המסחר בבורסה נסגר בעליות: גלילאו טק קפצה ב-21.5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
אסא ששון

המסחר בבורסה נסגר בעליות: גלילאו טק קפצה ב-21.5%

מניית גלילאו טק, בשקלים

המסחר בבורסה הסתיים בעליות. מדד ת"א 125 הוסיף 0.9% לערכו, מדד ת"א 35 טיפס ב-1.1% ומדד הבנקים עלה ב-1.2%.

מחזור המסחר עמד על 2.5 מיליארד שקל, גבוה מהממוצע. את מחזור המסחר הגבוה היום ריכזה מניית לאומי, עם מחזור של 131 מיליון שקל; אחריה מניית פועלים, שעלתה ב-0.9%, עם מחזור של 103 מיליון שקל; ומניית איי.סי.אל, שקפצה ב-2.2%, עם מחזור של 78 מילון שקל. את המחזור הנמוך ריכזה מניית יעקובי, עם מחזור של 46 שקל בלבד וב-16 מניות לא היה מחזור כלל.

בין המניות שעוררו עניין ניתן למנות את לוינסקי עופר, שאיבדה היום עוד 7.7%, אייסקיור מדיקל שנפלה ב-8.2%, וקופיקס גרופ שירדה ב-7%. גלילאו טק רשמה את העלייה הגבוה ביותר, של 21.5%, ואחריה מאסיבית שעלתה ב-20%. סבוריט, שאירגנה היום מסיבת עיתונאים והציגה את הבשר ללא בשר שבושל על ידי רובוט ללא מגע אדם, עלתה ב-6.9%.

הדולר נחלש היום ב-0.8% לרמה 3.11 שקל לדולר. יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות התייחס להיחלשות הדולר ואמר: "בשוקי ההון ברחבי העולם נכנסו לריצת חג המולד, מהלך שבמעל ל-70% מהמקרים הוביל לתשואה של יותר מ-1.3% במהלך חמשת ימי המסחר האחרונים של השנה ושני ימי המסחר הראשונים של השנה החדשה. תשואת האג"ח ל-10 שנים שוב מתקרבת לרמת 1.5% ובשוקי ההון מעדיפים לחגוג על פני ההתמודדות עם סיכוני המגיפה, האינפלציה ושרשרת האספקה".

עוד הוסיף פריימן: "להערכתנו, אף שמגמת הטווח הארוך פרו שקלית ותומכת בשקל חזק, הרי שבטווח הבינוני ועל רקע המגיפה המתפשטת והעלאות הריבית שהוכרזו וצפויות במהלך השנה הקרובה, הרי שהשקל עשוי להיחלש בעקבות פעילות הגידור של הגופים המוסדיים. פעילות המסחר בשער הדולר-שקל מנותבת בימים אלו על ידי מספר מצומצם של פעילים גדולים, דבר המותיר בידי בנק ישראל את האפשרות להשפיע בקלות יחסית על שער החליפין. שמירת רווחיות הייצוא תומכת בהתערבות בנק ישראל במסחר, במטרה למנוע המשך של פגיעה בתנאי הסחר, הגוררים בין היתר לא רק שחיקה ברווחי החברות, אלא במיוחד פתיחה של השוק לייבוא מתחרה שמקשה בעיקר על התעשיות המסורתיות שבפריפריה".

היורו נחלש ב 0.6% לרמה של 3.52 שקל ליורו.

שוק האג"ח סגר את המסחר בעליות. האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד עלו בכל טווחי הזמן עד 0.46%, והאג"ח הממשלתיות הלא צמודות למדד עלו בטווחי הזמן הבינונים והארוכים עד 0.3% ואילו בטווחי הזמן הקצרים ירדו עד 0.03%.

מדדי התל בונד עלו חדות. מדד תל בונד 20 עלה ב-0.29%, מדד תל בונד 40 טיפס ב-0.24% ומדד תל בונד 60 הוסיף 0.26% לערכו.

עליות בבורסה, הדולר נחלש ל-3.11 שקלים

שער הדולר

מדדי המניות ממשיכים בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-1.1%, ת"א 125 מטפס ב-1% ומדד הבנקים מתחזק ב-1%.

הדולר נחלש ב-0.8% לרמה של 3.11 שקלים והיורו נחלש ב-0.6% לרמה של 3.52 שקלים.

יורם גביזון

ישרוטל במו"מ מתקדם עם משפחת דיין על השקעה משותפת באירופה

ישרוטל

חברת המלונות ישרוטל, שמנוהלת על ידי ליאור רביב, החליטה להתרחב לאירופה - כדי להקטין את התלות בשוק הישראלי, שבו היא אחת משתי החברות המובילות (לצד רשת פתאל). ישרוטל, שנסחרת בשווי של 5.8 מיליארד שקל לאחר עלייה של 92% ב-2021, מנהלת משא ומתן מתקדם עם משפחת דיין להשקעה משותפת ברכישת מלונות.

השותפות מתכוונת לנצל את היתרונות היחסיים של כל אחד מהצדדים: היכולות הניהוליות של ישרוטל, והיכולת של משפחת דיין לזהות הזדמנויות ולייצר תזרים של עסקות שייבחנו על ידי השותפות. על פי המבנה המתגבש של השותפות, ישרוטל תהיה חברת הניהול של הנכסים המלונאיים, ומשפחת דיין תעסוק בפיתוח העסקי ותיהנה יחד עם ישרוטל מהרווחים.

לכתבה המלאה

שלי אפלברג

סבוריט מזנקת ב-9% לאחר השקת הרובוט שפיתחה

סבוריט

מניית סבוריט מזנקת בבורסה ב-9%, מה שמעניק לחברת הפודטק הישראלית שווי של 131 מיליון שקל - על רקע ההשקה המסחרית של ה"רובוט שף" שפיתחה. הרובוט יחל לפעול היום (ג') בסניף הרצליה פיתוח של רשת ההמבורגרים BBB, שחתמה עם החברה על פיילוט בינואר 2021.

הרובוט שפיתחה סבוריט מייצר תחליפי בשר באמצעות הדפסה בתלת ממד, ולאחר מכן יכול גם לבשל, לצלות או לטגן את המזון. תהליך הבישול אורך כשש דקות. הרובוט עושה שימוש בנגזרות של תאית (צלולוז) כדי להתאים את הטעם והמרקם.

לכתבה המלאה

אסא ששון

הבורסה נפתחה בעליות

ת"א 35

המסחר בבורסה נפתח בעליות: מדד ת"א 35 מתחזק ב-0.58% ומדד ת"א 125 מוסיף 0.56%. מחזור המסחר נמוך, ומסתכם בקצת פחות מ-70 מיליון שקל.

בין המניות שמעוררות עניין ניתן למנות את לוינסקי עופר, שעולה ב-0.2%; בזק, שמוסיפה 0.6%; ופרטנר, שעולה ב-1.3%. מניית כלל ביטוח מתחזקת ב-1%, פתאל עולה ב-4.6%, איי.אי.אס יורדת ב-2% ונופר אנרג'י מאבדת 1.8%.

הדולר נחלש ב-0.56% ונסחר ב-3.11 שקלים. יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות התייחס לנושא ואמר: "בשוקי ההון ברחבי העולם נכנסו לריצת חג המולד, מהלך שבמעל ל-70% מהמקרים הוביל לתשואה של יותר מ-1.3% במהלך חמשת ימי המסחר האחרונים של השנה ושני ימי המסחר הראשונים של השנה החדשה. תשואת האג"ח ל-10 שנים שוב מתקרבת ל-1.5% ובשוקי ההון מעדיפים לחגוג על פני ההתמודדות עם סיכוני המגפה, האינפלציה ושרשרת האספקה".

דולר-שקל

עוד הוסיף פריימן: "להערכתנו, אף שבטווח הארוך המגמה תומכת בשקל חזק, הרי שבטווח הבינוני ועל רקע המגיפה המתפשטת, העלאות הריבית שהוכרזו והצפויות במהלך השנה הקרובה - השקל עשוי להיחלש בעקבות פעילות הגידור של הגופים המוסדיים. פעילות המסחר בשער הדולר-שקל מנותבת בימים אלו על ידי מספר מצומצם של פעילים גדולים, דבר המותיר בידי בנק ישראל את האפשרות להשפיע בקלות יחסית על שער החליפין. שמירת רווחיות הייצוא תומכת בהתערבות בנק ישראל במסחר, במטרה למנוע את המשך הפגיעה בתנאי הסחר הגוררים בין היתר, לא רק שחיקה ברווחי החברות, אלא במיוחד פתיחת השוק לייבוא מתחרה שמקשה בעיקר על התעשיות המסורתיות שבפריפריה".

היורו נחלש ב-0.38% לרמה של 3.53 שקל ליורו.

האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד עולות עד 0.035%, וכך גם הלא צמודות בטווחי זמן קצרים. האג"ח לטווח זמן בינוני-ארוך יורדות עד 0.17%.

מכה לאקירוב: נדחה המועמד מטעמו לדירקטור בכלל החזקות

כלל עסקי ביטוח

אלפרד אקירוב, יו"ר אלרוב נדל"ן ומלונאות ובעל השליטה בה, נכשל אתמול (ב') בניסיון לקדם את בחירת דודו גרנות כמועמד מטעם החברה לדירקטוריון כלל החזקות עסקי ביטוח, המחזיקה בבעלות המלאה על כלל ביטוח.

בעלי המניות של כלל החזקות - חברה ללא גרעין שליטה - הצביעו ברוב הקולות (כ-64%) בעד בחירתו של שמואל שורץ לדירקטור חיצוני בחברה, ונגד בחירתם של גרנות ושל המועמד הנוסף, אוסאמה חסן. בקרב הגופים הגדולים, התנגדו למועמדותו של שורץ גם מגדל קרנות נאמנות, שבשליטת שלמה אליהו, ופסגות.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker