סקירת מסחר

הבורסה ננעלה בעליות קלות; בזק איבדה 2% במחזור גבוה

ת"א 25 טיפס ב-0.1% ■ סלקום דיווחה הבוקר לבורסה על השלמת העסקה, ומניות הסלולר הגיבו - אלקטרה צריכה זינקה ב-9%, סלקום ופרטנר טיפסו ■ היורו ירד ב-0.9% ל-4 שקלים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ת"א 25
ת"א 100
ת"א נדל"ן
מדד הבנקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ננעלה בעליות קלות; בזק איבדה 2.1%

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום בעליות קלות של המדדים המובילים. ת"א 25 טיפס ב-0.1% לרמה של 1,463 נקודות; ת"א 100 עלה ב-0.4% לרמה של 1,283 נקודות; מדד הבנקים ירד ב-0.3% בהובלת דיסקונט ובינלאומי שאיבדו 1% ו-1.6% בהתאמה; מדד הביומד עלה ב-1.4% ומדד נדל"ן 15 טיפס ב-0.4%. מדד הביטוח ירד ב-0.5%. מניית בזק איבדה 2.1% במחזור הגבוה בבורסה - 102 מיליון שקל - והובילה את מדד התקשורת לירידה של 1.2%. מחזור המסחר בבורסה הסתכם ב-1.75 מיליארד שקל.

מניות נוספות שבלטו במסחר: אלקטרה צריכה זינקה ב-9% בעקבות סגירת עסקת גולן טלקום, שבמסגרתה תשלם אלקטרה 350 מיליון שקל. בעקבות העסקה עלו מניות סלקום ופרטנר ב-1.8% ו-3.2% בהתאמה. "עסקת גולן - אלקטרה - סלקום, שנחתמה היום, צפויה להביא להתמתנות הלחץ בענף התקשורת. השחקן הלא רציונלי (מיכאל גולן) יוצא מהמשחק ומשקיע אסטרטגי (אלקטרה), שחותם על הסכם השקעות מוערך של כ-2 מיליארד שקל ל-10 השנים הקרובות - נכנס", אומר היום אלעד כהן, אנליסט, רו"ח מבית ההשקעות אפסילון.

את העליות במעו"ף הובילו מניות הפארמה הדואליות: אופקו שעלתה ב-3%; טבע שהתחזקה ב-2.2%; מיילן שעלתה ב-1.9%; ופריגו שטיפסה ב-1.7%.

מדדי תל בונד (20, 40, 60) טיפסו ב-0.02%-0.05%, ומדד תל בונד שקלי ירד ב-0.07%. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים איבדה 0.46%, והתשואה עליה עלתה ל-2.1%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים ירדה ב-0.27%, והתשואה עליה עלתה ל-0.5%. איגרת ממשלתית צמודה ל-30 שנה איבדה 0.56%, והתשואה עליה עלתה ל-1.43%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזק יורדת, אלקטרה מזנקת על רקע עסקת גולן טלקום, פרטנר וסלקום מטפסות

מחזור המסחר בבורסה של תל אביב הסתכם נכון לשעה 16:00 ב-1.248 מיליארד שקל. הפעילות הערה מתבצעת על רקע ההתאמות שמבצעות תעודות הסל לקראת שינוי המדדים בפברואר הקרוב.

מדד ת"א 25 נסחר בעלייה של 0.05%, ת"א 100 מוסיף 0.1% לערכו, מדד ת"א בנקים עולה ב-0.03% ומדד היתר מוסיף לערכו 0.6%. מדד הביומד עולה ב-1%, מדד הביטוח רושם ירידה של 0.6% ומדד התקשורת נסחר בירידה של 0.5% .

את מחזור המסחר הגבוה בבורסה מרכזת מניית בזק שיורדת ב-1.5%. לאומי נחלשת ב-0.4% במחזור השני הכי גבוה בבורסה. ישראל קנדה מוסיפה לערכה 5.6% על רקע הרכישות שביצע בעל העניין בחברה. ערד מזנקת ב 8.6%.

אלקטרה צריכה מזנקת ב-8.1% על רקע עסקת הרכישה של גולן טלקום. פרטנר מוסיפה 3.5% לערכה וסלקום נסחרת בעלייה של 2.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו שוב נפל: השער היציג - 4 שקלים

דרמה בשוק המט"ח: היורו נפל היום ב-0.873% ושערו היציג נקבע על 4.0085 שקלים. הדולר התחזק ב-0.4% ונקבע על 3.86 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביוטיים עולה ב-1% על רקע מתקן חדש בהדסה

מניית ביוטיים המפתחת ומשווקת תרופות רגנרטיביות  מתחזקת ב-1% על רקע הדיווח כי חנכה היום (א') יחד עם חברת הבת Cell Cure - מתקן מתקדם חדש בגודל של 800 מ"ר לייצור תרופות בתקן cGMP בפארק המדע בירושלים בשטח הקמפוס של המרכז הרפואי הדסה.

המתקן החדש, אשר יאויש בתחילה על ידי 25-30 חברי צוות, מאובזר במכשור המתאים לייצור מגוון תרופות המבוססות על טכנולוגיה של תאי גזע לטיפול במספר מחלות ניווניות. בטווח הקצר, יסופק OpRegen® לניסויים הקליניים של BioTime המתקיימים בימים אלה, לטיפול בגורם המוביל לניוון רשתית מולקולרי תלוי גיל מהסוג היבש (Dry AMD). OpRegen מספקת סוגי תא ייעודיים ברשתית הנקראים תאי Retinal Pigmentation Epithelial, על מנת להחליף את אלו שאבדו בעקבות המחלה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות בבורסה מתמתנות; ת"א 25 מטפס ב-0.05%

עליות השערים בבורסה התמתנו במקצת בצהריים. ת"א 25 מטפס ב-0.05%, ת"א 100 מוסיף 0.1% לערכו. מדד הבנקים נחלש ב-0.1%, מדד הביטוח מציג ירידה של 0.3% ומדד התקשורת נחלש ב-0.7%.

היורו נופל במסחר בין הבנקים ב-0.78% אל מול השקל ונסחר סביב 4.01 שקלים. הדולר הרציף מתחזק ב-0.47% ושערו הרציף נסחר סביב 3.86 שקלים.

מניית בזק שמאבדת 1.5% מרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה על רקע הדיון אתמול בכנסת אשר איים על המיזוג האפשרי בין החברה לחברה הבת yes. לאומי יורדת ב 0.5%, ישראל קנדה מזנקת ב-1.6% במחזור השלישי הגבוה בבורסה ומציגה תשואה נאה של 9.7% מתחילת השנה האזרחית. זאת על רקע רכישות של בעל העניין בחברה, אברהם אוחיון, שהמגדיל את אחזקותיו במניה.

אלקטרה צריכה מזנקת ב 8% על רקע סגירת  עסקת רכישת גולן טלקום. החברה המתחרה סלקום נהנית מעלייה של 1.3%. בגזרה הסולידית מדדי התל בונד 20,40,60  נסחרים במגמה מעורבת בין עלייה של 0.01% לירידה של 0.01%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלביט מדווחת על חוזה בהיקף כולל של 35 מיליון דולר

אלביט מערכות זכתה בשני חוזים מרפאל לאספקת מצייני לייזר אוויריים, בהיקף כולל של כ-35 מיליון דולר. החוזים יתבצעו במהלך שלוש שנים, כאשר מצייני הלייזר יהיו חלק ממערכות שיסופקו על ידי רפאל לשתי מדינות באזור אסיה פסיפיק.

אלעד אהרונסון, מנכ"ל חטיבת המודיעין של אלביט מערכות, מסר כי "לאלביט מערכות יש ניסיון רב שנים בפיתוח מערכות אלקטרו-אופטיות, לרבות מצייני לייזר מדויקים מאוד ורבי עוצמה. החוזים בהם זכתה אלביט מערכות מחזקים את מחויבותה לשוק אסיה פסיפיק ולהשקעתה בתעשיות המקומיות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"ניתן לצפות לשינוי מגמה במחירי הסלולר"

"עסקת גולן - אלקטרה - סלקום, שנחתמה היום, צפויה להביא להתמתנות הלחץ בענף התקשורת. השחקן הלא רציונלי (מיכאל גולן) יוצא מהמשחק ומשקיע אסטרטגי (אלקטרה), שחותם על הסכם השקעות מוערך של כ-2 מיליארד שקל ל-10 השנים הקרובות - נכנס", אומר היום אלעד כהן, אנליסט, רו"ח מבית ההשקעות אפסילון

לדבריו של כהן, "שחקן שכזה, כמו אלקטרה שנכנסת לשותפות ארוכה שכזו עם סלקום, בהכרח צפוי לקבל החלטות משיקולים כלכליים, מה שאומר שניתן לצפות לשינוי מגמה במחירי הסלולר ומכאן לרווחיות חברות הסלולר השונות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלקטרה צריכה מזנקת ב-8%; סלקום עולה ב-2.8%

חברות התקשורת ממשיכות לרכז היום את מרבית העניין בבורסה. אלקטרה צריכה מזנקת ב-8%  ו-סלקום נהנית מעלייה של 2.8%, על רקע עסקת הרכישה של גולן טלקום. בזק יורדת ב-0.7%, על רקע הדיון בכנסת אתמול על היוזמה לביטול ההפרדה המבנית בחברה. ירידה זו מובילה את מדד התקשורת להיסחר ללא שינוי ניכר מהפתיחה.

מדד ת"א 25 עולה ב-0.2%, ומדד ת"א 100 מוסיף 0.3% לערכו. מדד הבנקים נסחר ללא שינוי מהפתיחה. מדד היתר מזנק ב-1.5% ומדד מאגר נהנה מעלייה של 1.2%. מחזור המסחר בבורסה מסתכם ב-293 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הסלולר בעלייה בעקבות עסקת גולן טלקום

המסחר בתל אביב נפתח בעליות שערים קלות. ת"א 25 עולה ב 0.3% ות"א 100 מוסיף 0.3%. מדד התקשורת מרכז עניין על רקע עסקת רכישת גולן טלקום על ידי אלקטרה צריכה. סלקום מרכזת את מחזור המסחר הכי גבוה בבורסה והיא עולה  ב-3.1%. אלקטרה צריכה מוסיפה לערכה 2.4%. פרטנר מרכזת את מחזור המסחר החמישי הכי גבוה בבורסה, ומוסיפה לערכה 3.5%. בזק פתחה את המסחר ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחת שנה חיובית לבורסות באירופה ובישראל

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים אתמול בעליות קלות של המדדים המובילים. מדד ת"א 25 עלה ב-0.1%, ומדד ת"א 100 עלה ב-0.3%. מדד יתר 50 זינק ב-2.5%. מדד הבנקים עלה ב-0.1%, מדד הביומד עלה ב-0.3%, ומדד נדל"ן 15 טיפס ב-1.5%.

בורסות אירופה ננעלו בעליות: פריז עלתה ב-0.4%; פרנקפורט עלתה ב-1%; מילאנו הוסיפה 1.7%; מדריד עלתה ב-0.7%; מדד סטוקס 600 הכלל אירופי הוסיף 0.5%. בורסת לונדון נשארה סגורה לרגל חופשת השנה החדשה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות התקשורת במרכז המסחר

מניות הסלולר ימשיכו לרכז עניין בתל אביב. מניית בזק נפלה אמש ב-2.3% על רקע הדיון בכנסת בוועדת הכלכלה. בדיון מתחו הממונה על ההגבלים העסקים מיכל הלפרין, הממונה על התקציבים באוצר אמיר לוי ונציגת המשפטים, ביקורת על מהלכו של משרד התקשורת לביטול ההפרדה המבנית בסלקום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ארנה גרופ אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה

גם העסקה למכירת קניון ארנה בהרצליה לא הצליחה לעצור את ההידרדרות במצבה הפיננסי של ארנה גרופ.

מפעילת הקניונים הכושלת, שבשליטת חברת ASTC הסינגפורית של מרכוס וובר (62%), אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה השוטפים, המסתכמים כעת בכ-160מיליון שקל. החובות הם לבנק מזרחי, לבנק הקפריסאי יורובנק, לאברהם נניקשווילי (בעל עניין בחברה) ולבעל השליטה.

מחשש להעדפת נושים, דירקטוריון ארנה גרופ החליט שלא להשתמש בכסף שבקופה - 60 מיליון שקל שמקורם בעסקת המכירה של קניון ארנה בהרצליה - לפירעון החובות השוטפים. מלבד המזומנים שבקופה, ארנה אמורה לקבל כ-37 מיליון שקל נוספים ממכירת הקניון, אך מרבית היתרה מופקדת עדיין בנאמנות עד להשלמת ההליכים. גם בשקלול המזומנים שיתקבלו, לארנה גירעון של כ-63 מיליון שקל במקורות התזרימיים.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker