירוע גרעיני. החברה מפתחת מוצרים לריפוי תאים על בסיס תאי גזע.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השוק נצבע ברובו באדום

מתוך 35 החברות הגדולות יורדות כעת 26. במדד ת"א 125 יורדות כעת 106 חברות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.3%, מדד ת"א 125 יורד ב-0.45%, מדד ה בנקים יורד ב- 0.03%.

מניית בזק יורדת ב-1.7% ומשלימה ירידה של 13% מתחילת השנה. גם מניות חברות הסלולר ממשיכות בירידה: מניית חברת סלקום יורדת ב-4.3%, על רקע הצעתה של אי.די.בי לרכוש את בזק באמצעות מניות סלקום. מניית חברת פרטנר יורדת ב- 3.35%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מעלות מעלה דירוג לטאואר

מעלות S&P הודיעה היום על העלאת דירוג ל טאואר לרמת AA- מרמת A+  זאת לאור שמירה על ביצועים תפעוליים הולמים והתחזקות הפרופיל הפיננסי.

"טאואר שומרת על רווחיות תפעולית והציגה שיפור בבסיס הייצור תזרים מזומנים חופשי גבוה. אנו מעריכים כי החברה תמשיך לשמור על רמות הרווחיות הנוכחיות בטווח הבינוני לנוכח פעולותיה האסטרטגיות להגדלת בסיס הלקוחות. תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו שהחברה תשמור על מעמדה התחרותי בתחום השבבים האנלוגיים ועל רמת נזילות  חזקה בטווח הבינוני.

"כמו כן, אנו מצפים כי החברה תאריך בשנה הקרובה את חוזה ההתקשרות שלה עם פנסוניק לתקופת התקשרות  ארוכה בתנאים אשר לכל הפחות לא ישחקו את רווחיותה התפעולית, ותשמור על יחס חוב מתואם ברוטו ל  EBITDA- נמוך מ1.5x-  לאורך כל מחזור העסקים".

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בבורסה, הדולר נחלש

המסחר מתנהל בנטייה לירידות קלות. הירידות במדד ת"א 35 התמתנו וכעת עומדות על 0.15%. מדד ת"א 125 יורד אף הוא ב-0.25%. מדד הבנקים לעומת זאת, עולה קלות. מניות הבנקים דיסקונט , לאומי וה פועלים נסחרות בעליות קלות. מנגד, מניות ה בינלאומי ו מזרחי טפחות יורדות.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש ב-0.2% מול השקל, לרמה של 3.59 שקלים. היורו מתחזק בכ-0.1% לרמה של 4.346 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיטב דש: "להוריד חשיפה לאפיק המנייתי"

הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש, אלכס זבז'ינסקי, ממשיך להמליץ על הורדה הדרגתית בחשיפה לאפיק המנייתי. "אנו מעדיפים להחזיק חשיפה במשקל שוק למניות באירופה, משקל יתר לארה"ב ויפן ומשקל חסר בשווקים המתפתחים. אנו ממליצים על מח"מ תיק אג"ח של כ-4 שנים. אנו ממליצים על הטיית התיק לטובת האפיק השקלי. אנו עדיין ממליצים על חשיפה לאג"ח בדירוגים הגבוהים באפיק הקונצרני בישראל".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית חלל תקשורת נופלת

מניית חלל תקשורת נופלת ב-5.3% אחרי שדיווחה הבוקר כי קיבלה מכתב מ''גורם ממשלתי'', שעיקרו הודעה על כוונת "גורמים ממשלתיים לפעול למימוש לוויין בתע"א לנקודת שמים W°4 בהתאם לצרכיהם".

ההודעה, העלומה יחסית, מצביעה על כך שהממשלה מעוניינת בלוויין תוצרת ישראל, כלומר של תע"א, עבור שימושיה. זאת, כחודש לאחר בחירתה של חלל תקשורת ביצרנית האמריקאית לוראל כיצרנית הלוויין הבא שלה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה שלילית בבורסה

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בירידות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 35 יורד ב-0.4%, מדד ת"א 125 נחלש ב-0.3%.

מניות חברות הסלולר סלקום ופרטנר יורדות ב-3.7% ו-2.6% בהתאמה, זה היום השני ברציפות.

גם מניות שטראוס, שופרסל ואמות יורדות ביותר מ-1% כל אחת. בניגוד למגמה בשוק, מניית פרוטורום עולה ב-1.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לקראת פתיחת המסחר: האם מניות הקנאביס ימשיכו לרדת?

המסחר בבורסה בת"א ייפתח הבוקר לאחר העליות הקלות שנרשמו אתמול בתמיכת המניות הדואליות. ירכזו עניין מניות טבע ואופקו הלת' , שקפצו אתמול ב-3.2% ו-3.5% בהתאמה; ומניות הקנאביס שהשלימו אתמול צניחה חדה, זה היום השלישי ברציפות.

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בעליות שערים על רקע פגישת מנהיגי דרום וצפון קוריאה והסיכום על פירוק המדינות מנשק גרעיני. בורסת טוקיו סגורה היום לרגל יום הקיסר. בורסת שנחאי סגורה לרגל חג העובדים. הונג קונג עולה ב-1.5%; סינגפור עולה ב-1%; סיאול עולה ב-0.6%; וסידני עולה ב-0.5%.

הדולר נסחר ביציבות מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-109.16 ין לדולר. היורו והליש"ט נסחרים ללא שינוי ניכר מול הדולר ברמה של 1.2127 דולר ו-1.3783 דולר בהתאמה. הוון הדרום קוריאני מזנק ב-0.8% ל-1,067.73 וון לדולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker