שיחת השוק

עדכונים שוטפים: המבזקים, ההמלצות וההודעות של שוק ההון במקום אחד

עדכונים שוטפים: המבזקים, ההמלצות וההודעות של שוק ההון במקום אחד

עדכונים

לירן לובלין, אנליסט האנרגיה שלIBI בית השקעות (סיקור ראשון):

בחודשים האחרונים עומד סקטור הגז בצומת דרכים והמניות נסחרות בתנודתיות ועצבנות רבה. החלטות הממשלה בכל הנוגע לעיצוב מחדש של מבנה התחרות בענף, ייצרה עננה של חוסר וודאות סביב מבנה הבעלות במאגרים האסטרטגיים של מדינת ישראל ופיתוח מאגר לוויתן. עם פרסום המתווה המתגבש ספקטרום התרחישים הרחב מתחיל לקבל כיוון ונשאלת השאלה היכן כדאי להשקיע במצב העולם החדש שנוצר?

אנחנו מאמינים כי החשיפה הנכונה מחייבת פיזור בין הנכסים השונים, כאשר להערכתנו האפסייד הגדול ביותר מתקבל מחשיפה לרציו. במקביל אנחנו ממליצים לשמור על רמת חשיפה נטראלית באבנר ודלק קידוחים (ביניהן אבנר מועדפת) כאשר בתפקיד הפוזיציה הדפנסיבית ובעלת פוטנציאל הצפת הערך הנמוך ביותר נמצאת ישראמקו.

אישור מתווה הגז הוא השלב הראשון בדרך לפיתוח מאגר לוויתן

נכון להיום אישור המתווה נראה קרוב מתמיד, עניין התזמון הוא קריטי, אך המשמעות החשובה של המתווה היא שדלק ונובל אנרג'י, כפי הנראה הצליחו להשיג וודאות רגולטורית ארוכת טווח תוך פגיעה מינימאלית באינטרסים הכלכליים שלהן במאגרים. כל שנותר כעת הוא להמתין לסיכום מקצה השיפורים במתווה ומיד לאחריו אישור בכנסת. בנוסף אנחנו מעריכים כי נוכח הרעש הציבורי יתקיים גם דיון בלתי נמנע בבג"צ. חשוב לציין כי מרבית העיכובים הפרוצדוראליים כבר נלקחו בחשבון במודל.

האתגר הבא – חתימה על חוזים עם לקוחות עוגן

אנחנו מעריכים, שעל מנת להבטיח את פיתוח מאגר לוויתן ישאפו הגורמים המממנים והשותפויות במאגר לעגן לעצמן אגד של חוזים מגוון שיורכב מקונים בשוק המקומי, חוזה משמעותי מול חברת החשמל הירדנית ולפחות אחת משתי האופציות – מכירת גז למתקן ההנזלה של BG במצרים או לטורקיה כאופציה שניה.

סגירת החוזה בגזרה המצרית לא יהיה פשוט נוכח רכישתה הצפויה של  BGע"י Shell וההבנה של BG את חשיבותה לפיתוח המאגר. על אף הקשיים ובהעדר אלטרנטיבות בטווח הנראה לעין, ברור כי לשני הצדדים אינטרס מובהק שעסקה כזו תצא לפועל .

תמר – עיקר השווי כבר מתומחר 

הערכנו את מאגר תמר על פי צפי הביקושים בשוק המקומי ועל סמך חוזי הייצוא הפוטנציאליים. מודל הערכת השווי שלנו גוזר שווי של כ 12.2 מיליארד דולר אחרי מס למאגר, זהה לשווי הנגזר ממניית ישראמקו.

על אף התמחור המלא, אנחנו מעריכים כי בעקבות אישור המתווה והחתימה על הסכמי הייצוא (UFG ו Dolphinus) עשויים להביא לעליה נוספת בתמחור המאגר והשותפויות.

לוויתן – חוסר הוודאות גדול ועמו גם הפוטנציאל

אנחנו צופים תחילת הפקה ממאגר לוויתן באמצע שנת 2020 (דחייה של שנה מהמועד הצפוי להקבע בשטר החזקה) ומפת ביקושים המורכבת בעיקרה על אופציות הייצוא הידועות נכון להיום. ההנחות שלנו למחירי הגז בייצוא נוכח מחירי הנפט הנוכחיים משקפות פרמיה של 1$ מעל מחירי השוק המקומי. מודל תזרים המזומנים מביא אותנו לשווי מאגר של 6.3 מיליארד דולר אחרי מס. נכון להיום אנחנו לא מתמחרים במודל את חלום הנפט ומותירים אותו בגדר אופציה רחוקה מהכסף.

חשוב לציין כי שווי המאגר מתמחר פרמיית סיכון יחסית גבוהה, כל התקדמות בפיתוח, בחוזים שיחתמו, בוודאות הרגולטורית ובמימון הפרוייקט יובילו להצפת ערך, כפי שקרה בתמר בתחילת הדרך.

לסיכום

סקטור הגז נכנס לתקופה של הכרעות, על אף עליות של 12% במדד הנפט והגז מתחילת השנה אנחנו מאמינים כי התמחורים נוחים ובחלק מהמניות קיימת הזדמנות  לנצל את חוסר הוודאות. למרות השמרנות ומרווחי הבטיחות שלקחנו במודל הערכת השווי ללוויתן, בראש ובראשונה אנו ממליצים על מניית רציו. מבין השותפויות מקבוצת דלק, המניה המועדפת עלינו היא אבנר. מכירת תמר תיצור אירוע מס בהיקף של כמיליארד שקל בדלק אנרגיה ולפיכך אנחנו בהמלצת ניטראלי. ישראמקו ממשיכה להיות האחזקה הסולידית והדפנסיבית ביותר מבין מניות הגז אך גם האפסייד מוגבל ביותר.

סקירת FXCM ישראל: "הדולר נמצא כעת במוקד העניין בשוק הפיננסי"

FXCM ישראל: "הדולר נמצא כעת במוקד העניין בשוק הפיננסי"

אמש הותיר הבנק הפדרלי את הריבית ללא שינוי ולמרות הציפייה בשוק הבנק לא סיפק כל רמז חדש לגבי כוונותיו. ההערכות כרגע הן שהבנק יעלה את הריבית בספטמבר, אבל אמש לא ניתן היה למצוא לכך רמז בהצהרת הבנק, שהיתה דומה למדי להצהרה בחודש הקודם.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל נסחר ביממה האחרונה כמעט ללא שינוי, וזאת למרות החלטת הריבית של הבנק הפדרלי אמש. הצמד נסחר בטווח הצר שבין 3.75-3.80, כאשר רק פריצה מתוך הטווח תסייע לאמוד את כיוון המהלך הבא של הצמד. אמש הותיר הבנק הפדרלי את הריבית ללא שינוי ולמרות הציפייה בשוק הבנק לא סיפק כל רמז חדש לגבי כוונותיו. ההערכות בשוק כרגע הן שהבנק יעלה את הריבית בספטמבר, אבל אמש לא ניתן היה למצוא לכך רמז בהצהרת הבנק, שהיתה דומה למדי להצהרה בחודש הקודם. נראה כי הבנק עדיין רוצה לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולהמתין לנתונים הכלכליים הבאים כדי להחליט לגבי התזמון המדויק. כמו כן, מצבה של הכלכלה האמריקנית אמנם משתפר בהתמדה, אבל התנאים הגלובליים מתחילים לייצר אי ודאות, בעיקר בכל הנוגע לקריסה של השוק הסיני והתנודתיות במחירי הסחורות בתקופה האחרונה. הדולר אתמול כמעט ולא הגיב לפרסום, ונראה כי בשוק ימשיכו לעקוב מיום ליום אחר הנתונים הכלכליים והתבטאויות בכירי הפד כדי לאמוד את התזמון המדויק. בכל מקרה, הדולר נמצא כעת במוקד העניין בשוק הפיננסי". 

בעקבות הדוחות: נובה קיבלה המלצת קניה מסטיפל עם מחיר יעד של 14 דולר למניה

בית ההשקעות האמריקני סטיפל, נתן לנובה המלצת קניה עם מחיר יעד של 14 דולר למניה (המחיר בעת ההמלצה – 12.2 דולר למניה)

נובה דיווחה אתמול על הכנסות שיא של 40.6 מיליון דולר ועקפה את התחזיות לרבעון השני 2015

המניה עלתה אתמול בבורסת ת"א 4.3% במחזור של 3.7 מיליון שקל, והשלימה עלייה של 17% מתחילת השנה.

בנאסד"ק עלתה אמש 1.6%.

להלן  עיקרי ההמלצה

 • נובה דיווחה ברבעון השני על תוצאות טובות מהצפוי, זאת על אף העלאת התחזיות לקראת פרסום הדוחות הכספיים לרבעון זה.
 • אחד המרכיבים העיקריים לצמיחה נובע ממיצובה החזק של נובה בקרב יצרניות ה- Foundries ובמיוחד החשיפה לייצור שבבי FinFET מורכבים. אנו מאמינים כי המעבר של TSMC לייצור המוני של שבבים בטכנולוגיית 16 ננומטר ימשיך לתוך רבעון שלישי ויוביל להצטיידות נוספת במערכות מדידה מטרולוגיות.
 • לנובה 4 לקוחות, שכל אחד מהם מהווה למעלה מ- 10% מהמכירות: TSMC, סמסונג, הייניקס וטושיבה. ברבעונים הקרובים צפוי לגבור המעבר לייצור שבבי תלת מימד, 3D NAND, ממנו נובה צפויה ליהנות תוך שהמעבר מהווה מרכיב מפתח לצמיחה בשנת 2016.
 • אנו מאמינים כי רכישת ריוורה תתרום לרווח ארוך טווח עבור נובה. טכנולוגיית X-Ray היא טכנולוגיה נדרשת בתהליך ייצור השבבים וקיים פוטנציאל למכירות צולבות בין לקוחות שתי החברות. ריוורה נמצאת במסלול לעמוד בתחזית הכנסות של 30 מיליון דולר בשנת 2015 וכן צמיחה נוספת בשנת 2016.
 • נובה צפויה לעמוד במטרות המודל התפעולי ארוך הטווח. כבר היום החברה נמצאת בשיעור רווח גולמי של 53%-55% ושיעור רווח גולמי במוצרים של 58% ומעלה, והחברה יכולה לשפר את הרווחיות גם בתחום השירותים.
 • אנו מאמינים כי החברה ממוצבת היטב ליהנות מגידול השקעות בציוד בשבבי ה – FinFet וה – 3D NAND, המהווים רכיבים מפתח לצמיחה מעל הממוצע בשנת 2016. כמו כן אנו מאמינים כי רכישת ריוורה משלימה את היצע הפתרונות של נובה לפוטנציאל מכירות צולבות לצורך האצת הצמיחה של נובה.
 • אנו מעלים את צפי המכירות ל- 149 מיליון דולר ורווח למניה של 69 סנט לשנת 2015. עבור שנת 2016 אנו מצפים למכירות של 165 מיליון דולר ורווח למניה של 75 סנט.
 • לחברה קופת מזומנים המהווה 3 דולר למניה.
 • המלצת קניה ומחיר יעד של 14$ למניה מבוסס על מכפיל 12 לשיא חזוי של 1 דולר רווח למניה (כולל הכנסות מריוורה) בניטרול קופת המזומנים של החברה.

ארז צדוק: "השוק הישראלי ממשיך לתעתע - קיים יתרון בפיזור השקעות גלובלי "

ארז צדוק, מנכ"ל קרנות אביב: "הימים האחרונים וכנראה גם הבאים הם ימים של ליקוק הפצעים שהשאירו יוון וסין בשוקי המניות. סין ירדה כ-10% מתחילת החודש ועדיין מציגה עליה של כ-7% מתחילת השנה. לעומתה יוון מציגה ירידה של בסך הכל 1% מתחילת החודש, אבל נפילה של כ-27% מתחילת השנה. השווקים המרכזיים הרבה יותר סולידיים כאשר אירופה רשמה מתחילת החודש עליה של 2.2% ו-4.2% מתחילת השנה, וארה"ב עלייה של כ-2% מתחילת החודש וכ-2.7% מתחילת השנה. הפד מרגיע ומנסה לא להפתיע וסביר להניח שנראה את הריבית מתחילה לעלות בספטמבר, כאשר הפד עובד כדי להבטיח שזו לא תהיה הפתעה. הכלכלה האמריקאית ממשיכה לצמוח ולהבריא ואלו חדשות טובות לשוק. הימים הקרובים יהיו בסימן הדחות הכספיים. במידה ואלו לא יפתיעו לרעה, השוק עשוי לחזור לתוואי של עליות מתונות, לאחר התנודתיות החריפה שהיתה מנת חלקנו בתקופה האחרונה. השוק הישראלי ממשיך לתעתע כאשר טבע משפיעה על מדד המעוף מעל ומעבר לביצועים של המניות במדד, אולם עדיין השוק הישראלי מראה עליות מרשימות השנה, לאחר ששנה שעברה ולמעשה גם השנה מאופיין בשונות גבוהה בין המדדים השונים, והמתאם הנמוך יחסית שלו משוק המניות העולמי מראה שוב שקיים יתרון בפיזור השקעות גלובלי עבור משקיע ישראלי, גם במונחים של הקטנת הסיכון".

לייבפרסון מדווחת על עליה של 16% בהכנסות הרבעון השני ל- 59.3 מיליון דולר

לייבפרסון מפרסמת תוצאות פיננסיות לרבעון השני של 2015

ההכנסות וסך ה- EBITDA המתואם קרובים לגבול העליון של התחזית

צמיחה במספר הלקוחות המשתמשים ב- LiveEngage

מיצובה של החברה בתעשיית הנדל"ן התחזק

ניו יורק, 29 ביולי, 2015 / PRNewswire / -- חברת לייבפרסון אינק. (LivePerson, Inc., NASDAQ: LPSN, סימול בבורסה לניירות ערך: לפסן), ספקית מובילה של פתרונות התקשרות עם גולשים, פרסמה היום תוצאות פיננסיות לרבעון השני, אשר הסתיים ב-30 ביוני 2015.

הכנסות

סך ההכנסות ברבעון השני של 2015 הסתכם ב- 59.3 מיליון דולר, עליה של 16% (22% על פי שער חליפין קבוע) בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מתוך סך ההכנסות, הכנסות הפעילות העסקית (B2B) ברבעון השני של 2015 הסתכמו ב- 55.5 מיליון דולר. הכנסות מפעילות צרכנית ברבעון השני הסתכמו ב- 3.9 מיליון דולר.

לייבפרסון חתמה על 129 עסקאות ברבעון, אשר כללו את התווספותם של 36 לקוחות חדשים. סך ההכנסות מכל ארגון ועסק בגודל בינוני, הסתכם בממוצע ב- 183,000 דולר ב- 12 החודשים העוקבים שהסתיימו ברבעון השני של 2015, גידול של 5% לעומת ממוצע של 174,000 דולר אשר חושב לפי 12 חודשים עוקבים שהסתיימו ברבעון הראשון של 2015. הנתונים הינם על בסיס פורפורמה ואינם כוללים הכנסות מחוזה מול לקוח גדול אחד אשר הסתיים.

"​במהלך הרבעון השני הכפלנו את מספר לקוחות ה- Enterprise ו ה- Mid-Market המשתמשים ב- ​​​​LiveEnga​ge", אמר ערן ואנונו, מנכ"ל לייבפרסון בישראל. "אנו שבעי רצון מקצב הטמעת ה-​​​​LiveEnga​ge  בשוק ובעיקר מהערך המוסף עבור לקוחותינו החדשים והקיימים אשר אימצו את הפלטפורמה. מרכז הפיתוח בישראל מוביל ומתמקד כיום בערוצי המובייל, שם אנו חווים צמיחה מואצת".

הרחבת בסיס לקוחות

במהלך הרבעון השני, חתמה החברה על עסקאות עם הלקוחות החדשים הבאים:

ספק ייעוץ טכנולוגי בינלאומי
אחד מספקי התקשורת המובילים באיזור אסיה והפסיפיק
רשת ריהוט מובילה
אחד מספקי השירות המובילים לנדל"ן מקוון
קבוצת שירותי בריאות בינלאומית

בנוסף, החברה הרחיבה עסקיה עם:

ספק שירותי תקשורת אירופי
יצרן מזון בהיקף של מיליארדי דולרים
אחד מעשרת ספקי שירותי הרכב המובילים
חברה בינלאומית לשירותים פיננסים
פלטפורמת תיירות מקוונת מובילה

הפסד נקי

ההפסד הנקי ברבעון השני של 2015 הסתכם ב-5.4 מיליון דולר או 0.09 דולר למניה, לעומת הפסד נקי של 1.2 מיליון דולר או  0.02 דולר למניה ברבעון השני של 2014. ההפסד הנקי ברבעון השני של 2015 כלל כ-3.0 מיליון דולר של עלויות התארגנות מחודשת הקשורות לצמצום הפעילות במסגרת הסכם שהסתיים (הסכם שעליו הוצהר בעבר), התאמות לתוכנית התרחבות החברה ותעדוף מחודש של יוזמות לצמיחת החברה. אנו צופים שמהלכים אלו יסייעו לחיסכון של כ- 13 מיליון דולר בעלויות במהלך שנת 2015. ההפסד הנקי ברבעון השני של 2014 כלל 0.4 מיליון דולר כתוצאה מעלויות רכישה.

רווח נקי מתואם וEBITDA- מתואם

הרווח הנקי המתואם לרבעון השני של 2015 הסתכם ב-0.9 מיליון דולר או 0.02 דולר למניה, לעומת 2.9 מיליון דולר או 0.05 דולר למניה ברבעון השני של 2014. הרווח הנקי המתואם אינו כולל הפחתות על נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו, תגמול מבוסס מניות, עלויות התארגנות מחודשת, עלויות רכישה והשפעת המס ההכנסה בגין התאמות אלו.

ה-EBITDA המתואם לרבעון השני של 2015 הסתכם ב- 3.5 מיליון דולר או 0.06 דולר למניה, לעומת 5.4 מיליון דולר או 0.10 דולר למניה ברבעון השני של 2014. ה- EBITDA המתואם אינו כולל הכנסות/(הוצאות) אחרות, מיסים, פחת, הפחתות בגין רכישת נכסים בלתי מוחשיים, עלויות התארגנות מחודשת, עלויות רכישה, תגמול מבוסס מניות וחיובים אחרים שאינם במזומן, ככל שישנם.

ההקבלה בין הנתונים הפיננסיים שאינם על בסיס GAAP והנתונים על פי GAAP מוצגת בטבלאות הנתונים בסוף הודעה לעיתונות זו. ביאור הנתונים הפיננסיים שאינם על בסיס GAAP ואופן חישובם נכלל למטה תחת הכותרת "Non-GAAP Financial Measures".

מזומן ושווי מזומנים

יתרת המזומנים של החברה בתאריך ה-30 ביוני 2015, הסתכמה ב-42.5 מיליון דולר בהשוואה ל-40.8 מיליון דולר בסוף הרבעון השני של  2015 , כולל 5.5 מיליון דולר נוספים במזומן ככלי לגידור בטחונות שער חליפין. החברה ראתה כ-7.9 מיליון דולר במזומן כתוצאה מהוצאות תפעול והוצאות הון של כ-6.7 מיליון דולר, אותם אנו מייחסים למרכזי המידע הגלובאליים ולהקמת תשתית באזור אסיה והפסיפיק.

תחזית פיננסית

התחזית העדכנית לשנת 2015 של החברה בנוגע לביצועיה הפיננסיים הינה כדלקמן:

הרבעון השלישי של  2015

הכנסות של 60.5-61.5 מיליון דולר
EBITDA מתואם של 4.9-5.7 מיליון דולר
EBIDTA מדולל מתואם של 0.08-0.10 דולר למניה
רווח נקי מדולל מתואם למניה של 0.03-0.05 דולר
הפסד נקי על בסיס GAAP של (0.06)-(0.04)  דולר למניה
כ- 57.7 מיליון מניות בדילול מלא

אמדוקס מדווחת על הכנסות שיא של 908 מיליון דולר לרבעון השלישי של שנת הכספים 2015

אמדוקס מדווחת על הכנסות שיא של 908 מיליון דולר ארה"ב ברבעון

 צופה צמיחה ברווח המדולל למניה בשנת הכספים 2015, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים, לקראת מרכז טווח התחזית הקודמת שפורסמה של 7.5%-4.5% בהשוואה לשנה שעברה

דגשים מרכזיים:

ב-2 ביולי 2015 נסגרה העסקה עליה הוכרז בעבר לרכישת נכסי קומברס בתחום המערכות לתמיכה עסקית (BSS) בתמורה ל-273 מיליון דולר ארה"ב במזומן.
הכנסות הרבעון השלישי של שנת הכספים הסתכמו ב-908 מיליון דולר ארה"ב, בטווח תחזית החברה של 925-885 מיליון דולר ארה"ב. ההכנסות עמדו במרכז טווח התחזית, בנטרול תנודות בשערי חליפין. לתנודות בשערי החליפין הייתה השפעה חיובית על ההכנסות בסך של כ-1 מיליון דולר ארה"ב, בהשוואה לרבעון השני של שנת הכספים 2015.
הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת הכספים, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים
(non-GAAP), הסתכם ב-155 מיליון דולר ארה"ב; שיעור הרווח התפעולי, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (GAAP-(non עמד על 17.1%. הרווח התפעולי על פי GAAP U.S. הסתכם ב-127 מיליון דולר ארה"ב.
ברבעון השלישי של שנת הכספים, הרווח המדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), המחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות והוצאות תגמול מבוסס הון (equity-based compensation), נטו לאחר השפעת המס, הסתכם ב-0.84 דולר ארה"ב, 0.02 דולר ארה"ב מעל מרכז טווח תחזית החברה של 0.85-0.79 דולר ארה"ב למניה.
הרווח המדולל למניה, על פי GAAP U.S., ברבעון השלישי של שנת הכספים הסתכם ב-0.69 דולר ארה"ב, בטווח תחזית החברה של 0.73-0.65 דולר ארה"ב למניה.
תזרים מזומנים חופשי חזק של 190 מיליון דולר ארה"ב ברבעון השלישי של שנת הכספים.
במהלך הרבעון השלישי של שנת הכספים ביצעה החברה רכישה עצמית של מניות רגילות בהיקף של 60 מיליון דולר ארה"ב.
צבר ההזמנות לשנים-עשר החודשים הבאים בסוף הרבעון השלישי של שנת הכספים הסתכם
ב-3.01 מיליארד דולר ארה"ב, גבוה ב-10 מיליון דולר ארה"ב בהשוואה לסוף הרבעון השני של שנת הכספים 2015.
דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד רבעוני במזומן בסך של 0.17 דולר ארה"ב למניה, אשר ישולם ב-16 באוקטובר, 2015.
תחזית לרבעון הרביעי של שנת הכספים 2015: צפי הכנסות של כ-955-915 מיליון דולר ארה"ב, כולל נכסי ה-BSS שנרכשו מקומברס. רווח מדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), של כ-0.85-0.79 דולר ארה"ב, המחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות, לפחות 0.09 דולר ארה"ב למניה בגין עלויות ארגון מחדש חד פעמיות הקשורות לרכישת נכסי ה- BSS של קומברס, וכ-0.06-0.05 דולר ארה"ב למניה בגין הוצאות תגמול מבוסס הון, נטו לאחר השפעת המס. הרווח המדולל למניה על פי U.S. GAAP צפוי להיות כ-0.59-0.49 דולר ארה"ב. השפעת הרכישה של נכסי ה-BSS של קומברס על הרווח המדולל למניה על פי U.S. GAAP כפופה להשלמתה של הקצאת מחיר הרכישה על ידי אמדוקס.
תחזית הכנסות לכל שנת הכספים 2015: מצפה לצמיחה בהכנסות, בנטרול השפעת תנודות בשערי חליפין, לקראת מרכז טווח התחזית הקודמת שפורסמה ב-4 בנובמבר 2014 של
5.5%-2.5% בהשוואה לשנה הקודמת. צפי לצמיחה בהכנסות המדווחות לשנת 2015 של 3.0%-2.0% בהשוואה לשנה הקודמת.

סנט לואיס, מיזורי – 29 ביולי, 2015 – Amdocs Limited ((NASDAQ: DOX מדווחת היום על הכנסות של 907.9 מיליון דולר ארה"ב ברבעון השלישי של שנת הכספים שהסתיים ב-30 ביוני 2015, גידול של 0.6% בהשוואה לרבעון השני של שנת הכספים 2015 וגידול של 0.6% בהשוואה לרבעון השלישי אשתקד. ההכנסות ברבעון השלישי של שנת הכספים כוללות השפעה חיובית של תנודות בשערי חליפין של כ-1 מיליון דולר ארה"ב בהשוואה לרבעון השני של שנת הכספים 2015.

הרווח הנקי, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), הסתכם ב-131.2 מיליון דולר ארה"ב, או רווח מדולל למניה של 0.84 דולר ארה"ב, בהשוואה לרווח נקי, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), של 130.9 מיליון דולר ארה"ב, או רווח מדולל למניה של 0.81 דולר ארה"ב, ברבעון השלישי אשתקד. הרווח הנקי, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), ברבעון השלישי של שנת הכספים 2015, מחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות והוצאות תגמול מבוסס הון בסך 23.4 מיליון דולר ארה"ב, נטו לאחר השפעת המס, וברבעון השלישי של שנת הכספים 2014 בניכוי הפחתות אלו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות והוצאות תגמול מבוסס הון בסך 21.1 מיליון דולר ארה"ב, נטו לאחר השפעת המס.

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת הכספים 2015, על פי U.S. GAAP, הסתכם ב-107.8 מיליון דולר ארה"ב, או רווח מדולל למניה של 0.69 דולר ארה"ב, לעומת רווח נקי על פי U.S. GAAP, של 109.8 מיליון דולר ארה"ב, או רווח מדולל למניה של 0.68 דולר ארה"ב, ברבעון השלישי אשתקד.

"אנו מרוצים מהתוצאות האיתנות ברבעון השלישי של שנת הכספים ומהמשך ההתקדמות שהשגנו בביצוע יוזמות הצמיחה השונות שלנו. במהלך הרבעון הרחבנו את סל המוצרים שלנו כשהשקנו את CES 9.3 וחידשנו מספר הסכמי שירותים מנוהלים המרחיבים קשרים עם לקוחות אלו לטווח הארוך. באותה עת, נותרנו ממוקדים באספקה ובביצוע של פרוייקטים, כמו למשל השלמתו לאחרונה של פרויקט ניוד מנויי ה-prepaid של FarEasTone למערכת חיוב ובילינג מתקדמת של אמדוקס. לסיום, הצטברות הזכיות שלנו בחוזים בקרב לקוחות אסטרטגיים תרמה לרבעון נוסף של הכנסות שיא בשווקים אשר בשאר חלקי העולם (Rest of the World)," אמר אלי גלמן, נשיא ומנכ"ל Amdocs Management Limited.

גלמן הוסיף, "זמן קצר לאחר שהסתיים הרבעון השלישי השלמנו את רכישת הרוב הגדול של נכסי ה-BSS של קומברס תמורת 273 מיליון דולר ארה"ב במזומן. תהליך האינטגרציה נמצא כעת בעיצומו ואנו מחויבים להבטיח המשכיות עסקית ותמיכה בכל ההיבטים הקשורים למערכות היחסים עם הלקוחות שנרכשו מקומברס. בהמשך לכך, ספקית שירותים מובילה באמריקה הלטינית שדרגה לאחרונה את מערכת התמיכה העסקית שלה בהתבסס על טכנולוגיית קומברס קינן (Kenan) שרכשנו, בכדי לספק שירותים חדשים, להפחית עלויות ולתמוך בבסיס הלקוחות הצומח שלה. מעבר לזאת, אנו מצפים להדק ולהרחיב את קשרינו עם לקוחות ה-BSS  של קומברס כדוגמת הלקוח הזה בכך שנספק להם שירותים מובילים ברמה עולמית, יכולות ומגוון רחב הרבה יותר של מוצרים שיועילו להם בטווח הארוך."

גלמן סיכם באומרו, "אנו נכנסים לרבעון האחרון של שנת הכספים עם קצב זכיות חזק במהלך השנה עד כה. אי הוודאות נמשכת כתוצאה מפעילות קונסולידציה בשווקים העיקריים שלנו, אך מעמדנו התחרותי נותר איתן ואנו מצפים להפיק מכך תועלת עם השתפרות המגמה. בנוסף, ההתמקדות העקבית שלנו בביצועים תפעולים ופיננסים מוסיפה להתבטא ביצירת תזרים מזומנים חזק. בשילוב עם המחויבות שלנו להקצאה יזומה של הון בטווח הקצר והארוך, אנו מאמינים שנוכל להשיג צמיחה ברווח המדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים, לקראת מרכז טווח התחזית הקודמת שפורסמה של 4.5% עד 7.5% לכל שנת הכספים 2015."

דיון פיננסי בתוצאות הרבעון השלישי של שנת הכספים

תזרים המזומנים החופשי ברבעון הסתכם ב-190 מיליון דולר ארה"ב, והוא מורכב מתזרים מזומנים מפעילות שוטפת בסך 222 מיליון דולר ארה"ב, בניכוי השקעות הוניות, נטו ואחרות בסך של 32 מיליון דולר ארה"ב.

צבר ההזמנות לשנים-עשר החודשים הבאים, הכולל הכנסות צפויות מחוזים, הכנסות צפויות במסגרת חוזי שירותים מנוהלים, מכתבי הצהרת כוונות, שירותי תחזוקה ושירותי תמיכה שוטפת צפויים, הסתכם ב-3.01 מיליארד דולר ארה"ב בסוף הרבעון השלישי של שנת הכספים 2015, גידול של 10 מיליון דולר ארה"ב בהשוואה לסוף הרבעון השני של שנת הכספים.

תחזית פיננסית

אמדוקס צופה כי ההכנסות ברבעון הרביעי של שנת הכספים 2015 יסתכמו בכ-955-915 מיליון דולר ארה"ב, כולל נכסי ה-BSS שנרכשו מקומברס. תחזית זו מביאה בחשבון את ציפיותינו לגבי סיכונים ברמת המאקרו וכן כאלה הספציפיים לתעשייה, ואי-וודאויות שונות הנובעות ממיזוגים קיימים ופוטנציאליים של לקוחות בצפון אמריקה. עם זאת אנו מזכירים, כי אין ביכולתנו לחזות את כל התוצאות האפשריות.

אמדוקס צופה כי הרווח המדולל למניה ברבעון הרביעי, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), יהיה בטווח של 0.85-0.79 דולר ארה"ב, מחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות, לפחות 0.09 דולר ארה"ב למניה בגין עלויות ארגון מחדש חד פעמיות הקשורות לרכישת נכסי ה-BSS של קומברס, וכ-0.06-0.05 דולר ארה"ב למניה בגין הוצאות תגמול מבוסס הון, נטו לאחר השפעת המס. אמדוקס מעריכה כי ברבעון הרביעי, הרווח המדולל למניה, על פי U.S. GAAP , יהיה בטווח של 0.59-0.49 דולר ארה"ב. השפעת הרכישה של נכסי ה-BSS של קומברס על הרווח המדולל למניה על פי U.S. GAAP כפופה להשלמתה של הקצאת מחיר הרכישה על ידי אמדוקס.

תוכנית לחלוקת דיבידנד רבעוני

ב-29 ביולי, 2015, אישר דירקטוריון החברה את תשלום הדיבידנד הרבעוני הבא בסך של 0.17 דולר ארה"ב למניה, וקבע כי ה- 30 בספטמבר, 2015 הינו היום הקובע לצורך הזכאות לדיבידנד, אשר ישולם ב-16 באוקטובר, 2015.

ב-29 ביולי 2015, בחצות לפי שעון ישראל, תקיים אמדוקס שיחת ועידה כדי לדון בתוצאות הרבעון השלישי של החברה. בכדי להשתתף, יש לחייג +1 (330) 863-3318
או +1 (855) 870-4313 מחוץ לארצות הברית כ-15 דקות לפני השיחה ולהקיש את הסיסמה 69811795. השיחה תועבר בשידור חי באינטרנט באתר אמדוקס www.amdocs.com

מדדים פיננסיים שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP)

הודעה זו כוללת רווח מדולל למניה שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים(non-GAAP) , ומדדים פיננסים נוספים שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים  ,(non-GAAP)הכוללים תזרים מזומנים חופשי, עלויות הכנסות (non-GAAP), עלויות מחקר ופיתוח (non-GAAP), עלויות מכירה, הנהלה וכלליות (non-GAAP), רווח תפעולי (non-GAAP), שיעור רווח תפעולי (non-GAAP), הוצאות ריבית ואחרות, נטו (non-GAAP), מסים על הכנסה (non-GAAP), רווח נקי (non-GAAP) וצמיחה ברווח מדולל למניה (non-GAAP).

מדדים פיננסיים אלה, שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP), אינם כוללים את הפריטים הבאים:

·         הפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות אחרות שנבעו מרכישת חברות;

·         שינויים בשווי הוגן של התחייבויות מסוימות הקשורות ברכישת חברות;

·         עלויות ארגון מחדש חד פעמיות הקשורות לרכישת נכסי ה-BSS של קומברס;

·         הוצאות תגמול מבוסס הון;

·         וכן השפעות המס של הפריטים לעיל.

מדדים פיננסים אלה אינם בהתאם ואינם מהווים תחליף לכללי חשבונאות מקובלים ועשויים להיות שונים ממדדים פיננסיים שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים ,(non-GAAP) המשמשים חברות אחרות. בנוסף, מדדים פיננסים אלה אינם מבוססים על מערך כולל כלשהו של חוקים או עקרונות חשבונאיים. אמדוקס סבורה שמדדים פיננסיים אלה מוגבלים, בכך שהם אינם משקפים את כל הסכומים הקשורים לתוצאות פעילויותיה של אמדוקס כפי שנקבעו על פי כללי חשבונאות מקובלים ,(GAAP) לפיכך, יש להשתמש במדדים אלה רק כדי להעריך את תוצאות פעילויותיה של אמדוקס בשילוב עם המדדים המקבילים המחושבים על פי כללי חשבונאות מקובלים (GAAP).

אמדוקס סבורה שהצגת נתוני הרווח המדולל למניה, שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP) ומדדים פיננסים נוספים שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים  ,(non-GAAP) הכוללים תזרים מזומנים חופשי, עלויות הכנסות (non-GAAP), עלויות מחקר ופיתוח (non-GAAP), עלויות מכירה, הנהלה וכלליות (non-GAAP), רווח תפעולי (non-GAAP), שיעור רווח תפעולי (non-GAAP), הוצאות ריבית ואחרות, נטו (non-GAAP), מסים על הכנסה (non-GAAP), רווח נקי (non-GAAP) וצמיחה ברווח מדולל למניה (non-GAAP), כאשר מוצגים בשילוב עם המדדים המקבילים המחושבים על פי כללי חשבונאות מקובלים (GAAP), מספקים מידע שימושי למשקיעים ולהנהלה ביחס למגמות הפיננסיות והעסקיות הקשורות למצבה הכספי של החברה ותוצאות פעילויותיה ולמזומן נטו הנובע מפעילות שוטפת בניכוי השקעות הוניות הדרושות לשימור או להרחבת הפעילות העסקית.

לצורך תהליך התקצוב הפנימי ובמטרה לעקוב אחר תוצאות עסקיה, הנהלת אמדוקס משתמשת בדוחות כספיים שאינם כוללים הפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות אחרות שנבעו מרכישת חברות, שינויים בשווי הוגן של התחייבויות מסוימות הקשורות ברכישת חברות, הוצאות תגמול מבוסס הון, והשפעות המס של הפריטים הללו. הנהלת אמדוקס משתמשת במדדים הפיננסים הנ"ל בנוסף למדדים פיננסיים מקבילים, הערוכים על פי כללי חשבונאות מקובלים ,(GAAP) כדי לבחון את התוצאות הכספיות של אמדוקס. בנוסף, אמדוקס סבורה שקבוצות משמעותיות של משקיעים מנטרלות פריטים מסוימים בבחינת התוצאות הכספיות של אמדוקס ושל מתחריה, משום שסכומי פריטים אלו עשויים להיות שונים מאוד מחברה לחברה, בהתאם להנחות אותן הניחה כל חברה בקביעת סכום הפריטים.

אמדוקס סבורה, שכאשר ההתאמות המשמשות לחישוב הרווח המדולל למניה שלא על פי כללי חשבונאות מקובלים ,(non-GAAP) מבוססות על סכומים ספציפיים ומזוהים המשפיעים על פריטי שורה שונים בדוחות הרווח וההפסד המאוחדים (לרבות עלויות ההכנסות, עלויות מחקר ופיתוח, מכירה, הנהלה וכלליות, רווח תפעולי, הוצאות ריבית ואחרות, נטו, מסים על הכנסה ורווח נקי), הן מסייעות בידי המשקיעים להבין כיצד פריטי שורה ספציפיים אלה בדוחות הרווח והפסד המאוחדים של החברה הושפעו מההתאמות.

ההתאמה של מדדים פיננסים נבחרים שאינם על פי כללי חשבונאות מקובלים (non-GAAP) למדדים פיננסים נבחרים על פי כללי חשבונאות מקובלים (U.S. GAAP) מפורטת בטבלאות המצורפות.

אודות אמדוקס

אמדוקס היא הספקית המובילה בעולם של פתרונות תוכנה ושירותים המשפיעים על חווית לקוח הקצה של חברות התקשורת, המדיה והבידור הגדולות בעולם. סל המוצרים שלנו מאפשר את העולם החדש של חווית הלקוח (The New World of Customer Experience™) בו מגוון רחב של שירותים חדשניים ומותאמים אישית מסופקים ללקוח בצורה חלקה מעל גבי כל מכשיר ורשת.

במשך יותר מ-30 שנה, הפתרונות של אמדוקס, הכוללים מערכות לתמיכה עסקית (BSS), מערכות לתמיכה תפעולית (OSS)  ובקרה ואופטימיזציה של רשתות, יחד עם שירותים מקצועיים ומנוהלים, הגדילו את ערך הפעילות העסקית של לקוחותינו על-ידי פישוט סביבות תפעוליות מורכבות, צמצום עלויות והאצת זמן ההשקה של מוצרים ושירותים חדשים.

אמדוקס ויותר מ-24,000 עובדינו משרתים לקוחות ביותר מ-90 מדינות. הכנסות החברה, הנסחרת ב-NASDAQ Global Select Market, עמדו על 3.6 מיליארד דולר ארה"ב בשנת הכספים 2014.

איי. די. איי ביטוח מסכמת חציון שיא עם המשך צמיחה בפרמיות וברווח הנקי

הרווח הכולל גדל מתחילת השנה בכ- 20% לעומת אשתקד לשיא חדש של כ- 94 מיליון ש"ח. הרווח הכולל צמח ברבעון בכ- 14% לכ- 45 מיליון ש"ח

המשך צמיחה בפרמיות ברוטו – צמחו בחציון בכ- 13% לשיא של כ- 907 מיליון ש"ח ובכ- 10% ברבעון לכ- 425 מיליון ש"ח

המשך צמיחה בפרמיות שהורווחו – צמחו בחציון בכ- 12% לשיא של כ- 838 מיליון ש"ח ובכ- 13% ברבעון לכ- 427 מיליון ש"ח

החברה ממשיכה להציג תשואה להון גבוהה של מעל 40% - הסתכמה בחציון בכ- 41.7% ובכ- 43.2% ברבעון לעומת 37.8% ו- 41.4% אשתקד, בהתאמה

החברה משקיעה לראשונה בתחום הנדל"ן – חתמה על הסכם לרכישת חלק מבניין פסגות בתל אביב תמורת כ- 235 מיליון ש"ח

לאחר תאריך המאזן הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד חצי שנתי של  75 מיליון ש"ח, כ- 5.2 ש"ח למניה

רביב צולר, מנכ"ל החברה, מסר: "אנו מסכמים רבעון חזק נוסף עם המשך צמיחה דו ספרתית בכל הענפים. אנו שמחים מאד מתוצאות השיא שאנו מציגים במחצית הראשונה של השנה, מהמשך הצמיחה בפרמיות וברווח הנקי וכן מהעובדה כי תחום ביטוח הבריאות הופך לדומיננטי יותר ככל שאנו מגדילים את היקף הפעילות. הגידול ברווח ברבעון קוזז בחלקו עקב עליית המדד הגבוהה שנרשמה לעומת עליית המדד הנמוכה יותר ברבעון המקביל והשלילית ברבעון הראשון. לאחר בחינה מעמיקה וממושכת החלטנו להשקיע ברכישת חלק מבית פסגות בסיטי של תל אביב. מהלך זה נעשה במסגרת רצוננו להוסיף מרכיבים נושאי תשואה קבועה לתיק הנוסטרו שלנו, לרבות השקעה בתחום הנדל"ן המניב." 

דגשים לתוצאות הרבעון השני

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי צמחו בכ- 11% והסתכמו בכ- 330.6 מיליון ש"ח לעומת כ- 299 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בפרמיות ברוטו נובעת בעיקר מגידול מתמשך בהיקף הפעילות במרבית הענפים בהם פועלת החברה.
הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח ארוך הסתכמו בכ- 56.7 מיליון ש"ח לעומת כ- 55.5 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הפרמיות מעסקי ביטוח חיים ללא חסכון צמחו בכ- 9% לעומת אשתקד לכ- 41.8 מיליון ש"ח.
הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח בריאות צמחו בכ- 18% והסתכמו בכ- 37.4 מיליון ש"ח בהשוואה לכ- 31.7 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
סה"כ הפרמיות ברוטו צמחו בכ- 10% והסתכמו בכ- 424.6 מיליון ש"ח לעומת כ- 386.3 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בפרמיות ברוטו נובעת בעיקר מגידול מתמשך בהיקף הפעילות בכל הענפים בהם פועלת החברה.
הרווח הכולל לפני מס מעסקי ביטוח כללי גדל בכ- 12% והסתכם בכ- 49.1 מיליון ש"ח לעומת כ- 44 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח קוזז בחלקו עקב עליה בהיקף הגניבות ברבעון לאור התמשכות החורף אל תוך הרבעון השני.
הרווח לפני מס מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח גדל בכ- 6% והסתכם בכ- 20.4 מיליון ש"ח בהשוואה לרווח של 19.3 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
הרווח לפני מס מעסקי ביטוח בריאות גדל בכ- 79% והסתכם בכ- 12.9 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 7.2 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
הרווח לפני מס גדל בכ- 12% והסתכם בכ- 72.4 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 64.6 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
הרווח הכולל גדל בכ- 14% והסתכם בכ- 45.1 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 39.6 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.
התשואה להון הסתכמה בכ- 43.2% לעומת 41.4% ברבעון המקביל אשתקד.

דגשים לתוצאות החציון הראשון

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי צמחו בכ- 14% והסתכמו בכ- 722 מיליון ש"ח לעומת כ- 631.2 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה בפרמיות ברוטו נובעת בעיקר מגידול מתמשך בהיקף הפעילות במרבית הענפים בהם פועלת החברה. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח ארוך הסתכמו בכ- 112.2 מיליון ש"ח לעומת כ- 109.1 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הפרמיות מעסקי ביטוח חיים ללא חסכון צמחו בכ- 10% לעומת אשתקד לכ- 82.5 מיליון ש"ח.
הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח בריאות צמחו בכ- 18% והסתכמו בכ- 73 מיליון ש"ח בהשוואה לכ- 62.1 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
סה"כ הפרמיות ברוטו צמחו בכ- 13% והסתכמו בכ- 907.3 מיליון ש"ח לעומת כ- 802.4 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה בפרמיות ברוטו נובעת בעיקר מגידול מתמשך בהיקף הפעילות בכל הענפים בהם פועלת החברה.
הרווח הכולל לפני מס מעסקי ביטוח כללי גדל בכ- 12% והסתכם בכ- 95.1 מיליון ש"ח לעומת כ- 84.7 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח נובע בחלקו מרווחי השקעות וקוזז בחלקו עקב נזקי מזג אוויר אשר נרשמו ברבעון הראשון והיו בהתאם, לממוצע לעומת תקופת החורף אשתקד אשר התאפיינה בהיקף תביעות נמוך מהממוצע יחד עם גידול בהיקף הגניבות ברבעון לאור התמשכות החורף אל תוך הרבעון השני.
הרווח לפני מס מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח גדל בכ- 13% והסתכם בכ- 37 מיליון ש"ח בהשוואה לרווח של 32.6 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד.
הרווח לפני מס מעסקי ביטוח בריאות גדל בכ- 60% והסתכם בכ- 26.4 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 16.5 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
הרווח לפני מס גדל בכ- 19% והסתכם בכ- 153.5 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 128.9 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
הרווח הכולל גדל בכ- 20% והסתכם בכ- 93.9 מיליון ש"ח לעומת רווח של כ- 78.4 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד.
התשואה להון הסתכמה בכ- 41.7% לעומת 37.8% בתקופה המקבילה אשתקד.

מידרוג מאשרת מחדש דירוג A2 באופק יציב עבור סדרות אג"ח כג', ד' ו ה' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת י.ח דמר

מידרוג מאשרת מחדש דירוג A2 באופק יציב עבור סדרות אג"ח כג', ד' ו-ה' שבמחזור, אותן הנפיקה חברת י.ח דמרי בניה ופיתוח בע"מ (להלן: "דמרי" או "החברה"). כמו כן, מידרוג מאשרת דירוג זהה לגיוס סדרה חדשה/הרחבת סדרה קיימת בהיקף של עד 150 מיליון ₪ ע.נ..

דירוג ההנפקה מתייחס למבנה ההנפקה, בהתבסס על נתונים שנמסרו למידרוג עד ליום 29/07/2015. למידרוג הזכות לדון שנית בדירוג ולשנות את הדירוג שניתן, בהתאם למבנה ההנפקה, ככל שתבוצע.

השבוע במאקרו ריבית בנק ישראל לחודש אוגוסט נותרה ללא שינוי. פחתה ההסתברות להורדת ריבית נוספת במהלך ה

ריבית בנק ישראל לחודש אוגוסט נותרה ללא שינוי. פחתה ההסתברות להורדת ריבית נוספת במהלך החודשים הקרובים

הועדה המוניטארית בבנק ישראל החליטה ב-27 ביולי להותיר את הריבית לחודש אוגוסט ללא שינוי ברמה של 0.1% .

גורמי הרקע שהודגשו על ידי בנק ישראל בהחלטת הריבית לחודש אוגוסט כוללים: א. התייצבות מסוימת בסביבת האינפלציה – קצב עליית המדד בארבעת החודשים האחרונים עקבי עם יעד יציבות המחירים (1%-3%), ובנוסף, ציפיות האינפלציה לטווחים הארוכים (הנגזרות משוק ההון) נמצאות בסביבות מרכז היעד; ב. המשך צמיחה מתונה בהובלת הצריכה הפרטית על אף הירידה בפעילות היצוא והייצור התעשייתי, כך על-פי האינדיקטורים לפעילות הכוללת במשק (ובראשם המדד המשולב שעלה ביוני ב-0.4%); ג. המשך הסיכון להתאוששות הכלכלה הגלובאלית לאור ההתפתחויות בעת האחרונה בסין וביוון, כאשר במקביל, נמשכת המדיניות המוניטארית המרחיבה בעולם; ד. הערכת בנק ישראל שהריבית בארה"ב צפויה לעלות עוד השנה, אולם בקצב מתון; ה. המשך הפעילות הערה בשוק הדיור כמעט בכל מאפייניו; ו. ההחלטה על אי-שינוי הריבית נתקבלה למרות תיסוף השקל ביחס לסל המטבעות (בעיקר מול האירו) מאז הישיבה המוניטרית של סוף יוני.

חיזוק נוסף להחלטה להותיר את הריבית ללא שינוי מתקבל מדו"ח היציבות הפיננסית שפורסם ב-28 ביולי על-ידי בנק ישראל (יום לאחר לפרסום החלטת הריבית). בדו"ח נכתב כי המערכת הפיננסית המקומית חשופה למספר סיכונים מהותיים אשר רובם תוצאה של סביבת הריבית הנמוכה לאורך זמן, ובראשם: "אינפלציה של מחירי נכסים" וחשיפה של המערכת הפיננסית לשוק הדיור ולתמחור חסר של הסיכונים בשוק האג"ח הקונצרניות. סיכונים אלה אף עלולים להחריף עם העלאת הריבית, אשר עשויה להוביל לזעזוע בשווקים ולתיקון חד כלפי מטה במחירי הנכסים. ממצאי ניתוח זה תומכים אף הם בהחלטת בנק ישראל שלא להפחית את הריבית בעת הנוכחית, למרות המשך מגמת התיסוף בשערו של השקל מול סל המטבעות והחולשה הניכרת בפעילות היצוא, זאת בכדי שהסיכונים שצוינו ליציבות הפיננסית לא יוחמרו.

לאור האמור, ובפרט לנוכח תוספת המידע עם פרסום "דו"ח היציבות הפיננסית", לאחר פרסום הודעת הריבית, אנו מעריכים כי פחתה ההסתברות להורדת ריבית במהלך החודשים הקרובים, אולם לא מן הנמנע כי ינקטו צעדים מוניטאריים מרחיבים אחרים, ביניהם צעדי הקלה כמותית (דרך שוק המט"ח ולא דרך שוק האג"ח). תנאי רקע למהלך כזה עשויים לכלול תיסוף נוסף של השקל ביחס לסל המטבעות, ירידה בסביבת האינפלציה לשיעור החורג מגבולות היעד, והיעדר שיפור של ממש בפעילות הכלכלית במשק (בפרט לאור חולשת היצוא). במבט לטווח ארוך יותר, שינוי המגמה והעלאת הריבית בישראל, תלויים גם בתוואי הריבית בארה"ב – ככל שתתאחר, כך ניתן לצפות לדחיית שינוי המגמה גם בריבית המקומית. בכל מקרה, תוואי העלאות הריבית, לכשיחל, צפוי להיות מתון (שיעורי עלייה מתונים) והדרגתי בשנים הקרובות.

תיתכן התמתנות בקצב צמיחת הצריכה הפרטית ברביע השני של השנה

החלטת בנק ישראל שלא להפחית את הריבית לחודש אוגוסט, אינה מעידה על הטבה בפעילות הכלכלית במשק. לראייה, נמשכת החולשה בפעילות הייצור התעשייתי ובמרבית ענפי היצוא, אשר ירד במהלך המחצית הראשונה של השנה בכ-20% (על פי נתוני יצוא הסחורות מתוך המדד המשולב). בהקשר זה, נדגיש כי עליית המדד המשולב בחודש שעבר אינה משקפת שיפור בפעילות בכלל המשק (למרות שבנק ישראל ציין זאת כנימוק להותרת הריבית ללא שינוי), ובפרט מדובר במידה רבה של חוסר אחידות בהרכב הפעילות (אשר צפויה להימשך גם בחודשים הבאים), תוך הטייה לצד של צריכה פרטית, המבוססת על יבוא, וחולשה ברוב תחומי הפעילות האחרים.

הרכב לא מאוזן זה של צמיחת התוצר במשק יוצר תלות רבה מדי בצריכה הפרטית, ועל כן קיימת רגישות יתר לזעזועים במצבם הכלכלי של משקי הבית. מצב זה אינו אידיאלי ואף עלול להוביל בהמשך להאטה. בהקשר זה, נציין כי נתוני המכירות הקמעונאיות בחודשים אפריל-מאי, המהווים אינדיקציה להתפתחות הצריכה הפרטית ברביע השני של השנה, מצביעים על ירידה (כ-1.2%) לעומת הרביע הקודם. ירידה משמעותית יותר חלה בפדיון רשתות השיווק. כך, בחודשים אפריל-יוני חלה ירידה בפדיון ביחס לרביע הראשון של השנה (כ-4.5%) ואף ביחס לרביע השני אשתקד (כ-1.2%). כפי שניתן לראות בתרשים, מדובר בירידה החדה ביותר בפדיון רשתות השיווק (ובפרט בתחום המזון) מאז סוף שנת 2003. נתונים אלה, עשויים ללמד כי נתוני החשבונאות הלאומית לרביע השני אשר יפורסמו במהלך חודש אוגוסט יצביעו על צמיחה בקצב מתון יותר בצריכה הפרטית מאשר קצב השיא של הרביע הראשון, ועל כן יתכן שישפיעו כלפי מטה גם על צמיחת התוצר הכולל. עם זאת, מוקדם עדיין להעריך האם נבלמה מגמת ההאצה בצמיחת הצריכה הפרטית, בין היתר, לאור רמת שיא של ביקושים לדיור מתחילת השנה, אשר עשויים לתמוך בגידול בביקושים למוצרים בני קיימא המהווים רכיב משמעותי בצריכה הפרטית.

עלייה בהיקף הרכישות בכרטיסי אשראי ברביע השני של השנה, אולם בעיקר בענפי השירותים

סך הרכישות בכרטיסי אשראי עלו בחודש יוני בכ-1.3% ביחס לחודש מאי (מנוכי עונתיות) והמגמה החיובית בהיקף הרכישות נמשכת. בחינת הנתונים הרבעוניים מעידה אף היא על עלייה בקצב הגידול ברכישות ברביע השני של השנה. הרכישות בכרטיסי אשראי עלו ברביע השני לעומת הרביע הראשון בשיעור ריאלי של כ-2.4% לעומת כ-1.6% ברביע הקודם.

עם זאת, ניתן לראות בתרשים כי הגידול בקצב הרכישות בכרטיסי האשראי ברביע השני נבעה מעלייה בקצב הרכישות של שירותים (קבוצה זו מהווה כ-20% מסך הרכישות בכרטיסי אשראי וכוללת שירותי ביטוח, טיסות ואירוח, פנאי ובילוי, ושירותי עירייה וממשלה) ומוצרים ושירותים אחרים (המהווה כ-40% מסך הרכישות, הכוללות דלק, חשמל וגז, מחשבים ותוכנה, ציוד ושירותי תחבורה ותקשורת, שירותי רפואה ועוד). מצד שני, חלה התמתנות בקצב העלייה ברכישות של מוצרי תעשיה (קבוצה זו מהווה כ-20% מסך הרכישות וכוללת, בין היתר, את המוצרים הבאים: הלבשה והנעלה, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ורהיטים) וברכישות של מוצרי מזון ומשקאות, בהתאם לממצאים של נתוני המכירות הקמעונאיות שהוזכרו בפסקה הקודמת.

ההאטה בקצב הגידול ברכישות בכרטיסי אשראי של מוצרי תעשייה ומזון מהווה אף היא אינדיקציה חלקית על האטה מסוימת בצריכה הפרטית ברביע השני לעומת הרביע הראשון. יחד עם זאת, חשוב לציין כי היקף הרכישות בכרטיסי האשראי מושפע במידה ניכרת ממשתנים נוספים, ביניהם שינויים בהרגלי התשלום עבור מוצרים ושירותים על ידי משקי הבית (יותר משקי בית משלמים באמצעות כרטיסי אשראי כיום מאשר בעבר), וגידול בהיקף הרכישות בכרטיסי אשראי על ידי ישראלים "אונליין" מעסקים בינלאומיים על חשבון עסקים ישראלים (הרכישות מעסקים בחו"ל לא מקבלות ביטוי בדו"ח הרכישות בכרטיסי אשראי על ידי הלמ"ס). במבט קדימה, אנו מעריכים כי סביבת הריביות הנמוכות, מגמת ירידה מתמשכת של מחירי צריכה שונים, בשילוב עם נתונים חיוביים יחסית משוק העבודה, מעידים על שיפור אפשרי במצבם הכלכלי של חלק ממשקי הבית. על רקע זה, הפעילות הכוללת בכרטיסי האשראי עשויה להמשיך ולהתרחב גם בחודשים הבאים.

אופנהיימר: מורידים את מחיר היעד לרדוור ל- 23$

רדוור (RDWR) פרסמה דו"חות מאכזבים לרבעון השני של 2015 וגם סיפקה תחזית נמוכה מהצפי לרבעון השלישי, בעיקר בגלל חולשה בפעילות באסיה-פסיפיק ובקרב ספקיות שירותי התקשורת בארה"ב. למרות האכזבה מתוצאות הרבעון, אנחנו ממשיכים להאמין בתיזה החיובית למניית רדוור, בעיקר בהתחשב בהכנסות מהפרוייקט המשותף עם סיסקו, שצפויות להתקבל החל מסוף השנה. אנחנו מורידים את התחזיות ל-2015 ו-2016 ומורידים את מחיר היעד מ-27$ ל-23$, אך שומרים על דירוג Outperform חיובי למניית רדוור.

         רדוור רשמה ברבעון השני 2015 הכנסות של 56 מיליון דולר ורווח נקי של 23 סנט למנייה, מתחת לצפי של 59.2 מיליון דולר ורווח נקי של 23 סנט למנייה, וגם הציגה תחזית מאכזבת לרבעון השלישי – הכנסות של 57-59 מיליון דולר ורווח נקי למנייה של 23-24 סנט, גם כן מתחת לתחזיות. הסיבה המרכזית לתוצאות החלשות היא האטה באסיה-פסיפיק ובפעילות מול ספקיות שירותי התקשורת בארה"ב, שצפויה להימשך גם ברבעונים הקרובים.
         בצד החיובי, החולשה בפעילות מול ספקיות שירותי התקשורת בארה"ב נובעת מעיכובים במספר עסקאות גדולות, ששתיים מהן כבר נסגרו ואחרות צפויות להיסגר עד לסוף השנה. בנוגע לאסיה-פסיפיק, רדוור ידעה בעבר להתמודד עם אתגרים בשוק זה ולכן, אנחנו מעריכים שהיא תדע להחזיר את הפעילות באיזור למסלול צמיחה לקראת שנת 2016. מעבר לכך, הפעילות ב-EMEA הייתה חזקה (צמיחה שנתית של 18.3%) וכך גם ביבשת אמריקה (צמיחה שנתית של 16.4%). בנוסף, נרשמו ביצועים טובים בפעילות הארגונית ובפעילות הענן והחברה הציגה שיפור משמעותי, של כ-500 נ"ב ברמה השנתית, במרווח התפעולי. תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 40 מיליון דולר צפויה לתמוך במניית RDWR.
         בצד השלילי, ההכנסות באסיה-פסיפיק ירדו ב-15% ברמה השנתית וההכנסות מספקיות שירותי התקשורת בארה"ב ירדו ב-4.3%. נרשמה ירידה בעסקאות גדולות של כמה מיליוני דולרים ויותר.
         רדוור דיווחה בחודש יוני על הסכם OEM עם סיסקו, בו תספק החברה את רכיב ה-DDOS בפתרון אבטחת מידע חדש של סיסקו. להערכתנו, הזכיה בחוזה מול סיסקו מלמדת על איכות הפלטפורמה של רדוור ושיתוף פעולה זה צפוי להתחיל לתרום לקראת סוף 2015 ותחילת 2016.
         בשורה התחתונה, רדוור הציגה תוצאות מאכזבות לרבעון זה וגם תחזית חלשה לרבעון הבא אך עם זאת, אנחנו עדיין מעודדים מהמעמד התחרותי שלה בתחום ה-ADC ובעיקר בתחום אבטחת המידע, שנהנה ממספר גורמים תומכים. החולשה לא נובעת ככל הנראה משחיקה במעמד של רדוור בשוק אלא יותר מענייני ביצוע ותזמון. אנחנו שומרים על דירוג Outperform למניית רדוור אבל מורידים את מחיר היעד מ-27$ ל-23$. 

רדהיל ביופארמה מדווחת את התוצאות הכספיות לרבעון השני לשנת 2015

רדהיל ביופארמה מדווחת את התוצאות הכספיות לרבעון השני לשנת 2015

אירועים מרכזיים נבחרים:

       מצבת מזומנים חזקה של כ- 26.6 מיליון דולר בסוף הרבעון השני לשנת 2015, וכ- 66 מיליון דולר נכון ל- 28 ביולי 2015, לאחר השלמת ההנפקה לציבור בארה"ב של החברה ביולי 2015

       תמורה ברוטו של 44.5 מיליון דולר מההנפקה לציבור בארה"ב ביולי 2015, ובכלל זה מימוש של 277,143 ADS על-ידי חתמי ההנפקה בהתאם לאופציה שהוענקה להם; בהנפקה השתתפו משקיעים מוסדיים מובילים בארה"ב בתחום מדעי-החיים

       Salix Pharmaceuticals, שותפתה של רדהיל, אישרה כי היא ממשיכה בפיתוח תרופת RHB-106 של רדהיל לריקון המעי

       אבני-דרך משמעותיות אשר הושגו ברבעון השני לשנת 2015 כללו תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי שלב III ראשון עם RHB-105

(H. pylori) אשר עמד בהצלחה ביעדו העיקרי, השלמת גיוס החולים לניסוי שלב IIa עם RHB-104 לטיפול בטרשת נפוצה, התחלת ניסוי שלב I/II עם ABC294640 לטיפול בלימפומה נשנית וקבלת אישור לבקשה לקיום ניסוי שלב III עם RHB-104 למחלת הקרוהן באירופה

מידרוג מודיעה על הורדת דירוג נוסף לאלון רבוע כחול מ- Baa3 ל- Ba2 והותרת הדירוג בבחינה עם השלכות שליל

מידרוג מודיעה על הורדת דירוג אגרות החוב (סדרה ג') שהנפיקה אלון רבוע כחול ישראל בע"מ ("רבוע כחול" או "החברה" או "הקבוצה"), מ-  Baa3ל-  Ba2והותרת הדירוג בבחינה עם השלכות שליליות.

שיקולים עיקריים לדירוג

הורדת הדירוג הינה בשל הערכתינו כי חלה פגיעה נוספת ברמת הנזילות של החברה וברמת הגמישות הפיננסית שלה, נוכח תוצאות הסדר הנושים בקשר עם החברה הבת (100%) מגה קמעונאות בע"מ ("מגה"), אשר אושר בבית משפט ביום 15.7.2015 ואושר על ידי דירקטוריון החברה ודירקטוריון חברת האם אלון דלק ישראל בע"מ ("אלון דלק") ביום 20.7.2015.

תנאי ההסדר משיתים על החברה חוב בנקאי נוסף בהיקף מהותי, וזאת חלף הערבויות שהעמידה החברה לחובות אלו ערב ההסדר. לצד זאת, הסדר הנושים סולל את תחילת הדרך ליישום תוכנית התייעלות והבראה ברשת הקמעונאית המונה נכון למועד זה כ- 192 סניפים, 32 מתוכם עומדים בימים אלו למכירה. אנו מעריכים כי הדרך להבראת מגה עדיין רצופת אתגרים ונותרה לגביה מידה לא מבוטלת של אי וודאות. אנו מוסיפים להעריך את נזילות החברה לארבעת הרבעונים הקרובים כחלשה מאוד, כאשר שירות החוב מותנה במידה לא מבוטלת במימוש נכסיה האיכותיים של החברה, תחת אי ודאות ולחץ זמן, דבר הגוזר, להערכתנו, הסתברות לא מבוטלת לכשל פירעון בשנה הקרובה.

במסגרת הסדר הנושים - אשר קבע בין השאר את התנאים לפריסת התחייבויות מגה לבנקים, לספקי סחורה ולספקי שירותים (בתנאים דומים לאלו שעלו בבקשה של מגה לבית המשפט) - הסכימה רבוע כחול להגדיל את התחייבותה לתמיכה במגה מסך של 240 מיליון ₪ לסך של 320 מיליון ₪ (כ- 40 מיליון ₪ כבר הוזרמו למגה), מחצית מכך יוזרמו למגה כהון בעלים והיתרה כהלוואה שתפרע בטווח הארוך, בכפוף לפירעון מלא של התחייבויות מגה לבנקים ולספקים. כמו כן, במסגרת הסדר הנושים הומחו לרבוע כחול חובות בנקאיים של מגה בסך כ- 275 מיליון ₪, אשר החברה הייתה ערבה להם ערב ההסדר. במסגרת המחאת החובות הבנקאיים, נקבעו מול הבנקים שבהסדר הסכמות על חידוש אשראי קיים לז"ק שהעמידו הבנקים האמורים, באופן שאשראי זה לא יועמד לפירעון מיידי. בנק דיסקונט, שהעמיד לרשות החברה אשראי ז"ק בסך 50 מיליון ₪, ואשר אינו חלק מהסדר החוב מול הבנקים המלווים של מגה וממילא אינו כפוף להסכמות מולם, הסכים אף הוא להאריך את תקופת האשראי עד ליום ה- 30.9.2015. נציין כי, החברה דנה על אופן פריסת החובות הבנקאיים (כולל אלו שהומחו לה) ותנאי החוב כולל מסגרת השעבודים, הן לגבי הבנקים שבהסדר והן עם בנק דיסקונט. להערכתנו, היעדר הסכמה עם בנק דיסקונט, אשר כאמור אינו כלול בהסדר הנושים, עלולה לאיים על המשך ההסכמות עם הבנקים שבהסדר. בנוסף, נציין כי להסכמות עם הבנקים עלול להיות פוטנציאל שלילי על יכולת השיקום של הסדרה המדורגת במידה וישועבדו חלק מנכסי החברה לטובת הבנקים.

עוד במסגרת הסדר הנושים התחייבה החברה כי תפנה לבעלי מניותיה בהצעה להנפקת זכויות בהיקף שלא יפחת מ- 150 מיליון ₪, מכך חלקה של אלון דלק כ- 110 מיליון ₪. ביום 20.7.2015 דיווחה החברה כי דירקטוריון אלון דלק אישר את התחייבותו להשתתפות בהנפקת הזכויות כאמור לעיל וכן אישר העמדת מקורות נוספים לחברה בסך של כ- 110 מיליון ₪, מכך 60 מיליון ₪ הלוואה לז"א שתהיה נחותה רק לחובות הבנקאיים של רבוע כחול  וכן הלוואה בסך 50 מיליון ₪ שתועמד לחברה כגישור עד למכירת נכסים נוספים על ידי החברה. נציין כי, מקורות אלה יחליפו מסגרת אשראי שהועמדה לחברה ע"י בנק (המובטח ע"י פיקדון שהוזרם ע"י חברת האם בהיקף של כ- 75 מיליון ₪), אשר מתוכה נוצלו כ- 35 מיליון ₪.

בתוך כך, הודיעה החברה כי היא בוחנת את מכירת אחזקותיה (71.1%) בקמעונאית הדלקים דור אלון אנרגיה בישראל (1988) בע"מ.

אנו מעריכים, כאמור, כי רמת הנזילות של החברה חלשה מאוד בהשוואה להערכתנו הקודמת, נוכח הגדלת ההתחייבות להזרמה למגה ונוכח החשש כי החברה תידרש לפרוע תשלומים בקשר עם תווי קנייה שהנפיקה בעבר עבור לקוחות מגה ורשתות קמעונאיות נוספות, תוך שהחברה אינה צפויה לבצע מכירה משמעותית נוספת של תווי קנייה בטווח הנראה לעין, להערכתנו. יש לציין, כי אין וודאות לגבי סכום תווי הקנייה שיעמוד לפירעון, והוא עשוי להיות נמוך מהיקף התווים שבמחזור.

בתרחיש הבסיס של מידרוג, סך מקורות המימון של החברה לארבעת הרבעונים הקרובים נאמדים על ידינו בטווח שבין 330 ל- 410 מיליון ₪. אלו כוללים את יתרת המזומן סולו ליום 30.6.2015 הנאמדת על ידינו בכ- 80 מיליון ₪, דיבידנד שוטף מחברות בנות הנאמד בכ- 25 מיליון ₪, הנפקת זכויות עליה דיווחה החברה בהיקף שבין 110-150 מיליון ₪, כאשר חלקה של בעלת השליטה הוא כ- 110 מיליון ₪. בנוסף, צפויים מימושים של מניות רבוע נדל"ן – אנו מניחים תזרים של כ- 120 מיליון ₪ ממקור זה המשקף ירידה לשיעור החזקה של כ- 51% (שיעור האחזקה נכון למועד דו"ח זה עומד על כ- 61.2%) בגילום תסריט רגישות על מחיר המניה. מקורות אלו מתווספים להלוואות בעלים (לז"א ולגישור) בהיקף של עד 75 מיליון ₪ ולאחר ניצול מסגרת אשראי של כ- 35 ₪ שהעמידו הבעלים לחברה, כאמור. יצוין, כי לחברה פוטנציאל חיזוק כרית הנזילות ועמידה בהתחייבויותיה בשנה הקרובה ע"י מימוש דור אלון, או שיעור גבוה יותר ברבוע נדל"ן, או מספר נכסים אחרים (דיינרס ונעמן) בטווח הזמן הקצר.  מנגד, השימושים השוטפים (סולו) בארבעת הרבעונים הקרובים נאמדים על ידינו בכ- 550-600 מיליון ₪ (גידול של כ- 250 מיליון ₪ בהשוואה להערכתנו הקודמת, נוכח תוספת ההתחייבות להזרמה למגה ואי חידוש הנפקת תווים) וכוללים פירעון שוטף של חלויות חוב וריבית בהיקף של כ-130 מיליון ₪, הזרמה למגה בהיקף של בין 200 עד 280 מיליון ₪ והנחה של תשלום בגין תווי קנייה שהונפקו בהיקף של 150-200 מיליון ₪. בהנחות אלו וטרם מימושים נוספים של אחזקות, צפוי גירעון תזרימי של כ- 150 עד ל- 270 מיליון ₪, ב-12 החודשים הקרובים וכתלות גם בהיקף פעילותה של מגה. יש לציין, כאמור, כי ההנחות לגבי ההזרמה למגה ולגבי מימוש תווי הקנייה מצויות באי וודאות ועשויות להשתנות.

אנו מעריכים את רמת המינוף של החברה כגבוהה מאוד סביב 100%, בחלק העליון של הערכתנו הקודמת. המינוף הגבוה פוגם משמעותית בגמישותה הפיננסית של החברה ומהווה משקולת לדירוג, נוכח הנזילות החלשה. מנגד, נציין כי למרות הסתברות לא מבוטלת; לכשל פירעון, כאמור, אנו מעריכים למועד דוח זה יכולת שיקום (Recovery) גבוהה הנגזרת גם היא משיעור המינוף.

הדירוג נותר ברשימת מעקב עם השלכות שליליות על מנת לבחון מקרוב את תחזית המקורות והשימושים ואת מהלכי החברה לגיוס הון, מימוש נכסים והתפתחות המו"מ מול הבנקים על אופן פריסת החובות הבנקאיים (כולל אלו שהומחו לה) ותנאיהם והשפעתם על יכולת השיקום של חובות החברה.

יניב חברון: ה'פד' לחוץ להעלות את הריבית, צפויה לעלות בספטמבר

יניב חברון הכלכלן הראשי של אקסלנס, מתייחס בסקירתו השבועית להחלטת הריבית בארה"ב היום: "צריך לזכור שאין באמת יעד ספציפי להעלאת ריבית ראשונה ובכל זאת, ההערכות הן שהעלאה זו תבוצע עוד השנה. אנו מעריכים כי זה יקרה כבר בחודש ספטמבר. אמנם הנתונים מתונים יותר לאחרונה, אך האיום של סין עדיין ברקע ובטוח שההתאוששות לא מראה את אותה עוצמה שהציגה בשנת 2014. יחד עם זאת, להערכתנו הפד לחוץ להעלות את הריבית, ברור להם שהם פספסו את המועד הנכון ביותר לצעד זה (שנת 2014), ברור להם שהתהליך יהיה איטי מאוד אבל חייבים להתחיל אותו. האינפלציה מתקרבת ליעד, האבטלה ממש ביעד, השכר מתקדם ליעד אבל הריבית עוד רחוקה מהיעד."

בנוגע לשוק המניות הסיני והשפעתו לע אירופה אומר חברון כי "קריסת המניות בשוק הסיני בפתיחת השבוע, הזכירה לנו את הסכנות לשוק המניות האירופאי שרק הצליח מעט להתאושש אחרי המשבר ביוון ושוב ניתקל בטריגר שלילי מחודש. בסך הכל הנתונים הכלכליים באירופה צפויים להמשיך ולהשתפר, מחירי הנפט נמוכים, אירו חלש וצמיחה טובה בארה"ב, כל אלו מעודדים את הצמיחה שם. גם שוק האשראי המשתפר, אמור לספק רוח גבית נוספת לעסקים קטנים ובינוניים במדינות הפריפריה באירופה. למרות כל אלה, נראה כי ההשפעה של הענק הסיני על אירופה, עולה על כולן. סין נחשבת ליעד ייצוא אטרקטיבי עבור אירופה, ולכן התלות הגבוהה. אמנם בינתיים סין אינה יעד גדול כמו ארה"ב אבל נמצאת מיד אחריה ובנוסף סין נחשבת ליעד צמיחת ייצוא חשוב יותר. המתנות או חלילה משבר בסין יהיו בגדר חדשות רעות עבור ההתאוששות באירופה. קשה מאוד לחזות את התקדמות הצמיחה בסין ברבעונים הקרובים, קשה יותר לנסות ולחזות משבר עמוק בסין כפי שמסבירים לנו מזה שנים. בסך הכל נראה כי ביג'יין לא תשים את המערכת הפיננסית בסיכון אמיתי וכי יש באפשרותה את כל הכלים הנדרשים כדי לתמוך בה בעת משבר. אין ספק כי הפעולות האחרונות בשוק המניות הסיני היו טעות איומה. יעבור עוד זמן עד לרגיעה בשוק המניות הסיני. לגבי הצמיחה, ההתמתנות כבר שם, יחד עם זאת, שיפור בארה"ב ואירופה עשויים בהחלט לתרום להתייצבות שלה. אנחנו לא צופים משבר עמוק בסין או תרחיש אפוקליפטי כזה או אחר, זו תקופה מאתגרת אבל לא יותר מזה. בדיוק מסיבה זו אנחנו פחות חוששים לגבי אותה תחזית אופטימית שלנו לגבי אירופה. ההתאוששות שם תימשך, תשואות האג"ח ימשיכו לעלות עד סוף השנה (צריך המשך ירידה באבטלה לשם כך) ושוק המניות שם עדיין עם פוטנציאל העליות הגבוה ביותר. לסיכום, אנחנו מצפים שעם התייצבות בשוק המניות הסיני והתבהרות לגבי מצבה של סין, שוק המניות האירופאי יוכל ליהנות ממומנטום חיובי מוגבר".

בנוגע לשוק האג"ח הממשלתי אומר חברון כי: "למרות שהתשואות בעולם מתקשות לעלות בינתיים, בעיקר בארה"ב ואירופה, הן על רקע חולשה בנתונים בארה"ב והן על רקע המשבר בסין שמשליך על הסנטימנט באירופה, אנחנו מעריכים כי התשואות בעולם יחזרו לעלות. אמנם בשבועיים האחרונים התשואות בגרמניה ובארה"ב נלחצו מעט כלפי מטה ונעמדו על רמה של 0.7% ו-2.26%, בהתאמה. יחד עם זאת, אנו מעריכים שזה יהיה קצר כאשר הטריגרים לעלייה יהיו שיפור בהערכות לגבי העלאת ריבית בארה"ב והמשך שיפור בנתונים הכלכליים באירופה, כשהמרכזיים שבהם הם נתוני האינפלציה והאבטלה שצפויים להתפרסם כבר בשבוע הקרוב." 

אבוג'ן מודיעה על השגת אבן דרך משמעותית בפעילות האג-כימיה: גילוי ו-ולידציה של מולקולות מטרה צמחיות חד

אבוג'ן הודיעה היום כי במסגרת פעילות האג-כימיה, השיגה אבן דרך משמעותית - גילוי וכן ולידציה מוצלחת בצמחים של מולקולות מטרה חדשות בפיתוח קוטלי עשבים.

מולקולות המטרה לוקחות חלק בתהליכים ביולוגיים חיוניים בעשבים כך שבמידה ופעילותם בעשב נפסקת או נפגעת העשב לא שורד - מולקולות אלו יהוו בסיס לפיתוח המרכיב הפעיל בקוטל העשבים המסחרי.

שוק קוטלי העשבים מוערך בכ- 26 מיליארד דולר ובעשרים השנים האחרונות לא יצאו לשוק מוצרים עם מנגנוני פעולה חדשים

מולקולות המטרה החדשות בעלות פוטנציאל לייצג מנגנוני פעולה חדשים בצמח

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן מסר: "הגילוי של מולקולות המטרה החדשות והשלמת הוולידציה שלהן בהצלחה בצמחים, הינם הישג משמעותי בתוכנית קוטלי העשבים של אבוג'ן, אשר מהווה את אחד ממנועי הצמיחה העתידיים של החברה, בייחוד לאור האפשרות שמולקולות המטרה מייצגות 'מנגנוני פעולה' חדשים. כמו כן, הישג זה מספק עדות נוספת לכך שהגישה שלנו לחיזוי ביולוגי מבוסס מחשוב לצורך פיתוח מוצרי חקלאות, יכולה לשנות את חוקי המשחק בעיצוב הנוף העתידי של תעשיית החקלאות העולמית".

מולקולות המטרה החדשות שנתגלו על ידי אבוג'ן, תוך שימוש במערכת החישובית PoinTarTM, תועדפו בהתאם לחיזוי תפקידם בתהליכים ביולוגיים חיוניים בצמחים, יכולתם ליצור אינטראקציה עם מולקולות כימיות וכן על ידי שיקולים נוספים הקשורים למאפייני המוצר הרצויים. אבן הדרך המשמעותית הבאה בתוכנית המוצר תהיה זיהוין של מולקולות כימיות המתוכננות לעכב את פעילותן של מולקולות המטרה. לצורך זיהוי מולקולות אלו יעשה שימוש במערכת החישובית PointHitTM. לאחר גילוי וביצוע וולידציה במגוון רחב של עשבים וגידולים, מולקולות כימיות אלו תוכלנה לשמש כבסיס לרכיבים הפעילים בפיתוח הדור הבא של מוצרים קוטלי עשבים, ולתת מענה לצורך זה בשוק החקלאות העולמי.

כן פייט: ארגון הבריאות העולמי קיבל את השם "Piclidenoson" כשמה החדש של תרופת הדגל של כן פייט CF101

ארגון הבריאות העולמי קיבל את השם "Piclidenoson"

כשמה החדש של תרופת הדגל של כן פייט CF101

פתח תקווה, ישראל, 29 ביולי, 2015 - חברת כן-פייט ביופרמה (ת"א: כנפב, NYSE MKT: CANF), חברה ביוטכנולוגית עם צנרת תרופות ייחודיות בשלבי פיתוח מתקדמים המיועדות למחלות דלקתיות, סרטניות ובעיות בתפקוד מיני, הודיעה היום כי חטיבת השמות לתרופות שאינן מסחריות (International Nonproprietary Name) בארגון הבריאות העולמי קיבלה את השם "piclidenoson" עבור תרופת הדגל שלה, CF101.

"אנחנו שמחים שארגון הבריאות העולמי הכיר בייחודיות התרופתית של CF101 והעניק לה את שמה הגנרי החדש", אמרה פרופ' פנינה פישמן, מנכ"לית כן פייט. "זהו צעד מאד משמעותי בדרך להבאת התרופה לשוק ומגיע בעיתוי טוב לכן-פייט הנערכת לכניסה לשלב מתקדם של הניסוי הקליני ב- CF101 לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית ובפסוריאזיס".

חטיבת השמות לתרופות שאינן מסחריות (International Nonproprietary Names) (INN) מסייעת בזיהוי חומרים פרמצבטיים או רכיבים פרמצבטיים פעילים. כל שם שנבחר על ידי ה- INN הינו שם ייחודי המוכר בכל העולם ונועד לשימוש ברבים. שם לתרופה שאינה מסחרית מוכר גם הוא כשם גנרי. מטרת ה- INN הינה לספק לאנשי מקצוע שם ייחודי של מונח בינלאומי לרכיבים פרמצבטיים החשובים לזיהויו, למתן מרשמים בטוחים למטופלים ולטובת תקשורו והחלפת המידע בגינו בקרב אנשי מקצוע בתחום הבריאות ומדענים בעולם כולו.

אודות כן פייט ביופרמה:

כן-פייט ביופרמה בע"מ (NYSE MKT: CANF) (TASE: CFBI) היא חברת פיתוח תרופות הנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים עם פלטפורמה טכנולוגית המתוכננת לפנות לשווקים במליארדי דולרים לטיפול במחלות סרטניות, דלקתיות ובעיות בתפקוד מיני. תרופת ה-CF101 של החברה מפותחת למחלות דלקתיות אוטואימוניות.  החברה סיימה ניסוי שלב II/III לטיפול בפסוריאזיס ומתכוננת לשלב III  במחקר בדלקת מפרקים שגרונית. תרופת CF102 של החברה לטיפול בסרטן הכבד נמצאת בשלב II  וקיבלה מעמד של תרופת יתום על ידי ה-FDA . CF102 הראתה הוכחת היתכנות לטיפול בסוגים אחרים של סרטן דוגמת מעי, פרוסטטה ומלנומה. תרופה נוספת, ה- CF602, הראתה יעילות בטיפול בבעיות בתפקוד מיני. כן-פייט יזמה תוכנית פרה-קלינית מלאה עבור CF602 כהכנה להגשת IND  ב- FDA  האמריקאי לאינדיקציה זו.  לתרופות אלו נמצא פרופיל בטיחותי מצוין עם ניסיון ביותר 1,200 חולים במחקרים קליניים עד היום. למידע נוסף בקרו באתר: www.canfite.com.

ביג מדווחת על הנפקת אגח

ביג מרכזי קניות - החברה גייסה כ–187 מיליון ₪ בדרך של הנפקת אגרת חוב חדשה (סדרה ז') בשלב המוסדי והציבורי התקבלו ביקושים בהיקף כולל של כ-460 מיליון ₪

ביג מרכזי קניות, מדווחת על השלמת הנפקה של אגרת חוב חדשה (סדרה ז') בהיקף של כ-187 מיליון ₪ ברבית של כ 2.5% צמוד מדד למח"מ של כ-7 שנים. אגרת החוב מגובה בשעבוד ראשון בדרגה על הלוואת בעלים שהחברה העמידה לחברת הבת ביג ארה"ב .

במסגרת המכרז המוסדי הוצעו יחידות הכוללות כל אחת 1,000 ₪ ע.נ  בדרך של מכרז על הריבית  שלא יעלה על 3.5% כאשר בפועל נסגר המכרז בריבית נמוכה משמעותית של 2.5%.

הנפקת האג"ח זכתה לביקושים ערים בהיקף של כ-460 מיליון ₪ מהגופים המוסדיים המובילים בישראל. אגרות החוב יפרעו בשבעה תשלומים שנתיים שווים, כאשר כל תשלום הינו בשיעור של 3% מקרן אגרות החוב בכל אחת מהשנים 2016 עד 2022 והיתרה בשלושה תשלומים שנתיים שווים, כאשר כל תשלום הינו בשיעור של 26.33% מקרן אגרות החוב, בכל אחת מהשנים 2023 עד 2025. אגרות החוב דורגו בדירוג (A1) על ידי חברת מידרוג.

את הנפקת האג"ח הוביל קונסורציום חתמים בראשות לידר הנפקות. קונסורציום החתמים כלל את: לאומי פרטנרס, ברק קפיטל, פועלים אי.בי.אי, אקסלנס נשואה, כלל פיננסים, רוסאריו ומנורה מבטחים.  

יעקב אקילוב שימש כיועץ החברה להנפקה.

עו"ד מירב קינן ועו"ד בתיה רוזנברג ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' טיפלו בהיבטים המשפטיים של העסקה.

 אסף נגר, סמנכ"ל הכספים של קבוצת ביגציין כי "החברה מודה לציבור המשקיעים שהביע אמון בחברה ובפעילותה, אשר התבטא בין היתר, בביקושים גבוהים מצד הגופים המובילים בשוק ההון הישראלי וכן בשיעור הריבית בה נסגרה ההנפקה. מתחילת שנת 2015 החברה ביצעה מהלכים פיננסים בהיקף משמעותי של כ 800 מיליון ₪ בישראל (כולל הנפקת הון ,אג"ח והלוואות ממוסדות פיננסיים) וזאת במקביל להרחבת הפעילות של הקבוצה אשר באה לידי ביטוי ברכישה של נכסים חדשים בהיקף של כ 700 מליון ₪ (בישראל ובארה"ב)". 

כמו כן "הנפקת האג"ח תורמת בצורה חיובית לנזילות החברה ולשיפור גמישותה הפיננסית, וכן להארכת מח"מ ההתחייבויות הפיננסיות וחלוקתן בצורה מיטבית על פני השנים. הריבית שהושגה במכרז (2.5% למול ריבית צמודת מדד ממוצעת של כ 3.67% נכון ממרץ 2015) תאפשר את המשך השיפור בנתוני הרווחיות של החברה בטווח הקצר עד הבינוני". 

נובה דיווחה על הכנסות שיא של 40.6 מיליון דולר ועקפה את התחזיות לרבעון השני 2015

נובה מכשירי מדידה (ת"א: נובה; נאסד"ק: NVMI) מדווחת על הכנסות שיא של 40.6 מיליון דולר ברבעון השני של 2015

החברה השלימה את רכישת ריוורה ב-2 באפריל 2015. בהתאם, תוצאותיה לרבעון השני כוללות את תרומת פעילות ריוורה, ללא תרומה דומה בתקופות הקודמות.

נובה, ספקית מובילה של פתרונות מדידה לבקרת תהליכים מתקדמת בתעשיית המוליכים למחצה, עדכנה ביוני השנה את תחזיתה לרבעון והודיעה כי היא צופה הכנסות של 37-39 מיליון דולר, לעומת התחזית הקודמת של 33-35 מיליון דולר, עם רווח על בסיס GAAP-NON של 14 עד 18 סנט למניה. כעת דיווחה על עלייה של 47% בהכנסות ל-40.6 מיליון דולר עם עלייה של 34% ברווח נקי Non-GAAP ל-20 סנט למניה.

"האינטגרציה של ריוורה ממשיכה להתקדם היטב והיתרונות האסטרטגיים של רכישה משמעותית זו עולים על ציפיותינו. אנו מאמינים כי נובה ממוצבת כיום היטב, עובדה המאפשרת לה ליהנות מגידול בסל ההזדמנויות, הנובעות מנקודות מפנה טכנולוגיות מהותיות בתעשייה הסמיקונדקטור. מיצובנו הטוב נובע מגישתנו לספק חבילת מוצרים שלמה הכוללת טכנולוגיות אופטיות וטכנולוגיות X-Ray, כמו גם פתרונות תוכנה ומידול מתקדמים", אמר איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובה.

עבור הרבעון השלישי 2015 צופה ההנהלה הכנסות בטווח שבין 38 ל-42 מיליון דולר, עם רווח במונחי Non-GAAP בטווח שבין 10 סנט ל-20 סנט למניה בדילול מלא.

החברה הודיעה החודש על הרחבת קו המוצרים והשיקה את HelioSense100TM - מערכת מדידה עצמאית בטכנולוגיה אופטית, עבור תהליכי ייצור השבבים המתקדמים ביותר בתעשיית המוליכים למחצה. מספר הזמנות למערכות HelioSense100TM  כבר התקבלו במהלך החודשים האחרונים והמערכות נמצאות בשימוש על ידי לקוחות מובילים ברחבי העולם. החברה צופה כי תתחיל להכיר בהכנסות ממערכת זו כבר במהלך הרבעון השלישי של 2015.

סקירת FXCM ישראל: "בשוק מחכים להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי הערב"

FXCM ישראל: "בשוק מחכים להחלטת הריבית של הבנק הפדרלי הערב"

הבנק הפדרלי לא צפוי להעלות את הריבית הערב, אבל בשוק גוברות ההערכות כי הבנק יעלה את הריבית כבר בספטמבר, ואם הבנק אכן יאותת שזו כוונתו הדולר צפוי להתחזק.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "לאחר הקריסה של פתיחת השבוע, הדולר-שקל מתייצב ומתאושש קלות ומטפס לעבר 3.78. הצמד שוב נקלע לטווח של יוני-יולי בין 3.75-3.80, ואלה הם הגבולות שכרגע יגדירו האם הנסיגה מסמנת את חידושה של מגמת הירידה או שמדובר בתיקון זמני. האירוע שכרגע נושאים אליו בשוק את העיניים הוא החלטת הריבית של הבנק הפדרלי הערב (יום ד'). הבנק לא צפוי להעלות את הריבית, אבל בשוק גוברות ההערכות כי הבנק יעלה את הריבית כבר בספטמבר, ואם הבנק אכן יאותת שזו כוונתו הדולר צפוי להתחזק. בסופו של דבר, העלאת ריבית תהווה תמריץ עבור משקיעים זרים לחזור ולהשקיע בנכסים דולריים, וזאת לאור הצפי לעליית התשואה. הגורם שכרגע מכביד על הדולר הוא שנאת הסיכון, בעיקר על רקע הקריסה של השוק הסיני וצניחת מחירי הסחורות, שמבריחים סוחרי מטבעות מהדולר לין היפני, הנתפס כמקלט בטוח". 

אפק- הסתיים הקידוח השני בדרום רמת הגולן; בשתי הבארות נמצאו הידרו-קרבונים לאורך מספר שכבות קרקע

הסתיים הקידוח השני בדרום רמת הגולן - נמצאו הידרו-קרבונים בשתי הבארות לאורך מספר שכבות קרקע

אפק סיימה את עבודות הקדיחה באתר "נס 3", נקודת הקידוח השנייה במסגרת פרויקט חיפושי הנפט בדרום הגולן. הקידוח הסתיים בעומק של כ 1,377 מטר. על פי פרסום של חברת ג'יני אנרג'י, בעלת השליטה בחברה לבורסת ניו-יורק, הממצאים הראשוניים מאתר "נס 3" נמצאו תואמים למודלים הגיאולוגים של החברה ומחזקים את ממצאי אתר הקידוח הראשון, "נס 5", הממוקם כחמישה ק"מ דרומית לאתר הנוכחי.

עוד פורסם בהודעה, כי אפק קרבה לשלב סיום הניתוח ופיענוח הלוגים החשמליים באתר "נס 5" ומניתוח משולב אותה ביצעה החברה נמצאו הידרו-קרבונים לאורך שכבות הקרקע בשתי הבארות.

ד"ר יובל ברטוב, הגיאולוג הראשי "התוצאות מעודדות. אנו ממשיכים כעת בהמשך ניתוח תוצאות הלוגים בשתי הבארות, ומתכוננים לביצוע ניסיון הפקה והמשך ביצוע תוכנית הקידוחים על פי התוכנית שאושרה במוסדות התכנון, שבסיומה נוכל לפרסם את התוצאות והאם בידנו מאגר נפט ישראלי מסחרי "

החברה הדגישה כי בשלב זה הממצאים אינם מספקים על מנת להסיק דבר ביחס לגודל המאגר או יכולת ההפקה ממנו. 

אודות אפק:

באפריל 2013 העניקה מדינת ישראל לחברת אפק, חברת בת של ג'יני אנרגיה, רישיון לחיפוש נפט בדרום הגולן. ביוני 2014 אישרה הועדה המחוזית צפון לחברה לבצע עד 10 קידוחים בשטח החיפוש שאושר. ממצאים גיאולוגים מוצקים מבססים את הערכות מומחי החברה כי קיימת אפשרות להימצאות מאגר נפט משמעותי בגולן.

מיזוג תפעולי בקבוצת המשביר החזקות 365

בעקבות הדיווח שיצא, מצ"ב הודעה לפיה קבוצת המשביר החזקות 365 תמזג את חברות הבנות – המשביר בתי כלבו ורשת ניו פארם – לתוך המשביר החזקות 365, וניהולן ירוכז תחת מטה אחד.

מטרת המיזוג התפעולי הינה ייעול וצמצום הוצאות ההנהלה והכלליות של הקבוצה, וכן שינוי המבנה הארגוני ומיקוד עסקי עד לסוף שנת 2015, אשר יכלול, בין היתר, גם שינויי וקיצוץ משרות מקבילות בקבוצה. למען הסר ספק יובהר, כי המיזוג התפעולי משמעו איחוד מטות בלבד ואינו מהווה מיזוג משפטי של איזה מחברות הקבוצה. כל אחת מהחברות תמשיך להתקיים כיישות משפטית נפרדת, על כל המשתמע מכך.

במהלך שנת 2016, לאחר השלמת המיזוג התפעולי כאמור לעיל ובהתאם לתוצאותיו, ייבחן מיזוג משפטי מלא של הקבוצה, בכפוף לכל האישורים הדרושים על פי דין. להערכת החברה, המיזוג התפעולי צפוי וצריך להניב יעד חסכון של בין כ – 15 ל – 30 מיליון ₪.

קולפלנט מינתה את שמרת שורץ מפרוטליקס למנהלת פיתוח עסקי בכירה

נערכת לתחילת מכירות: קולפלנט (ת"א: קלפט) מינתה את שמרת שורץ למנהלת בכירה לפיתוח עסקי החל מספטמבר 2015

שורץ שימשה כמנהל בכירה בפרוטליקס. היא בעלת ניסיון של 25 שנה בשיווק, מכירות, התווית אסטרטגיה, רגולציה ושיווק תרופות בשוק הבינלאומי

"הצטרפותה של שמרת מהווה רכיב מפתח במימוש הקרוב של מכירותVergenixSTR  ו- VergenixFGבאירופה, לאור כוונתנו לקבל אישורי CE לכל אחד מהמוצרים", אמר יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט.

בתפקידה הקודם, שימשה שורץ כמנהלת בכירה בפרוטליקס והיוותה חלק מהצוות שהוביל את הפיתוח הקליני של המוצר הדגל בחברה. לאחר אישור ומסחור המוצר, ניהלה את הפן השיווקי בעבודה המשותפת עם פייזר בארה"ב, שימשה כשותף עסקי בשיווק הגלובלי, והייתה אחראית על הקשר עם ארגוני החולים בעולם ומרפאות מרכזיות בתחום המחלות הנדירות.

מידרוג מודיעה על דירוג A1 באופק יציב לגיוס של עד 250 מיליון שקל לחברת ביג מרכזי קניות

בהמשך לדו"ח דירוג שפורסם ביום 14/07/2015 לחברת ביג מרכזי קניות בע"מ (להלן: "ביג", "החברה"), מידרוג מודיעה על מתן דירוג A1 באופק יציב לגיוס של עד 250 מ' ₪ ע.נ. אג"ח (חלף 200 מ' ₪ ע.נ. כפי שפורסם בדוח פעולת הדירוג האמור ב-14 ביולי, 2015). גיוס זה ישמש את החברה לפעילותה השוטפת, למחזור חובות קיימים ולפיתוח עסקיה בארץ ו/או בחו"ל.

סקירת FXCM ישראל: "החלטת בנק ישראל להותיר את הריבית ללא שינוי ביטלה כל תמריץ לרכוש את הדולר"

FXCM ישראל: "החלטת בנק ישראל להותיר את הריבית ללא שינוי ביטלה כל תמריץ לרכוש את הדולר"

בנק ישראל הותיר כמצופה את הריבית ללא שינוי ונראה כי כרגע אפשר להסיר מהפרק את האפשרות לצעדים דרמטיים, שעד לא מכבר דובר בהם רבות, בדמות ריבית שלילית או הרחבה כמותית. הסבירות כעת גבוהה ליציבות בגובה הריבית בחודשים הקרובים.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל קרס ביממה האחרונה יותר מ-5 אגורות והוא נסחר מעט מעל 3.76. הטריגר העיקרי לשבירה מטה היתה הקריסה של הדולר בעולם. בתוך כך, גם החלטתו של בנק ישראל להותיר את הריבית ללא שינוי ביטלה כל תמריץ לרכוש את הדולר. בעולם, הדולר קרס ביממה האחרונה לשפל של שבועיים על רקע הירידות החדות בסין והסנטימנט השלילי בשוקי ההון, שגם התבטא בהמשך צניחת מחירי הסחורות. שנאת סיכון הכבידה על הדולר בעיקר למול הין, המהווה כעת את מטבע מקלט הבטוח המועדף על הסוחרים, וזאת בשל העובדה כי הצפי להעלאות ריבית מצד הפד הופכות את הדולר למטבע "מסוכן" יותר מהין. גם למול האירו הדולר נחלש על רקע נתוני מקרו חיוביים באירופה אתמול. 

בזירה המקומית, בנק ישראל הותיר כמצופה את הריבית ללא שינוי ונראה כי כרגע אפשר להסיר מהפרק את האפשרות לצעדים דרמטיים, שעד לא מכבר דובר בהם רבות, בדמות ריבית שלילית או הרחבה כמותית. הסבירות כעת גבוהה ליציבות בגובה הריבית בחודשים הקרובים. למרות השבירה הטכנית המשמעותית מתחת לרף 3.80, לא ברור אם אנו בפתחו של מהלך משמעותי יותר כלפי מטה. הרמה הקריטית היא 3.75. שבירה מתחת רמה זו עשויה להאיץ את הירידה שוב חזרה לעבר אזורי השפל ב-3.70".

סינרון מדיקל: מודיעה על קבלת אישור רגולטורי בקוריאה לשיווק מכשיר ה- PicoWay להסרת קעקועים ולטיפול בכ

חברת סינרון מדיקל ((NASDAQ: ELOS, מובילה עולמית בתחום המכשור הרפואי לתעשיית האסתטיקה, הודיעה היום על קבלת אישור רגולטורי של מנהל המזון והתרופות הקוריאני (MFDS) לשיווק מכשיר ה- PicoWay®, המבוסס לייזר בטכנולוגיית Picosecond. עם קבלת אישור זה, החברה יכולה כעת לספק הזמנות של מכשיר ה- PicoWay משותף ההפצה הקוריאני שלה, במקביל לפעילות השקה מסחרית בקוריאה במהלך הרבעון השלישי של 2015.

עמית מרידור, מנכ"ל סינרון מדיקל, מסר: "אנו שמחים על קבלת האישור הרגולטורי לשיווק PicoWay בקוריאה, ועל ידי כך להרחיב את חשיפת הרופאים והמטופלים לטכנולוגיה ייחודית זו. קוריאה מהווה עבורנו שוק חשוב, בו יש לנו היסטוריה מסחרית חזקה.PicoWay עונה על הביקוש של רופאים ומטופלים בקוריאה, המעוניינים בטיפול פורץ דרך מבחינה טכנולוגית, בעל רמת יעילות גבוהה שהוכחה במחקרים קליניים ייעודיים בשוק האסייתי."

עמית מרידור הוסיף: "קיים עניין רב ב- PicoWay מאז השקתו בסוף שנת 2014 וקבלת אישור ה- FDA לשיווקו לצורך הסרת פיגמנטציה וקעקועים. אנו מצפים למומנטום מתמשך, תוך חשיפת המערכת למספר הולך וגדל של לקוחות והתקדמות בהשגת אישורים רגולטוריים נוספים ברחבי העולם."

PicoWay משלב אורך גל כפול מאופיין במשך פעימות קצר ביותר (פיקו-שניות: 1/טריליון שניה) ועוצמת אנרגית לייזר ברמת שיא, גבוהה ביותר מבין המכשור הקיים להסרת קעקועים ולטיפול בכתמי פיגמנטציה. על ידי כך, נוצר אפקט פוטו-מכני חזק, המאפשר הסרה אופטימאלית של קעקועים ופיגמנטציה של העור. כעת ניתן לטפל בהסרת צבעי קעקועים הידועים כעמידים בפני מכשירים להסרה בטכנולוגיית ננו-שניות. קיים גם סיכון מינימאלי של תופעות לוואי, כיוון שהפעימות בגל קצר דורשות רצך טיפול קצר על מנת לשבור את הפיגמנטציה. טכנולוגיית ה- PicoWay החדשנית הינה הטכנולוגיה מבוססת הלייזר הראשונה באורך גל כפול של פיקו-שניה, המשולבת בפלטפורמת המכשור המוכחת והאמינה של סינרון-קנדלה, ומאפשרת השגת תוצאות מיטביות, אמינות תוך חיסכון בעלויות לרופא המטפל.

עדכון דירוג S&P מעלות לחברת אדרי-אל ישראל נכסים

דירוג S&P  מעלות לחברת אדרי-אל ישראל נכסים: שינוי דירוג המנפיק ודירוג סדרות א' וב' ל- ilCCC-  בעקבות פרעון החוב הבלתי מסולק כלפי מחזיקי אג"ח א'

סקירת מאקרו ושווקים שבועית - אלכס זבז'ינסקי, כלכלן ראשי מיטב דש

עיקרי הדברים

לחולשה בנתוני הייצור והיצוא במשק התווספה גם הירידה באינדיקאטורים האחרונים המשקפים את הצריכה הפרטית. יחד עם זאת, לא ברור מהן הסיבות שיכולות לפגוע בצריכה הפרטית בשלב זה.
הצמיחה ברבעון השני בישראל צפויה להיות אף נמוכה יותר מאשר ברבעון הראשון.
בנק ישראל צפוי להשאיר את הריבית ללא שינוי, אך עשוי לרכך או לבטל את המסר שהועבר לפני חודש, לפיו פחתו הסיכויים להפעלת הכלים המוניטאריים הנוספים.
ירידה במחירי הסחורות תגביר את הלחצים להורדת הריבית במדינות המפותחות ותעלה את הסיכונים במדינות המתפתחות.
לקראת ישיבת ה-FED השבוע, הירידה במחירי הסחורות והתחזקות הדולר יפחיתו את ההסתברות לשתי הורדות ריבית עוד השנה.
החלק הארוך של עקום התשואות בישראל הפך לתלול ביותר בעולם. התלילות החריגה של עקום התשואות בישראל משקפת בעיקר את הסיכונים הלא כלכליים.
הירידה החדה במחירי הסחורות בכלל ובמחירי הנפט בפרט באו לידי ביטוי רק בציפיות האינפלציה הגלומות בחלק הקצר של העקום בישראל.
נפתחו פערים גבוהים מאוד בין התשואות לפדיון של האג"ח הקונצרניות הקצרות לארוכות.

המלצות מרכזיות

אנו ממליצים על מח"מ התיק של כ-4-5 שנים.

אנו מסירים את ההמלצה להטיית התיק לטובת האפיק הצמוד בחלק הבינוני והארוך של העקום

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות

לאחר 7 שבועות רצופים של פדיונות, הקרנות המסורתיות רושמות השבוע גיוס חיובי של 130 מיליון ₪

זאת הודות גיוסים של כ-140 מיליון ₪ בקרנות המחקות, אל מול פדיונות קלים של כ-10 מיליון ₪ בקרנות המנוהלות.

המשקיעים חוזרים לקרנות אג"ח: קרנות אג"ח כללי וחברות הובילו השבוע את טבלת הגיוסים עם כ-400 מיליון ₪. זאת, לעומת פדיונות של כ-70 מיליון ₪ בשבוע הקודם.

הקרנות המחקות מחקו את הפדיונות ועברו לגיוס חיובי של כ-25 מיליון ₪ מתחילת החודש. זאת, לאחר גיוסים נאים (140 מיליון ₪) בשבוע החולף.

השבוע הובילו את הגיוסים: קרנות מחקות על מדדי אג"ח חברות (100 מ' ₪) וקרנות מחקות על מדדי מניות בארץ ובחו"ל (90 מ' ₪). מנגד, נרשמו פדיונות בקרנות המחקות על מדדי אג"ח מדינה (50 מ' ₪).

שבוע המסחר התאפיין במגמה חיובית, שהתבטא בעליות שערים במדדי המניות בארץ ובעליות באגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות. המשך המגמה החיובית ששררה בשוק המקומי, הביאה לשבירת רצף של פדיונות ב-7 השבועות האחרונים, ובסיכום השבוע נרשמו  גיוסים של כ-130 מיליון ₪ בקרנות המסורתיות.

מתחילת החודש, תעשיית קרנות הנאמנות רושמת פדיונות של כ-2 מיליארד ₪, מתוכם כ-1.34 מיליארד ₪  בקרנות המנוהלות וכ-710 מיליון ₪ בקרנות הכספיות. מנגד, נרשמו גיוסים קלים של כ-25 מיליון ₪ בקרנות המחקות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1, קרנות 10/90 וכו', רשמו השבוע גיוסים של כ-290 מיליון ₪ - לראשונה מאז מאי 2015. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי עדיין בצד הפדיונות עם כ-80 מיליון ₪.

עליות שערים במדדי המניות: מדדי ת"א 25 ות"א 100 רשמו עליות השבוע עד כ-0.5%, ומנגד, מדד ת"א 75 רשם ירדה של כ-2%. הקרנות המנייתיות1 רשמו השבוע גיוסים של כ-150 מיליון ₪.  המתחלקים לגיוסים של כ-100 מיליון ₪ בקרנות מניות בישראל  ו כ-50 מיליון ₪ בקרנות מניות בחו"ל. מתחילת החודש הקרנות המנייתיות1 גייסו כ-270 מיליון ₪, מתוכם כ-230 מיליון ₪ בקרנות מחקות וכ-40 מיליון ₪ בקרנות המנוהלות.

אגרות החוב הקונצרניות נסחרו השבוע במגמה חיובית- מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו עליות של עד כ-0.4%, ומדד קונצרני כללי עלה ב-0.3%. קצב הגיוסים בקרנות אג"ח קונצרני זינק ב-50% לכ-120 מיליון ₪, המתחלקים לגיוסים של כ-100 מיליון ₪ בקרנות המחקות  וכ-20 מיליון ₪ בקרנות המנוהלות.

אגרות החוב הממשלתיות ממשיכות במגמת עליות: מדד ממשלתי כללי רשם השבוע תשואה חיובית של כ-0.3% בהובלת הצמודים לטווח ארוך שעלו ב-0.7%. למרות העליות שנרשמו החודש באפיק הממשלתי, קרנות אג"ח מדינה המשיכו לרשום פדיונות, אם כי בקצב הנמוך ב-35% לעומת הפדיונות בשבוע הקודם. הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה הסתכמו השבוע ב-300 מיליון ₪, ומאמירים לכ-1.3 מיליארד ₪ מתחילת החודש - האפיק הפודה ביותר החודש בתעשיית קרנות הנאמנות.

התגברות הפדיונות באפיק השקלי: הקרנות הכספיות רשמו השבוע פדיונות של כ-360 מיליון ₪ - עלייה של כ-90% בקצב הפדיונות לעומת השבוע הקודם. בהמשך לכך, פדיונות של כ-40 מיליון ₪ בקרנות השקליות המסתכמים לפדיונות של כ-140 מיליון ₪ מתחילת החודש.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיונות של כ-70 מיליון ₪ וכ-220 מיליון ₪ מתחילת החודש. זאת, בעקבות תנודתיות גבוהה באגרות החוב הממשלתיות בארה"ב ובגרמניה ולמרות פיחות השקל אל מול הדולר שנרשם מתחילת החודש.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-23.07.15 כ-248 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-216.1 מיליארד שקל והקרנות הכספיות שמנהלות כ-31.8 מיליארד ₪.

מנכ"ל מט"ח 24 דוד מסיקה- סקירה יומית.

מנכ"ל מט"ח 24 דוד מסיקה: " המסחר במט"ח מתחדש היום וזה בהמשך למומנטום החיובי שגם הדולר וגם היורו סיכמו בשבוע שעבר. 


הדולר שבשלושה חודשים האחרונים נחלש ב1.55% אל מול השקל , רושם התאוששות חיובית מתחילת החודש של 1.62%. הכרזת הריבית היום של בנק ישראל לא אמורה להפעיל לחץ ספקולטיבי כיום על המגמה הפרו שקלית, והמשך עליות השערים של הדולר אל מול השקל אמנם תהיה תנודתית וזהירה אך תימשך. מאידך, יש לזכור כי הערכות ההולכות וגוברות כי הריבית בארצות הברית תעלה במהלך השנה הקרובה עשויה להפעיל מנוף לחץ מוגבר בטווח הארוך, וליצור מגמות קפיצה אינטנסביות לכיוון ה-4 שקלים של הדולר אל מול השקל עד סוף שנת 2015.  


מדדי הסחורות עדיין יהיו היום על סדר היום בעיני המשקיעים. ככול שנראה יותר מגמות ירוקות בדולר כך הזהב שנמצא בשפל של 5 שנים עשוי לקבל   המשך רוח שלילית נוספת כלפי מטה. הנפט אמור ביממות הקרובות להכנס למגמות מאד תנודתיות, ועד אשר יגיע לעמדות התייצבות נראה תנודתיות אגרסיבית בנקודות תמיכה של בין 45-47 דולר לחבית. לא מין הנמנע כי התנודתיות והכניסה לשוק דובי תהווה איסוף חוזים מסוג LONG וריזיקה של עיני המשקיעים  על גל עליות אופציונלי בטווח הבינוני\ארוך אל מחסום 50.004 בחזרה."

סקירת המאקרו השבועית של אורי גרינפלד, פסגות: רוחות חזיתיות למניות ולסחורות

רוחות חזיתיות למניות ולסחורות

שבוע לא קל עבר על שוקי המניות בעולם. ה-S&P ירד ב-2.2%, ה-DAX ב-2.9% וה-MSCI EM ב-3.8%. ואצלנו? אי של יציבות כאשר ת"א 100 מסיים את שבוע שעבר בעליה של 0.4%, בהובלת מדד התקשורת שעלה ב-1.7%. את הירידות בשווקים ניתן לייחס לשני גורמים עיקריים: הנתונים החלשים בסין שלוחצים כלפי מטה גם את מחירי הסחורות ועונת הדו"חות החלשה עד כה.

ההאטה בסין

אמנם, יעד הצמיחה של ממשלת סין (7%) יושג כנראה בסוף השנה אבל כנראה שבעיקר בגלל שממשלת סין ממש מוצלחת בעמידה ביעדים. בכל הנוגע לפעילות הכלכלית הריאלית בסין הרי שזו ממשיכה במגמת ההאטה, מה שבא לידי ביטוי בשבוע שעבר במדד מנהלי הרכש שירד לרמה של 48.2 נק', הנמוכה ביותר מזה 15 חודשים וכזו הנמוכה בהרבה מהצפי שעמד על 49.7 נק'. נזכיר כי מדד מנהלי הרכש בסין נמצא מתחת לרמה של 50.0 נק' כבר חמישה חודשים, מה שמלמד על התכווצות מתמשכת בסקטור התעשייה.

ההאטה בסין לא רק שפוגעת בסנטימנט המשקיעים בשוק המניות אלא גם תומכת בירידת מחירי הסחורות ובעיקר הסחורות התעשייתיות והחקלאיות שבהן הביקוש הסיני משפיע על המחיר. כך לדוגמה, הנפט ירד ב-4.9% בשבוע האחרון (גם בתמיכת אירן), הנחושת ירדה ב-4% ונמצאת ברמת שפל של 6 שנים, החיטה ירדה ב-8.5%. לירידת מחירי הסחורות בתורה יש כמובן השפעה על יצואניות הסחורות הגדולות כמו ברזיל, אוסטרליה או קנדה בהן נרשמו בימים האחרונים הן פיחות במטבע והן ירידות מחירים בשוקי המניות. גם הציפיות האינפלציוניות מגיבות לירידה במחירי הסחורות ובעקבות הירידה בהן (הציפיות ל-5 שנים בארה"ב ירדו ב-14 נ"ב) ויציאת הכספים משוק המניות נרשמה בימים האחרונים גם ירידה בתשואות האג"ח בעולם כאשר התשואה ל-10 שנים בארה"ב ירדה בשבוע האחרון ב-8 נ"ב.

עונת הדו"חות

עוד מוקדם כמובן לסכם את עונת הדו"חות בארה"ב כיוון שנכון להבוקר רק 185 חברות מתוך 498 החברות במדד ה-S&P 500 דיווחו. עם זאת המגמה, נכון להיום ברורה והיא לא ממש חיובית. נכון, 75% מהחברות הכו את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח אבל ההפתעה הזו היא אחד הדברים הפחות מפתיעים שיש. כמעט תמיד שיעור החברות שמציגות רווח גבוה מתחזיות האנליסטים גבוה מ-70% כך שנתון זה מלמד יותר על האנליסטים מאשר על החברות. לראיה, בדויטשה בנק בדקו ומצאו שבארבעת השנים האחרונות עודכנו בימים שלפני פרסום הדו"חות תחזיות ה-EPS כלפי מטה, ב-4% בממוצע, מה שכמובן עוזר להכות את התחזיות. לכן, על מנת לבחון את עונת הדו"חות נשווה בין הגידול במכירות וברווחים לעומת הרבעון הקודם. בהסתכלות כזו ניתן לראות שנכון שבסך הכל עונת הדו"חות הנוכחית מציגה שיפור קטן בלבד לעומת עונת הדו"חות החלשה מהרבעון הקודם. לראיה, 57% מהחברות שדיווחו הצליחו להגדיל את מכירותיהן ברבעון האחרון (לעומת הרבעון המקביל אשתקד), זאת בדומה ל-55% ברבעון הקודם. עם זאת, סך הגידול במכירות של כל החברות שדיווחו עד כה עומד על 1.0%, זאת לעומת התכווצות של 3% ברבעון הקודם. גם בשורת הרווח התמונה דומה כאשר 64% מהחברות רשמו גידול מצטבר של 2% ברווח, זאת לעומת 61% והתכווצות של 0.2%, בהתאמה, ברבעון הקודם.

ומה הלאה?

החולשה בדו"חות החברות נובעת משלושה גורמים מרכזיים:

 • ההאטה בסין – צפויה להמשך גם במחצית השנייה של השנה
 • החולשה באירופה על רקע המשבר ביוון – פחות או יותר מאחורינו
 • הדולר החזק – ממשיך להשפיע על הפירמות המייצאות אך בעוצמות שהולכות ופוחתות לאור ההתייצבות היחסית בערך הדולר מול הסל

לכן, בשורה התחתונה אנו ממשיכים להעדיף את הסקטורים המוטים לפעילות המקומית בארה"ב ובפרט את סקטור הפיננסים שזוכה גם לתוצאה הגבוהה ביותר במודל ה-SAM

שבוע מעניין בגזרה האמריקאית

ימי רביעי וחמישי ירכזו עניין השבוע בארה"ב כאשר ברביעי הפד יפרסם את החלטת הריבית האחרונה שלו לפני ספטמבר ובחמישי יתפרסמו נתוני הצמיחה לרבעון השני.

מלבד לנתוני הצמיחה עצמם, תשומת הלב תופנה גם לעדכון נתוני הצמיחה בארה"ב השנתי של ה-BEA במסגרתו יעודכנו הנתונים לשנים הקודמות (בעיקר 2012 -2015 Q1) ויבוצע התיקון לניכוי העונתיות שהשפיע כנראה באופן משמעותי לרעה על נתוני הרבעון הראשון בשנים האחרונות. לכן, יתכן בהחלט שלאחר התיקון יתברר שהצמיחה ברבעון הראשון הייתה בכלל חיובית. עם זאת, מדובר על אליה וקוץ בה. קונצנזוס החזאים בבלומברג לצמיחה ברבעון השני הוא 2.7% אבל אם נתוני הרבעון הראשון יתעדכנו משמעותית כלפי מעלה זה כמובן פוגע בפוטנציאל הצמיחה של הרבעון השני.

בכל הנוגע לפד, נראה כי הדרך להעלאת ריבית השנה סלולה כמעט לחלוטין והשאלה (המיותרת לחלוטין) היחידה שנשארה ללא תשובה היא ספטמבר או דצמבר? בהודעת הפד שתתפרסם ביום רביעי לא צפויה להיות תשובה ברורה לשאלה זו אבל התייחסות הפד לסביבת האינפלציה, לשוק העבודה, למטבע ולהתפתחויות בחו"ל עשויה לשפוך אור על הסוגיה.

בינתיים, בשל תקלה טכנית באתר הפד, דלפו לרשת תחזיות חטיבת המחקר של הפד. בניגוד לתחזיות של חברי הוועדה המוניטארית שמתפרסמות מדי רבעון, תחזיות חטיבת המחקר אינן סקר פשוט בקרב 17 כלכלנים ש"זורקים" מספרים אלא מתבססות על מודלים כלכליים, מתודולוגיה והנחות כלכליות שונות. זה לא אומר כמובן שהן טובות יותר אך מכיוון שגם המודלים וההנחות דלפו לרשת ניתן לבחון עד כמה הפד אופטימי או פסימי כלפי פנים (התחזיות נותרות בד"כ חסויות לפרק זמן של חמש שנים).

לפי התחזיות (ראו טבלה מטה), הפד צופה כי הריבית בארה"ב תגיע לרמה של 0.35% עד סוף השנה, ולרמה של 1.26% עד סוף 2016. במילים אחרות, תוואי ההעלאות הריבית של מחלקת המחקר של הפד איטי יותר מכפי שחושבים חברי הוועדה המוניטארית ודומה יותר לזה שהשווקים מתמחרים. גם מבחינת תחזיות האינפלציה והריבית ניתן לראות כי אלו פחות אופטימיות מהערכות חברי הוועדה המוניטארית כך לדוגמה, תחזית הצמיחה ל-2016 עומדת על 2.4%, הגבול התחתון של התחזיות שפורסמו בחודש שעבר (2.7%-2.4%). התחזית לאינפלציית הליבה לאותה השנה עומדת על 1.5% בלבד, נמוך מהגבול התחתון של תחזיות חברי הוועדה (2.9%-1.6%).

סקירת FXCM ישראל: "בנק ישראל צפוי להותיר היום את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%"

FXCM ישראל: "בנק ישראל צפוי להותיר היום את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%"

נראה כי בנק ישראל הגיע למיצוי הכלים הקונבנציונאליים שברשותו. בטווח הארוך יותר, הצפי להתרחבות התשואה בין הדולר לבין השקל אמור להביא להתחזקות הדולר, ועל כן הנחיצות של מהלך אגרסיבי להחלשת השקל אינה גבוהה.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר: "הדולר-שקל מתבסס מעל רף 3.80, ונסחר באזור 3.82. גם בעולם הדולר ממשיך לבסס את המומנטום שלו, בשעה שהסוחרים נערכים להעלאת הריבית הראשונה מצד הפד, שכרגע מעריכים שתתבצע כבר בספטמבר. בנוסף, אנו רואים שהקורלציה ההפוכה, שקיימת בדרך בכלל בין המטבע האמריקאי ושוקי המניות של וול סטריט, אינה מתקיימת כרגע ושניהם חיוביים. הדבר מלמד על הסנטימנט החיובי כרגע כלפי הכלכלה הגדולה בעולם ועל הנהירה של המשקיעים הזרים לשוק האמריקני. בתוך כך, הצניחה של מחיר הזהב והעלייה בתשואות על אג"ח של ממשלת ארצות הברית מעידות גם כן על הציפייה של השוק לתחילתו של סבב העלאות ריבית. ואולם, בשוק עדיין ישנם המון  חששות לגבי מצב הכלכלה הגלובלית, בעיקר בנוגע לגוש האירו וסין, ועל כן אנו רואים ביקוש גובר גם לין היפני, שמהווה מטבע מקלט בטוח. השבוע צפוי הבנק הפדרלי לפרסם את החלטת הריבית החודשית. הבנק אינו צפוי להעלות את הריבית, אבל בשווקים יעקבו אחר מסיבת העיתונאים כדי לאמוד את הסבירות להעלאה השנה למרות נתוני המקרו הממשיכים להראות חולשה קטנה לעומת מה שהיה צפוי שיקרה ברבעון השני והשלישי. התנודתיות סביב הדולר צפויה להיות גבוהה סביב האירוע הזה.

ובזירה המקומית, למרות המשך התיסוף בשקל למול הדולר והאירו, בנק ישראל צפוי להותיר היום את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%. נראה כי בנק ישראל הגיע למיצוי הכלים הקונבנציונאליים שברשותו, וכדי לעשות שימוש בכלים הלא קונבנציונאליים – כלומר ריבית שלילית או הרחבה כמותית – אנחנו נצטרך לראות הרעה משמעותית במצב המשק או בתנאים הגלובליים. בטווח הארוך יותר, הצפי להתרחבות התשואה בין הדולר לבין השקל אמור להביא להתחזקות הדולר, ועל כן הנחיצות של מהלך אגרסיבי להחלשת השקל אינה גבוהה.

ברמה הטכנית, עלייה של הדולר-שקל מעל 3.83 תסלול את הדרך ל-3.85. ירידה מתחת לרף 3.80 עשויה להפוך את הקערה על פיה, ולגרום להרבה משקיעים להיכנס שוב לבונקר ההמתנה".

אינסוליין מתרחבת בגרמניה: מודיעה על פיילוט עם המבטחת IKK לבחינת יתרונות אינסופד

אינסוליין (ת"א: אנסל) מתחילה פרויקט פיילוט בתשלום עם קופת החוליםIKK Gesund plus  במדינת זקסן-אנהלט בגרמניה

"במקביל לדיאלוג מול הגוף הרושם בגרמניה לרישום מוצר החברה בקטלוג המוצרים, אנו פועלים למיסחור המוצר ישירות מול קופות החולים עוד טרם השגת הרישום. הצלחת המהלך וההסכם עםIKK Gesund plus  במדינת זקסן-אנהלט עשוי להוות סנונית ראשונה למודל ישיר זה. המכירה תעשה ישירות לקופה, המוצרים יחולקו לסוכרתיים על ידי הצוות הרפואי במרפאות וההתחשבנות תעשה מול הקופה. מנגנון זה מייתר את הצורך בהליך הרישום", אמר אייל לוין, מנכ"ל אינסוליין מדיקל.

קופ"ח IKK Gesund Plus מבטחת כ-400 אלף איש בגרמניה. זוהי הקופה השנייה בגודלה במדינת זקסן-אנהלט שבגרמניה, ונתח השוק שלה עומד על כ-20% מהאוכלוסייה. הקופה שייכת לקבוצת המבטחיםIKK  שמקיפה כ-5 מיליון מבוטחים ברחבי גרמניה.

נקודות עיקריות:

 • אינסוליין מודיעה על חתימת הסכם עם חברת הביטוח הרפואי הגרמנית IKK Gesund plus במדינת זקסן-אנהלט, בגרמניה, שעיקרו ביצוע פרויקט פיילוט לבחינת היתרונות הטיפוליים והכלכליים הנובעים מהשימוש במוצר ה- InsuPad. לאחר קבלת תוצאות חיוביות בניסוי קליני שערכה החברה בעבר במוצר, נועד הפיילוט לאפשר שימוש ב-InsuPad על ידי סוכרתיים בגרמניה, ללא תלות ברישום המוצר בקטלוג המוצרים הרפואיים בגרמניה.
 • תוקף ההסכם הוא לשנה, שתחילתה ב- 1 באוגוסט, 2015 והוא יכלול, בשלב הראשון, עד 150 מבוטחים סוכרתיים העונים לקריטריוני סף שנקבעו. מספר זה יבחן לאחר ששה חודשים ועשוי לגדול בכפוף להצלחת הפרויקט. כל מרפאות הקופה במדינת זקסן-אנהלט המתמחות בסוכרת יכולות להשתתף בפיילוט.
 • ערכות ההתחלה וערכות המתכלים לפרויקט יהיו בתשלום ויימכרו ישירות לקופה. המוצרים יינתנו למטופלים במרפאות הקופה על ידי הצוות הרפואי, ללא צורך במרשמים, ללא צורך בפניה לבית מרקחת או למשלוח בדואר, וללא צורך בתהליך שיפוי פרטני או אחר. התנאים המסחריים שסוכמו בין הצדדים קושרים בין מחירי ערכות המתכלים לבין התועלות הרפואיות והכלכליות שתושגנה משימוש במוצר. עם זאת, מובהר כי היקף המכירות מפרויקט הפיילוט אינו צפוי להיות מהותי.

במידה והפיילוט יסתיים בהצלחה, החברה מעריכה כי הדבר יסייע בהרחבתו כך שיאפשר תחולה על כלל מבוטחיIKK  הרלוונטיים במדינת זקסן-אנהלט, גם ללא רישום המוצר בקטלוג המוצרים בגרמניה

אלטשולר שחם גמל ופנסיה רוכשת כ- 19% ממימון ישיר מקבוצת ביטוח ישיר תמורת 60 מיליון ש"ח

אלטשולר שחם גמל ופנסיה רוכשת כ- 19% ממימון ישיר מקבוצת ביטוח ישיר תמורת 60 מיליון ש"ח

ההסכם משקף למימון ישיר שווי של כ- 312 מיליון ש"ח (אחרי הכסף)

ביטוח ישיר השקעות פיננסיות הודיעה היום כי היא וחברת הבת מימון ישיר חתמו על עסקה להקצאת 19.23% מהונה המונפק והנפרע של מימון ישיר לאלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ תמורת 60 מיליון ש"ח. העסקה משקפת למימון ישיר שווי חברה של כ- 312 מיליון ש"ח לאחר ביצוע ההשקעה. במסגרת  העסקה לאומי פרטנרס מימשה את זכות ההגנה מדילול ומימון ישיר תקצה ללאומי מניות נוספות של מימון ישיר בתמורה ל-12 מיליון ש"ח, כך שלאחר ההקצאה תחזיק לאומי 19.23% מהון המניות המונפק והנפרע של מימון ישיר.

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר מסר: "אנו שמחים להודיע היום על חתימה על הסכם ההשקעה של אלטשולר שחם ורואים בה הבעת אמון גדולה בחברה ע"י אחד מבתי ההשקעות המובילים בשוק ההון הישראלי. מימון ישיר נמצאת במגמת צמיחה מתמשכת לאורך השנים האחרונות והסכם השקעה זה, יחד עם עסקאות האיגוח שביצענו, יאפשרו לנו לפעול להמשך המגמה. ההתעניינות של גופים מובילים במימון ישיר מעידה על הפוטנציאל הגדול הקיים בחברה, פעילותה ושוק האשראי הצרכני ואנו מאמינים ביכולתנו להמשיך בביסוס מעמדנו כשחקן מוביל בשוק האשראי הצרכני."

מטעם אלטשולר שחם גמל ופנסיה, הובילו את העיסקה לאה פרמינגר, מנהלת השקעות אלטרנטיביות ואדם בן דרור, אנליסט במחלקת השקעות אלטרנטיביות. 

לדברי לאה פרמינגר, מנהלת השקעות אלטרנטיביות באלטשולר שחם, "השקעה זו משקפת את אמוננו בפוטנציאל הגדול של תחום האשראי הצרכני החוץ בנקאי, וביכולותיהם של האנשים המובילים את מימון ישיר להציב את החברה כמובילת שוק."

מימון ישיר וישיר אחזקות התחייבו במסגרת הסכם ההשקעה כי מימון ישיר תבצע את מיטב המאמצים (Best Efforts), להנפקתה לציבור של מימון ישיר לציבור עד תום שנת 2019.

לאחרונה השלימה החברה דרך חברה ייעודית בבעלות מלאה ׁׁׁ(SPV)ׂׂ עסקת איגוח נוספת של תיק הלוואות צרכניות במסגרתה הונפקה סדרה של אגרות חוב המגובות בתזרים מזומנים של תיקי הלוואות בהיקף של כ-136 מיליון ש"ח מגופים מוסדיים בריבית (צמודת מדד) של 1.95%. האג"ח דורג AAA על ידי חברת הדירוג מעלות S&P והיא מגובה בשעבוד תזרים התשלומים המתקבל מדי חודש מההלוואות. ההלוואות האמורות הן בעלות מח"מ של כשנתיים. גובה הלוואה ממוצע מסתכם ב-20,885 ש"ח. בחודש נובמבר 2014 השלימה מימון ישיר לראשונה עסקת איגוח של תיק הלוואות לרכישת רכב במסגרתה הונפקה סדרה של אגרות חוב המגובות בתזרים מזומנים של תיקי הלוואות בהיקף של כ-90 מיליון ש"ח מגופים מוסדיים.

מימון ישיר וביטוח ישיר השקעות פיננסיות יוצגו ע"י עוה"ד אודי אפרון, ליאורה לוטנברג ושירה ירדני ממשרד מ.פירון ושות'. אלטשולר שחם גמל ופנסיה יוצגה על ידי עורכי הדין ד״ר זיו פרייז, חגי נתן ואוהד קליינר ממשרד עורכי הדין פרייז, בהרב ושות׳.

אודות מימון ישיר

מימון ישיר עוסקת במתן אשראי צרכני למטרות שונות ובין השאר לרכישת כלי רכב, המגובה בשעבוד על כלי הרכב עצמם, וכן, במתן הלוואות צרכניות לכל מטרה. נכון ליום 31.3.2015 מימון ישיר מנהלת כ-2 מיליארד הלוואות פעילות. קצב המכירות השנתי של הלוואות חדשות עומד על כ-1.7 מיליארד ש"ח, צמיחה שנתית ממוצעת של כ-35%.

אודות אלטשולר שחם

בית ההשקעות אלטשולר שחם, המציין 25 שנה להיווסדו, מתמחה בניהול קרנות נאמנות, תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות פנסיה ולאחרונה השיק פעילות ביטוח. הקבוצה, המנהלת נכסים בהיקף כספי כולל של כ-68 מיליארד שקל, הוקמה על ידי קלמן שחם, בעל ניסיון של 40 שנה בשוק ההון וגילעד אלטשולר, בעל ניסיון של למעלה מ 25 שנה בשוק ההון ומתמחה בתחום האופציות, המניות ואגרות החוב. גילעד אלטשולר ורן שחם, מכהנים כמנכ"לים משותפים של בית ההשקעות.

קרן טנא רוכשת 40% מתיבא, חברת בת של אפקון מקבוצת שלמה

קרן טנא רוכשת 40% מחברת תיבא של  אפקון, מקבוצת שלמה` קרן טנא תשקיע בעסקה 24 מיליון דולר

חברת תיבא נחשבת  מובילת שוק בתחום מערכות בקרת החניה ועומדת בחזית הטכנולוגיה והחדשנות הבינלאומית, ונמצאת  בבעלות אפקון ויצחק תבורי

מקרן טנא נמסר: "תיבא הינה חברת צמיחה, עם טכנולוגיה מובילה וקו מוצרים מתקדם. בשנים האחרונות הצליחה תיבא לפרוץ לשווקים הבין-לאומיים, תוך גילוי של יזמות ויצירתיות עסקית. אנו נפעל ביחד עם מייסד תיבא, יצחק תבורי, ועם חברת אפקון לשם המשך צמיחתה ושגשוגה של תיבא והפיכתה למובילה עולמית בתחומה."

קרן טנא תשקיע 24 מיליון דולר ארה"ב בחברת תיבא, בדרך של הזרמת הון כנגד הקצאת מניות ורכישת מניות תיבא מידי קבוצת אפקון ויצחק תבורי (כחלק מהעסקה, החזקות החברה האחות של תיבא תועברנה לתיבא).

עם השלמת העסקה, קרן טנא תחזיק ב- 40% מתיבא וקבוצת אפקון ותבורי יחזיקו ב- 30% כל אחד.

במסגרת העסקה, יקבלו קבוצת אפקון ותבורי (כל אחד) סך של 7 מיליון דולר ארה"ב.

העסקה משקפת לתיבא שווי של 50 מיליון דולר "לפני הכסף" (ושווי של 60 מיליון דולר "לאחר הכסף").

במסגרת העסקה נקבע כי היה והרווח הגולמי של תיבא בשנת 2016 וגם בשנת 2017 יהיה נמוך מסכומים שנקבעו, תוקצינה לקרן טנא מניות כך שהיא תחזיק ב- 45.28% מתיבא, וקבוצת אפקון ותבורי יחזיקו ביתרה, בחלקים שווים. בהתקיים מקרים שנקבעו בהסכם עד לתום שנת 2021, תוקצינה לקבוצת אפקון ולתבורי מניות נוספות, כך ששיעור ההחזקות של כל אחד מבעלי המניות ישוב להיות בהתאם למתווה המקורי.

הסכם מפורט ייחתם לאחר השלת בדיקת נאותות עד ולא יאוחר מיום 8.9.2015, והשלמתו תהיה כפופה לקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים ככל שיידרש, וכן קבלת אישור או הסכמת צדדים שלישיים אחרים, אם נדרשת הסכמת צדדים שלישיים בשל הסכמים או התחייבויות של תיבא כלפיהם.

ישראל רייף יו"ר אפקון מסר: "העסקה מביעה אמון בצמיחתה של תיבא וביתרונותיה התחרותיים. תיבא היא רק דוגמא לגיוון של אפקון וליכולותיה בצד קידום הטכנולוגיות וטיפוחן. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לשותפי יצחק תבורי על  חשיבה פורצת דרך, היזמות , והאמונה לאורך כל הדרך."

ג'רי שנירר, מנכ"ל אפקון מסר: "אנו שמחים להודיע על הצטרפותה של קרן טנא להשקעה בתיבא. מדובר בהבעת אמון משמעותית בפעילות תיבא, ובהצפת ערך, ואשר צפויה לתרום לצמיחתה של תיבא והגדלת משאביה. אנו מרגישים כי שלב בניית המותג וחדירה לשוק האמריקאי הושלם בהצלחה וזה בדיוק הזמן לחזק את החברה ואת משאביה לצורך שמירת החברה בחזית הטכנולוגיה והחדשנות וכניסה לשווקים נוספים. בהזדמנות זו נבקש להודות לכל עובדי תיבא על תרומתם והיותם חלק בלתי נפרד מההצלחה

יצחק תבורי, מייסד תיבא מסר: "אני מברך את השותפים שהצטרפו לתיבא בארץ ובחו"ל בדרך להופכה לגורם מוביל בתחום.  מתממש החזון של תיבא, אליו חבר ותרם שלמה שמלצר ז"ל, ויוסיף ויתחזק כשאליו חוברים המיומנות והידע של  קרן ההשקעות טנא,  וביחד עם הגורם האנושי המיוחד בתיבא נמשיך ונצעיד את החברה קדימה."

ארז ש. עזרא, מנכ"ל תיבא, מסר: "מדובר במהלך עיסקי מצוין כשהצטרפותה של קרן טנא מאפשרת האצת מימוש הפוטנציאל העצום שנבנה עם השותפים הקיימים. תיבא הינה שחקן גלובאלי מוביל מול שחקנים בינלאומיים גדולים וותיקים ושילוב ההשקעה עם צוות העובדים יוצא הדופן צופנים עתיד מזהיר עוד יותר".

מקרן טנא נמסר: "תיבא הינה חברת צמיחה, עם טכנולוגיה מובילה וקו מוצרים מתקדם. בשנים האחרונות הצליחה תיבא לפרוץ לשווקים הבין-לאומיים, תוך גילוי של יזמות ויצירתיות עסקית. אנו נפעל ביחד עם מייסד תיבא, יצחק תבורי, ועם חברת אפקון לשם המשך צמיחתה ושגשוגה של תיבא והפיכתה למובילה עולמית בתחומה."

מידרוג מודיעה על המשך בחינת דירוג עם השלכות שליליות לקבוצת א. דורי

בהמשך לפרסום דו"ח מעקב דירוג מיום 26 באפריל 2015 לרבות בחינת דירוג עם השלכות שליליות,  מודיעה מידרוג על המשך בחינת הדירוג (Credit Review) עם השלכות שליליות של סדרות אג"ח ה', ו' ו-ז' שבמחזור, אותן הנפיקה קבוצת א. דורי בע"מ (להלן: "החברה").

יצויין, כי ממועד הדירוג האחרון,  ב- 15 ביוני 2015 בהתאם להודעת החברה, אישרו בעלי המניות של החברה המרה של מסגרות האשראי אשר הועמדו לה ע"י גזית גלוב ישראל (פיתוח) בע"מ, לשטרי הון צמיתים. כמו כן, ב- 15 ביוני 2015 בהתאם להודעת החברה, אישרו בעלי המניות של חברת הבת א. דורי בניה בע"מ ("דורי בניה") המרה של מסגרות אשראי אשר הועמדו לה על-ידי החברה למניות, כתבי אופציה ושטר הון צמית.  כתוצאה מעסקאות ההמרה להון, ועל פי הודעת החברה, צפוי ההון העצמי כולל זכויות מיעוט של החברה לגדול בסכום של כ- 217 מיליון ₪ וכן צפוי ההון העצמי של דורי בניה לגדול בסכום של כ- 516 מיליון ₪. יובהר, כי סכומים אלה אינם מתחשבים בתוצאות הרבעון, ככל שיהיו, אשר יהיה בהם כדי להשפיע על היקף ההון העצמי של החברות.

על אף האמור לעיל, המשך בחינת הדירוג הינה, בין היתר, על רקע אי הוודאות בנוגע למצבה של דורי בניה, לרבות היקף החשיפות התזרימיות וההוניות של דורי בניה על החברה והשפעתן על מתווה פעילות החברה לאורך זמן. התדרדרות נוספת בפעילות שתביא להרעה אף מעבר לתחזיות הנוכחיות עלולה להוביל להורדת דירוג נוספת.

מידרוג תמשיך לבחון את השפעת האירועים האחרונים על פרופיל הסיכון של החברה .

אנדימד מדווחת: אישור שיווק למכשיר ה-NEWA לשימוש ביתי בקוריאה (KFDA)

אנדימד מדווחת: מכשיר ה-NEWA לשימוש ביתי קיבל אישור שיווק מהרשויות הרגולטוריות בקוריאה (KFDA)

אלעד מגל, מנכ"ל אנדימד: "מדובר בשוק גדול וחשוב שנוטה לאמץ טכנולוגיות חדשות. האישור יחזק את מנוע הצמיחה של החברה בקוריאה ובמזרח אסיה כולה"

קיסריה, 27 ביולי, 2015, חברת אנדימד מדיקל, מדווחת כי חברת הבת, אנדימד בע"מ (סימול: אנדי), המפתחת, מייצרת ומוכרת מכשור רפואי אסתטי, קבלה אישור שיווק מהרשויות הרגולטוריות בקוריאה KFDA)) למכשיר ה-NEWA המיועד לשימוש ביתי. מכשיר ה-NEWA מבוסס על טכנולוגיית 3DEEP שפותחה ע"י אנדימד, להפחתת קמטים והצערת העור.

במרץ 2014 קיבלה חברת הבת את אישור ה-KFDA לקו המוצרים המקצועי שלה, ה- EndyMed PRO  וה- EndyMed Pure, המיועדים לשימוש על ידי רופאים, מכוני ספא וקוסמטיקאיות ומאז היא מוכרת מוצרים אלו גם בקוריאה. על פי סקר  עולמי  של האיגוד העולמי של הכירורגים  הפלסטיים  משנת  2014, קוריאה הדרומית נמצאת במקום הרביעי בעולם בסך הניתוחים הפלסטיים בעולם. אוכלוסיית קוריאה הדרומית מונה למעלה מ- 50 מיליון תושבים וכלכלתה, במונחי תמ"ג, מדורגת במקום ה- 15 בעולם.

אלעד מגל, מנכ"ל חברת אנדימד, מסר: "אנו שמחים על קבלת אישור ה-KFDA בקוריאה לשיווק מכשיר ה-NEWA של החברה, שכן מדובר בשוק גדול וחשוב שנוטה לאמץ טכנולוגיות חדשות. ה-NEWA מהווה מנוע צמיחה משמעותי של החברה ואנו מאמינים שהאישור בקוריאה יחזק את מנוע הצמיחה הזה בשוק הקוריאני בפרט וכן בהחדרת המוצר במזרח אסיה כולה."

ענבל אור מגדילה את אחזקותיה בחברת אינוונטק (מגדלאור)

חברת אינוונטק (מגדלאור) דיווחה הבוקר כי בעלת השליטה ענבל אור, תשקיע עוד 2 מיליון ₪ בחברה בתמורה להגדלת מניותיה` בנוסף יוקצו לה מניות נוספות בתמורה ל-550 אלף ₪ שכבר הזרימה לחברה כהלוואת בעלים

חברת אינוונטק (מגדלאור) דיווחה הבוקר כי בעלת השליטה, ענבל אור תזרים לחברה 2 מיליון ₪ בתמורה להגדלת מניותיה בחברה. וכן, סכום מניות נוסף יוקצה לה בתמורה להמרת הלוואת בעלים שהעמידה לחברה בסף 550 אלף ₪.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחה החברה על ביטול הסכם ההחזקה המשותפת של בעלי השליטה הקודמים בחברה, (אורי אקרמן, אל.אי.איי. פיור קפיטל בע"מ, מר שמואל ולטר, יונרי קפיטל בע"מ, גב' ליאת בידס, מר דרור עצמון ועו"ד ויקטור תשובה) על מנת לסייע לחברה לעמוד בדרישות הבורסה, להגיע לשווי אחזקות הציבור הנדרש ולהמשיך ולהיסחר ברשימה הראשית.

ענבל אור בעלת השליטה באינוונטק (מגדלאור) ציינה כי, ״הזרמת הכספים הינה צעד ראשון שנועד להבטיח שהחברה תמשיך להיסחר בבורסה- לטובת ציבור המשקיעים; בכוונתי להמשיך לפעול ולהוביל את החברה לעבר קדמת במת הנדל"ן בישראל״.

אלוני חץ: Carr חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים נוסף סמוך למתחם הוושינגטון פוסט תמורת 230 מיליון דול

אלוני חץ, הודיעה כי חברת הבת Carr Properties Corp חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים הממוקם בסמיכות למתחם ה-Washington Post (בכתובת L Street 1615 בוושינגטון DC) תמורת 230 מיליון דולר.

הבניין מסוג A Class, בעל שטח השכרה כולל של כ-39 אלף מ"ר ממוקם במרכז העסקים הראשי בוושינגטון DC.

הבניין מאוכלס כיום בתפוסה של 95% ולהערכת Carr צפוי להניב במהלך חמש השנים הראשונות ממועד סגירת העסקה NOI שנתי ממוצע של כ-13 מיליון דולר.

בכוונת Carr להעביר את משרדיה לבניין הנרכש לאחר השלמת הרכישה.

Carr תשלם ממקורותיה העצמיים 95 מיליון דולר ואת היתרה בסך 135 מיליון דולר באמצעות הסבת הלוואה קיימת בגין המבנה הנושאת ריבית שנתית של 4.6% שמועד פירעונה (מלוא הקרן) הינו בשנת 2023.

במועד חתימת ההסכם, הפקידה Carr מקדמה בסך של 5 מיליון דולר.

העברת הבעלות בנכס לCarr והשלמת העסקה (Closingׂׂ), מתוכננים ברבעון הרביעי של 2015 וכמקובל, כפופים להתקיימותם של תנאים מתלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker