סקירת המסחר |

החגיגה במניות הסלולר נמשכה: פרטנר וסלקום זינקו ב-9%

הרוכשת של גולן טלקום, אלקטרה צריכה, טיפסה ב-6%. המדדים המובילים סיימו את המסחר בעליות קלות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ת"א 25
ת"א 100
ת"א נדל"ן
מדד הבנקים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עלייה קלה במדדים. מניות הסלולר זינקו

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בעליות קלות של המדדים המובילים. מדד ת"א 25 עלה ב-0.04% לרמה של 1,468 נקודות. מדד ת"א 100 עלה ב-0.18%, לרמה של 1,290 נקודות. מדד יתר מאגר ומדד יתר 50 המשיכו לעלות משמעותית גם היום - ב-1.2% ו-1.3% בהתאמה. מבין המדדים הענפיים, מדד הביטוח טיפס ב-0.4%, ומדד התקשורת בלט בעלייה של 2.1%. מדד ביומד ומדד ת"א נדל"ן 15 ירדו ב-0.4%, ומדד נפט וגז איבד 0.6%. מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 עלו ב-0.1%.

גם היום בלטו במסחר הזינוקים במניות הסלולר שהמשיכו להגיב לעסקה לרכישת גולן טלקום בידי אלקטרה צריכה. המתחרות של גולן, סלקום ופרטנר, זינקו ב-9% - במחזורים גבוהים של 31 מיליון שקל ו-24 מיליון שקל בהתאמה. גם הרוכשת, אלקטרה צריכה, נהנתה מזינוק במחיר המניה, של 6%, כשגם דסק"ש, החברה האם של סלקום, זינקה בשיעור דומה. עוד מניות שבלטו: סרגון זינקה ב-8%, אאורה ב-7%, וארית ב-5%. סלקט ביומד זינקה ב-9% ופריון נטוורק ב-6%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר נחלש קלות; היורו התחזק

הדולר נחלש קלות היום מול השקל, ושערו היציג נקבע אחר הצהריים ברמה של 3.857 שקלים לדולר, ירידה של 0.1% ביחס לשער היציג אתמול. שערו היציג של היורו התחזק היום ב-0.4%, לרמה של 4.024 שקלים ליורו. הין היפני והפרנק השוויצרי התחזקו ב-0.6% ו-0.4% בהתאמה ושער הליש"ט נותר כמעט ללא שינוי.

בתוך כך, המדדים המובילים בבורסה בתל אביב שבו לעלות - מדד ת"א 25 עולה ב-0.1% ומדד ת"א 100 עולה ב-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ת"א עברה לירידות קלות; מניות התקשורת מזנקות

המדדים בתל אביב עברו לירידות קלות. ת"א 25 יורד ב-0.2%, ות"א 100 מחסיר 0.1%. מדד הביומד נופל ב-1.6%, ומדד נדל"ן 15 מאבד 0.2%.

עם זאת, מניות התקשורת ממשיכות לזנק. אלקטרה צריכה שרכשה את גולן טלקום מזנקת ב-5% ומשלימה עלייה של כמעט 16% בארבעה ימי מסחר. סלקום מזנקת ב-4.5%, ומשלימה עלייה של 17% בארבע ימי מסחר. פרטנר מזנקת ב-5% ומשלימה עלייה של כמעט 14% בארבעה ימי מסחר. גם בזק, שנסחרה בירידות חדות בימים האחרונים, עולה ב-0.2%. מחזור המסחר מסתכם ב- 57 מיליון שקל נכון לשעה 13:00.

בגזרת אגרות החוב הממשלתיות נרשמות עליות שערים. אג"ח צמודה מסוג גליל ל-10 שנים עולה ב-0.35%, והתשואה בה יורדת ל-0.4%. אג"ח שקלית ל-10 שנים מזקנת ב-0.28% והתשואה בה יורדת ל-2.07%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ישראל-קנדה השלימה זינוק של 15% בארבעה ימים

4 ימי מסחר ישראל קנדה זינקה ב 15%

מניית חברת הנדל"ן ישראל-קנדה נמצאת בשיא של קרוב ל-9 שנים, ובעלי השליטה בה, אסף  טוכמאייר וברק רוזן, ממשיכים להנזיל את אחזקותיהם. לאחר שמימשו לפני כשלושה שבועות בלוק מניות של כ-10% בתמורה לכ-70 מיליון שקל, השניים מכרו אתמול (ג') בלוק מניות נוסף, עד כ-5% מהון המניות המונפק של החברה, לגוף מוסדי, בתמורה לכ-37 מיליון שקל. ייתכן כי רוזן וברק טרם אמרו את המילה האחרונה, ובכוונתם להפיץ מניות נוספות.

ישראל קנדה, שמנייתה עלתה ב-465% ב-5 השנים האחרונות, נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-800 מיליון שקל. החברה עוסקת בייזום פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. בין היתר החברה אחראית על הפרויקטים מידטאון תל אביב, מגדל הגימנסיה בת"א, רוטשילד 17 ואחרים. באחרונה זכתה החברה – ביחד עם  תדהר ואקרו נדל"ן - במכרז ענק להקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, שעלות הקמתו מסתכמת לפי הערכות בכמיליארד שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

משרד האוצר מתנגד למכירה של חברות ביטוח לסינים

משרד האוצר מתנגד למכירה של חברות ביטוח למשקיעים סינים, מכיוון שהוא מהסס להפקיד את כספי הפנסיה בידיהם - כך אמר גורם בכיר במשרד לבלומברג. הדבר עשוי להכשיל את עסקת מכירתה של הפניקס לחברת פוג'יאן יאנגו.

"משקיעים סינים רבים לא מביאים לשולחן יתרונות ברורים בתחום ניהול חסכונות, מאחר שאין להם מוניטין מבוסס מספיק", אמר הבכיר בעילום שם - בשל מדיניות הראיונות של המשרד. אולם, הוא לא שלל מקרים יוצאים מהכלל ואמר כי "כל עסקה שמוצעת כיום תיבחן בנפרד". לדבריו, "הממשלה מרגישה יותר בנוח לאשר עסקות רכישה של נכסים תעשייתיים, שבהם החסכונות הפנסיונים לא נמצאים בסיכון".

אחרי שבישראל עבר החוק שאוסר על בעלות צולבת של נכסים פיננסים וריאליים, המשקיעים מסין בלטו מאוד בהצעות הרכש שלהם לחברות פיננסיות ישראליות. יאנגו הסכימה לרכוש את הפניקס לפני חמישה חודשים תמורת 1.95 מיליארד שקל (504 מיליון דולר). להשלמת העסקה דרוש אישור משרד האוצר.

ההתנגדות של הממשלה למכירה של חברות פיננסיות למשקיעים מסין עשויה להקשות על החברה האם של הפניקס, קבוצת דלק, למכור את האחזקות הפיננסיות שלה. גם אחרי שרשמה עליות באחרונה, האחזקות של דלק בהפניקס שוות 1.67 מיליארד דולר, שווי נמוך ב-14% מהסכום שאותו יאנגו הסכימה לשלם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחה בעליות קלות; פרטנר וסלקום מזנקות

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר בעליות קלות. ת"א 25 עולה ב-0.02% ות"א 100 מוסיף 0.07%; מדד הבנקים עולה ב-0.08%; נדל"ן 15 מוסיף 0.2%; ומדד הביומד יורד ב-0.5% .

בזק יורדת ב-0.3%. טבע מרכזת את מחזור המסחר הכי גבוהה בבורסה בפתיחה ועולה ב-0.4%. סלקום מוסיפה 2.1% ומציגה מתחילת השנה האזרחית תשואה של 14%. פרטנר מזנקת ב-2.5% ומציגה מתחילת השנה האזרחית תשואה של 11%. אלקטרה צריכה שרכשה את גולן טלקום מוסיפה לערכה 0.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ננעלה אתמול בעליות קלות

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל אתמול בעליות קלות של המדדים המובילים. ת"א 25 טיפס ב-0.1% לרמה של 1,463 נקודות; ת"א 100 עלה ב-0.4% לרמה של 1,283 נקודות; מדד הבנקים ירד ב-0.3%, בהובלת דיסקונט ובינלאומי שאיבדו 1% ו-1.6% בהתאמה; מדד הביומד עלה ב-1.4%; מדד נדל"ן 15 טיפס ב-0.4%; ומדד הביטוח ירד ב-0.5%.

מניית בזק איבדה 2.1% במחזור הגבוה בבורסה - 102 מיליון שקל - והובילה את מדד התקשורת לירידה של 1.2%. מחזור המסחר בבורסה הסתכם ב-1.75 מיליארד שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

וול סטריט נסגרה במגמה חיובית ביום המסחר הראשון של 2017; עליות שערים באסיה

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית ביום המסחר הראשון של 2017 בעקבות נתוני ייצור מעודדים שפורסמו בארה"ב ובסין. עם זאת, העליות התמתנו לאחר שמחיר הנפט נסוג משיא של 18 חודשים.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.6%; מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 0.9%, לאחר שכבר טיפס ביותר מ-1% במהלך יום המסחר; מדד נאסד"ק הוסיף 0.9%.

בורסות אסיה נסחרות במגמת עלייה. טוקיו מזנקת ב-2.3%; הונג קונג מוסיפה כ-1%; שנחאי עולה ב-0.4%; סינגפור מוסיפה 0.7%; ודרום קוריאה נסחרת ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קידום ביטול ההפרדה המבנית של בזק לא יימשך ללא תיאום עם מבקר המדינה

בזק שנפלה אמש ב-2.1% תיסחר היום על רקע הודעתו של שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת. לאור דרישותיו של מבקר המדינה הודיע אתמול פילבר, בשם השר צחי הנגבי המופקד על הטיפול בבזק, כי קידום ביטול ההפרדה המבנית של החברה לא יימשך ללא תיאום עם משרד המבקר. עוד נמסר כי המבקר יפרסם בקרוב דו"ח בעניין.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מעצר בחברת נכסים ובניין מגורים נוה ישפיע על המסחר במניות קבוצת אי.די.בי

נכסים ובניין תיסחר על רקע הידיעה מאתמול כי יזם הנדל"ן משה אהרוני, מנכ"ל חברת נכסים ובניין מגורים–נוה מקבוצת IDB ניסים בשן, וסמנכ"ל הכספים של החברה ירון קלזן, נעצרו אתמול (ג') בחשד לעבירות מס - כך מסרה רשות המסים. כל החשודים שוחררו בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון. על פי החשדות, בוצעו העבירות במסגרת עסקת התמורות (קומבינציה) שביצעו אהרוני ונכסים ובניין לשם הקמת מגדל המגורים נוה נוף בבת ים, הנחשב למגדל המגורים הגבוה בישראל.

על פי החשדות, אהרוני לא הצהיר על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים כתוצאה מהגדלת זכויות הבנייה בקרקע בבת ים, שאותה מכר לנכסים ובניין. ניסים וקלזן חשודים בכך שלא דיווחו לרשות המסים על מלוא הסכום שבו רכשו מאהרוני את הקרקע, ובכך איפשרו את העלמת המס לכאורה.

כמפורט בבקשת המעצר, היזם משה אהרוני והחברה שבבעלותו אבני החושן החזקות, ביצעו עבירות על חוק מיסוי מקרקעין בכך שלא דיווחו על שינויים בזכויות הבנייה של פרויקט נוה נוף, שבמסגרתו מוקם מגדל בן 42 קומות ו-146 דירות בסמוך לחוף בת ים. הגדלת הזכויות איפשרה מכירת דירות נוספות.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker