אין נתונים להצגה
אין נתונים להצגה
אין נתונים להצגה
אין נתונים להצגה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המחסר הסתיים בירידות

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בירידות של מדדי המניות המובלים, ת"א 25 ירד ב-0.7% לרמה של 1,449 נקודות, ות"א 100 ירד ב-0.6% ל-1,270 נקודות. מדד הבנקים ירד גם הוא ב-0.6%, ומדד הנדל"ן איבד 0.7%. מדד התקשורת ירד ב-0.4%, ואילו מדד נפט וגז איבד 1.5% משוויו.

בלטו בעליות, מדד הביטוח, שטיפס ב-0.5%, ומדד הביומד שעלה ב-0.6%. מדדי האג"ח הקנצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 ירדו ב-0.13%-0.15%. מדד תל בונד שקלי איבד 0.09%.

בלטו במסחר: טבע איבדה 2%, מזור רובוטיקה וננו דיימנשן עלו ב-3%. חברת ההשקעה בביומד כן פייט זינקה ב-12%, וחברת הטכנולוגיה פורמולה ויז'ן זינקה ב-26%. מניית ביוליין זינקה ב-7%, וסקיילקס צנחה ב-5%.

מחיר האג"ח הצמודות לתשע שנים של ממשלת ישראל ירד ב-0.2%, ואילו מחיר האג"ח השקליות לעשר שנים נותר ללא שינוי.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים קלות; הדולר היציג התחזק

המדדים המובילים בתל אביב ממשיכים להיסחר בירידות שערים קלות. ת"א 25 נחלש ב-0.2%, ת"א 100 איבד 0.25%,  מדד הנדל"ן 15 ירד ב-0.1% ומדד הנפט והגז נסחר קרוב ל-0.8% מתחת לרמתו בפתיחת היום.

בגזרת האג"ח נסחרים מדדי התל בונד (20,40,60) בירידות שערים של עד 0.06%. מדד התל בונד צמודות יורד ב-0.04% ואילו התל בונד השקלי נחלש ב-0.03%.

מניית פורמולה ויז'ן ממשיכה בזינוק שסיבתו אינה ברורה. המניה קופצת היום ב-25%, ובכך משלימה עלייה של 104% מתחילת השנה. גם מזור רובוטיקה ממשיכה לעלות, ומוסיפה היום לערכה 3.1%, ובכך מגיעה התשואה שלה מתחילת השנה ל-130%.

הדולר היציג טיפס היום ב-0.027% ושערו נקבע על 3.776 שקלים. היורו היציג נקבע על 4.2233 שקלים לאחר שהתחזק מול השקל ב-0.202%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר מתנהל בירידות קלות

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות שערים קלות. ת"א 25 יורד ב-0.05%, ת"א 100 מחסיר 0.12% מחזור המסחר בבורסה ממשיך להיות נמוך פחות מ-300 מיליון שקל נכון לשעה 13:00.

יצרנית המנשך מדיוי עולה כעת במסחר ב-6.5%. הפצת מניות נוספת של כלכלית ירושלים הזניקה את מחזור המסחר במניה ל-52 מיליון שקל  - המניה יורדת ב-1.7%. מניית כלכלית ירושלים זינקה במהלך השנה ב-52%.

מדד הבנקים עולה ב-0.1%. מדד הנדל"ן נסחר ביציבות ללא שינוי ניכר מהפתיחה. מדד הנפט והגז משיל 0.7%. פרוטרום רושמת עליה של 1.9%

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מניית פורמולה ויז'ן מזנקת ב-15%

מניית פורמולה ויז'ן מזנקת כעת במסחר בכמעט 15% ללא כל הודעה חדשה מצד החברה. מתחילת השנה זינקה המניה ב-88%. בסוף אוגוסט דיווחה החברה כי מערכת ההשקעות אותה פיתחה במהלך 18 החודשים האחרונים תיכנס לפעילות מלאה.

מדובר ברובוט מסחר שנשען על אלגוריתמים ממוחשבים וסוחר בקופת המזומנים של החברה. הסימולציה שערכה המערכת על נתונים היסטורים של 10 השנים האחרונות הצליחה להניב לה תשואה ממוצעת שנתית של מעל ל-30% בשנה. כאשר לדברי החברה התשואה במערכת הסימולתיה מתחית השנה היה של כ-21% זאת בשעה שפועלות הגנות למניעת קריסה .

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הראל: "הבנק הפדרלי לא יעלה את הריבית"

"האינדיקטורים הכלכליים לרבעון השלישי מצביעים על התרחבות בפעילות בהשוואה למחצית הראשונה ועל אינפלציה שמתקרבת ליעדה, אך להערכתנו הבנק הפדרלי ימשיך להיות זהיר ויבחר בהחלטתו החודש להותיר את הריבית ללא שינוי", כך טוען היום עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים בהתייחסו למועד החלטת הריבית מחר בארה"ב.

"המסרים הסותרים של חברי הפד השונים בתקופה האחרונה לא תרמו לחיזוק אמינות הבנק וגרמו לתנודתיות בשווקים.לכן, להערכתנו במסיבת העיתונאים הנגידה תשאף לפזר מעט את העמימות סביב תוואי הריבית העתידי ותכין את הקרקע לעליית ריבית אחת בדצמבר השנה", מוסיף קליין.

תחזית הצמיחה של קליין לישראל נשארה ללא שינוי: 2.7% ב-2016 ו-3.1% ב-2017. עוד הוא מזכיר כי לשיטתו מדד המחירי לצרכן בחודש ספטמבר יהיה מינוס 0.2% בשל ירידה עונתית שלאחר חודשי הקיץ שתקוזז חלקית בעלייה במחירי הדלק.

כליין מציין כי מדד אוקטובר צפוי לעלות ב-0.1%. בשל עלייה עונתית בשל החגים שתקוזז עם הירידה החדה המתוכננת במחירי ביטוח החובה. "האינפלציה ב-12 החודשים הבאים צפויה להערכתנו לעמוד על 0.7% נמוכה מהגבול התחתון של יעד בנק ישראל, אך גבוהה מהציפיות הגלומות בשוק האג"ח", הוא מסכם.

למרות המדד הנמוך טוען קליין כי בנק ישראל לא ישנה את מדיניות הריבית שלו בחודשים הקרובים. "יחד עם זאת הבנק יפרסם עדכון תחזיותיו לצמיחה, ריבית ואינפלציה. להערכתנו, תחזית הצמיחה של הבנק תעודכן כלפי מעלה עקב הנתונים החיוביים מאז הפרסום הקודם ותוואי הריבית ישתנה במקביל לתוואי הריבית המעודכן של הפד שיתפרסם מחר".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עקב הודעה על ניסוי של ננו דיימנשן: המניה עולה ב-1.7%

מניית ננו דיימנשן עולה במסחר היום (ג') ב -1.7% במחזור של 738 אלף שקל לאחר הדיווח של החברה כי חברת הבת ביצעה ניסוי עם חברה אירופאית בתחום הטקסטיל הפונקציונלי להדפסת תלת מימד של מוליכים על גבי בד וקיבלה תוצאה שמעידה שההדפסים הינם גמישים מספיק ותואמים את תכונות הבד.

מטרת הניסוי היתה להוכיח כי ניתן באמצעות הטכנולוגיה של ננו דיימנשן להדפיס מוליכים על בד כך שבסופו של יום ניתן יהיה בעתיד לייצר בדים פונקציונליים חכמים אשר לא יגבילו את תנועות הלובש את הבד או ימנעו את קיפולו.

בניסוי השתמשה ננו דיימנשן בדיו מוליך ייחודי שפיתחה החברה באמצעות ננו חלקיקי כסף, בהתבסס על פלטפורמת המדפסת Dragonfly 2020.

ננו תנסה בעתיד להשתלב בשוק שלדבריה מגלגל כיום כ-800 מיליון דולר בשנה וצפוי עד שנת 2020 לגלגל הכנסות של 4.72 מיליארד דולר. עיקר הצמיחה תהיה בעקבות דרישה מתחומי צבא, רפואה ותעשייה לשלב טכנולוגיה אלקטרונית על טקסטיל.

בין האפשרויות הפתוחות הינה כי הטכנולוגיה תייצר תחבושות חכמות, כפפות מציאות מדומה, ציוד מגן לתעשייה ביטחונית, ביגוד ייחודי לספורט השומר על חום או קור גוף, ציוד רפואי ואביזרים לתעשייה הרכב החלל והתעופה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"העלאת הריבית היא אירוע תקשורתי - לא כלכלי"

"העלאת הריבית הצפויה בארה"ב, בין אם תהיה מחר או רק בסוף השנה היא בסופו של דבר יותר אירוע תקשורתי מאשר אירוע כלכלי", כך טוען היום (ג') עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות אפסילון למסחר. אזולאי מעריך שנתוני המקרו הפושרים והמדיניות המוניטרית המרחיבה מאוד באירופה ויפן יגרמו לכך שבסופו של דבר יהיה מדובר באירוע נקודתי ולא כזה שמבשר על שינוי מגמה במדיניות המוניטרית בארה"ב.

" למרות החששות הרבים שזכו לכותרות צעקניות בתקשורת, התשואות ירדו בניגוד מוחלט לציפיות", מסכם עידן.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הבורסה פתחה את המסחר בירידות שערים קלות

הבורסה פתחה את יום המסחר השלישי של השבוע בירידות שערים קלות בהתאם למגמה בעולם. ת"א 25 יורד ב 0.1%, ת"א 100 מחסיר 0.2%, מדד הבנקים יורד ב-0.3%, מדד הביומד עולה ב-0.3% ומדד הנדל"ן 15 מחסיר 0.1%.

מניית מזור רובוטיקה אשר זינקה מתחילת השנה ב-130% מוסיפה עוד 3.2% לערכה. מניית טבע משילה בפתיחת המסחר 1.1%. טאואר מחסירה 1.4% ושפיר הנדסה נסחרת בירידה של 1.1%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אנג'ל מאפיות מכרה את זכויותיה במגרש בנתניה ב-8.1 מיליון שקל

חברת אנג'ל מאפיות, הודיעה כי מכרה את זכויותיה במגרש בנתניה בתמורה ל-8.1 מיליון שקל. למרות שהמכירה סוכמה ב-19 בספטמבר החברה עידכנה את המשקיעים על המכירה רק היום (ג') בשל החשש כי היא תפגע בסגירת ההסכם. התשלום יועבר במספר תשלומים לחברה והנכס יימסר עד ה-22 בדצמבר 2016.

על פי הדו"חות של הרבעון השני, לאנגל כיום אשראי של 73.7 מיליון שקל מבנקים בישראל לצד חובות נוספים של 4.78 מיליון שקל למחזיקי אגרות חוב. החברה רשמה בד"וחות האחרונים הפסד תפעולי של 4.5 מיליון שקל ולחברה הון חוזר שלילי של 43 מיליון שקל. 

צבירת ההפסדים והגרעון בהון החוזר של החברה הינם בעיקר משחיקה במחירי המוצרים המפוקחים והתוצאה שהמנגנון לשינוי מחירים שהיה נהוג בעבר הופסק.

אנגל שנסחרת בבורסה לפי שווי של 139 מיליון שקל, פועלת בתחום הלחם והעוגות. כמו כן מוכרת החברה בארה"ב מגוון של עוגות תחת המותג "Angel Bakery".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

משפחת רשף תידרש להכניס את היד עמוק יותר לתוך הכיס בשביל למחוק את כתר מהבורסה

חברת ארלדן שהיא בעלת השליטה בחברת כתר תידרש להכניס את היד עמוק יותר לתוך הכיס בשביל למחוק את מניות כתר מהמסחר בבורסה בתל אביב.

ארלדן שבשליטת משפחת רשף אשר מעוניינת להחזיר את החברה להיות חברה פרטית הציעה לרכוש את 1.175 מיליון המניות של החברה המהווים 13.35% מהון המניות בתמורה לסכום כולל של 14.46 מיליון שקל, כ-12.03 שקל למניה.

למרות שכתר תיקנה את מחיר הצעת הרכש כך שיהיה גבוה ב-11.14% מההון העצמי, גבוה ב-26.6% ממחיר המניה בבורסה ב-4 בספטמבר, מחיר הסגירה של המניה בטרם ההצעה, וגבוה בכמעט 44% ממחיר הממוצע של המניה בששת החודשים האחרונים, רק 8.52% מבעלי המניות הסכימו להצעה.

הצעת הרכש הותנתה בהיענות של 9.1% מבעלי המניות של החברה כדי שהחזקתה של ארלדן תגדל ל-95%, כך שתוכל לבצע רכישה כפויה ליתרת בעל המניות.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אלגומייזר הודיעה על פיילוט חדש

חברת אלגומייזר הודיעה כי תחל בפיילוט להפצת המערכת שלה ללקוחות זאפ בישראל. לאחר מספר חודשים ידונו הצדדים בהפצת המערכת לכלל הלקוחות של 'זאפ' – חדשים וקיימים.

אלגומייזר הינה חברת טכנולוגיה אינטרנטית הנסחרת בבורסה בתל אביב ומתמחה בתחום הפרסום הדיגיטלי עבור עסקים קטנים בגוגל ובפייסבוק. לחברה לא היו כמעט הכנסות עד וברבעון הראשון הכנסותיה הגיעו ל-0.2 מיליון שקל בלבד. החברה הפסידה ברבעון הראשון 3.8 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר בבורסה ייפתח על רקע הירידות הקלות באירופה

המסחר בבורסה ייפתח על רקע הירידות הקלות אותם רושמות הבורסות באירופה והסגירה השלילית אתמול בבורסות בוול סטריט.

אתמול המסחר בתל אביב הסתיים בעליות קלות. מדד ת"א 25 עלה ב-0.1% לרמה של 1,455 נקודות. מדד ת"א 100 טיפס ב-0.2% ל-1,274 נקודות. מדד הבנקים עלה ב-0.5%, וכך גם מדד הביומד. מדד נדל"ן 15 עלה ב-0.4%, ומדד נפט וגז הסתפק בעלייה של 0.1%. בלט לחיוב מדד הביטוח, שעלה ב-1.3%. לשלילה בלט מדד התקשורת, שירד ב-0.7%.

מדדי האג"ח הקונצרניות תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 ירדו ב-0.1%, מדד תל בונד שקלי נותר כמעט ללא שינוי.

בלטו במסחר: נבידאה איבדה 6%, קבוצת לוזון איבדה 8%, ומיי סייז   צנחה ב-16%.

בשוק האג"ח הממשלתיות, מחיר האג"ח הצמודות לתשע שנים של ממשלת ישראל ירד ב-0.2%, ומחיר האג"ח השקליות לעשר שנים נותר כשהיה. כך, התשואה השנתית לפדיון באג"ח הצמודות היא 0.37%, והתשואה לפדיון באג"ח השקליות היא 1.78% בשנה.

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ