הבורסה ננעלה בירידות של יותר מ-1%; ת"א 35 נפל השבוע ב-4%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר ננעל בירידות חדות; הבורסה סגרה שבוע שלילי במיוחד

יום המסחר האחרון השבוע ננעל בירידות שערים חדות של יותר מ-1% במדדים המובילים. ת"א 35 איבד 1.3%, ת"א 90 ירד ב-1.1% ומדד הבנקים ירד ב-1.1% גם כן. מדד הנדל"ן נפל היום ב-1.4% , מדד נפט-גז ירד ב-0.9% ומדד הביומד נחלש ב-0.2%. בסיכום שבועי, מדד ת"א 35 איבד 4% ות"א 90 נפל ב-5.5%.

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בשוק - 170 מיליון שקל - ונפלה ב-6.9% לאחר פרסום דו"חותיה הכספיים והורדת תחזית הרווח ל-2018. אופקו הלת' ירדה ב-6.7% ואילו פריגו נחלשה ב-0.4%.

מניית מזרחי טפחות נפלה ב2.4% והובילה את המגמה השלילית בסקטור, כאשר מניית הפועלים ירדה ב-1.9% ולאומי ודיסקונט נחלשו בשיעור קל.

אלביט מערכות בלטה לטובה עם עלייה של 4.2%, אורמת טכנולוגיות התחזקה ב-1.1% ו מזור רובוטיקה ו פז נפט טיפסו בכ-0.4% כל אחת.

שפיר הנדסה , שדיווחה כי המשטרה פתחה בחקירה כנגדה, ירדה ב-3.1%. סודהסטרים , שופרסל , טאואר ו סלקום איבדו יותר מ-1% כל אחת. גזית גלוב , דלק קידוחים , חברה לישראל ו אמות נחלשו ביותר מ-2% כל אחת.

מניית בלוקצ'יין כרייה , שזינקה אתמול ב-65%, איבדה היום 14%.

שלושת מדדי התל-בונד ירדו בעד 0.32%, והשלימו ירידה שבועית של עד 0.9%.  מחיר אג"ח ממשלת ישראל ל-10 שנים ירד היום ב-0.25% והתשואה בו עלתה ל-0.339%.

בשעת סגירת המסחר בת"א, מתנהל המסחר בניו-יורק בירידות של עד 0.9%. התנודתיות שאיפיינה את השבוע החולף צפויה להימשך גם בשבוע הבא.

טבע מרכזת מחזור עצום; אלביט מערכות בולטת בעליות

הירידות בבורסה בת"א נמשכות. מדד ת"א 35 מאבד כעת יותר מ-1.1% בלחץ קריסתן של מניות טבע ואופקו הלת'. טבע מאבדת יותר מ-10% ומרכזת מחזור עצום של 130 מיליון שקל, ואילו אופקו מאבדת יותר מ-6.4%.

אלביט מערכות בולטת לטובה בשוק, עם עלייה של יותר מ-4%. יחד איתה, עולות מניות נייס, מליסרון, ארפורט סיטי, אלקו ומזור רובוטיקה.

מזרחי טפחות מובילה את המגמה השלילית בסקטור הבנקים עם ירידה של 1.7%, כאשר גם פועלים מאבדת יותר מ-1%.

הירידות בשפיר הנדסה התמתנו מעט, והמניה מאבדת כעת 3.3%. קנון, אמות, גזית גלוב, חברה לישראל, אלוני חץ והראל השקעות מאבדות גובה בחדות.

דו"חות טבע מפילים את המניה בניו-יורק

מניית טבע עברה מעליות קלות לירידה של מעל ל-11% בת"א, לאחר פרסום דו"חותיה, בהם גם הורידה את התחזיות לשנה הקרובה. במסחר המוקדם בניו-יורק נופלת המניה ביותר מ-13% למחיר של 18.1 דולר למניה בלבד.

אלו דו"חותיה הראשונים של החברה בעידן קאר שולץ, וטבע חתכה את תחזית הרווח למניה ב-50%. כמו כן, ולאור המגמות השליליות בשוק הגנרי בארה"ב, היא החליטה להפחית מוניטין בגובהה של 17 מיליארד דולר.

הירידות בבורסה מחריפות

ירידות חדות של כ-1% בבורסה בת"א. מדד ת"א 35 מאבד 1% מערכו ומדד ה בנקים נופל ביותר מ-1.3%, בלחץ מניית מזרחי טפחות שמאבדת 2.2%. פועלים ו לאומי יורדות ביותר מ-1% כל אחת.

הירידות במניית שפיר הנדסה מתייצבות על כ-5%, טאואר ו דלק קידוחים מאבדות כ-2% כל אחת, ו דלק קבוצה מאבדת קרוב ל-4%.

בזק , שעלתה אתמול ב-2.7% יורדת ב-2.1%, וגם מניות שטראוס , סודהסטרים , אלוני חץ , הראל השקעות , קנון , הפניקס , ו מגדל ביטוח רושמות ירידות משמעותיות.

אלביט מערכות ו אורמת בולטות לטובה עם עלייה של כ-1.2% כל אחת.

מניית שפיר נופלת ביותר מ-5%

מניית שפיר הנדסה חברה מהפסקת המסחר, ונופלת ביותר מ-5%. זאת, על רקע פשיטת המשטרה על משרדיה, וחקירת בעלי השליטה האחים שפירא תחת אזהרה.

שוויה של החברה עומד על כ-4.5 מיליארד שקל, לאחר שבשנה שעברה היא ניתרה בכמעט 77%.

כוננות ספיגה במניית שפיר הנדסה לאור חקירת משטרה

חברת שפיר הנדסה דיווחה לבורסה כי המשטרה פשטה על משרדי החברה, בשל חשד לשחיתות ברומניה. לפי החברה, במשרדיה בוצע חיפוש ונתפסו מסמכים, ובעלי השליטה ובכירים נוספים בחברה זומנו לחקירה.

המסחר במניית שפיר הנדסה יחודש בשעה 12:00, וזו צפויה להגיב לדיווח בירידות.

מחריפות הירידות בבורסה: מדד הבנקים נחלש ב-0.8%

ירידות השערים מחריפות בבורסה, לאחר פתיחה שלילית של 0.1% בלבד. מדדי ת"א 35 ו ת"א 125 יורדים בכ-0.5% כל אחד, ומדד ה בנקים מאבד כ-0.8%. 

מזרחי טפחות מובילה את המגמה השלילית מבין הבנקים, ויורדת ב-1.5%. בינלאומי משילה 1% מערכה, ו דיסקונט , פועלים ו לאומי נחלשות בשיעורים מתונים יותר.

מודיעין יהש מזנקת ב-16% במחזור גבוה, ללא הודעה מטעמה.

מניית בלוקצ'יין כרייה נסחרת בתנודתיות, ומאבדת מעל ל-6% לאחר טיסה של 65% אתמול.

ורד יצחקי: "דווקא עכשיו, בנק ישראל צריך לחזק עוד את שער הדולר"

על רקע התחזקותו של ה דולר מול השקל בימים האחרונים, מנכ"לית פרוטקטיב יעוץ פיננסי, ורד יצחקי, טוענת כי בנק ישראל צריך לנצל את המומנטום ולהמשיך להתערב בשוק המט"ח. "בנק ישראל צריך לנצל את שעת הכושר הנוכחית על מנת לתת רוח גבית נוספת להתחזקות הדולר. יצואנים צריכים לנצל כעת את ההזדמנות הנוכחית על מנת לבצע הגנות על שערי המטבע, כדי להימנע מהפסדים עתידיים. התאוששות של שוקי ההון תוביל לכך שהדולר יחזור לסורו וירשום חולשה מתמשכת מול סל המטבעות וכמובן גם מול השקל הישראלי".

הדולר עולה כעת מול השל ב-0.2%, ונסחר בסמוך לרמות 3.5 שקל לדולר.

סאפיינס רוכשת את Adaptik האמריקאית בכ-20 מיליון דולר

חברת התוכנה סאפיינס , המספקת פתרונות תוכנה לתחום הביטוח והפיננסים, דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת חברת אדפטיק (Adaptik) האמריקאית. אדפטיק היא ספקית של תוכנה לניהול ביטוח אלמנטארי (P&C), וסאפיינס תשלם עבורה בין 19.5 ל-22 מיליון דולר, בהתאם לביצועיה.

לפי סאפיינס, הרכישה תאפשר לה לספק פלטפורמת פתרונות מקיפה ומבוססת דיגיטל לחברות ביטוח אלמנטרי בצפון אמריקה, תשפר את מעמדה התחרותי ותאפשר לה להגדיל מהר יותר את נתח השוק שלה.

מניית סאפיינס, הנסחרת גם בנאסד"ק, עולה כעת ב-1.1% לשווי שוק של כ-2.1 מיליארד שקל. 

ירידות של 0.1% בפתיחה

המסחר נפתח, כצפוי, בירידות של 0.1% במדדים המובילים: ת"א 35 , ת"א 125 ומדד ה בנקים . טבע , אלביט מערכות , ו אורמת עולות במעל ל-1% כל אחת, בעוד מזור רובוטיקה קופצת ב-3% - כאשר כולן משלימות את פערי הארביטראז'.

מניית סייפ-טי מזנקת ביותר מ-7% לשווי שוק של 75 מיליון שקל, אלגומייזר ממריאה בכמעט 10% ללא דיווח מטעמה.

פועלים , לאומי , כיל , טאואר , דיסקונט , אמות ו בזן רושמות ירידות קלות, דלק קבוצה ו דלק קידוחים מאבדות כ-1% כל אחת.

צפי לפתיחה יציבה בבורסה: מניית אופקו הלת' תרד משמעותית

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בת"א ייפתח לאחר ירידות שערים בניו יורק, ובעדו באסיה נצבעים המסכים בירוק. המניות הדואליות חוזרות עם פער משוקלל שלילי בשיעור של כ-0.1%. טבע צפויה לעלות ב-1.1% בפתיחה, וכמוה גם מניות מזור (1.9%) ואורמת (1%). מנגד, טאואר צפויה להיחלש בכ-0.3% בפתיחה, ואופקו הלת' , שנסחרה בתנודתיות קיצונית בימים האחרונים, חוזרת בפער שלילי של 6.2%.

מניית בלוקצ'יין כרייה , שנסקה אתמול ב-65%, תמשיך לרכז עניין על רקע התנודתיות במחירי המטבעות הדיגיטליים.

עליות שערים באסיה

בורסות אסיה רושמות ברובן עליות שערים, לאחר סגירה שלילית בוול סטריט אתמול. טוקיו עולה ב-0.9%; הונג קונג עולה ב-0.1%; שנחאי יורדת ב-1.5%; סיאול עולה ב-0.8%; הבורסה האוסטרלית עולה ב-0.2%. הין נחלש ב-0.3% מול הדולר לרמה של 109.61 ין לדולר.

בסין דיווח היום כי העודף במאזן הסחר הצטמצם בינואר, בעקבות עליה חדה בייבוא. הייצוא מסין במונחים דולריים עלה בינואר ב-11.1%, בעוד שהיבוא זינק ב-36.9%. העודף במאזן הסחר הסתכם ב-20.34 מיליארד דולר. עם זאת, אנליסטים ציינו כי הנתונים של חודש ינואר מושפעים בכל שנה מעיתוי חופשת ראש השנה הסינית, שהחלה מוקדם בשנה שעברה.

אמש בניו יורק: ירידות שערים

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה שלילית בתום יום מסחר הפכפך, לאחר שהזינוק שרשמו אתמול - החד ביותר מ-2016 - לא הצליח להרגיע את החששות שגררו את מדד דאו ג'ונס ביום שני לנפילה התוך יומית הגדולה ביותר בתולדותיו.

התשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 שנים זינקה ל-2.85%, מרחק נגיעה משיא של ארבע שנים, על רקע ההסכם על תקציב פדרלי דו-שנתי אליו הגיע הקונגרס בארה"ב.

שווי השוק של החברות הנכללות במדד המניות S&P 500 נחתך ב-1.6 טריליון דולר בשלושת ימי המסחר הראשונים של חודש פברואר, על רקע חששות המשקיעים כי התגברות האינפלציה וקצב העלאת הריבית בארה"ב עלולות לשחוק את רווחיותן של החברות. עם זאת, אתמול התאוששו המדדים המרכזיים בוול סטריט בזינוק של יותר מ-2%.

מדד S&P 500, שרשם ביום שלישי את הזינוק היומי החד ביותר מאז נובמבר 2016, נסוג היום ב-0.5% ועודנו גבוה ב-0.3% מרמתו בתחילת השנה. מדד נאסד"ק , שקפץ אתמול ב-2.1% - היום הטוב ביותר מאז אוקטובר 2017 - ירד היום ב-0.9%.

מדד  דאו ג'ונס נסוג היום ב-0.1%. ביום שלישי מיד לאחר פתיחת המסחר צלל מדד מניות הבלו צ'יפ ונכנס לתיקון במונחים תוך יומיים, כשהשלים נפילה של 10% מהשיא שאליו טיפס לפני פחות משבועיים, אולם בהמשך היום התאושש המדד ונסגר בזינוק היומי החד ביותר זה 15 חודשים.

מדד התנודתיות של וול סטריט (VIX) - הידוע גם בכינויו "מדד הפחד" שכן הוא מספק אינדיקציה מסוימת לרמת הפחד של המשקיעים בוול סטריט - נפל היום בכ-20% אל מתחת לרמה של 25 נקודות, לאחר שנסק אתמול מעל לרמה של 50 נקודות, לראשונה מאז אוגוסט 2015. עם זאת, המדד עודנו גבוה מרמתו לפני גל הירידות האחרון בשווקים.

אתמול בת"א: הבורסה נצבעה בירוק

יום המסחר ננעל בעליות שערים נאות, אחרי הירידות החדות אתמול. בתמיכת העליות בניו יורק ובאירופה, מדד  ת"א 35 עלה ב-1%, מדד  ת"א 90 עלה ב-1.4%, ומדד הבנקים התחזק ב-0.9%. מדדי  הביומד והתקשורת עלו ב-2.6% וב-2.2% בהתאמה, ומדד נפט-גז  עלה ב-1.75%.

פרוטרום  ריכזה את המחזור הגבוה בשוק ונחלשה בשיעור של 0.1%. המניה מרכזת בימים האחרונים מחזורי מסחר חריגים עבורה.  טבע  קפצה ב-3.6% לאחר שגם אתמול עלתה קלות, ואילו  אופקו הלת'  זינקה ב-8.1% לאחר שקרסה אתמול ב-5.2%. לאומי ודיסקונט הובילו את המגמה החיובית בסקטור הבנקים עם עליות של יותר מ-1.3% כל אחת, בעוד מזרחי טפחות והפועלים  עלו בשיעורים מתונים יותר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker