ת"א 35 ירד ב-0.9% והשלים שבוע שלילי; מניות הביטוח צנחו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר ננעל בירידות

יום המסחר האחרון לשבוע זה ננעל בירידות שערים משמעותיות, והמדדים המובילים בבורסה השלימו ירידה שבועית חדה. לאחר העלאת הריבית בארה"ב והמגמה השלילית בניו-יורק על רקע החשש ממלחמת סחר בין ארה"ב לסין, ת"א 35 ירד היום ב-0.9%, ת"א 90 נפל ב-1.5% ומדד הבנקים השלים יום רביעי רצוף של ירידות ואיבד 0.3%. בסיכום שבועי, ת"א 35 נפל ב-2.3%, ת"א 90 איבד 2.1% ומדד הבנקים ירד ב-3.2%.

מניות הביטוח נפלו וריכזו מחזורי מסחר גבוהים לקראת פרסום הדו"חות הכספיים בשבוע הבא. הפניקס והראל איבדו 6% ו-5.5% בהתאמה, וכלל עסקי ביטוח ומנורה מבטחים ירדו ב-4.1% ו-5.7% בהתאמה.

המניות הדואליות רשמו ברובן ירידות שערים, כאשר טבע איבדה 1.1%, סודהסטרים ירדה בשיעור דומה ופריגו , גזית גלוב , כיל , נייס , אורמת ומזור רובוטיקה ירדו בשיעורים חדים.

פרטנר וסלקום איבדו גובה. ביג בלטה לטובה עם עלייה לאחר פרסום דו"חותיה. מניות הקנאביס מדיוי וטוגדר זינקו גם היום בשיעורים דו ספרתיים.

ירידות חדות בניו-יורק

בורסות וול סטריט נסחרות בירידות חדות בצל חששות המשקיעים מהתלקחות מלחמת סחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. מדד דאו ג'ונס נופל ב-1.3%; מדד s&p500 נסוג ב-1.1% ומדד הנאסד"ק צונח ב-1.3%.

אלביט מערכות רוכשת את יוניברסל אוויוניקס האמריקאית

מניית אלביט מערכות נחלשת כעת ב-0.3% ומשלימה ירידה שבועית של כ-5%. החברה ממשיכה ליישם את האסטרטגיה של רכישות טכנולוגיות משלימות בשוקי היעד שלה. החברה, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, דיווחה כי קיבלה את אישור ממשלת ארה"ב לרכישת נכסיה של החברה הפרטית Universal Avionics Systems. אלביט צופה שהעסקה תושלם בשבועות הקרובים. סכום הרכישה לא נמסר על ידי אלביט מערכות בשל חוסר מהותיות להכנסותיה ומאזנה.

לכתבה המלאה.

מגמה שלילית בבורסה

המסחר ממשיך להתנהל בטריטוריה השלילית, לקראת פתיחה אדומה בניו יורק. ת"א 35 יורד בכ-0.6%, ת"א 90 , שנסחר מוקדם יותר היום ביציבות, מאבד כ-0.5%, ומדד ה בנקים רושם יום נוסף של ירידות.

פרוטרום מוסיפה לערכה עוד 2%. טאואר , פריגו ו טבע רושמות ירידות חדות, ומניות הקנאביס מדיוי ו טוגדר רושמות יום נוסף של עליות דו ספרתיות.

מנועי בית שמש עולה קלות לאחר פרסום דו"חותיה הכספיים.

אליום מזנקת לאחר אישור של FDA

מניית אליום מדיקל עולה ביותר מ-10% לאחר שחברת המכשור הרפואי, המתמחה בטכנולוגיות זעיר פולשניות, הודיעה כי קבלה את אישור ה-FDA לשיווק מערכת WIRION של גרדיה בארה"ב.

מגמה שלילית בבורסה

שעה לאחר הפתיחה בתל אביב, והמסחר מתנהל בטריטוריה השלילית. מדד ת"א 35 מאבד 0.4%, ת"א 90 נסחר ביציבות, ומדד ה בנקים ממשיך להיחלש, בלחץ מניות פועלים ו לאומי .

טבע , פריגו ו טאואר נחלשות ביותר מ-1% כל אחת, רמי לוי מגיבה לרכישת החברה את גוד פארם, ו שפיר הנדסה נופלת ביותר מ-3% לאחר פרסום הדו"חות אתמול, לאחר נעילת המסחר.

אל על ממשיכה לאבד גובה לאחר שנחלשה אתמול בעקבות פרסום דו"חותיה הכספיים.

מר חתמה על פרויקט באפריקה ב-102 מיליון שקל

קבוצת מר דיווחה כי זכתה בהסכם מסגרת לפרויקט בתחום בטחון המולדת, המודיעין והגנת סייבר במדינה במערב אפריקה. ההכנסות הצפויות מהפרויקט עומדות על כ-102.5 מיליון שקל, למשך שנתיים.

מניית מר נסחרת בעליות על רקע ההודעה

החוזים בניו יורק מצביעים על ירידות בפתיחה

לאחר שהמדדים המובילים נחלשו אמש בניו-יורק לאור העלאת הריבית, החוזים העתידיים מצביעים כי גם היום ייפתח המסחר בירידות.

החוזים על ה נאסד"ק מורים על ירידה של יותר מ-0.8% בפתיחה, וגם ה דאו ג'ונס וה- S&P500   צפויים להיחלש בכ-0.6% בפתיחה.

פתיחה שלילית בבורסה

מדד ת"א 35 יורד ב-0.4%, ת"א 90 נסחר ביציבות ומדד ה בנקים משיל עד 0.2% מערכו. 

מניית טבע בולטת לשלילה עם ירידה של 1.5%, לאומי מאבדת 0.4% ביום חמישי רצוף של ירידות, ו פרוטרום ממשיכה במגמה החיובית מאז דו"חותיה.

לקראת פתיחה בתל אביב

יום המסחר האחרון לשבוע ייפתח בת"א לאחר ירידות שערים קלות בוול סטריט. המניות הדואליות גזית גלוב , סודהסטרים , טבע , ו טאואר צפויות להיחלש בפתיחה בשל פערי ארביטראז' שליליים. פרוטרום ו פרטנר חוזרות עם פערים שליליים חדים של 5.7% ו-4% בהתאמה.

מניית רמי לוי תגיב לראשונה לרכישת החברה את מחצית מחברת גוד פארם תמורת 4.5 מיליון דולר, וכמוה גם מניית שופרסל – שתושפע מהתחרות.

רמי לוי רוכש 50% מגוד פארם תמורת 4.5 מיליון דולר

רמי לוי מאיץ את כניסתו למרכזי הערים. החברה, שמפעילה 45 מרכולים, חתמה על הסכם לרכישת 50.01% מהון מניותיה של חברת גוד פארם תמורת 4.5 מיליון דולר. העסקה תבוצע ברכישת מניות מבעלי המניות הקיימים תמורת 2 מיליון דולר ובהקצאת מניות חדשות לרמי לוי תמורת 2.5 מיליון דולר שיוזרמו לגוד פארם.

עם רכישת השליטה בגוד פארם תקבל רמי לוי גישה לתשעה סניפים בתל אביב, שמחזור המכירות המוערך שלהם הוא 900-800 אלף שקל בחודש לחנות. זאת כאשר הרווחיות התפעולית של חנויות גוד פארם גבוהה על פי הערכות מזו של חנויות רמי לוי, והגיעה ל-3.1% מהמחזור בינואר-ספטמבר 2017 .

הבנק הפדרלי העלה הריבית בארה"ב לרמה הגבוהה זה עשור

הבנק הפדרלי העלה היום כצפוי את הריבית בארה"ב לראשונה השנה, ובכירי הבנק המרכזי דבקו בתחזיתם לשלוש העלאות ריבית השנה.

הפד העלה את טווח היעד של הריבית ב-0.25% לרמה של 1.5%-1.75% - רמתה הגבוהה ביותר זה עשור. עם זאת, מקבלי ההחלטות צופים כעת קצב העלאת ריבית מהיר יותר בשנה הבאה, על רקע שיפור בתחזית הכלכלית.

וול סטריט ננעלה בירידות

יום מסחר הפכפך בוול סטריט הסתיים בירידות לאחר שהבנק הפדרלי העלה כצפוי את הריבית ולא אותת על הגברת קצב העלאת הריבית השנה. עם זאת, דבריו של יו"ר הפד, ג'רום פאואל, שלפיהם שינויים במדיניות הסחר של ארה"ב מהווים "סיכון חדש" לתחזית, הכבידו על המדדים.

מדד  נאסד"ק נסוג ב-0.3%, ומדדי  דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו ב-0.2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker