סקירת מסחר

המסחר הסתיים בעליות; מניות הגז זינקו

מדד נפט וגז זינק ב-3.5% בהובלת רציו אבנר ודלק קידוחים. פורסייט זינקה בעקבות הודעתה על כוונה לבצע הנפקה בנאסד"ק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר הסתיים בעליות

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בעליות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.7%, ומדד ת"א 125 עלה ב-0.6%. מדד הבנקים עלה ב-0.3%, וכך גם מדד נדל"ן. מדד ביומד עלה ב-0.5%, וכך גם מדד ביטוח פלוס. מדד נפט וגז זינקה ב-3.5%. מדד תקשורת בלט בירידה של 0.1%. מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 עלו ב-0.1%.

בלטו במסחר: פורסייט זינקה ב-14% במחזור ענק של 40 מיליון שקל לקראת הנפקה בארה"ב, אבנר, דלק קידוחים ורציו זינקו ב-6%, ו-7% ו-8% בהתאמה. סייפ-טי זינקה ב-15%, ואלרון ב-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית דלק מזנקת ב-4.5% על רקע התוכנית לפיצול אחזקות הקבוצה

מנכ"ל קבוצת דלק, אסי ברטפלד, מאשר כי הקבוצה נערכת ובוחנת פיצול אחזקותיה בין שתי חברות - האחת תמתקד בתחום האנרגיה, והשנייה תרכז את יתר האחזקות מהתחומים השונים. את זרוע האנרגיה מתכוונת דלק לרשום למסחר בלונדון, באמצעות רישום כפול. ברטפלד דיבר במהלך כנס משקיעים שערכה היום קבוצת דלק, לרגל השלמת רכישת השליטה במפעילת הקידוחים איתקה. בכך אישר ברטפלד הפרסום בעניין ב-TheMarker לפני כשלושה חודשים.

לפי התוכנית, לאחר הפיצול, קבוצת דלק תחזיק בחברות הבנות דלק אנרגיה וכהן פיתוח, השולטות בשותפויות המתמזגות דלק קידוחים ואבנר. בנוסף תחזיק ברציו פטרוליום (17.5%), שותפות החיפושים של משפחות לנדאו ורוטלוי שבה השקיעה באחרונה דלק כ–20 מיליון שקל; במפעילת הקידוחים בים הצפוני איתקה אנרג'י; ברישיון החיפושים הימי בלוק 7 בקנדה (70%); ב–13.2% מחברת האנרגיה Faroe Petroleum, בזכויות לקבלת תמלוגים ממאגרי תנין וכריש ובזכויות בחזקות אשקלון ונועה (4.44%).

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות נמשכות בהובלת מדד נפט וגז

עליות השערים בבורסה נמשכות בהובלת מדד הנפט והגז, שעולה ב-2%. ת"א 35 עולה ב-0.8%, ת"א 125 מוסיף 0.6% לערכו, גלובל-בלוטק עולה ב-1%, מדד הצמיחה מוסיף לערכו 1.3% ומדד הטכנולוגיה עולה ב-1.2% .

בגזרת מדדי התל בונד 20,40,60 נרשמות עליות של 0.1-0.13%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חוזה באפריקה מזניק את מניית סאטקום ב-4.7%

חברת סאטקום חתמה על הסכם מול חברת תקשורת סלולרית בינלאומית מהגדולות באפריקה, לפיו תספק שירותי קישור ותשתית לרשת האינטרנט באוגנדה, זמביה וגאנה. מדובר על שירותים שינתנו בתמורה ל-25 מיליון שקל (6.9 מיליון דולר) במהלך 3 השנים הקרובות - מאמצע יוני 2017. מניית סאטקום מגיבה לדיווח בעלייה של 4.7% במחזור של 898 אלף שקל - פי 14 מהמחזור היומי הממוצע שלה.

על פי ההסכם, ההכנסה החודשית של סאטקום מהעסקה תגדל בצורה מדורגת לאורך תקופת ההסכם, ותגיע ל-192 אלף דולר בממוצע לחודש. סאטקום כבר מספקת לחברת התקשורת הסלולרית שירותי קישור ותשתית לרשת האינטרנט, ובמסגרת ההסכם החדש תגדיל את הקיבולת המסופקת ללקוח.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אופנהיימר: צופים כי מניית טבע תזנק ל-41 דולר

אופנהיימר פירסם המלצת "קנייה" למניית טבע עם מחיר יעד של 41 דולר לעומת 32 דולר בעת כתיבת הניתוח.

באופנהיימר מציינים כי" אנו מעריכים שמניית טבע הינה אטרקטיבית בטווח הארוך, בשל מובילותה בתחום הגנרי, כמו גם משיקולי תמחור יחסי. עדכון בנוגע למינוי המנכ"ל החדש, ביחד עם תוצאות ניסוי שלב 3 בתרופה למיגרנה, עשויים להוות קטליזטורים למנייה בטווח הקצר.

"מנגד, אפשרות מכירת נתח מניות טבע מצד Allergan צפויה להמשיך ולהכביד על המנייה. אנו מדרגים את מניית TEVA ב-Outperform, עם מחיר יעד של 41 דולר, בהתבסס על ממוצע משוכלל של שלוש שיטות תמחור - מכפיל רווח (מכפיל 10 על התחזיות ל-2017), מכפיל EV/EBIT (מכפיל 9.5 על התחזיות ב-2017) ומודל DCF".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"קצב הצמיחה של המשק ימשיך להיות גבוה"

"קצב הצמיחה במשק הישראלי במחצית הראשונה של 2017 ימשיך להיות גבוה", כך טוענים כלכלני בית ההשקעות פסגות. לדבריהם, "זה לא ישפיע על מדיניות הריבית של בנק ישראל אבל בהחלט עשוי לתמוך בפירמות שעיקר פעילותן היא מקומית ."

ביום שלישי יתפרסם האומדן הראשון לנתוני הצמיחה של הרבעון הראשון בישראל. "לאחר שני רבעונים חזקים מאוד בהן נרשמה צמיחה של 4.3% ו-6.3%, טבעי להניח שקצב הצמיחה יאט במעט. זה לא אומר כמובן שהפעילות הכלכלית במשק בבעיה אלא שלאחר שני רבעונים כל כך חזקים קשה להמשיך ולצמוח באותו הקצב, מציינים בפסגות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית להב זינקה ב-13% בעקבות רכישה של 5 נכסים בגרמניה

חברת להב, הנסחרת בשווי של כ-69 מיליון שקל, מזנקת היום במסחר ב-13%.

החברה, העוסקת בתחום הנדל"ן להשקעה בגרמניה ובתחום האנרגיה הסולארית הירוקה, דיווחה על רכישת חמישה נכסים מסחריים בגרמניה בארבע ערים באזור פרנקפורט, בסכום כולל של 13.3 מיליון יורו.

העסקה התבצעה יחד עם צד שלישי שיחזיק 50% בנכסים, ולהב תחזיק ב-50% הנותרים. כדי לממן את העסקה תיטול השותפות הלוואת Non Recourse של 8.8 מיליון יורו מבנק אירופי, אשר תוחזר במשך 5 שנים ותישא ריבית שנתית של כ-1.5% לשנה. החזרי הקרן יהיו בשיעור של 2.5% לשנה, כאשר היתרה תוחזר בתום ה-5 שנים.

השוכרים העיקריים בנכסים הם רשתות ספורמרקטים ורשתות מתחום הביגוד והאופנה שתופסים כעת 100% מהנכס. כמו כן, המוכר התחייב לשפר את הנכסים ולהשקיע 40 אלף יורו. דמי השכירות השנתיים הם כ-1.07 מיליון יורו.

ללהב צפויה הכנסה שנתית נטוNOI  של כמעט מיליון יורו. התשואה על ההון תהיה כ-11%.

לצד זאת, שי ליפמן אנליסט ווליו בייס, העניק היום ללהב המלצת קניה עם מחיר יעד של 33% מעל למחיר השוק - 1.67 שקל. "מצאנו כי שוויים של הנכסים הוא ריאלי, ולהערכתנו בהמשך המגמה החיובית בגרמניה סביר כי יעלה אפילו בטווח הקצר. פעילות האנרגיה המתחדשת של החברה הורחבה משמעותית עם הרכישה של פטרבורג אנרג'י, ולהערכתנו גם כאן אנו צפויים לשיפור תפעולי בשל היתרון לגודל. לחברה יש די מזומנים כדי להמשיך ולהרחיב את פעילותה, ואנו מצפים שכך תעשה", כותב ליפמן,שהעריך את שוויה של החברה לפי מכפיל של 1.05 על ההון.

חברת להב נמצאת בבבעלות אלי להב (53%), ובניהולם של המנכ"ל חוה זמיר טואף ואיליק רוז'נסקי - לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן - שמכהן כיום כיו"ר פעיל. בספטמבר האחרון ביצעה החברה גיוס של אג"ח להמרה בהיקף של 50 מיליון שקל. "יש סבירות גבוהה כי האגרות ייכנסו לכסף ויהפכו להון בטווח הבינוני, מה שיחזק משמעותית את מאזן החברה", צופה ליפמן בסקירתו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית מנרב מזנקת בעקבות זכייה בפרויקט של הרכבת הקלה

חברת מנרב הנדסה תבצע את עבודות ההקמה של "פורטל המסילה הטורקית" כחלק מהקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, לאחר שזכתה בסוף השבוע במכרז של החברה הממשלתית נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים).

מנרב צפויה לקבל בתמורה לביצוע הפרויקט 224 מיליון שקל, כשלפי ההודעה, הקמת הפרויקט תימשך 36 חודשים.

מנרב אחזקות, החברה האם הבורסאית של מנרב הנדסה, דיווחה הבוקר למשקיעים על הזכייה במכרז ועולה כעת במסחר בכ-3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מתחזקות העליות בת"א; טבע עולה ב-3.6%

עליות השערים בבורסה מתחזקות: ת"א 35 עולה ב-0.8%, ת"א 125 מוסיף לערכו 0.7%. מניית פורסייט עולה ב-17% במחזור המסחר הגבוה בורסה על רקע הרצון להנפיק את מניות החברה בארה"ב. טבע מרכזת את מחזור המסחר השני הגבוה בבורסה כ-16.6 מיליון שקל ועולה ב-3.6%. נובה מזנקת ב-6% על רקע המלצת "קנייה" לרכישת המניה עם מחיר יעד של 17 דולר. קבוצת דלק עולה ב-2.2%. סאני תקשורת ממשיכה לזנק בעוד 278% ומתחילת השנה מציגה תשואה של 505%.

על רקע מתקפות הסייבר סייפ טי גרוף מזנקת ב-13%, סאטקום מערכות רושמת עלייה של 5.4%. מניית מידאס רושמת עלייה של 4.6% במחזור של מעל ל-800 אלף שקל, לעומת מחזור ממוצע של 108 אלף שקל.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טיוטת תשקיף בארה"ב מזניקה ב-17% את פורסייט

מניית פורסייט מזנקת ב -17% במחזור הכי גדול בבורסה כ-17 מיליון שקל על רקע פרסום טיוטת תשקיף של החברה המיועד להנפקה בארה"ב. על פי הדיווח בכפוף להשלמת הליך הרישום המניה תיסחר תחת הסימול FRSX כאשר כל ADR ייצג 5 מניות של החברה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות שערים בפתיחה - טבע מזנקת ב-3.6%

שבוע המסחר בבורסה נפתח בעליות. ת"א 35 מוסיף 0.5%, ת"א 125 מתחזק ב-0.4%. מדד הבנקים מטפס ב-0.2% ומדד הנדל"ן עולה ב-0.1%. מדד הגלובל בלוטק מוסיף 0.6% לערכו, ומדד SME 60 מתחזק ב-0.4%.

מובילות את העליות בתל אביב 35 מניית טבע, שמזנקת ב-3.6%, ומניית אופקו שמוסיפה 2.4% לערכה. מיילן נסחרת בעלייה של 0.4%, כיל מוסיפה 0.3%, ומניית ישראמקו מטפסת הבוקר ב-1.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הלמן אלדובי: "גדל הסיכוי לתיקון - מומלץ לשקול מימוש במניות חו"ל"

בסקירתם השבועית כותבים כלכלני הלמן אלדובי כי "שווקי המניות קרובים לרמות שיא בעולם וגם בארץ בחלק מהמדדים, נראה שהשווקים מתמחרים בעיקר תסריטים אופטימיים ומדדי התנודתיות נמוכים.

"לאור העובדה ששווקי המניות מתעלמים ממרבית הסיכונים, ומרבית החברות הגדולות בארה"ב כבר פירסמו את הדו"חות, ובארה"ב צפויה העלאת ריבית נוספת בעוד כחודש - אנו סבורים כי גדל הסיכוי למימוש וממליצים לשקול להקטין חלק מהאחזקה במניות בחו"ל בעת הקרובה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המלצת "קנייה" לנובה עם מחיר יעד של 27 דולר

בית ההשקעות בנצ'מארק פירסם המלצת "קנייה" למניית חברת נובה מכשירי מדידה עם מחיר יעד של 27 דולר למניה, לעומת מחיר שוק של 21.47 דולר בעת כתיבת האנליזה.

"אנו צופים לירידה במכירות תוכנה, שיורידו את שיעורי הרווחיות ברבעון השני, ולאור עונתיות בהזמנות, אנו צופים ירידה בהכנסות מ- TSMC ברבעון השלישי אשר צפויות לחזור בסוף השנה. עם זאת, אנו מזהים מספר גורמים שעשויים לתרום לצמיחה בשנת 2018: זיכרונות NAND Flash נמצאים כעת בחסר עם צפי לצמיחה של 35% בשנה זו ובשנה הבאה. ייצור גובר של שבבי 3Dעם מספר שכבות רב, עד ל- 64 שכבות, צפוי לתמוך בביקוש לפתרונות המטרולוגיה של נובה", נכתב בסקירה.

"אנו רואים בשנת 2018 הזדמנויות עבור נובה גם מ- TSMC וגם מסמסונג. עלייה בייצור שבבי 3D-NAND בטכנולוגיות 7 ו- 5 ננומטר צפויות בהמשך השנה ובשנה הבאה. השלב בראשון יהיה קוו ייצור 18 של סמסונג הנמצא כעת בפיילוט, ויהיה בעל כושר ייצור חודשי של 40,000-50,000 אלף וויפרים בגודל של 300 מילימטר. כושר הייצור השנתי יעמוד על למעלה מ- 1 מיליון וויפרים לשנה, ב-3 השנים הקרובות. ביקוש גובר לשבבי 3D-NAND הקשורים לשוק ה- IOT, מוביל לראייתנו כי שוק יצרני השבבים הסיני מהווה אף הוא הזדמנות עבור נובה בשנת 2018.

"לאור זאת, תחזיותינו הן לרווח של 1.6 דולר למניה בשנת 2017, ו- 1.74 דולר למניה בשנת 2018. אנו מניחים מכפיל 13 על תחזיות אלו ומעלים את מחיר היעד ל- 27 דולר למניה, אשר מותאם למזומן בקופת החברה בהיקף של 4.08 דולר למניה", מסכמים האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השקל ממשיך להיסחר סביב רמות שיא נומינליות

"הקצב הגבוה של רכישות מט"ח על ידי בנק ישראל נמשך גם בחודש אפריל. מתחילת השנה רכש בנק ישראל קרוב ל-4 מיליארד דולר, עלייה משמעותית ביחס לקצב הרכישות בשנים האחרונות. רמת יתרות המט"ח עולה על 105 מיליארד דולר. למרות הרכישות השקל ממשיך להיסחר סביב רמות שיא נומינליות מול סל המטבעות", כך מציין בסקירתו השבועית דודי רזניק מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגה אור הפרה התחייבויות למחזיקי האג"ח - ותשלם קנס

חברה הנדל"ן מגה אור בשליטתו של צחי נחמיאס הודיעה למשקיעים כי אינה עומדת ביחס בין החוב הפיננסי נטו לבין ה-NOI השנתי שנקבע בשטר הנאמנות של סדרה ג'. החברה עידכנה על שיעור הריבית של אגרות החוב לאור ההפרה, כך שהריבית לשנת 2017 תהיה 4.62%.

החברה הודיעה כי לאחר עליית הריבית, אם תעמוד על פי דו"חותיה ביחסים הפיננסים שנקבעו באיגרת כך שהיחס בין החוב הפיננסי נטו לבין ה-NOI השנתי יהיה נמוך ב-10% אז יקטן שיעור הריבית שישולם ל-4.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ייפתח על רקע המשך עונת הדו"חות

הבורסה תחל את יום המסחר הראשון של השבוע על רקע מתקפת הסייבר העולמית וירידות השערים הקלות בוול סטריט ביום שישי האחרון.

סלקום צפויה לפרסם היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2017 - ביום שלישי צפויים להתפרסם הדוחות של בנק דיסקונט, בנק מזרחי טפחות. מניות הארביטראז’ חוזרות עם פער חיובי של כמעט 0.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בוול סטריט בסוף השבוע

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות קלות בדרכן לשבוע שלילי ראשון זה ארבעה שבועות, על רקע נתוני אינפלציה ומכירות קמעוניות מעורבים שפורסמו בארה"ב. מדד S&P 500 נסוג ב-0.2% בדרכו לירידה שבועית של 0.4% - שבוע שלילי ראשון לאחר שלושה שבועות של עליות. המדד טיפס בשבוע שעבר  לשיא נומינלי וגבוה כעת בכמעט 7% מרמתו בתחילת 2017. מדד דאו ג'ונס איבד 0.1% - יום רביעי ברציפות של ירידות. מדד נאסד"ק טיפס ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פער בין הרווח הנקי לרווח המתואם של טבע

חברת טבע הרוויחה 1.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2017 על בסיס Non GAAP, כלומר בנטרול הוצאות חד פעמיות הפרשות בגין הסדרים משפטיים והוצאות רה ארגון. הרווח למניה היה 1.06 דולר למניה, גבוה מממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 1.03 דולר למניה.

טבע הרגיעה חששות של משקיעים, כאשר אשררה את התחזית שסיפקה בינואר 2017 לתוצאותיה ב-2017. החברה אשררה תחזית להכנסות של 24.5-23.8 מיליארד דולר ולרווח מתואם של 5.3-4.9 דולר למניה ב-2017 למרות לחצי המחירים בשוק הגנרי האמריקאי. 

גם ברבעון הראשון נוצר פער מדאיג בין הרווח הנקי המתואם לבין הרווח הנקי על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, שהיה 580 מיליון דולר שהם 57 סנט בלבד, בהשוואה לרווח של 570 מיליון דולר במקביל ב-2016 שהיה 62 סנט למניה. טבע הכריזה על מינויו של מייקל מקללן כמנהל כספים ראשי בפועל שהיה עד כה מנהל הכספים של חטיבת התרופות הייחודיות של טבע וקודם לכן מנהל הכספים של ארה"ב בחברת סנופי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker