המסחר הסתיים בעליות; פורסייט וסאני זינקו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר הסתיים בעליות

המדדים המובילים של הבורסה בתל אביב סיימו היום את המחסר בעליות, למרות המגמה השלילית בוול סטריט. מדד ת"א 35 רשם עלייה של 0.2%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.3%. מדד SME 60 עלה ב0.1%, ומדד ת"א צמיחה טיפס ב-0.9%.

ברוב מדדי המניות הענפיים נרשמו עליות, מלבד במדדי המניות הפיננסיות - מדד בנקים 5, שירד ב-0.8%, ומדד ביטוח פלוס שירד ב-0.6%. מדד תקשורת וטכנולוגיית מידע עלה ב-0.7%, מדד ביומד עלה ב-0.3%, מדד נדל"ן עלה ב-0.2%, ומדד נפט וגז עלה ב-0.1%.

בלטו במסחר: אופקו שטיפסה ב-5%, לאחר שנפלה אתמול בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים, פורסייט, שזינקה ב-18%, סאני תקשורת שעלתה ב-7%. ולייבפרסון, שפירסה גם היא דו"חות, והתחזקה ב-17%.

ירידות בולטות נרשמו במחירי המניות של סרגון ושל פרוטליקס, שירדו ב-5% ו-8% בהתאמה, גם זאת על רקע הדו"חות הכספיים של החברות לרבעון הראשון.

לייבפרסון מזנקת ב-14%; ירידות במדדי וול סטריט

מניית חברת הטכנולוגיה לייבפרסון , שמשווקת תוכנה לתקשורת של ארגונים עם לקוחות, מזנקת כעת ב-18% בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון. זאת, אף שהדו"חות הצביעו על ירידה בהכנסות ועל הפסד נקי גדול מברבעון המקביל.

מניית טכנולוגיה אחרת שמגיבה בשעה זו לדו"חות הכספיים לרבעון הראשון היא מניית יצרנית המערכות לתקשורת פס רחב סרגון, שנופלת כעת ב-5%. זאת, אף שסרגון דווקא רשמה עלייה בהכנסות הרבעוניות.

המסחר בשתי המניות בבורסה בתל אביב מושפע מהמסחר בהן בוול סטריט. מדדי המניות של וול סטריט פתחו את המסחר לפני זמן קצר בירידות. מדד S&P 500 יורד ב-0.3%, ומדד נאסד"ק מאבד 0.5%.

שערים יציגים: התחזקות קלה בדולר וביורו

השערים היציגים של הדולר והיורו שפורסמו על ידי בנק ישראל לפני זמן קצר מעידים על התחזקות קלה של שני המטבעות ביחד לשקל. שער הדולר טיפס ב-0.1%, לרמה של 3.610 שקלים לדולר, ושער היורו היציג עלה ב-0.2%, לרמה של 3.952 שקלים ליורו.

שער הליש"ט הבריטית נותר היום בלא שינוי ביחס לשקל, ואילו בעוד הין היפני נחלש ב-0.1% והפרנק השוויצי נחלש ב-0.1%. כך, שער הליש"ט הוא כעת 4.664 שקלים לליש"ט, ושער הפרנק השוויצי הוא 3.583 שקלים לפרנק.

כל המטבעות האלה נחלשו משמעותית מול השקל מתחילת 2017 - כשהדולר מוביל את המגמה עם היחלשות של 6.2%.

טבע מזנקת ב-6% בעקבות הדו"חות

מניית חברת התרופות טבע מזנקת ב-6% במחזור של כ-40 מיליון שקל, בעקבות הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2017, שפורסמו לפני זמן קצר. הדו"חות הרבועניים חושפים זינוק של 17% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל, בעקבות הכללת הרכישה של אקטביס ג'נריקס, ועלייה ברווח החשבונאי.

טבע, החברה הגדולה בבורסה בתל אביב, איבדה 40% משוויה ב-12 החודשים האחרונים, על רקע התקופה הקשה שעובדרת על החברה והחוב העצום שלה, שהובילו לעזיבת המנכ"ל, ארז ויגודמן, וסמנכ"ל הכספים אייל דשא. לשניים עדיין לא מונו מחליפים קבועים.

ביונדווקס עולה ב-9%, שפע ימים - ב-10%

מניות בולטות כעת: מניית חברת התרופות מיילן ממשיכה לבלוט עם עלייה של 5%, על רקע הדו"חות הכספיים של החברה, שפורסמו אתמול. גם מניית מפתחת מערכות הבטיחות לרכב, פורסייט, ממשיכה לטפס, ורושמת בשעה זו עלייה של 10% היום, במחזור גדול של 11 מיליון שקל. בזכות העלייה הזאת, החברה רושמת תשואה של 263% מתחילת 2017, ושווי השוק של החברה מגיע כבר ל-531 מיליון שקל.

מנייתה של חברת סאני תקשורת, שבולטת בעלייה חריגה אף יותר מתחילת השנה, 480%, עולה כעת ב-6%. מנקיינד עולה גם היא עדיין, אף שהעלייה התמנתנה מהבוקר, ומסתכמת כעת ב-13%.

עוד שתי עולות בולטות בשעה זו הן מנייתה של חברת הביומד ביונדווקס, שמפתחת חיסון אוניברסלי לשפעת, ושעולה כעת ב-8% ומשלימה עלייה של יותר מ-100% מתחילת השנה, ומניית חברת חיפושי האבנים היקרות שפע ימים, שעולה ב-10% כעת.

עליות קלות בפריז ובפרנקפורט

מדדי המניות המובילים של הבורסות בפריז ובפרנקפורט, קאק 40 ודאקס 30, עולים כעת בכ-0.1%, ואילו מדד FTSE 100 של הבורסה הלונדונית נמצא קרוב עוד יותר לרמתו בתום המסחר אתמול.

בבורסה בתל אביב המדדים המובילים משקפים עדיין עליות: 0.4% במדד ת"א 35, ו-0.5% במדד ת"א 125. מדד SME 60, שמשקף את השינוי במחירי 60 המניות הקרובות ביותר למניות 125 מבחינת גודלן וסחירותן, עולה ב-0.2%, ומדד ת"א צמיחה, שכולל מניות של חברות קטנות עוד יותר, עולה ב-0.9%.

במדדים הענפיים של הבורסה בתל אביב הכיוון אינו אחיד - מדד ביומד עולה ב-0.9%, ואילו מדד הבנקים ומדד נפט וגז יורדים ב-0.2% וב-0.5% בהתאמה.

גלוב אקספלוריישן מזנקת ב-87%

מנייתה של שותפות חיפושי הגז והנפט הקטנה גלוב אקספלוריישן מזנקת ב-87% בעקבות הודעה של החברה על המלצה של מועצת הנפט בנוגע לחלוקת הזכויות ברישיונות "אופק חדש" ו"יהל חדש". לפי ההודעה, ההמלצה של המועצה לממונה על הנפט במשרד התשתיות היא כי הרישיונות יוענקו באופן כזה שהחברה תחזיק ב-20% מהזכויות, בעוד או.אס.אר.ג'י תחזיק ב-70% וקפיטל פוינט - ב-10%. גלוב אקספלוריישן, שקרסה בעבר, גייסה באחרונה 3 מיליון שקל ויצאה מרשימת השימור של הבורסה. הזינוק היום מביא את שווי השוק שלה לרמה של 17 מיליון שקל.

היורו והדולר מתחזקים מול השקל

המטבעות המרכזיים בשוק המט"ח מתחזקים בשעה זו מול השקל. הדולר מתחזק כעת ב-0.3%, לשער של 3.64 שקלים לדולר, והיורו מתחזק ב-0.4%, לשער של 3.93 שקלים ליורו. גם הליש"ט מתחזקת מול השקל, ב-0.2%, לשער של 4.66 שקלים לליש"ט, והפרנק השוויצי מתחזק ב-0.5%, לשער של 3.58 שקלים לפרנק.

אתמול התחזק הדולר ב-0.1%, אך שערו היציג נמוך עדיין ביותר מ-6% משהיה בתחילת 2017. היורו נחלש אתמול ב-0.2%, ושערו נמוך ב-3% משהיה בתחילת השנה. הפרנק השווייצי נחלש אתמול ב-0.4%, ושערו נמוך ב-5% משהיה בתחילת ינואר.

מיילן עולה ב-4%, פרוטליקס מאבדת 6%

עונת הדו"חות הכספיים של החברות לרבעון הראשון של 2017 משפיעה גם היום על המרחש בבורסה. החברות המקומיות החלו השבוע לפרסם את דו"חותיהן, והצטרפו בכך לחברות בארה"ב, שם עונת הדו"חות כבר נמצאת בשיאה.

מניית חברת התרופות האמריקאית מיילן, החברה השנייה בגודלה בבורסה בתל אביב, עולה הבוקר ב-4%, על רקע הדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו אמש והצביעו על גידול בהכנסות - בזכות רכישת מדה השוודית - וכן ברווח המתואם.

מנייתה של פרוטליקס, חברה קטנה בהרבה שגם היא קשורה לתחום התרופות ושפירסמה אמש את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון הראשון נופלת כעת ב-6%. דו"ח הרווח וההפסד של פרוטליקס, שעוסקת בפיתוח תרופות מבוססות חלבון, חשף כי ההפסד הרבעוני של החברה זינק מ-9 מיליון דולר ל-59 מיליון דולר, אף שההכנסות של החברה זינקו, בשל הפסד חד פעמי גדול שהחברה רשמה בעקבות שינוי ברישום החשבונאי של נגזרים פיננסיים.

המדדים המובילים עולים; מנקיינד ופורסייט מזנקות

מדדי המניות המובילים של הבורסה בתל אביב פתחו את המסחר בעליות. מדד ת"א 35 עולה כעת ב-0.5%, ומדד ת"א 125 עולה ב-0.4%. מדד SME 60 עולה ב-0.4%, ומדד ת"א צמיחה מטפס ב-0.7%, מדד ביומד מזנק ב-1.6%, מדד בנקים עולה ב-0.3%. מדד נפט וגז יורד ב-0.3%, ומדד ביטוח פלוס יורד ב-0.2%. במדד הנדל"ן ובמדד תקשורת וטכנולוגיית מידע אין כעת שינוי, וכך גם במדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60.

מניית מנקיינד מזנקת ב-18% במחזור גבוה בעקבות זינוק של יותר מ40% שרשמה אמש בנאסד"ק (במסחר המאוחר המניה ירדה). עוד מניות בולטות הבוקר: פורסייט עולה ב-4%, בהמשך לעליות בימים האחרונים, סאני תקשורת ממשיכה גם היא רצף של עליות עם עלייה של 4%, ואופקו, שצנחה אתמול על רקע הדו"חות מטפסת כעת ב-3%

אתמול במדדים: ת"א 35 ות"א 125 ירדו; עליות בנדל"ן ובגז

המדדים המובילים של הבורסה בתל אביב סיימו אתמול את המסחר בירידות: מדד ת"א 35 ירד ב-0.6%, ומדד ת"א 125 ירד ב-0.4%. בתוך כך, מדדי המניות הקטנות עלו - SME 60 ב-0.2%, ות"א צמיחה ב-0.6%.

גם במדדים הענפיים, לא היתה מגמה אחידה. בעוד המדדים של מניות הפיננסים, מדד ביטוח פלוס ומדד בנקים 5, ירדו ב-0.7%  ו-0.5% בהתאמה, מדד נפט וגז טיפס ב-0.4%, ומדד נדל"ן עלה ב-0.5%. מדדי האג"ח הקונצרניות ת"א תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 עלו ב-0.2%.

מניות בולטות אתמול: אופקו וסודה סטרים נפלו; פורסייט ונובה זינקו

שתי הנפילות הבולטות ביותר בבורסה בתל אביב אתמול היו אלה של מניית חברת ההשקעות בתחום הביומד אופקו, שאיבדה 7% משוויה במחזור גדול במיוחד, ושל סודהסטרים, שירדה ב-8%. שתי החברות פירסמו אתמול את הדו"חות הכספיים שלהן לרבעון הראשון של 2017.

עוד ירידה בולטת היתה זו של מפתחת המכשור הרפואי בריינסווי, שאיבדה 6%. העליות הבולטות אתמול בבורסה בתל אביב אתמול היו אלה של יצרנית מערכות הבטיחות לרכב פורסייט, שזינקה ב-11% - ורושמת עלייה של יותר מ-200% מתחילת השנה - ושל יצרנית מערכות המדידה לתעשיית השבבים נובה, שעלתה ב-6%, בהמשך לעליות שלשום בעקבות הדו"חות הכספיים הטובים שפירסמה. עוד עלייה בולטת היתה זו של מנקיינד, שטיפסה ב-8% בהמשך לעליות בימים האחרונים, והמשיכה לעלות עוד בנאסד"ק מאוחר יותר.

אמש בוול סטריט: נאסד"ק עלה, דאו ג'ונס ירד

המדדים המובילים של הבורסות בארה"ב סיימו את יום המסחר אמש בתנודות קלות. מדד בורסת הטכנולוגיה נאסד"ק ומדד S&P 500 - שכולל את מניותיהן של 500 החברות הגדולות בשוק המניות האמריקאי - עלו ב-0.1%, ואילו מדד דאו ג'ונס ירד ב-0.1%.

מוקדם יותר אתמול סיים מדד FTSE 100, המדד המוביל של הבורסה בלונדון את המסחר בעלייה של 0.6%, בעוד מדד קאק 40 של הבורסה הפריזאית ומדד דאקס של הבורסה בפרנקפורט סיימו את יום המסחר בעליות של פחות מ-0.1%. גם באסיה הבוקר, המדדים אינם נעים בכיוון אחיד. מדד קוספי הקוריאני עולה ב-1%, מדד ניקיי 225 של טוקיו מטפס ב-0.4% ומדד האנג סנג ההונג-קונגי עולה ב-0.2% - בעוד מדד CSI 300 של הבורסות הסיניות בשנזן ושנחאי יורד ב-0.6%.


מנקיינד זינקה ב-43% בנאסד"ק, ונפלה במסחר המאוחר

מניית חברת הביומד מנקיינד, שנסחרת בנאסד"ק ובתל אביב במקביל, זינקה אתמול ב-43% במסחר בנאסד"ק לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון הראשון של 2017 ועל רקע הודעה של החברה בסוף השבוע שעבר הנוגעת לשיתוף הפעולה המסחרי שלה עם OneDrop, חברה שפיתחה אפליקציות לתחום הרפואי. בכך השלימה המנייה עלייה של יותר מ-100% בשבוע. עם זאת, פרסום הדו"חות מיד עם תום המסחר בארה"ב הוביל לנפילה של 20% במחיר המניה במסחר המאוחר - כלומר היא נסחרה במחיר הדומה למחירה לפני תחילת המסחר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker