המסחר בת"א ננעל בעליות; מדד הנפט והגז צלל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביבצילום: אייל טואג
עדכונים

ההיי-טק הוביל העליות בוול סטריט; תשואת אג"ח ארה"ב צנחה

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות בהובלת מניות ההיי-טק, וקטעו בכך את רצף הירידות היומי הארוך מזה שלושה שבועות, לאחר שתשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות צנחה על רקע התגברות מפתיעה של האינפלציה בארה"ב. הדולר נסוג משיא של שנה מול המטבעות המרכזיים בעולם.

תשומת לב המשקיעים היתה נתונה גם לעונת הדו"חות הרבעוניים בוול סטריט, שנפתחה היום באופן בלתי רשמי, ולפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי, שפורסם היום, ושממנו עלה כי קיימת הסכמה רחבה בין בכירי הבנק על תחילת צמצום תמריצי הקורונה בחודש הבא או בדצמבר.

מדד נאסד"ק עלה ב-0.7%; מדד דאו ג'ונס נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500 הוסיף 0.3%, לאחר שנסוג בשלושה ימי המסחר הקודמים - הרצף השלילי הארוך ביותר מזה שלושה שבועות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.03% לרמה של 1.54%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - צונח ב-0.5%, לאחר שטיפס אתמול לרמתו הגבוהה מאז ספטמבר 2020.

עונת הדו"חות הרבעוניים נפתחה היום כאמור, ואנליסטים צופים כי הרווח המצרפי של החברות שנכללות במדד S&P 500 צמח בכ-30% ברבעון השלישי של 2021, לאחר זינוק של 96% ברבעון השני של השנה, לפי נתוני רפיניטיב.

מניית ג'י.פי מורגן צ'ייס ירדה ב-2.4% במסחר בוול סטריט, על אף שהבנק הגדול ביותר בארה"ב במונחי נכסים דיווח על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, וכי עסקי הייעוץ למיזוגים רשמו את הרווח הרבעוני הגבוה ביותר בתולדותיהם.

מניית בלאקרוק עלתה ב-3.9%, לאחר שענקית ההשקעות דיווחה על גידול חד מהצפוי של 23% ברווחיה הרבעוניים. מניית דלתא איירליינס נסוגה ב-5.8%, לאחר שחברת התעופה דיווחה על רווח רבעוני ראשון מאז פרוץ מגפת הקורונה, אולם הזהירה כי התייקרות מחירי הדלק ועלויות נוספות יפגעו בתוצאותיה בשורה התחתונה ברבעון הנוכחי.

המסחר בת"א ננעל בעליות; מדד הנפט והגז צלל

יום המסחר הרביעי של השבוע בבורסה בתל אביב ננעל בעליות. מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, מדד ת"א 90 התחזק ב-0.6%, מדד ת"א 125 טיפס ב-0.5%, מדד הבנקים הוסיף 0.8%, ומדד הנדל"ן עלה ב-1.1%. מחזור המסחר במניות הסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

מדד הנפט והגז איבד 2% לאחר הודעתו של מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, שלפיה חברות הגז לא יקבלו הקלות מס נוספות לפיתוח מאגרים בעתיד.

מדד הנפט והגז

בין המניות שבלטו במסחר: שמיים שזינקה ב-14%, גבעות שניתרה ב-11.6%, אלביט מדיקל טכנולוג'יס שקפצה ב-9.4%, נופר אנרג'י שהתחזקה ב-8.8%, דוראל אנרגיה שעלתה ב-8.3%, ביוליין שטיפסה ב-8%, ובוני התיכון שהוסיפה לערכה 7.8%.

מניית חברת הפינטק והאשראי החוץ-בנקאי פיימנט (PaymenT) זינקה ב-60.3% ביומה הראשון בבורסה. החברה, שגייסה בהנפקה 21 מיליון שקל לפי שווי של 80 מיליון שקל (לפני הכסף), טיפסה היום לשווי חברה של כ-128 מיליון שקל.

מניית אלביט מדיקל טכנולוג'יס

מנגד, אייסקיור מדיקל ירדה ב-9.1%, קדימהסטם נחלשה ב-6.6%, ביומיט פוד השילה מערכה 6.3%, אפולו פאוור נפרדה מ-5.3%, אלוט נשחקה ב-5%, מילניום פוד איבדה 4.9%, ועדיקה סטייל סיכמה את המסחר בירידה של 4.6%.

מניית חברת מרכזי הקניות הפתוחים ביג התחזקה ב-0.3%. ביג דיווחה היום כי חברה בת אמריקאית שבשליטתה (80%) השלימה את מכירת מלוא אחזקותיה במרכז הקניות הפתוח Village Palomar שבקליפורניה תמורת כ-32.5 מיליון דולר.

מניית ביומיט פוד

המניות שריכזו את מחזורי המסחר הגבוהים ביותר הן לאומי שטיפסה ב-0.9% במחזור של כ-121 מיליון שקל, פועלים שעלתה ב-0.3% במחזור של כ-105 מיליון שקל, קבוצת דלק שאיבדה 3.3% במחזור של כ-76 מיליון שקל, נייס שהתחזקה ב-1.1% במחזור של כ-53 מיליון שקל, ואיי.סי.אל (כיל) שירדה ב-1.8% במחזור של כ-51 מיליון שקל.

בשוק איגרות החוב הקונצרניות, מדדי תל בונד 20, 40 ו-60 עלו ב-0.48%, 0.39% ו-0.43%, בהתאמה.

בשוק מטבע החוץ, הדולר התחזק ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.235 שקלים. היורו טיפס ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.74 שקלים.

מדד תל בונד 20

מכרז המיליארדים של אגד: גם גיל דויטש ורוני בירם רוצים מחצית מהחברה

רשימת הגופים שצפויים להתמודד במכרז לרכישת 50% מענקית התחבורה הציבורית והנדל"ן אגד מתארכת. ל-TheMarker נודע כי גם גיל דויטש ורוני בירם - מבעלי קרן התשתיות והאנרגיה קיסטון - מתכוונים להגיש בתחילת החודש הבא הצעה לרכוש מחצית ממניות אגד, שעבורן דורשת החברה כ-2 מיליארד שקל.

דויטש ובירם - המעורבים בשורה של חברות וקרנות השקעה שמנהלות נכסים במיליארדי דולרים - מעוניינים לבצע את הרכישה באמצעות חברות שבשליטתם הישירה או העקיפה: קרדן נדל"ן, הנסחרת בשווי של כ-730 מיליון שקל, וקרן קיסטון, הנסחרת בשווי של כ-580 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

תחרות על השקעות ב-150 מיליארד שקל: האם ג'נריישן תצליח להתרחב?

ג'נריישן קפיטל, קרן הריט הציבורית להשקעות בתשתיות, פעילה כחברה ציבורית קצת יותר משנתיים וחצי — וכבר מחזיקה שורה של השקעות משמעותיות בתחומי התחבורה ואיכות הסביבה ובתחומים אחרים. ההשקעות הגדילו משמעותית את שווי נכסיה ל–2.2 מיליארד שקל, נכון לסוף הרבעון השני של 2021.

ג'נריישן, בניהולם של המנכ"ל ארז בלשה והיו"ר יוסי זינגר, הונפקה במארס 2019 וגייסה כ–52 מיליון שקל לפי שווי של כ–330 מיליון שקל. הקרן הגיעה לבורסת תל אביב עם כמה אחזקות, ובהן בון תור (49%), אחת מחברות ההיסעים הגדולות בישראל, השולטת בחברת התחבורה הציבורית מטרופולין; להב הרים ירוקים (50%); ורפק אנרגיה (50%), שהשהחזיקה כ–82% בתחנות הכוח רמת גבריאל ואלון תבור. ג'נריישן גייסה כ–260 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים ומוסדיים עוד בהיותה חברה פרטית, ורובם שימשו להשקעות בשלושת הנכסים האלה. דרך אחזקותיה בלהב, החזיקה ג'נריישן כ–35% מחברת האנרגיות המתחדשות סולגרין.

לכתבה המלאה

עובדים על הסוחרים בעיניים: השיטה של בורסות הקריפטו לזיוף נתוני מסחר

עולם ההשקעות במטבעות קריפטוגרפיים מזמן אתגרים חדשים רבים למשקיעים, המנסים להבין את אפיק ההשקעות החדש ולמצוא דרכים להעריך את שוויו ההוגן. אחד האתגרים הוא הקושי בזיהוי היקפי המסחר האמיתיים ובמציאת הדרך הטובה ביותר לסחור בנכסים אלה.

המסחר בבורסות הקריפטו המרכזיות מושפע מתופעה המכונה "פייק טריידינג" (סחר כוזב) — השפעה מניפולטיבית על היקף המסחר. חברת Bitwise Asset Management העריכה לפני כמה שנים כי כ–95% מעסקות הביטקוין בבורסות הקריפטו הן "מזויפות".

החברה, המתמחה בניהול מטבעות קריפטו, כללה את ההערכה בדו"ח שפירסמה בעקבות הבקשה שהגישה לרישום קרן סל (ETF) ראשונה מסוגה המתמקדת בהשקעות קריפטו, שנועדה להנגיש את התחום למשקיעים פרטיים. היא ניסתה להצדיק בפני רשות ניירות הערך האמריקאית את הצורך בקרן, באמצעות ביסוס טענתה שבחירה בכלי השקעה שמנוהל על ידי גוף מתוחכם עדיפה למשקיעים פרטיים על פני מסחר ישיר בבורסות הקריפטו.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker