המסחר הסתיים בעליות - אך מניות הנדל"ן והתקשורת צנחו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
LIVE
בורסת תל אביב
בורסת תל אביבצילום: בלומברג
עדכונים

המסחר הסתיים בעליות; מניות הנדל"ן נפלו

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בעליות של המדדים המובילים זה היום השני ברציפות, אך אלה היו תלולות פחות מהעליות שנרשמו אתמול. מדד ת"א 25 עלה ב-0.5%, ומדד ת"א 100 עלה ב-0.8%. מדד יתר 50 הסתפק בעלייה של 0.1%, ומדד יתר מאגר עלה ב-0.2%. עליות נרשמו גם במדד הביומד, שטיפס ב-3.3% - בעיקר בעקבות זינוק של 30% במניית מנקיינד, וכן הודות לעליות של כיטוב פארמה, בריינסווי וביוטיים. גם מדד הביטוח עלה, ב-2.7%. 

בתוך כך, חלק מהמדדים הענפיים ירדו. מדד הבנקים איבד 0.3%, מדד נפט וגז צנח ב-1.1%, ומדד התקשורת איבד 2%. 

את הירידה החדה ביותר מבין המדדים רשם מדד נדל"ן 15 שאיבד 3.3% מרמתו, עם ירידות של כל המניות שנכללות בו, זה היום השני ברציפות. את הירידות החדות ביותר במדד זה רשמו ביג ונורסטאר - 5% ו-6% בהתאמה. 

עוד מניות שבלטו היום: טבע טיפסה בעוד 3% היום, שוב במחזור גבוה במיוחד, פריגו זינקה ב-9%, סודהסטרים קפצה ב-23% בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה.

פתיחה חיובית בוול סטריט - לונדון עברה לירידות

המסחר בוול סטריט נפתח לפני זמן קצר בעליות של המדדים המובילים, בהמשך לעליות שנרשמו אתמול. מדד S&P 500 עולה כעת ב-0.4%, מדד נאסד"ק עולה ב-1%, ומדד דאו ג'ונס עולה ב-0.9%. בתוך כך, מעבר לאוקיינוס, מדד FTSE 100 של הבורסה בלונדון עבר לירידה של 0.3%. בפרנקפורט ובפריז, מדד דאקס עולה ב-0.6%, ומדד קאק עולה ב-0.7%. 

בתל אביב, המדדים המובילים ת"א 25 ות"א 100 עולים ב-0.6% ו-0.9% בהתאמה, אף שמניות הבנקים נופלות ב-0.4%, מניות הגז והנפט נופלות ב-1.1%, ומניות הנדל"ן המניב יורדות ב-3.2%. 

שערים יציגים: הדולר זינק - היורו צנח

שערו היציג של הדולר האמריקאי זינק היום מול השקל ב-1.1%, והוא נקבע על 3.842 שקלים לדולר. בתוך כך, שערו היציג של היורו צנח מול השקל צנח ב-0.9% לרמה של 4.183 שקלים ליורו. 

הליש"ט התחזקה גם היא מול השקל היום, בכ-1%, לשער של 4.773 שקלים לדולר, ואילו הין היפני צנח ב-2.4%. 

המדדים המובילים עולים, אבל פחות. ירידות בנדל"ן, בבנקים ובגז

המדדים המובילים של הבורסה בתל אביב עדיין עולים, אבל העליות שלהם מתונות יותר מבתחילת יום המסחר. מדד ת"א 25 משקף כעת עלייה של 0.7% לעומת רמת הפתיחה היום, ומדד ת"א 100 נסחר בעלייה של 0.8%. גם יתר 50 ויתר מאגר משקפים מגמה דומה, עם עליות של 0.6% ו-0.7% בהתאמה.

מדד הביומד מוביל את המדדים הענפיים, עם עלייה של 2.5%, ומדד הביטוח עולה ב-2.3%. מדד התקשורת נמצא קרוב לרמת הפתיחה שלו.

בתוך כך, מדד הנדל"ן ממשיך לאבד גובה זה היום השני ברציפות, ויורד היום ב-2.3%; מדד הבנקים יורד ב-0.5%, ומדד נפט וגז מאבד 0.2%. 

נייס: ההכנסות צמחו ב-9%; רכישת

חברת נייס פירסמה היום (ה') תוצאות טובות לרבעון השלישי, מהן עולה כי ההכנסות (Non-GAAP) צמחו ב-9% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ב-240 מיליון דולר. ההכנסות ברבעון השלישי של 2015 לא כוללות את הפעילות שהופסקה כתוצאה ממכירת הפעילות הביטחונית של החברה. כמו ברבעון הקודם, הסיבה לכך שהחברה הציגה הכנסות מתואמות היא רכישת Nexidia האמריקאית. נייס לא יכולה מבחינה חשבונאית להכיר בכל ההכנסות של Nexidia, אך נאלצת להכיר בהוצאות בגינן.

הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) צמח ב-15% והסתכם ב-64 מיליון דולר. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-50.7 מיליון דולר או 83 סנט למניה, לעומת 46.3 מיליון דולר או 75 סנט ברבעון השלישי של 2015. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 81 סנט למניה. נייס עידכנה כי רכישת inContact צפויה להסתיים בשבועיים הקרובים.

לכתבה המלאה

הירידות במניות הנדל"ן נמשכות

על רקע העלייה הכללית של מדדי המניות השונים בבורסה בתל אביב היום - בהתאם למגמה בבורסות העולם - בולטת הירידה החדה יחסית של מדד הנדל"ן, שנמשכת זה היום השני ברציפות. המדד מאבד בשעה זו יותר מ-2%, כשגם היום כל אחת מהמניות שנכללות בו יורדות. 

את הירידות במדד מובילה מנייתה של קבוצת הנדל"ן המניב עזריאלי, שמאבדת כעת 3.6% משוויה במחזור של יותר מ-10 מיליון שקל. אחריה בולטות המניות של מליסרון וגזית גלוב, שמאבדות כ-2.5% משווין במחזורים של כ-9 מיליון שקל לכל אחת. 

גם הבורסות באירופה ממשיכות לטפס; הדולר מתחזק, והיורו נחלש

הבורסות הגדולות של אירופה מטפסות גם הן הבוקר, בהמשך לעליות אתמול. מדד FTSE 100 של הבורסה בלונדון עולה ב-1%, בעוד מדד קאק הפריזאי ומדד דאקס של הבורסה בפרנקפורט עולים ב-1.1%. 

במסחר הרציף בשוק המט"ח הדולר מתחזק כעת מול השקל, ואילו היורו נחלש. הדולר עולה כעת ב-0.8%, לשער של 3.813 שקלים לדולר, ושער היורו יורד ב-0.9%, לשער של 4.179 שקלים ליורו. 

מניות בולטות הבוקר: לאו דווקא פארמה

מניות הפארמה הגדולות ממשיכות לרכז גם הבוקר מחזורי מסחר גבוהים ולעלות. עם זאת, טבע ומיילן מציגות שיעורי עלייה מתונים בהרבה ביחס לזינוקים אתמול. טבע עולה כעת ב-0.7% בלבד, ומיילן עולה ב-1.2%. דווקא המתחרה פריגו, שעלתה הרבה פחות מהן אתמול, עולה כעת בכמעט 7%.

מניה נוספת שבולטת בעליות היא מנקיינד, שמזנקת כעת ב-13%, בהמשך לזינוק דומה אתמול. מנקיינד, שפירסמה את דו"חותיה הכספיים אתמול, והיום הודיעה על הסכם פשרה עם סאנופי, שהיתה אמורה להיות מפיצת התרופה שלה, ועל הסכמים נוספים הנוגעים להפצה העתידית של משאף האינסולין שהיא מייצרת. עוד מניה בולטת כעת היא זו של סודהסטרים, שמזנקת ב-7% לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים של החברה בהמשך היום. 

גם הבוקר: עליות בבורסה

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בעליות משמעותיות של המדדים המובילים, בהמשך למגמה שהחלה אתמול. מדד ת"א 25 עולה בשעה זו ב-1.2%, ומדד ת"א 100 מטפס ב-1.3%. בשונה מאתמול, הבוקר גם מדדי היתר שותפים למגמה. מדד יתר 50 מתחזק ב-0.7%, ומדד יתר מאגר- ב-0.6%. 

במדדי המניות הענפיים, המגמה הכללית הבוקר גם היא חיובית. מדד הבנקים עולה ב-0.7%, מדד הביומד מזנק ב-2.6%. מדד הנפט והגז ומדד התקשורת מטפסים ב-0.4%, מדד הביטוח מתחזק ב-1.3%. לעומת זאת, מדד נדל"ן 15, שרשם אתמול ירידה חדה, יורד קלות גם הבוקר, ב-0.2%.

הבוקר באסיה: התאוששות

בעוד בורסות המערב עלו אתמול, הבורסות באסיה סיימו את המסחר בירידות על רקע הבחירה בטראמפ.

עם זאת, היום הן כבר מתאוששות. מדד ניקיי 225 של הבורסה בטוקיו, שצנח אתמול בכ-5%, מזנק כעת ב-7%. שני מדדים אחרים שירדו אתמול משמעותית, מדד האנג סנג של הבורסה בהונג קונג, ומדד קוספי של הבורסה בסיאול עולים ביותר מ-2%, ומדד CSI 300 של הבורסות הסיניות בשנזן ושנחאי, שהירידה בו אתמול היתה מתונה יחסית, עולה גם הוא ב-1%.

אתמול: מניות הפארמה הקפיצו את מדדי ת"א המובילים

מדד ת"א 25 עלה אתמול ב-1.2% לרמה של 1,419 נקודות, ומדד ת"א 100 עלה ב-0.9%, ל-1,233 נקודות.

העליות האלה הושפעו בעיקר מהעלייה במניות הפארמה, שהתבצעה במחזורי מסחר גבוהים במיוחד. טבע סיימה את המסחר בעלייה של 4.5%, במחזור של 262 מיליון שקל; מיילן קפצה ב-7%, במחזור של 96 מיליון שקל; ופריגו עלתה ב-1.5%, במחזור של 155 מיליון שקל.

הרקע לעליות של המניות האלה הוא העובדה שהילארי קלינטון הפסידה לדונלד טראמפ במירוץ לנשיאות ארה"ב. קלינטון היתה ממובילי המאבק להורדת מחירי התרופות בארה"ב, שהוא בין הסיבות לירידות החדות במניות אלה בשנה האחרונה.

המניות הקטנות נותרו אתמול מאחור

לא כל מדדי המניות בבורסה התל אביבית עלו אתמול. העלייה במדדי המניות המובילים, פסחה על המדדים שכוללים מניות של חברות קטנות יותר וסחירות פחות.

כך, מדד יתר 50, שכולל את מניותיהן של 50 החברות הבאות בגדולן ובסחירותן אחר אלה שנכללות בת"א 100, ירד ב-0.7%, ומדד יתר מאגר, הרחב יותר, ירד ב-0.5%. במדדי המניות הענפיים, מדד הבנקים עלה ב-1.3%, ומדד הביומד קפץ ב-1.6% - בהשפעת ההתאוששות במניית אופקו וזינוק של 10% במניית מנקיינד. מדד נדל"ן 15, לעומת זאת, נפל ב-2.3% - עם ירידות בכל המניות שנכללות בו.

אמש בוול סטריט: עליות משמעותיות

אף שמדדי המניות המובילים של וול סטריט פתחו את המסחר באופן שמשקף היסוס קל של המשקיעים, הם עברו בהמשך לעליות משמעותיות.

מדד דאו ג'ונס עלה אמש ב-1.4%, מדד S&P 500 עלה ב-1.1% ומדד נאסד"ק עלה בשיעור דומה. מוקדם יותר הסתיים גם המסחר בבורסות אירופה בעליות דומות של המדדים המובילים: 1% במדד FTSE 100 הלונדוני, 1.5% במדד קאק הפריזאי, ו-1.6% במדד דאקס של הבורסה בפרנקפורט.

תגובה אחידה זו של שוקי המערב עמדה בניגוד לציפיות המוקדמות לקריסה בעקבות בחירתו של טראמפ לנשיאות - שבאו לידי ביטוי במחירי החוזים על המדדים ובאזהרות של אנליסטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות