סקירת המסחר

נעילה בבורסה: ת"א 25 נחלש ב-0.2%, לאומי איבדה 1.3%; מניות הנדל"ן זינקו

מניות הבנקים ריכזו מחזורי מסחר גבוהים, וירדו ברובן; פריגו קפצה ב-2.4%; ירידות בשוק האג"ח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ת"א 25
ת"א 100
מדד הבנקים
ת"א נדל"ן
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה מעורבת עם נטיה לירידות בת"א: ירידות בשוק האג"ח

המסחר באחוזת בית ננעל במגמה מעורבת, כשעיני המשקיעים הופנו בעיקר לירידות החדות באגרות החוב הממשלתיות ברחבי העולם – בהשפעת תוצאות הבחירות בארה"ב. מדד ת"א 25 נחלש בכ-0.2% - ירידה ראשונה מאז בחירת טראמפ לנשיא, מדד ת"א 75 עלה ב-0.3% ומדד הבנקים איבד 0.6% מערכו. מדד ת"א נדל"ן 15, שצנח ב-7.5% מאז הבחירות, תיקן מעלה – ועלה בכ-1.1%.

מניית פועלים ריכזה מחזור גבוה של 143 מיליון שקל (לעומת 56 מיליון בממוצע בשלושת החודשים האחרונים) וננעלה ללא שינוי, מניית לאומי ירדה ב-1.3% ומזרחי טפחות נחלשה בכ-1.1% לאחר פרסום דו"חות הבנק, בהם נרשם רווח נקי של 373 מיליון שקל – 18% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. מניית פריגו זינקה ב-2.4% - והשלימה מהלך עליות של למעלה מ-13% מאז הבחירות. מניות עזריאלי ואלוני חץ זינקו ב-2.4% ו-2.3% בהתאמה, וגם גזית גלוב ומליסרון עלו בשיעורים של 1.25% ו-1.9% בהתאמה.

סלקום איבדה 2.1% לאחר שהציגה ירידה בכל המדדים העיקריים בדו"חותיה הכספיים, בהם ירידה של 17.5% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד. סרגון זינקה ב-10% לאחר שהרווח הנקי של החברה עלה ל-3.5 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מניית אל על נחלשה ב-1.6% לאחר שאיבדה 3.3% אתמול – וזאת על רקע הסכסוך בין טייסיה החברה להנהלה, שמביא בין היתר לביטולי טיסות. מניית טאואר קפצה ב-2% לקראת פרסום דו"חותיה הכספיים מחר. חברת שופרסל תפרסם את דו"חותיה מחר גם כן, ומנייתה עלתה ב-0.8%.

מחירן של אגרות חוב ישראל ל-10 שנים נחלשו ב-0.31% והשלימו ירידה של כ-2% מאז הבחירות. התשואה נקבעה אתמול על 2.16%. מדדי התל-בונד ירדו בעד 0.2%. שערו היציג של הדולר עלה ב-0.2% ל-3.852 שקל לדולר, היורו נחלש מול השקל ב-0.75% ושערו נקבע על 4.147 שקל ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאומי יורדת ב-1.8%, מניות הנדל"ן מתקנות מעלה

המסחר בת"א ממשיך להתנהל במגמה שלילית, בלחץ מניות הבנקים - שזינקו אתמול בחדות. פועלים יורדת בשיעור מינורי של כ-0.1%, מזרחי טפחות נחלשת ב-0.75% ומניית לאומי מאבדת כ-1.8%, ושלושתן נסחרות במחזורי מסחר ערים.

מניות הנדל"ן מתקנות מעט מעלה לאחר שירדו בחדות מאז היבחרו של טראמפ לנשיאות ארה"ב. גזית גלוב קופצת ב-1.7%, בדומה למניית גב ים. מליסרון מזנקת ב-3%, ועזריאלי עולה ב-2.7%.

מניית סרגון עולה ב-4.5% במחזור ער של 2.1 מיליון שקל (לעומת 1.1 מיליון בממוצע בשלושת החודשים האחרונים) וזאת לאחר שדיווחה על דו"חותיה הכספיים. לפי הדו"חות, החברה רשמה ברבעון השלישי של 2016 הכנסות של 79.1 מיליון דולר, ירידה של 7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אך הרוויחה 3.5 מיליון דולר - לעומת רווח נקי של 1.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2015.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניות הבנקים יורדות בעקבות הצהרת הממונה על ההגבלים

 מניית בנק הפועלים שמרכזת את מחזור המסחר הגבוהה בבורסה עולה ב-0.3% במחזור של 108 מיליון שקל. אחריה יורדת בחדות מניית בנק לאומי ב-1% על רקע הצהרת הממונה על ההגבלים העסקיים בכנסת כי תחל חקירה לתאום מחירי המשכנתאות בין הבנקים. בנק מזרחי-טפחות, שמנייתו נפלה במהלך היום כבר ב-2%, נסחרת כעת בעלייה של 0.2% על רקע הדו"חות הטובים אותם הציג הבנק. מניית בנק דיסקונט נסחרת ללא שינוי ניכר עם ירידה של 0.1% מהפתיחה. מחזור המסחר הסתכם נכון לשעה 12:30 ב-940 מיליון שקל.

המדדים המובילים, ת"א 25 מחסיר 0.2%, ות"א 100 משיל 0.2%. מדד הנדל"ן, שנסחר במהלך היום בירידות חדות, עבר לעלייה של 0.5%. את הירידות בבורסה מוביל מדד התקשורת שנופל ב-1.3% על רקע הדו"חות הגרועים של סלקום היום.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המניות בתל אביב נדבקו בירידות של האפיק הסולידי

החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים על עליות שערים עד 0.4% בפתיחה, אך הבורסה בתל אביב עברה לירידות. ת"א 25 ות"א 100 משילים 0.2% מערכם. מדד הבנקים יורד ב-0.5% ומדד הנדל"ן אשר ירד בתחילת היום בחדות עבר להיסחר בעלייה קלה של 0.05%. מדד התקשורת מוביל את הירידות בתל אביב ומשיל מערכו 1.2%.

הדרמה במסחר ממשיכה להיות באפיק הסולידי שרושם ירידות שערים חדות. תל בונד 20  נופל ב-0.28%, תל בונד 40 מחסיר 0.11% מערכו, תל בונד 60 נסחר בירידה של 0.2% והתל בונד השקלי סופג ירידה של 0.3%.

באגרות החוב הממשלתיות נרשמות ירידות שערים של עד 1.12%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"אין צדק לירידה החדה במחירי מניות הנדל"ן המניב"

בחירתו של טראמפ לנשיא ארצות הברית זרעה חוסר וודאות, שהתבטאה בעיקר בפתיחת מרווחים. ה-US Treasury ל-10 שנים עלה בכ-0.4% בימים האחרונים לרמה של כ-2% ואיתם גם עלו התשואות באג"חים בישראל.

לדברי אביטל איגנר, אנליסטית הנדל"ן של רוסאריו ייעוץ ומחקר, התגובה היתה מעט מוגזמת: "תגובת שוק ההון להתפתחויות אלו הייתה חדה מאוד בתחום הנדל"ן - מדד הנדל"ן 15 ירד בלמעלה מ- 7% ", מציינת איגנר.

לדבריה "המנגנון אשר קושר את שווי הנדל"ן המניב לגובה הריבית הינו מנגנון ידוע - תמחור של נכס נדל"ן מניב נקבע על ידי חלוקת ה-NOI המייצג בשיעור ההיוון שנקבע, בין היתר, על ידי שיעורי הריבית לטווח ארוך. עליית הריבית לטווח ארוך מביאה לעלייה בשיעורי ההיוון המשמשים לתמחור נכסים מניבים באופן שמקטין את השווי".

עוד מסבירה איגנר כי "בישראל, שיעורי ההיוון של הנכסים לא ירדו לרמות נמוכות בעקבות הריבית הנמוכה, כפי שירדו בארה"ב, שם ניתן למצוא נכסים אשר מתומחרים בשיעורי היוון של - 2.8%-3.5%. בישראל, על אף הריבית הנמוכה במונחים היסטוריים, שיעורי ההיוון נותרו ברמות גבוהות יחסית (בין היתר בשל היות השוק בלתי משוכלל עם מיעוט עסקאות). שיעורי ההיוון בתחום הנדל"ן למסחר עומדים בממוצע מעל כ-7% ובנכסים מרכזיים יכולים להיות קצת מעל 6%. בתחום המשרדים, התשואות אף גבוהות יותר. תמחור על פי שיעורי ההיוון הללו, יצרו מרווחים גבוהים מאוד בין עלות המימון לבין תשואות הנכסים. אי לכך, ההשפעה של עליית ריבית מתונה-בינונית אין בה כדי להביא לשינוי מהותי בשיעורי ההיוון, כך ששווי הנכסים לא צריך להיפגע באופן מהותי – ובוודאי שאינו מצדיק ירידה כה חדה במחירי מניות חברות הנדל"ן המניב".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סערת האג"ח גם בישראל: ירידות חדות באפיק אגרות החוב הממשלתיות

העליות באפיק המנייתי בבורסה ממשיכות על רקע עונת הדו"חות. ת"א 25 עולה ב-0.2% ת"א 100 מוסיף 0.1%. מנגד, האפיק הסולידי של אגרות החוב הממשלתיות חווה מימושים עזים, עליית תשואות וירידת שערים לאחר תקופת גאות ממשוכת בשנים האחרונות. ממשלתי צמוד שמועד פדיונו שנת 2045 נופלת ב-0.88% והתשואה בה עולה ל-1.41%. אגרת חוב גליל ל - 10 שנים נופלת ב-0.23% והתשואה בה עולה ל-0.47%. אגרת חוב שקלית לתקופה זה שמעוד פדיונה ב-2026 יורדת ב-0.41% והתשואה בה עולה ל-2.17%.

פועלים מרכזת את מחזור המסחר הכי גבוה בבורסה - 82  מיליון שקל ומנייתה עולה ב-0.2%. למרות הדו"חות הטובים, מניית מזרחי נופלת ב-2%. בזק יורדת ב-0.9%. על רקע הדו"חות אותם הציגו אתמול נאמני אורתם סהר לבית המשפט, מנייתה, שכיום הינה מעין אופציה, מזנקת ב-24% במחזור דליל של 24 אלף שקל בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות הדו"חות הטובים: מניית מזרחי נופלת בבורסה ב-2%

בנק מזרחי טפחות פותח את עונת הדו"חות של הבנקים לרבעון השלישי של 2016 עם תוצאות חזקות, אך המניה יורדת בחדות ב-2% . המשך הגאות בשוק המשכנתאות לצד הפרשות נמוכות והתרחבות בתחומים מעבר למשכנתאות סייעו למזרחי טפחות, בראשות אלדד פרשר, לסיים את הרבעון השלישי של 2016 עם רווח רבעוני שיא של 373 מיליון שקל - גידול של 18% לעומת הרבעון המקביל ב-2015.

הרווח הנקי של מזרחי טפחות מגלם תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של 12.4% לעומת 11.5% ברבעון המקביל ב-2015. הרווח הנקי של מזרחי בתשעת החודשים הראשונים הסתכם בכמיליארד שקל - עלייה של כ-12% לעומת התקופה המקבילה ב-2015. בעקבות התוצאות הודיע מזרחי טפחות כי יחלק דיווידנד של 56 מיליון שקל לבעלי המניות. יחס הלימות הון ליבה (היחס בין הון עצמי לנכסי סיכון) של מזרחי עמד נכון לסוף ספטמבר 2016 על 9.85%, והבנק הציג את יחס יעילות תפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) הטובה במערכת של 55.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית סלקום נופלת ב-2% על רקע התוצאות החלשות בדו"חות

חברת סלקום פירסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2016, הציגה ירידה בכל המדדים העיקריים ומנייתה נופלת ב-2.1%. מה שמשפיע על כל תוצאות מגזר הסלולר היא העובדה שחברת גולן טלקום לא שילמה לסלקום את מלוא התמורה על הסכם האירוח שלה ברשת סלקום. מדובר בהפרש של כ-40 מיליון שקל שמשפיע הן על ההכנסות והן על שורת הרווח.

סלקום (כולל פעילות נטוויז'ן) דיווחה על ירידה של 4% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד - ל-992 מיליון שקל. החברה רשמה רווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 73 מיליון שקל, וכעת ה-EBITDA מהווה 21% מההכנסות לעומת 23% ברבעון השלישי של 2015. סלקום רשמה רווח נקי של 33 מיליון שקל, ירידה של 17.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הראל: "למרות עלית התשואות אל תמהרו להאריך את המח"מ באגח הממשלתי"

כלכלני הראל פיננסים ממליצים למשיקיעים לא למהר להאריך באג"ח הממשלתי את המח"מ, על אף העליה המשמעותית בתשואות בימים האחרונים. "מצד אחד אין ספק כי התשואות עולות בשל הצפי לגירעון גבוה יותר שעשוי להקל על הבנק המרכזי להעלות עוד יותר את הריבית, אך מצד שני האם התשואות לא עלו מהר מדי?

"אם נחזור שנה לאחור, במצב כלכלי דומה עם אבטלה גבוהה יותר וציפיות אינפלציה נמוכות יותר היינו באותה רמת תשואות (התחלנו את 2016 עם תשואה של 2.3% ל-10 שנים). בעבר, ראינו כבר אובר שוטינג בתשואות הארוכות וזה קורה מהר. בהווה, עליית התשואות עקבית עם הגדלת גרעון, אינפלציה עולה ואבטלה יורדת אך מנגד המצב בעולם אינו מאפשר העלאת ריבית מהירה מדי.

"בשורה התחתונה, בדיון הזה אנחנו לא מזהים באופן קטגורי הזדמנות להארכת מח"מ, בעיקר בשל האפשרות שנמצא את התשואות בקרוב ברמה גבוהה יותר (השוק עדיין לא סיים את התמחור המחודש). עם זאת, ההתבלטות הזו תהיה חייבת ללוות אותנו בימים הקרובים. אם המגמה תימשך יחייב הדבר שינויים גם בתיק הקונצרני, אך לפי שעה לא מומלץ לערוך גם בו שינויים", כותבים בהראל בסקירתם השבועית.

עוד הם מציינים כי "המקום היחיד שבו מומלץ כבר היום לבחון שינויים הוא בכל הקשור לחשיפה לאינפלציה - במיוחד בארה"ב - אך גם בשוק המקומי לאור הביצועים הטובים של האפיק הצמוד בתקופה האחרונה. איננו צופים עלייה דרמתית בציפיות האינפלציה בישראל כפי שראינו בארה"ב, אך גם לא ירידה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בת"א נפתח בעליות קלות

המסחר בתל אביב נפתח הבוקר בעליות שערים במדדי המניות, אך בירידות שערים באפיק הסולידי של האג"ח. ת"א 25 ות"א 100 מוסיפים 0.3% לערכם. מדד נדל"ן 15 מאבד 0.5% מערכו. מדד הבנקים מזנק ב-0.9% וסוגר עלייה של 12.4% מתחילת השנה. מדד התקשורת ממשיך להיסחר גם היום בניגוד למגמה ויורד ב-0.2%

בגזרת מדדי התל בונד נמשכות ירידות השערים החדות: תל בונד 20 יורד ב-0.15%, תל בונד 40 מחסיר 0.07%, תל בונד 60 נסחר בירידה של 0.12% והתל בונד השקלי יורד ב-0.15%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"הרווח הנקי של שופרסל צפוי לגדול בכ-2.1%"

הרווח הנקי של שופרסל צפוי לגדול בכ-2.1%  ברבעון ולעמוד על 63 מיליון שקל, וזאת בעיקר בזכות ירידה במדד, שכן חלק מהותי מחובה של שופרסל, שהיא חברה ממונפת מאוד ביחס לקמעונאית מזון, הוא צמוד מדד", כך צופה היום מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', לקראת הדו"חות של שופרסל אשר אמורים להיות מפורסמים מחר.

אלשיך מעריכה כי "צפויה ירידה קלה במכירות של כ-0.7% והן צפויות להסתכם בכ- 2.96 מיליארד שקל, וזאת בעיקר בשל עיתוי החגים בחודש אוקטובר השנה, ביחס להופעתם בחודש ספטמבר אשתקד".

אלשיך מסבירה כי "לכאורה היינו מצפים לירידה חדה יותר במכירות בשל החגים, אך בזכות עלייה בנתח השוק מאז קריסת רשת מגה והשקת התכנית האסטרטגית של החברה, הירידה צפויה להיות יחסית מינורית".

עוד מעריכה אלשיך כי "צפוי שיפור בשיעור הרווח התפעולי של שופרסל מכ-2.7% ברבעון המקביל אשתקד לכ-3.7% ברבעון השלישי של 2016 והוא יעמוד על 109 מיליון שקל".

אלשיך מסבירה את "הגידול שנובע כתוצאה משני פרמטרים: הראשון הוא אי הופעת החגים, שלרוב מביאים לירידה בשל מתן הנחות, והשני הוא פירות הליך ההתייעלות, בדגש על סגירת שטחים מפסידים".

ברמת השוק, אלשיך מציינת כי "לפי נתונים של סטורנקסט, יש המשך של האטה בשוק וחלה ירידה כספית של 0.9% בשוק מוצרי הצריכה, אך להערכתנו עיקר התחרות הוא במגזר הדיסקאונט, כאשר בעיר התחרות נרגעה וסביר כי חלה עליית מחירים".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האם העולם על סיפה של תקופת צמיחה גלובלית מחודשת?

"עליית התשואות החדה בשוקי האג"ח בעולם מעלה את השאלה האם העולם נמצא על סיפה של תחילת תקופה של צמיחה גלובלית מחודשת". כך תוהה היום עידן אזולאי, מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות. לדבריו, "בהנחה שמדיניותו של טראמפ מכוונת לעידוד הצמיחה בארה"ב תוך העלאת חסמי סחר בינלאומיים, קצת קשה לראות כיצד העולם ייהנה מהצמיחה ויסבול מהאינפלציה במידה וזו אכן תרים את ראשה".

עוד טוען אזולאי כי "למעט מחירי הסחורות התעשייתיות שעלולים לגרום לעלייה מסויימת באינפלציה, קשה לראות כיצד זו תחלחל לשאר חלקי העולם המפותח. לפיכך, יתכן ונראה בזמן הקרוב ירידה במתאם בין שוקי האג"ח בארה"ב לשאר העולם".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו נופל ב-0.42% מול השקל ל-4.16 שקלים

הדולר נסחר כעת בין הבנקים בעליה של 0.23% מול השקל המקומי ושערו כ-3.853 שקלים. היורו נופל ב-0.42% מול השקל ונסחר סביב 4.16 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שוק האג"ח ירכז עניין במהלך המסחר היום לאחר מחיקה של יותר מטריליון דולר בשוק האג"ח האמריקאי

הזעזועים אותם עובר שוק האג"ח בעולם ימשיכו להדאיג גם את המשקיעים המקומיים. אתמול במהלך יום המסחר התרחשו ירידות חדות באגרות החוב הממשלתיות הישראליות. זאת לאחר שבשוק האג"ח האמריקאיות נמחקו בתוך יומיים בשבוע שעבר יותר מטריליון דולר – ולפי נתוני בנק אוף אמריקה מריל לינץ', היה זה היום הגרוע ביותר בשוק האג"ח זה שנה וחצי.

גם היום ממשיכה השואה על אג"ח אמריקאיות לעלות, מה שאומר שהאג"ח יורדות. העלייה בתשואה משקפת את האפשרות כי האינפלציה תעלה – מה שיגרום לשחיקה בתשואה הריאלית של האג"ח במצב של אינפלציה נמוכה מאוד. התשואה על אג"ח אמריקאיות ל-10 שנים עולה ב-0.06% ל-2.21%. יום לפני הבחירות הגיעה התשואה על אג"ח אמריקאיות ל-10 שנים ל-1.77%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר אתמול בתל אביב נסגר בעליות במניות וירידות חדות באג"ח

אתמול המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות בהובלתן של מניות הבנקים. ת"א 25 עלה ב-0.5% לרמה של 1,424 נקודות; ת"א 100 טיפס ב-0.4% לרמה של 1,242 נקודות; מדד הבנקים עלה ב-2.6%, כשכל המניות עולות ב-1.4% ומעלה.

בלטו לחיוב מניות לאומי ופועלים, שעלו ב-3.9% ו-2.2% בהתאמה; גם מדד הביטוח רשם עלייה נאה - 2.7% - כשהראל קפצה ב-4.2%, וכלל ביטוח ומגדל עלו ב-3.8% כל אחת; מדדי המניות היחידים שירדו היו נדל"ן 15, שנחלש ב-2%, ומדד ת"א תקשורת שירד ב-0.4%; מחזור המסחר הסתכם ב-690 מיליון שקל, מחזור גבוה ביחס למחזורים הממוצעים בימי ראשון.

מניות נוספות שבלטו לחיוב: מניית אפריקה קפצה ב-7% על רקע הידיעה כי יש הצעה ראשונה רשמית לרכישת החברה; מניית סודהסטרים זינקה ב-6% לאחר שחזרה עם פער ארביטראז' חיובי, בעקבות דו"חות טובים שפירסמה החברה ביום חמישי; מניית קבוצת לוזון זינקה ב-17.5%, ואודיוקודס התחזקה ב-8%. סאפיינס עלתה ב-5%.

מניות שבלטו לשלילה: מזור רובוטיקה איבדה 3.9%; אל על ירדה ב-3.3%. מיילן נחלשה ב-3.1%, וטבע איבדה 2%.

בשוק האג"ח, מדדי תל בונד (20, 40, 60) ירדו ב-0.16%-0.18%, ומדד תל בונד שקלי נחלש ב-0.29%. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.6%, והתשואה עליה עלתה ל-2.07%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים נחלשה ב-0.36%, והתשואה עליה עלתה ל-0.52%. איגרת ממשלתית צמודה ל-30 שנה איבדה 0.94%, והתשואה עליה עלתה ל-1.37%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפריקה תיסחר על רקע ההצעה הראשונה הלא מחייבת לריכשתה

אתמול פרסמו נאמני אגרות החוב של אפריקה ישראל זימון לאסיפת מחזיקים ביום שלישי הקרוב. הצורך באסיפה נובעת מדרישה של קרן ההשקעות האמריקאית Westport LLC 1 Partners לקבל בלעדיות לתקופה מסוימת בשביל לבחון את כדאיותה לרכוש את אפריקה.

הקרן הציעה, באמצעות הצעה לא מחייבת, לרכוש את מלוא המניות של אפריקה במסגרת הסדר נושים. נאמני אגרות החוב לא פירסמו את פרטי ההצעה של הקרן במטרה כי באסיפה יעודכנו המשקיעים בפרטים הלא מחייבים שהוצעו בטרם בדיקת הנאותות של החברה.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אורתם סהר תושפע מהדוח של הנאמנים לבית המשפט

ניירות הערך של אורתם סהר יסחרו על רקע הדוח הראשוני על מצבה של החברה שהוגש אתמול לבית המשפט נאמני ההסדר של אורתם סהר עו"ד שאול ברגזון ורו"ח יזהר קנה הגישו אתמול בערב דוח ראשוני על מצבה של החברה שבקריסה, חברת הבת מליבו והשותפות מנרב - אורתם עסקה משותפת - הנמצאות כולן בהקפאת הליכים.

הדוח נמסר לנשיא בית המשפט המחוזי השופט איתן אורנשטיין אשר הורה על הקפאת ההליכים לחברות במטרה למנוע את קריסתן .

"לא ניתן להפריז בהשלכותיה הנרחבות של קריסת הקבוצה. לקריסה זו השלכה על עשרות אלפי אנשים במדינת ישראל אלפי רוכשי דירות עסקים ומאות עובדים הסמוכים על שולחנה", נכתב בבקשה.

"בתיק זה ריבוי שחקנים אשר מטבע הדברים, כל אחד מהם פועל לפי שיקול דעתו על מנת להגן על האינטרסים שלו ולצמצם את נזקיו, אך בראיה כוללת עלולה התנהלות כזו להביא לנזק גדול פי כמה", הסבירו הנאמנים.

כמו כן, חשפו את מתווה ההצעה של קבוצת ארז מרווה בראשות רענן אלוני, שמבחינתם הייתה ההצעה הכי רצינית לרכישת החברה שבמשבר.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית הפועלים תיסחר על רקע התביעה שהוגשה לבית המשפט הנוגעת להטרדה המינית

האם הסכם הפשרה שערך בנק הפועלים עם העובדת לשעבר שהתלוננה כי מנכ"ל הבנק לשעבר, ציון קינן, תקף אותה מינית - בדרכו לבית המשפט? אחרי שהתברר כי הבנק שילם מקופתו מיליוני שקלים לעובדת, דורש כעת בעל מניות מיעוט בבנק מיו"ר הדירקטוריון, יאיר סרוסי, להגיש נגד הבנק תביעה נגזרת.

הדרישה הוגשה מאחר שסרוסי היה זה שידע על התלונה וניהל את המו"מ בשלביו הרגישים מול המתלוננת - מבלי לעדכן על כך את המפקחת על הבנקים, חדוה בר, ואת חברי הדירקטוריון של הבנק. כל זאת, בזמן שהבנק היה בתקופה של החלפת המנכ"לים, כשאריק פינטו נבחר ב-24 במאי למנכ"ל החדש של הבנק במקומו של קינן. ב-15 בינואר 2016 אישרה המפקחת את מינויו של פינטו שהיה מעורב במגעים עם המתלוננת, אך לטענתו לא ידע דבר לגבי טענותיה כלפי קינן. כשהדבר נודע לבנק, מודר פינטו מהמשך ניהול המשא ומתן עם המתלוננת.

לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker