סקירת מסחר |

המסחר הסתיים בירידות; מניות הגז עלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המדדים ירדו, מניות הגז - זינקו

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בירידות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 ירד ב-0.3%, ואילו מדד ת"א 125 ירד ב-0.2%. גם מדדי המניות הקטנות ירדו - SME 60 איבד 0.7%, ות"א צמיחה ירד ב-0.4%.

מדד ביומד הוביל את הירידות במדדים הענפיים, עם ירדה של 2.8%, אילו מדד נפט וגז עלה ב-1.5%. גם מדד ביטוח פלוס עלה, ב-0.7%, ואילו מדד תקשורת ומדד בנקים 5  עלו ב-0.7% ו-0.5% בהתאמה.

מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 נותרו ללא שינוי.

מניית מיילן בלטה בירידה של 3%, וגם מניית טבע המשיכה לרדת. מניית טאואר עלתה ב-5%, לאחר ששלושה אנליסטים העלו היום את מחיר היעד למניה.

מניות דלק רציו עלו ב-3%, אל על נפלה ב-4% על רקע התפטרות המנכ"ל. אורמת ירדה ב-2% בעקבות דו"חות מאכזבים. ורדהיל קרסה ב-29% בעקבות תמחור מניה.

הדולר והליש"ט נחלשו, היורו התחזק קלות

השער היציג של ה דולר שנקבע היום אחר הצהריים משקף היחלשות של 0.1% ל-3.513 שקלים לדולר. ה יורו התחזק קלות, ב-0.1%, לשער של 4.07 שקלים ליורו. גם ה ליש"ט נחלשה היום, ב-0.3%, לשער של 4.603 שקלים לליש"ט.

בתוך כך, האג"ח השקליות לעשר שנים של ממשלת ישראל התחזקו ב-0.1%, בעוד מחיר האג"ח הצמודות המקבילות ירד ב-0.1%.

עליות בולטות במניות הגז

מניות הגז - מהמגזרים המאכזבים ביותר מתחילת השנה - רושמות עליות בולטות כעת. מניית קבוצת דלק עולה ב-3%, רציו עולה בשיעור דומה, דלק קידוחים ו ישראמקו עולות ב-2% ו-1.5% בהתאמה. כך, מדד נפט וגז עולה ב-1.9%, העלייה הבולטת ביותר מבין מדדי הבורסה.

בתוך כך, פרוטרום , שהכריזה הבוקר על השלמת עסקת רכישה נוספת, עולה כעת ב-3%. ו אנלייט עולה ב-4%. לעומת זאת, טבע ממשיכה לרדת ומאבדת כעת 1.8%. אורמת רושמת עדיין ירידה בולטת של 6%, ו אל על יורדת ב-4% על רקע התפטרות המנכ"ל.

מדד ביומד יורד, מדד גז עולה

המדדים המובילים של הבורסה בתל אביב ממשיכים לרדת: ת"א 35 ו ת"א 125 יורדים כעת ב-0.2%. גם באירופה המדדים מדשדשים קרוב לרמתם בפתיחה.

מדד ביומד של הבורסה בתל אביב יורד כעת ב-0.9%, בעוד מדד ת"א נפט וגז עולה ב-1%. מדד בנקים 5 עולה ב-0.1%, מדד נדל"ן עולה ב-0.2% ומדד ביטוח פלוס עולה ב-0.5%. לעומת זאת, מדד תקשורת וטכנולוגיות מידע יורד ב-0.2%.

מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20 , תל בונד 40 ו תל בונד 60 עולים בשיעורים שבין 0.04% ל-0.06%.

הולמס פלייס מתכננת IPO לפי שווי של 350-325 מיליון שקל

רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס ישראל החלה היום ברואד שואו בקרב הגופים המוסדיים לקראת ביצוע הנפקה ראשונית (IPO) של מניות ואופציות בבורסה של תל אביב, משולבת בהצעת מכר. הרשת נערכת לבצע את ההנפקה ברבעון הנוכחי, לפי שווי מבוקש של 350-325 מיליון שקל.

לידיעה המלאה.

מור: השוק לא מתמחר את תוכנית המיסוי של טראמפ במלואה

יוטב קוסטיקה, כלכלן ראשי במור בית השקעות, אמר היום על העליות בארה"ב בשנה שחלפה מאז בחירתו של טראמפ: "על אף השנה המוצלחת בשוק המניות האמריקאי, אנו מתקשים לשייך את העליות בהכרח להיבחרו ותפקודו של טראמפ בשנת הנשיאות הראשונה שלו, שהיתה גם רוויית שערוריות. את הקרדיט אנו מעניקים בעיקר להמשך השיפור בכלכלה האמריקאית, שוק תעסוקה בריא, סביבת ריבית נמוכה ובעיקר דו"חות פיננסיים חיוביים של חברות בהובלת מניות FANG – פייסבוק, אמזון, נטפליקס וגוגל - שדחפו את מדדי ה-&P 500S וה- NASDAQ חזק.

"בהסתכלות קדימה, אנו צופים כי גם השנה הקרובה עשויה להיות חיובית למשקיעים, בין היתר, בשל הערכתנו כי קצב העלאת הריבית בארה"ב יהיה מתון ואלטרנטיבות ההשקעה ימשיכו להיות דלות, במיוחד עם כניסתו של נגיד חדש שירצה להערכתנו להיכנס לתפקיד בזהירות. לאלה יש להוסיף את העובדה שלהערכתנו השוק טרם מתמחר באופן מלא את האפשרות לתוכנית המיסוי של טראמפ".

מניות בולטות: אל על ואורמת יורדות

מניית חברת התעופה אל על יורדת הבוקר ב-2%, על רקע התפטרות המנכ"ל דוד מימון בתום כהונה של ארבע שנים. המניה איבדה 30% משוויה מתחילת השנה.

מניית חברת האנרגיה אורמת טכנולוגיות יורדת ב-4% על רקע הדו"חות הכספיים שפירסמה ומצביעים על ירידה בהכנסותיה ביחס לתקופה המקבילה.

יצרנית מערכות הבטיחות לרכב פורסייט עולה ב-3%. למרות החולשה של המניה באחרונה, היא גבוה עדיין ב-130% משהיה בתחילת השנה.

דקסיה ישראל עולה ב-4% על רקע חלוקת דיוודנד והתקדמות לקראת מכירת השליטה בבנק.

המסחר נפתח בירידות קלות

המסחר נפתח בירידות קלות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 יורד ב-0.1%, ומדד ת"א 125 יורד בשיעור דומה. מדד SME 60 ומדד ת"א צמיחה עולים ב-0.2%.

מבין מדדי המניות הענפיים, מדד ביומד בולט בירידה של 0.3%. מדד בנקים 5 עולה ב-0.3%, מדד נדל"ן עולה ב-0.3%, בעוד מדד ביטוח פלוס ומדד נפט וגז עולים ב-0.2%. מדד תקשורת וטכנולוגיות מידע נותר ללא שינוי של ממש, וכך גם מדדי האג"ח הקונצרניות המובילים תל בונד 20 , תל בונד 40 ו תל בונד 60 .

אתמול בת"א: ירידות במדדים

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים אתמול בירידות של המדדים המובילים: ת"א 35 ירד ב-0.3% ו ת"א 125 ירד ב-0.2%. מדד המניות הקטנות יותר, SME 60 , דווקא עלה ב-0.7%, ואילו מדד ת"א צמיחה ירד ב-0.1%.

מבין המדדים הענפיים, הירידה החדה ביותר היתה זו של מדד ביומד , שאיבד 1.2%. מדד ת"א בנקים 5 ירד ב-0.1%. עליות נרשמו במדד תקשורת , שעלה ב-0.1%; במדד ביטוח , שעלה ב-0.5%; ובמדד נפט וגז , שעלה ב-0.6%.

מדד מניות הנדל"ן נותר ללא שינוי. מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20 , תל בונד 40 ו תל בונד 60 עלו כולם ב-0.1%.

טבע חזרה לרדת; סיירן זינקה

מניית טבע חזרה לרדת אתמול בתל אביב ואיבדה 4%, לאחר ששלשום עלתה בשיעור דומה - עלייה שבלטה על רקע המגמה הכללית במניה. מניית מיילן עלתה ב-4% בתל אביב, אך שבה לרדת במסחר בוול סטריט אמש.

בין המניות הבולטות ביותר בבורסה אתמול היתה מניית חברת הסייבר סיירן , שזינקה ב-36% במחזור גדול בעקבות הודעה על השקעה בחברה על ידי הקרן האמריקאית וורברג פינקוס, ועל כוונתה של הקרן לבצע הצעת רכש במחיר גבוה משמעותית ממחיר השוק. רדהיל בלטה בירידה של 8% ו פלוריסטם ב-4%, בעוד קמטק טיפסה ב-8%.

אמש בוול סטריט: נאסד"ק ירד ב-0.3%

המסחר בבורסות בארה"ב הסתיים אתמול ללא שינוי של ממש ברמתם של המדדים המובילים דאו ג'ונס ו- S&P 500 . מדד נאסד"ק של בורסת הטכנולוגיה האמריקאית ירד ב-0.3%.

מוקדם יותר אתמול הסתיים המסחר בבורסות האירופיות בירידות משמעותיות יותר. כך, מדד דאקס ומדד FTSE 100 של פרנקפורט ולונדון ירדו ב-0.6%, בעוד מדד קאק 40 הפריזאי ירד ב-0.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker