סקירת מסחר

הבורסה ננעלה ביציבות; מדד הבנקים איבד 1%

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.1% ■ טאואר עלתה ב-1.5% וריכזה מחזור גבוה לאחר המלצה חמה מקרדיט סוויס ■ אלביט זכתה במכרז של 240 מיליון דולר באפריקה ועלתה ב-1% ■ מניות הבנקים נחלשו בהובלת לאומי שאיבדה 1.4% ■ הדולר טיפס מול השקל בכ-0.4%, היורו המשיך להיחלש

גיא ארז
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ננעלה ביציבות; מניות הבנקים בלטו לשלילה

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל ביציבות: ת"א 35 טיפס ב-0.1% לרמה של 1,418 נקודות; ת"א 125 נסגר ללא שינוי ברמה של 1,291 נקודות; מדד הבנקים איבד 1% בהובלת מניות לאומי ופועלים שאיבדו 1.4% כל אחת; מדד SME-60 טיפס ב-0.2%; מדד נדל"ן טיפס ב-0.1%; מדד הנפט והגז התחזק ב-1%, ומדד הביטוח נחלש ב-0.1%; מדד התקשורת ירד ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-870 מיליון שקל.

מניות נוספות שבלטו במסחר: אופקו התחזקה ב-4.75% וסודהסטרים עלתה ב-3.8%. בזק ירדה ב-1.5%. אלביט מערכות עלתה ב-1% על רקע חוזה בהיקף של 240 מיליון דולר באפריקה עליו הודיעה הבוקר; טאואר עלתה ב-1.5% על רקע המלצה חמה שקיבלה מבנק ההשקעות קרדיט סוויס.

מדדי תל בונד (20, 40, 60) ירדו ב-0.04%-0.09%, ומדד תל בונד שקלי נסגר ללא שינוי; איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים עלתה ב-0.03% והתשואה עליה ירדה ל-1.72%. איגרת ממשלתית שקלית ל-30 שנה התחזקה ב-0.03%, והתשואה עליה ירדה ל-3.03%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים סיימה את יום המסחר ללא שינוי, והתשואה נשארה ברמה של 0.45%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מודיעין דיווחה על התחלת ביצוע מבחני הפקה בקליפורניה

שותפות חיפושי הנפט והגז מודיעין אנרגיה דיווחה היום כי בהמשך להמלצת מפעיל הקידוח בפרויקט Grapevine בקליפורניה, התחילו בביצוע מבחני הפקה על מנת לאמוד את קצבי ההפקה בקידוח. במהלך חודש אוגוסט הגיע הקידוח בו שותפה מודיעין בפרויקט Grapevine לעומקו הסופי. על פי ניתוח הממצאים שנאספו תוך כדי קדיחה וניתוח בדיקות הלוגים החשמליים (הבודקת את תכונות הסלע והנוזלים המצויים בתוכו באמצעות מכשירי מדידה חשמליים), נמצאו עדויות להימצאות נפט.

בתוך כך, השותפות ממתינה לתוצאות מבחני ההפקה הנערכים בפרויקט Mountain View בקליפורניה, אשר צפויות להתקבל במהלך חודש אוקטובר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו המשיך להיחלש מול השקל

שערו של היורו נחלש גם היום מול השקל, בהמשך לנפילה של יותר מ-1% אתמול. שערו היציג של המטבע האירופי נקבע היום על 4.156 שקל ליורו, ירידה של 0.32%. מנגד, מטבע הדולר הוסיף לערכו היום כ-0.42%, ושערו נקבע על 3.527 שקל לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלביט מערכות זכתה בחוזה של 240 מיליון דולר באפריקה

חברת אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן, זכתה בחוזה בהיקף כספי של 240 מיליון דולר לאספקת מערכות הגנה אלקטרונית למדינה באפריקה.

החוזה שיבוצע בתוך שנתיים כולל אספקת DIRCM, מערכות מונחות אינפרה אדום להגנה של מטוסי נוסעים ומנהלים, נגד טילי קרקע אוויר, מערכות מבוססות אינפרה אדום להתראה מפני טילים במטוסי קרב ומסוקים, מיני מל"טים מסוג סקיי לארק וכן השבחה של מסוקים.

מניית אלביט מטפסת בכ-1.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה עברה לעליות קלות

לאחר פתיחה מהוססת, מדדי ת"א 35 ות"א 125 עברו לעליות שערים קלות של עד 0.2%, בעוד מדד הבנקים ממשיך להיחלש. העליות במניית טאואר מתחזקות, וזו קופצת ביותר מ-3.3% על רקע ההמלצה מקרדיט סוויס. גם מניית אלביט מערכות תומכת במדדים, עם עלייה של 1.4% לאחר זכיה במכרז של 240 מיליון דולר.

טבע ופריגו עולות בשיעורים מתונים, אופקו הלת מתחזקת ב-1.7% לאחר זינוק של כמעט 12% ביומיים האחרונים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נטיה לירידות בבורסה

המדדים המובילים נסחרים בצהרים היום בירידות שערים קלות, בהמשך למגמה השלילית אמש בניו-יורק. מדד ת"א 35 משיל כ-0.1% מערכו, מדד ה בנקים מאבד 0.3% ואילו מדד הביומד קופץ ב-0.7%.

טאואר עולה במחזור הגבוה בשוק על רקע המלצה חיובית מקרדיט סוויס, בזק ו שופרסל מאבדות כ-1% כל אחת, ו פורסייט מתחזקת ב-2.3% בהמשך לזינוק של כ-11% ביומיים האחרונים.

פועלים , לאומי , מזרחי טפחות ו דיסקונט נסחרות כולן בירידות קלות. מנגד, שותפויות הגז דלק קידוחים , ישראמקו ו רציו מטפסות.

מניות גולף ו- סייפטי מזנקות בשיעור חד, ללא הודעה מטעמן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טאואר קופצת על רקע המלצה מקרדיט סוויס

מניית טאואר , שחזרה עם פער ארביטראז' שלילי נסחרת כעת בעליות של כ-2.4% ומרכזת את המחזור הגבוה בשוק. זאת, על רקע המלצה חמה מקרדיט סוויס שהחל לסקר את החברה וצופה לה גידול נאה בהכנסות וברווחיות.

צפי ההכנסות של הגוף השוויצי לטאואר הוא 1.62 מיליארד דולר השנה, 1.5 מיליארד דולר בשנה הבהא ו-1.62 מיליארד דולר ב-2019. הרווח למניה צפוי לזנק מ-2.08 דולר השנה ל-2.9 דולר ב-2019.

מחיר היעד שסימנו לטאואר עומד על 36 דולר, כ-24% מעל מחיר בניו-יורק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפסילון: לבחירות בגרמניה לא אמורה להיות השפעה על שוקי ההון

ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל קרנות הנאמנות של בית ההשקעות אפסילון: "הפד האמריקאי מתחיל לצמצם את המאזן באוקטובר באופן איטי ביותר, אך בינתיים אין לכך השפעה על השווקים הפיננסיים והתשואות הארוכות. גם הבחירות בגרמניה מאחורינו, אירוע פוליטי שלא אמורה להיות לו השפעה על שוקי ההון.

"בשל הצמיחה המתגברת, בכלכלה העולמית, ובעיקר באירופה וביפן, עדיין מומלץ להחזיק רכיב מנייתי בתיקי ההשקעות, ולכלול גם חשיפה לאירופה ויפן בנוסף לארה"ב. בארץ, השקל שוב התחזק מול סל המטבעות בשבועות האחרונים, למרות פער הריביות. האינפלציה צפויה להמשיך ולהיות שלילית בחודשים הקרובים, על כן באג"ח יש העדפה לאפיק השקלי".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה שלילית בבורסה

המסחר נפתח כצפוי בירידות שערים קלות במדדים המובילים, בלחץ המניות הדואליות. מניות טבע , מיילן , פריגו ו טאואר נחלשות ולוחצות את המדדים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה תגיב לירידות החדות בניו יורק

לאחר סגירה יציבה אתמול בת"א, הסוחרים באחוזת בית צפויים להגיב הבוקר למגמה השלילית שנרשמה בניו יורק, על רקע המתיחות בין צפון קוריאה לארה"ב ובלחץ מניות הטכנולוגיה.

על מדד ת"א 35 צפויות להעיב מניות הפארמה הדואליות, טבע , פריגו ו מיילן שסיימו אתמול בעליות בת"א וחוזרות עם פערי ארביטראז' שליליים. כמו כן, טאואר חוזרת עם פער שלילי של 1.1% לאחר שאיבדה 1.5% בת"א, וגם מניות הסלולר פרטנר ו סלקום חוזרות עם פערים שליליים.

אאורה צפויה להמשיך ולרכז עניין לאחר שזינקה אתמול ב-12% בעקבות הנפקת מניות לגופים מוסדיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אמש בניו יורק: מניות ההיי טק רשמו את היום הגרוע זה 3 שבועות

בורסות וול סטריט פתחו את שבוע המסחר האחרון של ספטמבר במגמה שלילית על רקע התגברות המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה וירידות חדות במניות ההיי-טק.

מדד  דאו ג'ונס , שהשלים ביום שישי שבוע חיובי שני ברציפות, נסוג ב-0.2% - יום שלישי ברציפות של ירידות. מדד S&P 500 ירד אף הוא ב-0.2%. מדד  נאסד"ק נפל ב-0.9% - היום הגרוע ביותר זה שלושה שבועות.

הדולר התחזק מול היורו, הין ומרבית המטבעות המרכזיים בעולם, וזאת על רקע תוצאות הבחירות בגרמניה והודעת ראש ממשלת יפן על הקדמת הבחירות.

נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק, ויליאם דאדלי, אמר אתמול כי עליית מחירי היבוא לצד התפוגגות השפעתם של גורמים זמניים יגרמו להתגברות האינפלציה בארה"ב בשנה הקרובה, ויובילו לכך שהבנק המרכזי ימשיך בצמצום מדיניותו המוניטרית המרחיבה.

מנגד, נשיא הבנק הפדרלי של שיקגו, צ'רלס אוונס, אמר כי אין דבר בנתוני המקרו שפורסמו באחרונה בארה"ב שמצביע על כך שהאינפלציה תגיע בקרוב ליעד של 2%, וכי ירצה לראות סימנים ברורים לכך שהאינפלציה צברה תאוצה בטרם יתמוך בהעלאת ריבית נוספת בארה"ב.

יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, עתידה לשאת דברים מחר, וסגנה סטנלי פישר ינאם ביום חמישי.

מניות הטכנולוגיה הובילו את הירידות בוול סטריט:  פייסבוק נפלה ב-4.5%, נטפליקס צנחה ב-4.7%, אמזון ו מיקרוסופט נסוגו ב-1.6%.

מניית  אפל המשיכה לרדת גם אתמול ונסגרה בשפל של שמונה שבועות. מניית ענקית מוצרי האלקטרוניקה צנחה ב-6.8% מאז ה-11 בספטמבר, יום לפני אירוע השקת דגמי אייפון ואפל ווטש החדשים, תוך מחיקת 56.6 מיליארד דולר משווי השוק של החברה הבורסאית הגדולה בעולם.

מניית יצרנית המכוניות החשמליות  טסלה ירדה יום חמישי ברציפות - רצף הימים השלילי הארוך ביותר זה למעלה מחודשיים - והשלימה נפילה של יותר מ-9% מתחילת שבוע שעבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפקת קבוצת אלון נכשלה; שרגא בירן יאבד את החברה לטובת מחזיקי האג"ח

הנפקת הבזק שתיכנן שרגא בירן לקבוצת אלון הפרטית נכשלה - והוא צפוי לאבד את החברה לטובת מחזיקי האג"ח. אלון ניסתה לבצע אתמול הנפקת מניות, במסגרתה ביקשה לגייס כ-126 מיליון שקל לכל הפחות, כפי שהתחייבה בהסדר החוב עם מחזיקי האג"ח שנחתם ביוני 2017. במהלך ההנפקה לא הגיעו הביקושים לרף מינימלי, כך שהוחלט שלא לפתוח את מעטפות ההזמנות.

במהלך השבועות אחרונים אלון נערכה לביצוע הנפקה לפי שווי מינימלי של 80 מיליון שקל. ההחלטה לצאת להנפקה התקבלה לאחר שבירן לא הצליח לגייס משקיע לקבוצת אלון, שחייבת כ-1.6 מיליארד שקל לנושיה, ונמנע מ"להכניס יד אל הכיס". במסגרת ההסדר התחייבה אלון לגייס, כאמור, כ-120 מיליון שקל עד ל-1 באוקטובר 2017 - אחרת השליטה תועבר לנושים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל אתמול ביציבות

ת"א 35 סיים אתמול את יום המסחר ללא שינוי, ברמה של 1,417 נקודות, ומדד ת"א 125 נחלש ב-0.1% לרמה של 1,291 נקודות. מדד הבנקים ירד ב-0.1% ומדד SME60 עלה ב-0.8%. מדד הנדל"ן נחלש ב-0.15% ומדד הביטוח בלט לשלילה עם ירידה של 1%. מדד התקשורת נחלש ב-0.75%. מחזור המסחר הסתכם ב-975 מיליון שקל.

איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים עלתה ב-0.12%, והתשואה עליה ירדה ל-1.726%. איגרת ממשלתית שקלית ל-30 שנה עלתה ב-0.14%, והתשואה עליה ירדה ל-3.03%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים איבדה 0.37%, והתשואה עליה עלתה ל-0.45%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker