סקירת מסחר

נעילה שלילית בבורסה: ת"א 35 ירד ב-0.4%; בזק איבדה 1.7%

המגמה השלילית נרשמה במקביל לירידות באירופה ובניו-יורק ■ בזק איבדה 1.7% לאחר שקפצה אתמול ב-3% ■ טבע נחלשה ב-1.3%, פריגו ירדה ב-2.3% ופורסייט נפלה ב-7.7% ■ סלקום ופרטנר איבדו 1.6% ו-1.8% בהתאמה ■ הדולר ירד לשפל חדש מול השקל, 3.518 שקל לדולר

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה שלילית: פועלים ולאומי נחלשו במחזורים הגבוהים בבורסה

המסחר בבורסה ננעל בירידות שערים בכל המדדים, פרט למדד הנדל"ן. מדדי ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ-0.4% כל אחד, ומדד ת"א 90 ירד בכ-0.5%. מדד הבנקים נחלש ב-0.3%, מדד נפט-גז ירד ב-0.7% ומדד הביטוח איבד 0.9%.

פועלים ולאומי ריכזו את המחזורים הגבוהים בבורסה, וירדו בכ-0.7% ו-0.1% בהתאמה. בזק חזרה לרדת לאחר שקפצה אתמול ב-3%, ואיבדה היום 1.7%. טבע ופריגו נחלשו ב-1.3% ו-2.3% בהתאמה, לאחר שנסחרו בעליות בימים האחרונים.

מניות הסלולר פרטנר וסלקום איבדו 1.8% ו-1.6% בהתאמה, כשהשקת שירותי הטלוויזיה של פרטנר לא יצרה התלהבות בקרב המשקיעים בה.

פורסייט נפלה ב-7.7% בהמשך לירידה של 6.4% אתמול, ומחקה כרבע מערכה מאז אמצע החודש, עת החלה להיסחר בנאסד"ק.

אינטק פארמה, שזכתה להמלת 'קניה' מאופנהיימר עלתה ב-3.4% וריכזה מחזור חריג של 4.5 מיליון שקל, פי 9 מהממוצע היומי במניה.

מניות הנדל"ן בלטו לחיוב, עם עלייה של 1.4% בעזריאלי, ועליות של כ-1.5% במניות מליסרון וגזית גלוב.

מניית הפניקס, שירדה אתמול ב-0.6% בלבד לאחר ביטול עסקת מכירתה ליאנגו, נפלה היום ב-3.6% במחזור גבוה.

מניית קמטק הדואלית נפלה ב-7.5% לאחר הורדת דירוג של "נידהם" מ"קניה" ל"ניטרלי", בשל הגעת המניה למחיר היעד. המניה זינקה ב-12 החודשים האחרונים ב-162% לשווי של 658 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר נפל ב-0.5%; דראגי הקפיץ את היורו

שערו היציג של הדולר נחלש ב-0.5% מול השקל, ונקבע על 3.518 שקל לדולר. מנגד, היורו התחזק ב-0.18% ושערו נקבע על 3.959 שקל ליורו. המטבע האירופי מוסיף להתחזק מול השקל גם לאחר קביעת היציג, בשיעור של כ-0.25%, לרמה של 3.969 שקל ליורו.

התחזקות היורו נרשמת על רקע דבריו של נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, לפיהם "קיימים עדיין גורמים המכבידים על עליית האינפלציה, אך אלו גורמים זמניים בלבד, שעל פי רוב בנק מרכזי יכול להתעלם מהם". מנגד, דראגי ציין כי הבנק המרכזי מחוייב להתנהל בזהירות, והדגיש כי לעת עתה  זה יש להמשיך במדיניות ההקלה הכמותית.

היורו מתחזק מול הדולר ביותר מ-1%, והיחס בין השניים עולה ל-1.13 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אינטק פארמה מזנקת על רקע המלצת קנייה מ'אופנהיימר'

חברת הפארמה הקטנה אינטק פארמה, זוכה לסיקור חיובי ולהמלצת קניה מטעם בית ההשקעות אופנהיימר. בית ההשקעות מסמן מחיר יעד של 10 דולר למניה (הנסחרת גם בנאסד"ק לפי מחיר של 5.6 דולר למניה). מחיר זה גבוה בכ-78% ממחיר השוק שלה.

המניה עולה כעת באחוזת בית בכ-5.5% לשווי שוק של 270 מיליון שקל, ומרכזת מחזור מסחר של 3 מיליון שקל, פי 6 מהממוצע בה בשלושת החודשים האחרונים.

בחודש מרץ האחרון גייסה החברה 10 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים לצורך השלמת ניסוי שלב 33 בגלולת האקורדיון לבודופה, תרופת הדגל של החברה. הגיוס בוצע לאחר שהחברה התקשתה לסיים אותו מבחינה כספית.

גלולת האקורדיון של החברה היא תרופה שמיועדת לשפר את היעילות והבטיחות של תרופות קיימות כמו גם תרופות בפיתוח, וזאת על ידי ניצול יעיל של שהייתן בקיבה בעזרתו של מנגנון שחרור רציף ומבוקר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית פרטנר מאבדת 1.9% על רקע השקת מיזם הטלוויזיה

מניית פרטנר לא מגיבה באופן חיובי במיוחד להשקת מיזם הטלוויזיה שלה, פרטנר TV, שנועד להתחרות ב-HOT, yes וסלקום TV. מניית החברה מאבדת כ-1.5% מערכה.

פרטנר השיקה  את השירות עם 40 ערוצים לצפייה, כולל תכני ספורט, ילדים, טבע, חדשות, וכל הערוצים הפתוחים בישראל. המוצר יפעל על ממיר אנדרואיד פתוח, ויכלול אפשרות של שמירת תוכניות (ללא צורך בהקלטה) ו-Start Over. מחיר המוצר הבסיסי יהיה 69 שקל לחודש. חבילת פרטנר TV בצירוף נטפליקס תעלה 89 שקל לחודש. חבילת טריפל, שכוללת את תכני נטפליקס, תעלה ב-149 שקל לחודש. ההרשמה נפתחה ל-5,000 לקוחות ראשונים בשירות, אבל ההתקנות בפועל יחלו רק בסוף יולי.

לכתבה המלאה.

במקביל, גם מניית סלקום נסחרת בירידות, ומאבדת 2.4% מערכה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות שערים בשוק האג"ח הממשלתיות

מדדי האג"ח הקונצרניות נסחרות ללא שינוי מהותי, אך בשוק האג"ח הממשלתיות נרשמות ירידות שערים: איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים נחלשת ב-0.24%.  איגרת ממשלתית שקלית ל-30 שנה מאבדת 0.32%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים יורדת ב-0.25%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"נובה תשיג תוצאות טובות מהתעשייה"

בנק ההשקעות סטיפל העלה את מחיר היעד של מניית נובה מכשירי מדידה, מ-25 ל-28 דולר. המחיר גבוה ב-18% ממחיר המניה בשוק, ומשקף מכפיל 12 על תחזית הרווח ל-2018. "נובה ממוצבת היטב להציג ביצועי יתר על פני התעשייה בשנים הקרובות. אנו מאמינים כי מיצובה יסייע לה ליהנות מההשקעות החזקות בציוד לתעשיית המוליכים למחצה, גם בתחום ה-Foundry וגם בתחום ה-3D-NAND בשנת 2018. כמו כן, המודל התפעולי של נובה מאפשר לה להשאיר רווח גדול יותר מהצמיחה בהכנסות, בשורה התחתונה", כתבו בסטיפל.

בשנת 2018, אנו מאמינים כי החברה תהנה פעם נוספת מהשקעות חזקות בתחום ה- Foundry, במיוחד בטכנולוגיות 10/7 ננומטר. אנו מאמינים כי החברה חשופה היטב לפלח שוק זה, במיוחד ל-TSMC עם הייצור הקיים והעתידי בטכנולוגיות אלו. אנו מעריכים כי ההשקעות בציוד בתעשיית המוליכים למחצה בשנת 2018 יצמחו בכ-7% ונובה תצליח להציג תוצאות טובות יותר מהתעשייה", הוסיפו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות ברוב המדדים המובילים; מדד הבנקים בולט בעלייה קלה

המסחר באחוזת בית ממשיך להתנהל בטריטוריה השלילית, בלחץ המניות הדואליות ובמקביל לירידות באירופה. מדד ת"א 35 נחלש בעד 0.5%, ת"א 90 מאבד 1% ומדד הבנקים בולט בעלייה מינורית, לאחר שאיבד אתמול 1% מערכו. מדד הביומד יורד ב-0.9%, מדד הנדל"ן משיל 0.5% מערכו ומדד ביטוח פלוס מוביל את המגמה השלילית עם ירידה של 1.5%.

באירופה, כאמור, נרשמת מגמה שלילית. מדד הדאקס הגרמני יורד ב-0.8%, הקאק הצרפתי יורד בשיעור דומה, ופוטסי הבריטי נחלש ב-0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורסייט צוללת ב-8.9% ומשלימה קריסה של 25%

מניית פורסייט, מפתחת המערכת למניעת תאונות דרכים, רושמת הבוקר יום שישי רצוף של ירידות. המניה מאבדת כעת 8.8% מערכה, ויורדת לשווי שוק של 609 מיליון שקל. למרות שמתחילת השנה המניה עדיין מציגה תשואה חלומית של כ-250%, בשבועיים האחרונים היא קרסה בשיעור חד.

מאז אמצע החודש, ובסמוך לתחילת המסחר בה בנאסד"ק (רישום כפול, ללא גיוס כסף) קרסה המניה במעל ל-25%, וזאת ללא הודעות מטעם החברה. המניה ממשיכה לרכז מחזורי מסחר גבוהים, והממוצע בה בשלושת הימים האחרונים עומדת על מעל ל-10.7 מיליון שקל. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלוביץ' מממש מניות אנלייט: יורוקום מכרה מניות בכ-10 מיליון שקל

חברת אנלייט, שבשליטת יורוקום, דיווחה טרם פתיחת המסחר על הקטנת ההחזקתה של בעלת השליטה בה. יורוקום מכרה מחוץ לבורסה מניות בסך כולל של 9.75 מיליון שקל, לפי מחיר של 1.3 שקל למניה. מחיר זה נמוך בכ-4% ממחיר הבסיס שלה הבוקר. בכך יורד שיעור ההחזקה של יורוקום מ-23.3% ל-21.7%.

מתחילת השנה טיפסו מניות אנלייט בכ-40%, והשלימו זינוק של 95% ב-12 חודשים. שווי החברה בשוק עומד על 643 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדואליות מכבידות על ת"א 35 בפתיחה

המסחר בבורסה נפתח בירידות שערים בלחץ המניות הדואליות, שמעיבות על המדדים בשל משקלן הגבוה. ת"א 35 נחלש ב-0.2%, ת"א 90 משיל 0.1% מערכו, ומדד הבנקים מטפס קלות לאחר שאיבד אתמול 1% ביום חמישי רצוף של ירידות.

טבע נחלשת ב-0.8%, פריגו ומיילן יורדות ב-1.6% ו-0.4% בהתאמה, ואופקו הלת' מאבדת 1.2%. מניית בזק מרכזת בפתיחה את מחזור המסחר הגבוה בשוק, ונחלשת בכ-0.5%.

טאואר יורדת ב-1.3%, פרטנר וסלקום יורדות ב-0.6% ו-1.3% בהתאמה, ופורסייט ממשיכה במגמה השלילית ויורדת ב-2.2%, לאחר שנפלה אתמול ב-6.4%. המניה משלימה נפילה של יותר מ-20% מאז אמצע החודש.

פועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות עולות כולן בעד 0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפסילון: "ירידת מחירי הנפט מרחיקה את העלאות הריבית"

ג'רי קוטישטנו, מנכ"ל קרנות נאמנות אפסילון, התייחס הבוקר לירידת מחירי הנפט לכ-43 דולר לחבית. "הירידה האחרונה במחירי הנפט והקומודיטיס אינה גורמת לבהלה בשווקים וצריך להסתכל על הצדדים החיוביים שהיא גוררת. מתרחשת שוב ירידה בציפיות האינפלציה בעולם, אשר מרחיקה העלאות ריבית נוספות בארה"ב ובטח בישראל. עובדה זו שבה ותומכת בשוקי האג"ח והמניות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הפארמה יכבידו על המדדים בפתיחה; בזק תמשיך לרכז עניין

המסחר בבורסה ייפתח על רקע מגמה מעורבת אמש בניו-יורק, ועליות קלות הבוקר באסיה. מניות הפארמה הדואליות הכבדות יעיבו ועל המדדים בפתיחת המסחר, כשהן חוזרות עם פערי ארביטראז' שליליים. טבע ופריגו צפויות להיחלש בכ-0.9% ו-1.7% בהתאמה, ומיילן ואופקו הלת' חוזרות עם פערים שליליים של 0.5% ו-1.3% בהתאמה.  אתמול טיפסה טבע ב-1.9% בת"א והשלימה זינוק של קרוב ל-17% מאז סוף החודש הקודם, אז הגיעה לשפל של שנים.

מניית בזק תמשיך לרכז עניין על רקע חקירת בעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ', ולאחר שנפילתה נבלמה אתמול במעט – על רקע המלצת הקניה של סיטי בנק למניה.  המניה טיפסה אתמול ב-3% במחזור הגבוה בבורסה. איתה נסחרו בעליות גם מניות הקבוצה, בי קומיוניקיישנס ואינטרנט זהב, שקרסו בשיעור דו ספרתי מאז התפוצצות הפרשה בשבוע שעבר.

טאואר ואלביט מערכות חוזרות עם פערים שליליים של 1.4% ו-1% בהתאמה, ומזור רובוטיקה צפויה להיחלש בכ-1% בפתיחה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבוקר באסיה: עליות שערים קלות

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות קלות על רקע היחלשות הין וההתייצבות במחירי הנפט. טוקיו עולה ב-0.3%; הונג קונג עולה ב-0.1%; שנחאי יורדת ב-0.1%; סנגפור עולה ב-0.4%; סיאול עולה ב-0.2%; וסידני נחלשת ב-0.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אמש בניו-יורק: מגמה מעורבת, הנאסד"ק נסוג מהשיא

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת ביום המסחר הראשון לשבוע. מדד דאו ג'ונס ומדד S&P ננעלו כמעט ללא שינוי, מדד הנאסד"ק ירד 0.3%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אתמול בת"א: נטיה לירידות; מדד הבנקים נפל ב-1%

המסחר בבורסה בת"א ננעל אתמול במגמה מעורבת עם נטיה לירידות שערים. מדד ת"א 35 (1,444.63 +0%) עלה בכ-0.2%, ת"א 90(1,019.62 +0%) נחלש בכ-0.2% ומדד הבנקים איבד 1%% מערכו, ביום חמישי רצוף של ירידות בו. מדד נפט וגז נחלש בכ-0.8%  ומדד ביטוח פלוס ירד בכ-0.6%.

מניות מזרחי טפחות ודיסקונט הובילו את המגמה השלילית בסקטור הבנקים, וירדו ב-1.5% ו-1.3% בהתאמה. לאומי ופועלים נחלשו בכ-1.1% ו-0.8% בהתאמה, ואילו בינלאומי טיפסה ב-0.2%.

המגמה החיובית במניות הפארמה טבע ופריגו נמשכה, כשהשתיים עלו בכ-1.9% ו-2.5% בהתאמה ותמכו במדד ת"א 35. בכך השלימה טבע קפיצה של מעל ל-16% מתחילת החודש. אופקו הלת' קפצה ב-3.3% בהמשך לעלייה של 1% יום קודם לכן, ואילו מיילן השילה 0.4% מערכה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker