בורסה

המסחר ננעל בירידות; טבע קפצה ב-4%

ת"א 35 ירד ב-0.4% ■ קבוצת דלק נחלשה ב-3.2%, אלביט מערכות ירדה ב-2.5%, נובה נפלה ב-6% ■ הדולר נחלש ב-0.2%, היורו ירד ב-0.6%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בירידות; טבע איבדה 4%

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות, כשכל מדדי המניות נצבעו אדום. ת"א 35 נחלש ב-0.4% לרמה של 1,423 נקודות; ת"א 125 ירד ב-0.7% לרמה של 1,283 נקודות; מדד הבנקים ירד ב-0.2% ומדד ביומד איבד 1.8%. מדד נדל"ן נחלש ב-1.2% ומדד הנפט והגז מאבד 2.7%. מדד הביטוח נחלש ב-1.8% ומדד התקשורת ירד ב-0.7%. מחזור המסחר הסתכם ב-2.2 מיליארד שקל.

מניות נוספות שבלטו במסחר: טבע זינקה ב-4% בעקבות צפי לעיכוב של מיילן בהשקת תרופה גנרית לקופקסון 20 מ"ג; קבוצת דלק ירדה ב-3.2%, אלביט מערכות נחלשה ב-2.5%, וקבוצת עזריאלי איבדה 2.9%. נובה נפלה ב-6% והשלימה ירידה של 13% בשבוע. בזק התחזקה ב-3%.

מדדי תל בונד (20, 40, 60) נחלשו ב-0.03%-0.15%, ומדד תל בונד שקלי ירד ב-0.03%. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים עלתה ב-0.08%, והתשואה עליה ירדה ל-2.01%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים ירדה ב-0.09% והתשואה עליה עלתה ל-0.68%.

השקל התחזק היום מול שני המטבעות המובילים: הדולר נחלש ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.5210 שקלים. היורו ירד ב-0.6% ושערו נקבע על 3.930 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חדשות טובות לטבע: הגרסה של מיילן לקופקסון 20 מ"ג עלולה להתעכב

מניית טבע עולה ב-2.7%, לאחר שחברת מיילן דיווחה על פנייה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) בנוגע לבקשתה לאשר גרסה גנרית של קופקסון במינון של 20 מיליגרם. ה-FDA ביקש במכתבו פרטים נוספים שקשורים לבקשתה של החברה, כאשר פניות מסוג זה מצד רשות המזון גורמות גורמות בדרך כלל לעיכוב בהליך האישור.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגמה מעורבת בשוק האג"ח

מגמה מעורבת בשוק האג"ח: מדדי תל בונד (20, 40, 60) יורדים עד 0.18%, ומדד תל בונד שקלי נחלש ב-0.04%. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים עולה ב-0.16%, ואיגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים נחלשת ב-0.08%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות באירופה: פריז מאבדת 1%

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בירידות שערים לאחר העלאת הריבית בארה"ב אמש. לונדון יורדת 0.6%, פרנקפורט מאבדת 0.5%, פריז יורדת 1% ומדד סטוקס 600 הכלל אירופי נחלש ב-0.6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"השוק הקונצרני צפוי להיות תחת לחץ מסויים בתקופה הקרובה"

יוטב קוסטיקה, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מור, התייחס להחלטת הריבית בארה"ב: "העלאת הריבית כבר היתה מגולמת בסבירות גבוהה מאוד בשווקים ולכן השפעתה היתה זניחה. מה שנתן את הטון היו נתוני המקרו שפורסמו אתמול ובעיקר נתון האינפלציה המאכזב שהעלה ספק בנוגע לקצב העלאת הריבית העתידי.

"אם השכר בארה"ב ימשיך לדשדש במקביל לרמות האינפלציה הנוכחיות ייתכן שהעלאת הריבית הבאה תתרחש רק ב-2018, וזאת מבלי להתייחס להסתבכויות הפוליטיות של טראמפ. אם נחבר את המתרחש בארה"ב לישראל - השקל חזק והאינפלציה אנמית ולכן אנו מבינים שהעלאת ריבית אצלנו עוד רחוקה. השוק הקונצרני צפוי להיות תחת לחץ מסויים לאור היצע הנפקות אג"ח גבוה בתקופה הקרובה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דקסיה בדרך למכור תיקי אשראי במאות מיליוני שקלים להראל וכלל

בנק דקסיה (Dexia) ישראל, המנוהל על ידי אוליבייה גוטמן, נמצא במשא ומתן מתקדם למכירת נתח מתיק האשראי שלו, בהיקף מאות מיליוני שקלים, לחברות הביטוח הראל ( 2,094 -1.41% ) וכלל. המו"מ נערך בהתאם לתוכנית האסטרטגית שאושרה בסוף חודש שעבר באסיפת בעלי המניות.

בסך הכל דקסיה ימכור לגופים המוסדיים כרבע מתיק האשראי שלו, שהיקפו הכולל כ–1.65 מיליארד שקל. הבנק ימשיך לנהל ולטפל בהלוואות שיימכרו תמורת עמלת ניהול. בית ההשקעות ווליו בייס, שבשליטת ויקטור שמריך ועידו נויברגר, משמש יועץ של דקסיה בהליך המכירה של ההלוואות.

נוסף על הראל וכלל - הנחשבים לשחקנים גדולים מאוד בקרב הגופים המוסדיים בתחום האשראי הלא סחיר בכלל, ובתחום תשתיות בפרט - דקסיה מנהל מגעים עם גופים מוסדיים אחרים, אף כי אלה פחות מתקדמים. בכוונת דקסיה למכור את ההלוואות הללו לשני גופים נוספים לכל היותר.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בירידות קלות

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בירידות קלות, על רקע העלאת הריבית אמש בארה"ב והירידות באסיה הבוקר. ת"א 35 יורד ב-0.2% ות"א 125 נחלש ב-0.3%. מדד הבנקים יורד ב-0.3%, ומדד SME-60 מאבד 0.5%. מדד הביומד יורד ב-1.2% ומדד הנפט והגז נחלש ב-0.35%. מדד הביטוח יורד ב-0.4%.

מניות שבולטות בפתיחת המסחר: טבע עולה ב-1.2%; החברה לישראל וכיל יורדות ב-1.4% כל אחת; רדהיל מאבדת 7.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השקל ממשיך להתחזק מול הדולר והיורו

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח הבוקר על רקע העלאת הריבית אתמול בארה"ב. הבנק הפדרלי העלה את הריבית בפעם השלישית בחצי השנה האחרונה. בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת. מחיר הנפט בשפל של יותר מחודש ועומד על 44.6 דולר.

אתמול ננעל המסחר בבורסה המקומית בעליות קלות. ת"א 35 עלה ב-0.3% לרמה של 1,429 נקודות; ת"א 125 טיפס ב-0.3% לרמה של 1,292 נקודות; מדד הבנקים עלה ב-1%, בהובלת מניות פועלים ולאומי שהתחזקו ב-1.4% ו-1% בהתאמה; מדד נדל"ן עלה ב-0.6%; מדד הנפט והגז ירד ב-2%; מדד התקשורת עלה ב-0.4%; ומדד הביטוח נחלש ב-0.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

מדדי תל בונד (20, 40, 60) טיפסו ב-0.02%-0.05%, ומדד תל בונד שקלי עלה ב-0.21%. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים עלתה ב-0.5%, והתשואה עליה ירדה ל-2.02%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים התחזקה ב-0.29%, והתשואה עליה ירדה ל-0.67%.

השקל ממשיך להתחזק מול שני המטבעות המובילים: הדולר נחלש ב-0.25% מול השקל ונסחר תמורת 3.520 שקלים; היורו יורד ב-0.15% ונסחר תמורת 3.953 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בהתאם לתחזיות: ילן הודיעה על העלאת הריבית בארה"ב

הבנק הפדרלי הודיע אמש על העלאת הריבית בארה"ב ב-0.25% לרמה של 1%-1.25%, בהתאם לתחזיות הכלכלנים - העלאת הריבית השלישית בחצי השנה האחרונה.

חברי ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) אמרו כי תיתכן העלאת ריבית נוספת ב-2017, וכי הם ממשיכים בתוכניתם לצמצום המאזן של הבנק הפדרלי - שעומד על 4.5 טריליון דולר - למרות חשש מהיחלשות האינפלציה בארה"ב. הבנק מסר כי הצמיחה בארה"ב ב-12 החודשים הקרובים תהיה נמוכה מ-2%, אך בטווח הבינוני היא תתייצב ברמה של 2% - רמת היעד של הבנק.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות וול סטריט ננעלו במגמה מעורבת לאחר העלאת הריבית

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת לאחר שהבנק הפדרלי הודיע על העלאת הריבית ב-0.25% לרמה של 1%-1.25%. דאו ג'ונס עלה ב-0.2% לרמת שיא בהובלת מניות גולדמן סאקס והום דיפו, נאסד"ק ירד ב-0.4% ו-S&P 500 ירד ב-0.1%. הבנק הפדרלי הודיע כי הוא מתכנן להתחיל בצמצום המאזן ב-2017 בהתאם להתפתחויות בכלכלת ארה"ב.

אג"ח ממשלת ארה"ב ירדו בתגובה להעלאת הריבית, כאשר אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ירדה ב-4% והתשואה עלתה ל-2.12%; ואג"ח ממשלת ארה"ב ל-30 שנים ירדה ב-3% והתשואה עליה עלתה ל-2.78%.

החלטת הריבית הביאה גם להתחזקות הדולר מול המטבעות המרכזיים. היורו נסחר ברמה של 1.127 דולר והליש"ט נסחרת ברמה של 1.275 דולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחיר הנפט בשפל של יותר מחודש

מחיר הנפט הגיע אתמול לשפל של יותר מחודש, לאחר שנתונים ממשלתיים הציגו ירידה בביקוש, על רקע תחילת עונת הקיץ שגורמת לעלייה במלאי הבנזין. החוזים העתידיים על נפט מסוג טקסס מתוק בניו יורק ירדו ב-3.7% ל-44.6 דולר. מלאי הבנזין עלה ב-2.1 מיליון חביות, כך לפי משרד האנרגיה של ארה"ב. מלאי הנפט הגולמי ירד ב-1.66 מיליון חביות, בניגוד לטענות תעשיית הנפט שמסרה כי המלאי עלה ל-2.75 מיליון חביות בשבוע שעבר.

בנוסף, סוכנות האנרגיה הבינלאומית מסרה כי ייצור הנפט במדינות שאינן חברות באופ"ק יוכל לספק את העלייה בביקושים בשנה הבאה, אמירה שמהממת את מדינות אופ"ק שמנסות להגביל את הייצור במטרה להעלות את מחירי הנפט. מניות חברות הנפט ירדו על רקע ירידת המחירים לשפל של יותר מחודש. אקסון מובייל ושברון ירדו עד 1.3%, ולעומתן מניית בואינג עלתה ב-0.7% מאותה סיבה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפקת אירונאוטיקס: ביקושים של חצי מיליארד שקל

ביקושים של כ-500 מיליון שקל נרשמו אמש (ד') בשלב המוסדי בהנפקה הראשונית (IPO) של יצרנית המל"טים ומערכות המודיעין אירונאוטיקס. ההנפקה של אירונאוטיקס, הגדולה ביותר שבוצעה בבורסה מאז תחילת השנה, יצאה אל הפועל לאחר הסכמתם של בעלי השליטה בחברה להוריד את השווי המינימלי שלפיו תתבצע ההנפקה לפני הכסף, מכ-290 מיליון דולר לכ-250 מיליון דולר. ההנפקה של אירונאוטיקס מתבצעת ברובה במתווה של הצעת מכר.

כל אחד מהבעלים הנוכחיים - הקרנות בראשית, ויולה ו-KCPS (שמחזיקות יחד ב-77% מהמניות); משפחת שקד (15%); והמשקיעים הפרטיים האחרים - אמורים למכור כמחצית מאחזקותיהם בחברה, וכעת הם הם החליטו להיענות לביקושים של כ-390 מיליון שקל. בשבוע הבא יתקיים השלב הציבורי, שבו הם ינסו למכור עוד כ-90 מיליון שקל. בהנפקה השתתפו כמעט כל הגופים המוסדיים הגדולים.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בצל סערת פישמן: הפועלים יוצא במבצע מחיקת חובות לכ-14 אלף לווים

בנק הפועלים יוצא לראשונה במבצע תשלום חובות בהנחה ללקוחות פרטיים, בשיתוף פעולה עם רשות האכיפה והגבייה. המבצע מיועד לכ-14 אלף חייבים, שנפתחו להם תיקי הוצאה לפועל עד 2013. ההערכה היא כי ליותר ממחצית החייבים הללו חוב של פחות מ-74 אלף שקל.

ברשימה זו לא נכלל, למשל, איש העסקים אליעזר פישמן, שערב אישית לחוב להפועלים בסך כ-1.8 מיליארד שקל, ובימים אלה מתחיל הליך הכרזתו כפושט רגל. בבנק אומרים כי פרסום המבצע מגיע באופן מקרי בסמוך להתפתחויות האחרונות בתיק פישמן, וכי צוותים של הבנק - בהובלת דני טובול - נערכו למהלך במשך כחצי שנה.

בנק לאומי היה הראשון במערכת הבנקאות שיצא במבצע דומה, כבר ב-2011. אחריו עשו זאת גם הבנקים מזרחי טפחות והבינלאומי. בעבר יצאו במבצעים דומים גם חברות אשראי ותקשורת.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משקיע דורש מברן לבטל רכישת אג"ח ב-6.5 מיליון שקל

שלושה ימים לאחר שהודיעה על ביטול פרויקט שסיפק לה 57% מצבר העבודות, בזמן שהקצתה איגרות חוב למשקיעים בהנפקה פרטית - מתחילה ברן להתמודד עם תוצאות אובדן האמון כלפיה בשוק ההון.

חברת ההנדסה ,שבשליטת אלכסנדר נסיס (29% ) ומאיר דור (20%), קיבלה מכתב מאחד מהמשקיעים בהנפקה הפרטית של איגרות החוב להמרה מסדרה ב', שבו הוא דורש ממנה לבטל רכישת איגרות חוב בהיקף כספי של 6.5 מיליון שקל ומאיים עליה בתביעה. ברן כופרת בטענות שהעלה המשקיע ומתכוונת לדחות את דרישתו.

ברן דיווחה ביום ראשון בשעות הצהריים, על הודעה שקיבלה ביום שישי מלקוח ברוסיה באשר להחלטתו לבטל פרויקט להקמת מפעל לקרטון, בהיקף כספי של 758 מיליון שקל. הדיווח נשלח לבורסה, כשבמקביל החברה מקצה למשקיעים איגרות חוב להמרה מסדרה ב' בהיקף כספי של 11.8 מיליון שקל. בעקבות ההודעה קרסו איגרות החוב ב-9%.

לכתבה המלאה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker