מפעלי טבע בירושלים ימשיכו לשבות; הפגנה נוספת מול ביתה של גליה מאור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
LIVE
הפגנת עובדי טבע מול ביתו של חמי פרס
הפגנת עובדי טבע מול ביתו של חמי פרס, הבוקרצילום: מוטי מילרוד
עדכונים

השבתת מפעלי טבע בירושלים נמשכת

עובדי טבע בירושלים ישביתו גם מחר (א') באופן מלא את שני מפעלי החברה בעיר. ביתר מתקני החברה יקיימו העובדים אסיפות חברה, תוך שיבוש הפעילות השוטפת.

במקביל ימשיכו העובדים גם השבוע בפעילות מחאה נגד בכירי החברה, בהם חברי הדירקטוריון הישראלים. בשעה 07:00 יפגינו העובדים בשנית מול ביתה של גליה מאור ברמת גן.

עובדי טבע טבליות מפגינים מחוץ לישיבת ההנהלה

עובדי מפעל הטבליות של טבע בירושלים מתבצרים במפעל ומפגינים מחוץ לאולם שבו התכנסה הנהלת החברה הארצית, שהגיעה הבוקר למפעל. 

עובדי טבע מחוץ לישיבת ההנהלה במפעל בירושליםקרדיט: ההסתדרות הלאומית

עובדי טבע מפגינים במרכז ירושלים; הופסקה תנועת הרכבת הקלה

לאחר שחסמו לתנועה את כיכר ציון, עובדי טבע בירושלים החלו לצעוד עתה לאורך רחוב יפו, אל עבר רחבת הכותל. תנועת הרכבת הקלה העוברת ברחוב הופסקה לחלוטין.
המפגינים נעצרו בכיכר ספרא מול בית העירייה, וקוראים לראש העיר ירושלים, ניר ברקת, לרדת ולהצטרף אליהם.

(טלי חרותי סובר)

רחוב יפו בירושליםצילום: ליאור מזרחי

האם למפוטרי טבע יש סיכוי בתביעה נגד גליה מאור?

נתחיל בשאלה מי יכול בכלל לתבוע דירקטוריון שהתרשל. לפי חוק החברות והפסיקה, בעלי מניות יכולים להגיש תביעה ייצוגית נגד דירקטוריון אם הם ניזוקו באופן אישי מהתנהלותו. בעלי המניות יצטרכו להוכיח שהדירקטוריון קיבל החלטות עסקיות באופן לא מיודע; לא שאל את השאלות הנדרשות; לא התייעץ; או שהדירקטורים פעלו בחוסר תום לב או היו נגועים בעניין אישי.

בדירקטוריון טבע מכהנים בכירי המנהלים לשעבר של ישראל. הסיכוי שהתרשלו במובנים האלה נראה קלוש. אם הדירקטוריון קיים את תהליכי העבודה כנדרש, הוא ייהנה מהגנת "שיקול הדעת העסקי". לפי הכלל הזה, בתי המשפט נמנעים מהתערבות בהחלטות עסקיות שהתקבלו באופן תקין — גם אם ההחלטות התגלו בסופו של דבר ככושלות מבחינה עסקית. שופטים יודעים לבחון פרוצדורות, וכל עוד המנהלים ביצעו את הפרוצדורות בצורה הנכונה, מותר להם גם לקבל החלטות עסקיות מוטעות.

לטור המלא

עובדי טבע מפגינים מול ביתו של חמי פרס

אחרי ההפגנה אתמול בבוקר מול ביתה של גליה מאור, ממשיכים עובדי טבע במאבק נגד תוכנית הפיטורים. הבוקר מפגינים העובדים ברעננה מול ביתו של חמי פרס, מחברי הדירקטוריון של טבע שאישר את התוכנית.

בתוך כך, נמשכים הצעדים הארגוניים שבהם נוקטים עובדי טבע ברחבי הארץ. היום תושבת באופן מלא הפעילות של מפעלי החברה בירושלים ובאשדוד. ביתר מתקני החברה ייערכו העובדים אסיפות הסברה ויחולו שיבושים בעבודה השוטפת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker