סקירת המסחר

פריגו וטבע משכו את ת"א 35 כלפי מעלה בסיום

המדד המוביל של הבורסה המקומית עבר לעלייה של 0.1% לאחר שהעלייה במניית פריגו התחזקה וטבע עברה מירידה לעלייה. מדד ת"א 125 סיים בכל זאת בירידה, וכך גם רוב המדדים הענפיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ת"א 35 טיפס בתום המסחר, ת"א 125 ירד

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בעלייה של 0.1% במדד ת"א 35, שבילה את רוב היום בטריטוריה שלילית. העלייה הזאת נתמכה על ידי התחזקות של העלייה במניית פריגו לקראת סיום המסחר, ועל ידי מעבר של מניית טבע מירידה לעלייה. המדד המוביל השני, ת"א 125, שההשפעה של פריגו וטבע עליו פחותה, סיים את המסחר בירידה של 0.1%. 

מדדי המניות הקטנות יותר, SME 60 ות"א צמיחה, סיימו את המסחר בירידות חדות של 1.3% ו-1.2% בהתאמה. 

במדדי המניות הענפיים בלט לחיוב מדד נפט וגז, שעלה ב-0.3%. המדדים הענפיים האחרים ירדו. מדד תקשורת וטכנולוגיות מידע הוביל את הירידות עם ירידה של 1.6%, מדד ביטוח פלוס ירד ב-1%, מדד בנקים 5 ירד ב-0.9%, מדד נדל"ן ירד ב-0.6% ומדד ביומד ירד ב-0.2%. 

המניה הבולטת היתה כאמור זו של פריגו, שטיפסה ב-7% על רקע הדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו אתמול. עליות בולטות נוספות היו אלה של מזור רובוטיקה, שטיפסה ב-4%; של קמטק, שקפצה ב-10%; של מנקיינד שטיפסה ב-12%; ושל קמהדע שעלתה ב-11%. 

ירידות בולטות היו אלה של פורסייט, שאיבדה 7%; של נובולוג, שאיבדה 6%; ושל ארקו החזקות, שנפלה ב-7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שערים יציגים: הדולר בדרך ל-3.5 שקלים; היורו עדיין מתחת ל-4 שקלים

הדולר היציג נחלש היום ב-0.3%, ושערו היציג נקבע לפני זמן קצר ברמה של 3.549 שקלים, ירידה של 0.34% ביחס לשער היציג שנקבע ביום שלישי, לפני החג - ושל 7.39% ביחס לשער בתחילת השנה. 

היורו דווקא התאושש היום, לאחר שלפני החג רשם צניחה חדה של 0.95% בשערו ביחס לשקל, בין השאר על רקע דבריו של הנגיד מריו דראגי שלפיהם יש להמשיך בתוכניות רכישת האג"ח של הבנק האירופי. היורו טיפס היום ב-0.33%, לשער של 3.981 שקלים ליורו הנמוך ב-1.86% משערו מול השקל בתחילת 2017. 

הליש"ט נחלשה היום ב-0.3% מול השקל, לשער של 4.563 שקלים לליש"ט. 3.1% פחות מהשער בתחילת השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באג"ח הממשלתיות השקליות

בעוד שבשוק המניות התל אביבי נמשכות ירידות המחירים, במחירי האג"ח הממשלתיות השקליות נרשמות כעת עליות. מחיר האג"ח השקליות לעשר שנים של ממשלת ישראל עולה כעת ב-0.2%, כך שהתשואה לפדיון שנלווית להשקעה בה יורדת לרמה של 2.03% בשנה. גם באג"ח השקליות הארוכות עוד יותר העלייה במחיר כעת היא דומה. גם במחיר האג"ח הצמודות לעשר שנים נרשמת כעת עלייה קלה של 0.3%, כך שהתשואה לפדיון יורדת ל-0.62% בשנה. מחיר האג"ח הצמודות הארוכות ביותר, שייפדו סופית ב-2045, עולה כעת ב-0.1%, וכך הן נסחרות בתשואה שנתית לפדיון של 1.6%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות חדות בארית, כפרית, סייפ-טי, ארקו וספאנטק

מניות בולטות בשעה זו:

המניות של מיילן ופורסייט ממשיכות להוביל את הירידות בבורסה בתל אביב, עם ירידות של 3% ו-8% בהתאמה. מלבדן בולטות בירידה אופקו, שמאבדת 3%; ננו דיימנשן, שמאבדת 4%, כפרית שיורדת ב-5%;, סייפ-טי, שירודת ב-7%; ארית, שמאבדת 6%; ארקו, שמאבדת 5%; ספאנטק, שנופלת ב-10%; וביוטיים, שיורדת ב-9%.

פריגו ממשיכה להוביל את העליות, עם טיפוס של 4%, כשלמבדה בולטות לחיוב מנקיינד, שעולה ב-17%; נייר חדרה, שמטפסת ב-5%; קמטק ופריורטק, שעולות ב-7%, ומיי סייז, שעולה ב-11%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באירופה, ירידות בתל אביב

המדדים המובילים של הבורסות באירופה עולים בשעה זו. מדד FTSE 100 הלונדוני עולה ב-0.3%, מדד דאקס של הבורסה בפרנקפורט מטפס ב-0.5%, ומדד קאק 40 של הבורסה הפריזאית, שירד אתמול בחדות, מתאושש היום ומטפס ב-0.8%.

בבורסה בתל אביב, המדדים המובילים, ת"א 35 ות"א 125 ממשיכים בירידות מתונות של 0.1%, אך מדדי המניות הקטנות וכמעט כל המדדים הענפיים, שחלקם פתחו את יום המסחר בעלייה, יורדים כעת. כך, מדד ת"א צמיחה יורד כעת ב-0.4%, מדד SME 60 יורד ב-0.4%, מדד תקשורת וטכנולוגיית מידע יורד ב-0.8%, מדד בנקים 5 יורד ב-0.5%, מדד ביטוח פלוס יורד ב-0.4%, ומדד ביומד יורד ב-0.2%. מדד נפט וגז בולט בעלייה של 0.2%, ואילו מדד נדל"ן שב לרמתו בתום המסחר ביום שני. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר ממשיך להיחלש, היורו מתאושש

הדולר האמריקאי ממשיך להיחלש גם היום במסחר הרציף, ושערו יורד ב-0.4% לרמה של 3.546 שקלים לדולר. מתחילת השנה איבד הדולר יותר מ-7% משוויו מול השקל. היורו, שצנח בערב החג בכ-1% מול השקל, מתאושש כעת, ועולה ב-0.3% במסחר הרציף, לרמה של 3.981 שקלים ליורו. למרות הצניחה ביום שלישי, היורו נמצא בחודשים האחרונים במגמת התאוששות, ושיעור ההיחלשות של מתחילת השנה מול השקל נמוך מ-2%. הליש"ט הבריטית מתחזקת גם היא כעת, ב-0.3%, ל-4.567 שקלים לליש"ט. הין היפני מתחזק כעת ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות בולטות הבוקר: פריגו עולה, מיילן יורדת

מניות הבנקים הפועלים ולאומי מרכזות הבוקר את מחזורי המסחר הגבוהים ביותר, כששתיהן יורדות כעת בכ-1%. מניות בזק וטבע בולטות גם הן במחזורים גבוהים, עם ירידות של 2%. 

מניית פריגו מזנקת ב-4%, לאחר שאתמול זינקה ב-7% במסחר בארה"ב על רקע הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון שפירסמה החברה. לעומת זאת, מניית המתחרה מיילן נופלת כעת ב-4% על רקע טענות חדשות של משרד הבריאות האמריקאי נגד החברה

מנייתה של מפתחת מערכות הבטיחות לרכב פורסייט נופלת כעת ב-6%, ואילו מניית מנקיינד מזנקת ב-18%. מניית קמטק מזנקת גם היא, ב-7%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בירידות של המדדים המובילים

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בירידות של 0.2% במדדי המניות המובילים ת"א 35 ות"א 125. מדדי המניות הקטנות יותר, SME 60 ות"א צמיחה עולים ב-0.4% ו-0.3% בהתאמה. 

מבין המדדים הענפיים, מדד נדל"ן עולה ב-0.3%, ומדד נפט וגז מטפס ב-0.1%. ירידות נרשמות כעת במדד תקשורת וטכנולוגיית מידע, שמאבד 0.7%, במדד ביומד ומדד בנקים 5, שמאבדים 0.4%, ובמדד ביטוח פלוס, שיורד ב-0.2%. 

מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 נמצאים קרוב לרמתם בתום המסחר ביום שני. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום שני במדדים: עליות בגז, ירידות בנדל"ן

יום המסחר האחרון בבורסה בתל אביב הסתיים ללא כיוון ברור ברמותיהם של מדדי המניות. מדד ת"א 35 עלה ב-0.1%, לרמה של 1,419 נקודות, בעוד שמדד ת"א 125 ירד ב-0.01%, ל-1,296 נקודות.

מדדי המניות הקטנות ירדו - מדד צמיחה ירד ב-0.4% ומדד SME 60 ירד ב-2.3%. במדדים הענפיים, מדד תקשורת וטכנולוגיית מידע עלה ב-0.1%, מדד בנקים 5 עלה ב-0.6%, ומדד נפט וגז עלה ב-0.8%. מדד נדל"ן ירד ב-0.9%, מדד ביטוח ירד ב-0.5%, ומדד ביומד ירד ב-0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות שבלטו בשני: קרסו ובית שמש צנחו

מניית יבואנית הרכב קרסו ומניית יצרנית חלקי המנועים בית שמש בלטו ביום שני בירידות של 8% במחזורים גבוהים. מניית חברת התעשייה כפרית איבדה 17% משווייה. כנפיים, החברה האם של אל על, צנחה ב-6%.

יצרנית חלקי הרכב שנפ וחברת המחשוב אמת איבדו 8%. מניית חברת התקשורת מטי טיפסה ב-7%. אינטר תעשיות נפלה ב-8%. פלסאון עלתה ב-8% ורם-און ב-5%. דקסיה ישראל עלתה ב-4%, ומנייתה של חברת הנדל"ן שיכון ובינוי נפלה ב-4%. מניית מפתחות מערכות הבטיחות לרכב פורסייט ומניית חברת הביטוח כלל ירדו ב-3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אמש בוול סטריט: ירידות במדדים

המסחר בבורסות בארה"ב הסתיים אמש בירידות של 0.1% במדדים המובילים דאו ג'ונס, S&P 500 ונאסד"ק. בוול סטריט בלטו אתמול ירידות מניות הבנקים הגדולים, לאחר שבנק אוף אמריקה וג'יי פי מורגן הזהירו את המשקיעים כי צפויה ירידה בהכנסותיהם ברבעון השני.

מוקדם יותר אתמול הסתיים המסחר באירופה בעלייה של 0.1% במדד דאקס של הבורסה בפרנקפורט; בירידה של 0.1% במדד FTSE 100 הלונדוני; ובירידה של 0.4% במדד קאק 40 הפריזאי.

הבוקר באסיה עולה מדד קוספי 225 של הבורסה בטוקיו ב-1.1%, ומדד האנג סנג של הונג קונג עולה ב-0.4%. במקביל, מדד CSI 300 הסיני של הבורסות בשנזן ושנחאי, ומדד קוספי של הבורסה בסיאול יורדים ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker