ת"א 35 עלה ב-0.1%; קנון עלתה ב-3.5% בלבד

מדד ת"א 90 קפץ ב-1% ■ טבע נחלשה ב-1.7%, אלביט מערכות איבדה 1.5% ■ פורסייט ירדה ב-5.7% בהמשך לירידה של 4.4% ביום חמישי ■ מזור נפלה ב-9.1% ■ שגריר קפצה ב-6.5% לשיא ■ גולף, שהנפיקה מניות ב-39 מיליון שקל בהנחה של 9.9%, זינקה ב-7%

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד נפט-גז קפץ ב-2.2%

יום המסחר הראשון לשבוע זה ננעל במגמה מעורבת, והתנהל ברובו על מי מנוחות. מדד ת"א 35 התחזק ב-0.1%, מדד ת"א 90 קפץ בקרוב ל-1% ומדד הבנקים נחלש בכ-0.4%. מדד נפט-גז קפץ ב-2.2% לאחר שאיבד 6% בשבוע שעבר. מדדי ביטוח פלוס ותקשורת ומידע התחזקו בכ-1.3% כל אחד.

טבע נחלשה ב-1.7% בשל פערי ארביטראז', ולאחר שזינקה ב-8.5% בשבוע שעבר. פריגו ומיילן איבדו 0.9% ו-1.4% בהתאמה, ומזור רובוטיקה נפלה ב-9.1%. מניית פורסייט, שהחלה להסחר ביום חמישי בנאסד"ק, ירדה ב-5.7% בהמשך לירידה של 4.4% ביום חמישי.

קנון, שחזרה עם פער ארביטראז' חיובי של כ-7% סיימה בעליות של 3.5% בלבד. שגריר עלתה ב-6.5% לשיא, והשלימה תשואה של 125% מתחילת השנה.

מניות הגז בלטו לטובה לאחר שבוע חלש, כאשר דלק קידוחים טיפסה ב-2.3%, ישראמקו עלתה ב-1.9% ודלק קבוצה התחזקה ב-2%.

סודהסטרים איבדה 3.5%, סאפיינס נפלה ב-4.8% ואל על התחזקה ב-1.8%. גולף, שגייסה 39 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית בהנחה של 9.9% לצורך קפצה ב-7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יציבות במדים המובילים

המסחר באחוזת בית מתנהל ביציבות בשעות הצהריים. מדד ת"א 35 נסחר ללא שינוי מהותי, ת"א 90 עולה ב-0.7% ומדד הבנקים יורד בשיעור מינורי - ונסחר בתנודתיות. מדד נפט גז קופץ ב-1.3% לאחר שאיבד 6% בשבוע שעבר, מדד ת"א ביטוח עולה ב-0.9%.

מדדי התל-בונד עולים בעד 0.16% כל אחד. אג"ח ממשלת ישראל ל-10 שנים נחלש בכ-0.05%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורסייט נחלשת לאחר שהחלה להיסחר בניו-יורק

מניית פורסייט נחלשת כעת בכ-3.8%, בהמשך לירידה של 4.4% ביום חמישי. החברה, המפתחת מערכות למניעת תאונות דרכים, החלה להסחר ביום חמישי האחרון בנאסד"ק, ברישום תעודות ADS (כל תעודה שווה ל-5 מניות רגילות של החברה). המניה איבדה ביום שישי בניו-יורק 3.2%, ובסיכום שני ימי המסחר נחלשה בכ-2.1%.

סאני תקשורת מטפסת ב-3.8% לאחר שאיבדה בשלושת הימים האחרונים קרוב ל-10%, סודהסטרים מאבדת 3.8% בשל פערי ארביטראז', שגריר קופצת ב-5.3%, ומנקיינד מזנקת ב-12%.

מזור רובוטיקה וסאפיינס מאבדות 2.5% ו-4.6% בהתאמה, ו-בזק מטפסת בשיעור קל.

דלק קבוצה ו-דלק קידוחים עולות בכ-1.4% כל אחת, מניות פועלים ולאומי עולות בכ-0.5% כל אחת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תהל זכתה תקים תשתיות מים בהודו בהיקף של כ-90 מיליון שקל

קבוצת התשתיות תהל, מקבוצת קרדן אן.וי, ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק ההודי. הקבוצה זכתה בפרויקט שני בהודו, להקמת מערכת אספקת מים לכפרים שונים במדינת ג'הרקאנד, במתכונת אחריות מלאה (Turn-Key) ובהיקף של כ-90 מיליון שקל.

מדובר בפרויקט תכנון-ביצוע-תפעול במתכונת אחריות מלאה (Design-Build Turn-Key+O&M), עבור רשות המים והביוב של ג'הרקאנד, ובמימון מלא של המדינה. במסגרת הפרויקט, תקים תהל מערכת רחבת היקף לאספקת מים, אשר תשרת כ- 24,000 בתי אב ותכלול מתקני שאיבה ותפיסת מים, מתקן טיפול במים, 9 מאגרים וצנרת הולכה לאורך כ-580 קילומטרים. שלב ההקמה בפרויקט יימשך 3 שנים, במהלכן יושלמו סקרים מקדימים, תכנון מפורט לביצוע ועבודות הבנייה וההקמה. תקופת התפעול תחל מיד עם סיום שלב ההקמה ותימשך חמש שנים נוספות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיטב רוכשת נדל"ן בארה"ב בכחצי מיליארד ש"ח בשיתוף עם הרבור גרופ

בית ההשקעות מיטב דש, בשיתוף עם חברת הנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור גרופ, ישקיע כחצי מיליארד שקל ברכישת נדל"ן למגורים, משרדים ומסחר, ובמתן חוב כנגד שעבודים על נדל"ן ברחבי ארה"ב. עד עתה השקיעה מיטב דש עם הרבור גרופ, כ- 200 מיליון שקל ברכישת נכסים ובעסקאות חוב כנגד שעבודי נדל"ן.

ההשקעה כוללת בין השאר, רכישת 12 מקבצי דיור להשכרה באזור החוף המזרחי, במדינות ניו יורק, פלורידה, ג'ורג'יה ופנסילבניה. המקבצים כוללים מעל 4,000 יחידות דיור ומניבים תשואות של כ- 5.5%-7% (לפני מינוף) עם שעורי תפוסה גבוהים של מעל 92%. חלק מהיחידות שנרכשו מיועדות לעבור שיפוץ שצפוי להעלות את שכר הדירה ואת התשואה על ההשקעה.

לדברי ניר טואף, מנהל השקעות הנדל"ן במיטב דש: "ההשקעה שלנו בנדל"ן בארה"ב הניבה עד עתה תשואה שנתית של למעלה מ-9%. אנו סבורים כי ביחס לאלטרנטיבות ההשקעה בשוק הסחיר, נכון להמשיך ולהגדיל את תיק נכסי הנדל"ן הישיר בתקופה זו."  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדד הבנקים מטפס ב-0.3% בפתיחה

שבוע המסחר נפתח ביציבות. מדד ת"א 35 משיל כ-0.1% מערכו בלחץ המניות הדואליות, ואילו מדד הבנקים מטפס בכ-0.3% בפתיחה לאחר שזינקה בשבוע שעבר. מניית קנון מזנקת בפתיחה על רקע פערי ארביטראז' חיוביים לאחר שהחברה הודיעה על מכירת קורוס ב-942 מיליון דולר. טבע ופריגו מאבדות 2.3% ו-1.1% בהתאמה בשל פערים שליליים, ועזריאלי וישראמקו מטפסות בכ-1% כל אחת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדואליות יכבידו על המדדים בפתיחת המסחר

שבוע המסחר בבורסה בת"א צפוי להיפתח ביציבות עם נטיה לירידות, לאחר מגמה שלילית שנרשמה בשבוע שעבר. מדדי ת"א 35 ות"א 125, שנחלשו בכ-0.15% ו-0.6% בהתאמה, יושפעו לרעה מפערי הארביטראז' השליליים של המניות הדואליות. טבע, שזינקה ב-8.5% בשבוע החולף חוזרת עם פער שלילי של 2.7%, פריגו עם פער שלילי של 1.5% ומיילן, שצפויה להיפגע מקבלת אישור FDA למוצר המתחרה בתרופה שלה אפיפן (קישור), חוזרת עם פער שלילי של 1.6%. יום קודם לכן ביקש ה-FDA פרטים נוספים מהחברה בנוגע לבקשתה לאשר גרסה גנרית של קופקסון במינון 20 מ"ג (קישור), עלולה  לעכב את השקת הגרסה הגנרית של מיילן – ואלו חדשות חיוביות עבור טבע.

קנון, שדיווחה ביום שישי כי היא מוכרת את השליטה בחברת המכוניות קורוס (50%) למשקיע סיני תמורת 942 מיליון דולר (קישור), זינקה במהלך המסחר בניו-יורק וחוזרת עם פער חיובי של כ-7.1%.

סודה סטרים צפויה להיחלש בכ-4.3% בפתיחה, גזית גלוב וטאואר בכ-0.8% ו-0.6% בהתאמה, ומזור רובוטיקה חוזרת עם פער שלילי של 2.9%.

מניות הבנקים ייסחרו לאחר שהמדד בלט בעלייה של 0.7% בשבוע שעבר, והשלים עלייה של 9% מתחילת השנה. מדד ת"א SME60 איבד בשבוע שעבר 2.3%  מערכו, ואילו מדד נפט-גז נפל ב-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נאסד"ק סגר שבוע נוסף של ירידות; הקמעונאיות נפלו עקב עסקת אמזון-הול פודס

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל במגמה מעורבת, לאחר נתוני התחלות הבניה ומיזוגים ורכישות בתחום הקמעונות בארה"ב. דאו ג'ונס עלה ב-0.1% והשלים עליה שבועית של 0.5%; S&P 500 ( 2,433.15 +0.03% ) נסגר ביציבות וסגר גם את השבוע ללא שינוי; ונאסד"ק ( 6,151.76 -0.22% ) ירד ב-0.2% והשלים ירידה שבועית של 0.9%.

מניית אמזון עלתה ב-2.4% לאחר שהודיעה על רכישת רשת מרכולי הבריאות הול פודס מרקט. הול פודס זינקה ב-30% לרמתה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2015; וול מארט נפלה ב-4.6% בעקבות העסקה של אמזון. וול מארט עצמה הודיעה היום כי היא רוכשת את קמעונאית האופנה המקוונת בונובוס; קוסטקו נפלה ב-7.2%. מניית קרוגר, רשת השיווק השנייה בגודלה בארה"ב, נפלה ב-9.2% לאחר שאתמול התרסקה המניה ב-18.7%. החברה דיווחה אתמול על מכירות חלשות בחנויות זהות ברבעון הראשון ב-2017 והורידה את תחזיות הרווח ל-2017 כולה. בנק ג'יי פי מורגן הוריד את המלצת הקנייה על מניית קרוגר ל"נייטרלית" ואת מחיר היעד מ-34 דולר למניה ל-24  דולר/

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפט השלים שבוע רביעי ברצף של ירידות במחירו

מחיר הנפט עלה במעט ביום שישי, אך ירד בסיכום שבועי והשלים שבוע רביעי ברצף של ירידות - הרצף הארוך ביותר מאז 2015 - על רקע ירידה מתונה מהצפוי במלאי הנפט בארה"ב וגידול בתפוקת הנפט של לוב.החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה ביולי עלו ב-0.6% ל-44.74 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט ב-2.4% - שבוע רביעי ברצף של ירידות. המלאים בארה"ב ירדו בשיעור מתון מהצפוי בשבוע שעבר, לפי דו"ח של מנהל המידע לשוק האנרגיה. בנוסף, הודיעה לוב כי תגביר את תפוקת הנפט במיליון חביות ביום עד לסוף יולי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker