סקירת המסחר

ירידות של 0.6% במדד ת"א 35; פורסייט מתממשת ב-6.5%

ירידות שערים במדדים המובילים, לקראת פתיחה שלילית בניו-יורק ■ מניית פרטנר יורדת ב-4% במחזור חריג לאחר הדיווח אתמול על הנפקת מניות ■ מזור עולה ב-1.7% לאחר נפילה ביומיים האחרונים ■ שער הדולר נקבע ללא שינוי מהותי

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שער הדולר נקבע ללא שינוי; היורו התחזק בכ-0.3% מול השקל

לקראת שבוע רצוף החלטות מוניטריות של הבנקים המרכזיים בעולם, היורו התחזק קלות מול השקל, ואילו הדולר נותר ללא שינוי - ברמות שפל מאז אוגוסט 2014. שערו היציג של הדולר נקבע על 3.533 שקל לדולר, עלייה מינורית של 0.028% מול השקל.

היורו התחזק ב-0.28% מול השקל, ושערו היציג נקבע על 3.965 שקל ליורו.

ביום רביעי הקרוב צפוי הפדרל רזרב לעלות את הריבית בארה"ב בשיעור של 0.25% - כך מעריכים רוב הכלכלנים.

ביום חמישי יקבע הבנק המרכזי באנגליה את שיעור הריבית במדינה, ולמחרת - יעשה זאת הבנק המרכזי ביפן. שני הבנקים המרכזיים, לפי הערכות הכלכלנים, צפויים להותיר את הריבית במדינותיהם על כנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורסייט ובריינסווי מאבדות כ-7% כל אחת

המסחר בבורסה ממשיך להתנהל בירידות שערים, שעומדות על כ-0.6% במדד ת"א 35 וכ-0.8% במדד ת"א 125. 

מניית פורסייט, שזינקה ביומיים האחרונים ב-20%, מאבדת כעת כ-6.8% במחזור של 10 מיליון שקל. השבוע צפויה המניה להתחיל להסחר בנאסד"ק.

בריינסוויי, שדיווחה אתמול על ניסוי מוצלח בתחום ה-OCD וכוונתה להגיש בקשה ל-FDA לשיווק מוצריה לתחום זה, נופלת כעת ב-6.9%, תוך ריכוז מחזור מסחר של 1.8 מיליון שקל, הגבוה מהממוצע בה.

עוד בולטות במסחר: טאואר שנחלשת ב-1.2%, אלביט מערכות מאבדת  1.4%, פרוטרום יורדת ב-1.3% ובזן נחלשת ב-2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה מחריפות

ירידות השערים במדדים המובילים בת"א מחריפות. מדד ת"א 35 מאבד כעת כ-0.6% מערכו, ומדדי ת"א 125 והבנקים יורדים בכ-0.6% כל אחד. ההחרפה נרשמת על רקע ירידות של מעל ל-1% בחוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק, לקראת מה שנראה כמו פתיחת שבוע שלילית בניו-יורק.

מניית מזור רובוטיקה בולטת לחיוב על עלייה של 3% לאחר נפילה של כ-20% ביומיים האחרונים, מאז הדיווח על פשיטת חוקרי הרשות לני"ע על משרדי החברה. כיל וחברה לישראל עולות בכ-2% כל אחת.

טבע וטאואר נחלשות בכ-0.9% כל אחת, אל על מאבדת כ-1.5%, ו-קליל יורדת ב-2.5%, בדומה לירידה בדנאל, מלם תים, וגילת.

מניית פרטנר מובילה את המגמה השלילית עם ירידה של 3.8% על רקע בחינת החברה לבצע הנפקת מניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אקסלנס ברוקראז' ממליצים על מניית רמי לוי ב''קניה'': אפסייד של 12%

אקסלנס ברוקראז' מעלים את המלצתם למניית רמי לוי ל''קניה'', ומותירים את מחיר היעד על 193 שקל למניה, הגבוה ב-11.8% ממחיר הבסיס שלה הבוקר. מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז': "אנחנו מעלים להמלצת קנייה את מניית רמי לוי ונשארים במחיר יעד זהה של 193 שקל, כאשר תשואת הדיבידנד הצפויה ל-2017 היא 3.6%".

אלשיך כותבת בסקירה כי "מניית רמי לוי נמצאת במגמת ירידה מאז דוחותיה האחרונים. אמנם הדו"חות היו חלשים ברמת המכירות למ"ר וההוצאות התפעוליות, אך בהסתכלות קדימה אנו סבורים כי קיים פוטנציאל במניה, שלא מתומחר בשוק באופן מלא. אנו מצפים כי הרבעון השני השנה ימשיך להיות חלש, כאשר הרשת עדיין מעכלת את הסניפים שרכשה מ-YOU ומצד שני חלה עלייה בשכר המינימום. בנוסף, גם עונתיות החגים תשפיע לשלילה. יחד עם זאת, במחצית השנייה של 2017, בדגש על הרבעון  הרביעי, אנו מצפים לשיפור והתמתנות בירידת נתוני המכירות למ"ר. בסה"כ הרשת צפויה להמשיך לגדול בנתוני הרווח הנקי האבסולוטי בשיעורים דו ספרתיים, הן ב-25% ב-2017 והן לאחר מכן, ומדובר בנתון קריטי, גם אם השיפור מגיע בחלקו מסניפים חדשים".

אלשיך מעריכה כי "לרשת רמי לוי קיים פוטנציאל מהצפי לחדירה למרכזי ערים, כאשר תרחיש של משבר עתידי אצל יינות ביתן, שמתקשה להתאושש מרכישת מגה בעיר, מגלם אופציה לחדירה מהירה מהצפוי, כמו גם לעליית מחירים סקטוריאלית".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פורסייט נחלשת קלות לאחר שזינקה ב-20% ביומיים

מניית כיל מרכזת כעת את המחזור הגבוה בשוק, ומטפסת ב-1.6%, בהמשך לעלייה של 1.9% אתמול. מניות הבנקים פועלים, דיסקונט ו-לאומי נסחרות ביציבות עם נטיה לירידות.

מניית פורסייט ממשיכה לרכז מחזורי מסחר גבוהים, ונחלשת כעת בכ-1.3%, לאחר שזינקה ב-20% ביומיים האחרונים לשווי שוק של כ-760 מיליון שקל.

בזק ו-טאואר יורדות בכ-0.7% ו-0.4%, נייס ו-פז נפט מטפסות ב-0.3% ו-1.3% בהתאמה.

מניית ברן, שהתרסקה אתמול ב-19% על רקע ביטול פרוייקט גדול ברוסיה, ממשיכה במגמה השלילית ומאבדת עוד 1% לשווי שוק של 86 מיליון שקל. בכך היא משלימה נפילה של 28% מתחילת החודש, אך עדיין מציגה תשואה חיובית של 25% מתחילת השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרן ספרה החלה להיות בעלת עניין בשגריר

קרן הגידור ספרה, המנוהלת על ידי אורי גולדפרב, החלה להיות בעלת עניין בחברת שגריר, כך דיווחה האחרונה הבוקר. הקרן רכשה כ-4% מניות החברה ב-5.9 מיליון שקל, והיא מחזיקה כעת ב-6.1% מהחברה. מניית שגריר מטפסת כעת בשיעור קל, לשווי של 156 מיליון שקל - לאחר זינוק של 116% מתחילת השנה. הזינוק נרשם, בין היתר, על רקע הצלחת המיזם CAR2GO והרחבתו מעבר לת"א.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות בפתיחת המסחר

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בת"א נפתח במגמה שלילית קלה, על רקע ירידות של כ-0.5% במדדים המובילים באסיה, בהובלת מניות הטכנולוגיה. מדדי ת"א 35 ות"א 125 משילים כ-0.1% מערכם, מדד הבנקים נחלש ב-0.2%, ומדד התקשורת מאבד 0.7% מערכו.

מניית פרטנר מאבדת עד 4% לאחר הדיווח אתמול (לאחר נעילת המסחר) על בחינת מהלך הנפקות. במקביל, מניית סלקום נחלשת ביותר מ-2.3%.

טבע, שקפצה אתמול ב-5% נחלשת בכ-0.4%, ומניית מזור רובוטיקה נחלשת קלות - לאחר שצללה בקרוב ל-20% ביומיים האחרונים.

הדולר נסחר ביציבות, סביב רמות השער היציג שלו, 3.532 שקל לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר חוזר להיסחר ברמות שפל מול השקל

המסחר במטבע הדולר ימשיך לרכז עניין, כאשר זה חוזר ברמה של 3.528 שקל לדולר בלבד, לאחר שנחלש בכ-0.1% לאחר קביעת היציג ביום שישי. אם נראה היה שבנק ישראל נאבק בהתחזקות השקל מול הדולר, כשאלו נסחרו ביחס של כ-3.6 שקל, מאז שהמטבע האמריקאי ירד מרמה זו – בנק ישראל הפסיק לבצע רכישות בשוק המט"ח, והדולר המשיך לצלול.

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.532 שקל ביום שישי, ירידה של 0.2% בהשוואה ליום חמישי, ונפילה של כ-8% מתחילת השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אתמול בת"א: מגמה מעורבת; טבע קפצה ב-5%

מדד ת"א 35 סיים אתמול את המסחר בעלייה של 0.1%. מדד ת"א 125 נותר ללא שינוי ביחס לשער הסגירה ביום חמישי. רוב המדדים הענפיים ירדו, מלבד מדד תקשורת וטכנולוגיות מידע, שעלה ב-0.3%. מדד בנקים 5 ומדד ביטוח פלוס ירדו ב-0.1%, מדד נפט וגז ומדד נדל"ן ירדו ב-0.2%. מדד ביומד ירד ב-0.6%.

מדדי האג"ח הקונצרניות ממשפחת תל בונד סיימו את המסחר ללא שינוי של ממש ברמתם.

בלטו במסחר: טבע טיפסה ב-5%, פורסייט זינקה ב-9%, מזור נפלה ב-8%, וקמטק ירדה ב-6%. ברן צנחה ב-19% על רקע ביטול פרויקט ענק של החברה. אינטרקיור טיפסה ב-11% ואייסקיור עלתה ב-7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השבוע בשווקים: 3 החלטות ריבית

הבנקים המרכזיים בארה"ב, בריטניה ויפן יודיעו השבוע מהי החלטת הריבית שלהם, כאשר הפדרל רזרב צפוי להיות היחיד שיעלה את הריבית, ביום רביעי. מסיבת העיתונאים שתקיים יו"ר הבנק ג'נט ילן צפויה לשפוך אור על הפרשנות של בכירי הבנק לגבי הנתונים הכלכליים, והאם הבנק מתכנן להכריז על הקטנת המאזן כבר בספטמבר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום