במקביל לירידות בעולם: ת"א 35 נפל ב-1.4%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המסחר ננעל בירידות חדות

המסחר בבורסה ננעל בירידות שערים חדות, במקביל למגמה השלילית בבורסות כל העולם. לאחר הירידות החדות אמש בניו-יורק, שם ממשיכים המדדים לרדת גם היום, מדד ת"א 35 נפל היום ב-1.4%, כשמרבית המניות במדד נצבעו באדום. מדד ת"א 90 ירד ב-1.1%, בעוד מדד הבנקים רשם ירידה קטנה יחסית של 0.4%.

מניות הקנאביס טוגדר ו מדיוי התממשו ביותר מ-10% כל אחת. מניות הסלולר פרטנר וסלקום נחלשו משמעותית על רקע הודעת גולן טלקום על הצעת חבילות גלישה ללא הגבלה למשך שנתיים. מניית בזק בלטה לחיוב, והיתה מהבודדות במדד ת"א 35 שסיימה בעליות.

בשעת נעילת המסחר, מדד ה נאסד"ק מוביל את הירידות בניו-יורק עם ירידה של 0.4%.

לקראת נעילה: ת"א 35 מאבד 1.1%

פחות משעה לנעילת המסחר, מדד ת"א 35 ממשיך להיסחר בירידות של יותר מ-1%. ת"א 90 נחלש ב-0.7% ומדד הבנקים יורד ב-0.2% בלבד, כאשר מניית פועלים אף נסחרת בעליות קלות.

טבע מאבדת יותר מ-5% ולוחצת את המעו"ף, וגם מניות פריגו , שופרסל , מזור רובוטיקה ו פרטנר נסחרות בירידות חדות.

בזק בולטת לטובה עם עלייה של יותר מ-3%, וגם כיל , חברה לישראל , וכלכלית ירושלים נצבעות בירוק.

יציגים: הדולר קפץ ב-0.81%

השערים היציגים של היורו והדולר התחזקו מול השקל. הדולר עלה ב-0.81% ל-3.59 שקל, אך לאחר מכן נחלש ונסחר כעת ברמה של 3.582 שקל לדולר. במקביל, היורו עלה מול השקל ב-0.58% ל-4.375 שקל ליורו, ונחלש במסחר הרציף לרמות של 4.365 שקל ליורו.

אקסלנס ברוקראז': "קיימת נקודת כניסה נוחה למניית רמי לוי"

האנליסט דוד גבאי, מאקסלנס ברוקראז', התייחס היום לחולשה במניית רמי לוי והעריך כי הדבר מושפע מגורמים קצרי טווח - כך שמדובר בהזדמנות השקעה. "ישנה נקודת כניסה נוחה למניה עם אופק חיובי. אנו חוזרים על המלצת הקניה ומעלים את מחיר היעד ל-202 שקל למניה". כלומר, אפסייד של כמעט 24% על מחיר השוק. 

לפי גבאי, החולשה במניה נובעת מרבעון רביעי חלש שהיה מתחת לצפי, היות והוא הושפע לרעה מגורמים חד פעמיים; וצפי לרווחיות נמוכה ברבעונים הקרובים כתוצאה מעליית שכר המינימום. "מנגד, אנו צופים כי העלאת מחירים הדרגתית על ידי החברה ופתיחת המרלו"ג יתמכו בתוצאות החברה החל מהמחצית השנייה של השנה.

"כמו כן, אנו רואים בכניסת החברה לתחום השכונתי ורכישת קופיקס, צעדים סטרטגיים נכונים אשר יבואו לידי ביטוי בטווח הארוך יותר.

הדולר קופץ לשיא של 8 חודשים

הדולר והיורו מתחזקים משמעותית מול השקל. הדולר עולה כעת ביותר מ-0.6% לרמה של 3.584 שקל לדולר, ומגיע לשיא של 8 חודשים. היורו מתחזק ב-0.6% לרמה של 4.376 שקל ליורו.

הירידות מחריפות: ת"א 35 נופל ב-1.3%

הירידות בבורסה מחריפות. מדד ת"א 35 נופל כעת ב-1.3%, ומדד ת"א 90 מאבד 1.2%. פרוטרום יורדת ב-3.3%, טאואר מאבדת 2.3% ו שופרסל ו פרטנר יורדות ב-2.3% ו-3.1%, בהתאמה.

מגמה שלילית נרשמת גם במניות מזור רובוטיקה , בזן , פריגו , סודהסטרים ו טבע .

מניות הקנאביס רושמות ירידות חדות, לאחר שאתמול פתחו גם כן בירידות חדות - שהתמתנו משמעותית לקראת סיום המסחר. טוגדר , מדיוי ו די פארם מאבדות עד 10% כל אחת.

אקסלנס: מכירת פרוטרום בפחות מ–7.8 מיליארד דולר - אינה כדאית

רוני בירון, אנליסט באקסלנס ברוקראז', מעריך כי מכירתה של פרוטרום כעת לא תמקסם את פוטנציאל ההשבחה לבעלי המניות. בהנחה שהעסקה תתבצע ב-2020, הוא צופה לה שווי של 9.4 מיליארד דולר, המגלם למניה מחיר של 460 שקל - 30% יותר ממחירה הנוכחי.

מניית פרוטרום נחלשת כעת ב-2.2%, ומשלימה ירידה של 6.9% מתחילת השבוע, לשווי שוק של 20.5 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה.

ירידות בפתיחת המסחר

המסחר נפתח, כצפוי, בירידות שערים בלחץ המניות הדואליות. מדד ת"א 35 מאבד כ-0.9%, ת"א 90 יורד ב-0.6% ומדד ה בנקים נחלש ב-0.5%.

המניות הדואליות לוחצות את המדדים, כאשר  טבע נופלת ב-2.7%, פריגו יורדת ב- 2.2%, טאואר מאבדת עוד 1.2% ומשלימה צניחה של יותר מ-10% מתחילת השבוע, ו אלביט מערכות יורדת ב-1.3%.

צפי לפתיחה שלילית

המסחר ייפתח הבוקר בירידות שערים לאחר המגמה השלילית שנרשמה אמש בוול סטריט, במקביל לירידות שערים שנרשמות הבוקר במזרח.

פער הארביטראז' המשוקלל על ת"א 35 שלילי בשיעור של 0.8% - וזאת בלחץ טבע שצפויה להיחלש בכ-3% בפתיחה, אלביט מערכות (מינוס 1.4%) וטאואר שאיבדה השבוע כ-9% וחוזרת בפער שלילי של 1.4%. גם פריגו (מינוס 2.4%) ונייס (מינוס 0.9%) יפתחו את המסחר בירידות.

בניו יורק נפלו אמש המדדים בעד 1.7% ביום חמישי רצוף של ירידות.

ירידות שערים באסיה

בורסות אסיה רושמות הבוקר ירידות שערים, בעקבות הירידות החדות שנרשמו בבורסות וול סטריט אתמול. טוקיו יורדת ב-0.6%; שנחאי יורדת ב-0.3%; הונג קונג נסוגה ב-0.8%; סיאול יורדת ב-1% בהובלת מניות השבבים. שוקי המניות והאג"ח באוסטרליה ובניו זילנד סגורים היום לרגל יום הזיכרון המקומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker