הבורסה בת"א נסגרה בירידות קלות; צינורות המזה"ת קפצה ב-62%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר בבורסה ננעל בירידות קלות

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום בירידות קלות של שני המדדים המובילים. ת"א 25 נחלש ב-0.3% לרמה של 1,472 נקודות; ת"א 100 ירד ב-0.2% לרמה של 1,296 נקודות; מדד הבנקים ירד ב-0.4% ומדד נדל"ן 15 עלה ב-0.7%; מדד הביטוח ירד ב-0.9%, כשהמניה שבלטה לשלילה היא של איי.די.איי ביטוח, שאיבדה 4%.

מדד הנפט והגז התחזק ב-0.5%. במדד בלטו המניות של דלק קידוחים ואבנר, שצפויות להתמזג. המניות עלו ב-1.4% ו-1.2% לאחר שהחברות פירסמו דו"חות כספיים. ישראמקו עלתה ב-1.5%. מחזור המסחר בבורסה הסתכם בכ-1 מיליארד שקל.

במסחר בלטה מניית צינורות המזה"ת שקפצה ב-62% לאחר שהודיעה על מכירת קרקעות ליד צריפין ב-389 מיליון שקל; פריון קפצה ב-7.8% על רקע ניסיון של אחד מבעלי המניות לפעול להדחת המנכ"ל; מיילן ירדה ב-1% על רקע לחץ בסנאט להוריד את מחיר אחת מהתרופות שלה. פז נפט ירדה ב-2.7% על רקע החלטת בעל השליטה צדיק בינו למכור את מניות החברה בבורסה.

חלל תקשורת קפצה אתמול ב-9% לאחר שאישרה כי היא מקיימת משא ומתן למכירת החברה, אך היום נחלשה המניה ב-0.7% למרות שהודיעה על סגירת העסקה. לפי הערכות, העלייה המתונה יחסית במניה - ביחס לרכישה בפרמיה של 41% - היא תוצאה של התנאים בעסקה, והצורך באישור של גורמים ביטחוניים.

בין החברות שפירסמו היום את הדו"חות הכספיים שלהן נמצאות מיטרוניקס שירדה ב-3.3%; שגריר, שעלתה ב-6.8%; אנלייט אנרגיה שהתחזקה ב-2%.

מדדי תל בונד (20, 40, 60) עלו ב-0.15%-0.16% ומדד תל בונד שקלי טיפס ב-0.03%; בשוק האג"ח הממשלתיות לא נרשמות תנודות משמעותיות: איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים ירדה ב-0.01%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים עלתה ב-0.04%. איגרת צמודה ל-30 שנה טיפסה ב-0.05%.

הדולר עלה היום ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.7740 שקלים. היורו ירד ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.2508 שקלים.

סיכוי של 28% להעלאת ריבית בארה"ב בחודש הבא

בורסות וול סטריט נסחרות ביציבות בעוד המשקיעים ממתינים לנאומה של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, מחרתיים, בתקווה לדלות רמזים לגבי הנתיב המתוכנן של מדיניות הריבית בכלכלה הגדולה בעולם. מדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסוגים ב-0.1%, ונאסד"ק נסחר ללא שינוי.

החוזים על הריבית הפדרלית, המשקפים את ציפיות השוק מהריבית בארה"ב, מעניקים כעת הסתברות של 28% להעלאת ריבית בחודש הבא, וסיכוי של 54% להעלאת ריבית בדצמבר. ילן עתידה לנאום ביום שישי בסימפוזיון השנתי של הבנק הפדרלי בג'קסון הול, בו משתתפים נגידי בנקים מרכזיים וכלכלנים מרחבי תבל, ואשר נוצל בעבר על ידי בכירי הפד כדי לאותת או להודיע על מהלכי מדיניות משמעותיים.

עסקת חלל תקשורת נסגרה: החברה תימכר ב-285 מיליון דולר

קבוצת התקשורת Beijing Xinwei הסינית רוכשת את חברת חלל תקשורת תמורת 285 מיליון דולר, מחיר המשקף פרמיה של כ-41% ביחס למחיר הממוצע של מניית החברה בחודש האחרון - כך הודיעה חלל תקשורת למשקיעים. העסקה תתבצע באמצעות חברת Luxemburg Space Telecommunications, שמשתייכת לקבוצה הסינית

עם השלמת המיזוג, תהפוך חלל לחברה פרטית בבעלות מלאה של Beijing Xinwei Technology Group. איגרות החוב שהנפיקה החברה לציבור ימשיכו להיסחר בבורסה, ובהתאם תמשיך החברה להיות "תאגיד מדווח".

השלמת המיזוג כפופה לתנאים מתלים אשר נקבעו בהסכם המיזוג, ובכלל זה: קבלת אישור האסיפה הכללית של החברה למיזוג; קבלת האישורים הרגולטורים הנדרשים; העדר שינויים מהותיים מסוימים לרעה במצב עסקיה של החברה; שיגור הלוויין עמוס 6 והשלמת בדיקתו במסלול (in-orbit test).

צדיק בינו לא מחפש קונה: ימכור את פז בבורסה

צדיק בינו, בעל שליטה בבנק הבינלאומי ובחברת האנרגיה והקמעונאות פז, ממשיך להערך ליישום חוק הריכוזיות במשק שמחייב אותו למכור את הבינלאומי, פז או את שניהם.

על רקע דו"חות חיוביים שפירסמה היום פז למחצית הראשונה של 2016, קיבלה החברה מידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון היתר שליטה חלופי (משפחות ליברמן ואבלס במקום בינו ושותפיו האוסטרלים) בבית הזיקוק של פז באשדוד, הנחשב לנכס אסטרטגי שבו מחזיקה פז מאז 2006.

לכתבה המלאה.

אלטשולר שחם לוויליפוד: מדוע השתתפתם ב"הנפקת החברים" של נוחי דנקנר ב-2012?

באיחור של ארבע שנים, וברקע למאבק השליטה המתנהל בימים אלה בוויליפוד, חברת קרנות הנאמנות של אלטשולר שחם העבירה ליבואנית המזון מכתב - ובו היא דורשת מידע והבהרות בנוגע להשתתפותה של ויליפוד ב"הנפקת החברים" שניהל נוחי דנקנר, בעל השליטה לשעבר בקבוצת אי.די.בי, זמן קצר לפני קריסתה.

באותם הימים נשלטה ויליפוד על די צמד האחים צבי ויוסף ויליגר, שמתמודדים בימים אלה על רכישת השליטה ב-BGI, השולטת בעקיפין בוויליפוד. קודם להנפקה נערך דיון בדירקטוריון ויליפוד, שהסמיך את יוסי ויליגר לביצוע רכישה של מניות אי.די.בי אחזקות עד לסכום של 10 מיליון שקל.

לכתבה המלאה.

יציבות בבורסה בת"א; פריון מזנקת ב-8%

המסחר בבורסה מתנהל ביציבות של שני המדדים המובילים. מדד הבנקים מטפס ב-0.2%, ומדד הביטוח יורד ב-0.2%. מדד הנפט והגז עולה ב-0.4%. מדד התקשורת נחלש ב-0.1%.

מניות שבולטות במסחר: צינורות המזה"ת מזנקת ב-70% לאחר שהודיעה על מכירת קרקעות ליד צריפין ב-389 מיליון שקל; חלל תקשורת יורדת ב-3%, לאחר שאתמול זינקה המניה ב-9% בעקבות הודעתה על משא ומתן למכירת החברה; פריון קופצת ב-8.2% על רקע ניסיון של אחד מבעלי המניות לפעול להדחת המנכ"ל; מיילן יורדת ב-1.1% על רקע לחץ בסנאט להוריד את מחיר אחת מהתרופות שלה.

כמו כן, חברות רבות פירסמו היום את הדו"חות הכספיים של הרבעון השני: אבנר ודלק קידוחים, שצפויות להתמזג, עולות ב-1.2% כל אחת; מיטרוניקס מאבדת 3.7%; שגריר עולה ב-5%; אנלייט אנרגיה עולה ב-2.3%.

עליות קלות בשוק האג"ח

מדדי תל בונד (20, 40, 60) עולה עד 0.13%, ומדד תל בונד שקלי מטפס ב-0.01%; בשוק האג"ח הממשלתיות לא נרשמות תנודות משמעותיות: איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים יורדת ב-0.01%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל ל-10 שנים עולה ב-0.05%. איגרת צמודה ל-30 שנה עולה ב-0.06%.

הכנסות מיטרוניקס צמחו ב-4% בלבד; המניה יורדת ב-1.6%

הכנסות מיטרוניקס צמחו ב-4% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל והן הסתכמו ב-187 מיליון שקל. בהשוואה לרבעון הקודם ירדו ההכנסות ב-2.5%, וגם שיעור הצמיחה היה נמוך מאשר ברבעון הקודם, אז רשמה צמיחה של 35%. הסיבה להאטה בקצב הצמיחה היא חורף קר יחסית, שהוביל לאיחור בפתיחת עונת השחייה. צבר ההזמנות של החברה עומד על 38 מיליון שקל, 14% יותר מאשר בסוף הרבעון השני של 2016. בסוף הרבעון הראשון עמד צבר ההזמנות על 67 מיליון שקל.

החברה רשמה רווח תפעולי של כ-47 מיליון שקל, בדומה למה שרשמה ברבעון המקביל. בשורה התחתונה הציגה החברה גידול של 11% ברווח הנקי, והוא הסתכם ב-37 מיליון שקל. הגידול הוא תוצאה של הוצאות מימון נמוכות יותר. מניית החברה מגיבה לתוצאות בירידה של 1.6%.

צינורות המזה"ת מזנקת ב-57% בעקבות מכירת קרקע בצריפין

מניית צינורות המזה"ת מזנקת ב-57% במחזור של 1.5 מיליון שקל, לעומת מחזור זניח של 18 אלף שקל בממוצע ב-90 הימים האחרונים. זאת, בעקבות הסכם למכירת מלוא הזכויות במקרקעין שבבעלותה באזור צריפין לצד שלישי בלתי קשור תמורת כ-386 מיליון שקל. העסקה תניב לצינורות המזה"ת, המוחזקת בשיעור של כ-67.4% על ידי גאון אחזקות, רווח הון בסך של כ-300 מיליון שקל (לפני מס).

לכתבה המלאה.

על רקע קריאות להחלפת המנכ"ל: פריון קופצת ב-6.5%

מניית פריון מזנקת הבוקר ב-6.5% לאחר שחזרהעם פער ארביטראז' חיובי. זאת, על רקע קריאה להדחת מנכ"ל פריון, ג'וזף מנדלבאום, מצד רונן שילה, בעל מניות בחברה (כ-12%). שילה פועל לכינוס אספת בעלי מניות שתאשר את החלפת המנכ"ל. לדבריו שילה,  שילה הזכיר לבעלי המניות כי במהלך החמש השנים האחרונות פריון סבלה מהפסדים משמעותיים וירידה חדה ומתמשכת בביצועים אשר הובילה לקריסה של 96% בשווי של החברה.

לכתבה המלאה.

טוקיו ננעלה בעלייה של 0.5%

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר במגמה מעורבת, לאחר שאתמול ננעלו בורסות וול סטריט קרוב לשיא בעקבות נתוני מקרו טובים מהצפוי ועל רקע התגברות הציפיות להעלאת ריבית בארה"ב. טוקיו עלתה ב-0.5%; הונג קונג יורדת ב-0.8%; שנחאי עולה ב-0.1%; סיאול ירדה ב-0.3%; סידני עלתה ב-0.1%. הין נחלש ב-0.1% מול הדולר לרמה של 100.34 ין לדולר.

לפני המיזוג: דלק קידוחים ואבנר הרוויחו 64 מיליון דולר ברבעון - עלייה של כ-30%

דלק קידוחים ואבנר שבשליטת קבוצת דלק   של יצחק תשובה, פירסמו את הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2016. רווחי השותפויות ברבעון זה עמדו על 64 מיליון דולר, לעומת 49.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד – גידול של 29%. הגידול ברווח נבע בעיקר מעלייה ניכרת בביקושים לגז טבעי מתמר.

בימים אלה עומלים בקבוצת דלק על מיזוג בין דלק קידוחים ואבנר. באחרונה המליצו שתי ועדות של הדירקטוריונים בחברות, כי אבנר תתמזג לתוך דלק קידוחים. הליך המיזוג טרם הושלם והוא כפוף לאישורי אסיפות בעלי המניות. 

לכתבה המלאה.

ירידות קלות בבורסה בת"א

המסחר בת"א מתנהל בירידות קלות של שני המדדים המובילים, ת"א 25 ות"א 100, שיורדים ב-0.2% כל אחד. מדד הבנקים נחלש ב-0.3%, ומדד הביטוח יורד ב-0.5%. מדד הנפט והגז מטפס ב-0.2%, וכך גם מדד ת"א תקשורת.

במסחר בולטות מניות מיילן שיורדת ב-1.5%, ופריון שקופצת ב-5% בעקבות פערי ארביטראז'. אבנר ודלק קידוחים מטפסות ב-0.5% כל אחת לאחר שפירסמו דו"חות כספיים.

וול סטריט על סף שיא לקראת נאום ילן

בורסות וול סטריט נסחרו במגמה חיובית ומדד S&P 500 נסגר במרחק נגיעה משיא נומינלי, לאחר שמכירות הבתים בארה"ב זינקו לרמה הגבוהה מאז 2007 - ולקראת נאומה של יו"ר הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, בג'קסון הול.

מדד S&P 500 טיפס ב-0.2%; מדד דאו ג'ונס הוסיף 0.1%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.3%.

ג'נט ילן עתידה לנאום ביום שישי בסימפוזיון השנתי של הבנק הפדרלי בג'קסון הול, בו משתתפים נגידי בנקים מרכזיים וכלכלנים מרחבי תבל, ואשר נוצל בעבר על ידי בכירי הפד כדי לאותת או להודיע על מהלכי מדיניות משמעותיים.

ירידות שערים באסיה

המסחר במרבית בורסות אסיה מתנהל בירידות שערים, לאחר שאתמול ננעלו בורסות וול סטריט קרוב לשיא - בעקבות נתוני מקרו טובים מהצפוי ועל רקע התגברות הציפיות להעלאת ריבית בארה"ב.

טוקיו עולה ב-0.6%; הונג קונג יורדת ב-0.7%; שנחאי ללא שינוי; סיאול יורדת ב-0.2%; סידני עולה ב-0.2%. הין נחלש ב-0.1% מול הדולר לרמה של 100.34 ין לדולר.

הסנאט האמריקאי מגביר לחץ על מיילן להוריד את מחיר מוצר הדגל אפיפן

שלושה חברי סנאט דורשים ממיילן להסביר כיצד מחיר זריקת האדרנלין זינק מ–57 דולר ב–2007 ל–600 דולר כיום. נראה כי האנליסט דיוויד מאריס מוולס פארגו אירגן או לפחות סייע להצטברות לחץ ציבורי על מיילן לחשוף את מדיניות התמחור של המוצר המוביל שלה, Epipen, ולהסביר מדוע מחירו נסק ללא גידול דומה בעלויות. לחץ זה אחראי על נפילה של 7% במחיר המניה מיילן בשלושה הימים האחרונים. המניה חוזרת עם פער ארביטראז' שלילי של 1.3%.

היו"ר הפעיל של מיילן, רוברט קורי, מרבה לדבר על עבודת הפיתוח העסקי שעשתה מנכ"לית החברה, הת'ר ברש, בהגדלת הפוטנציאל העסקי של התרופה וביצירת מיזמים משותפים שהגבירו את המודעות לצורך בה ואת נגישותה במקומות ציבוריים. ואולם מאריס וחברי הסנאט חושדים כי הסיבה העיקרית לצמיחה המהירה בהכנסות מהתרופה היא העלאת מחירו, תוך ניצול התחרות המועטה.

כתבה המלאה >>

במוקד המסחר בת"א: פריון, מיילן וחלל תקשורת

המסחר בבורסה ייפתח הבוקר על רקע הירידות במסחר באסיה, שמתנהל בניגוד למגמה החיובית בוול סטריט אמש. מבחינת השפעת המניות הדואליות, מדד ת"א 25 צפוי לפתוח ביציבות, עם נטייה קלה לירידות.

אתמול, מדד ת"א 25 עלה ב-0.1%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.3%. מדד הבנקים עלה גם הוא ב-0.1%, מדד התקשורת עלה ב-0.3%, ומדד הביומד עלה ב-0.8% - אבל כמה מהמדדים הענפיים רשמו עליות משמעותיות הרבה יותר: מדד הביטוח עלה ב-1.3%, מדד הנדל"ן עלה ב-1.9% ומדד הנפט והגז עלה ב-2%.

מי שצפויות לרכז עניין הן מניות פריון, שבה מתנהל מאבק להדחת המנכ"ל; חלל תקשורת, שמנהלת משא ומתן למכירת החברה; ומיילן, שמתמודדת עם לחץ מצד חברי סנט בהקשר למחירים הגבוהים של אחת התרופות שלה.

בשוק המט"ח מתנהל המסחר הבוקר במגמה מעורבת: הדולר עולה ב-0.15% ונסחר תמורת 3.773 שקלים, ואילו היורו יורד ב-0.1% ונסחר תמורת 4.265 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker