ת"א 35 עלה ב-0.5%; קמטק קפצה במחזור עצום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג
עדכונים

חששות מיסוי הכבידו על וול סטריט; אורקל נחתכה ב-7 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט נסגרו בירידות זו הפעם השישית בשבעה ימי המסחר האחרונים, על רקע גיבוש הצעת חוק בקונגרס האמריקאי להעלאת מס החברות בארה"ב מרמתו הנוכחית של 21% לרמה של 26.5%, והעלאת הדרגה הגבוהה ביותר במס על רווחי הון מ-23.8% ל-28.8%.

הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו לאחר שעלייה מתונה מהצפוי במדד המחירים לצרכן בארה"ב העניקה לבנק הפדרלי מרחב תמרון רב יותר בכל הנוגע לעיתוי וקצב צמצום התמריצים המוניטריים בכלכלה הגדולה בעולם.

מדד נאסד"ק נסגר בירידה של 0.5%; מדד דאו ג'ונס איבד 0.8%; מדד S&P 500, שקטע אתמול (ב') רצף של חמישה ימי ירידות, שב ונסוג היום ונסגר בירידה של 0.6%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נסוגה ב-0.04% לרמה של 1.29%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - יורד בפחות מ-0.1%.

מניית אורקל נפלה ב-2.8% במסחר בוול סטריט, לאחר שענקית התוכנה דיווחה אמש על הכנסות רבעוניות נמוכות מהצפוי. בעקבות צניחת המניה נחתך שווי השוק של החברה בשבעה מיליארד דולר.

מניית אפל נסוגה ב-1%, בעקבות אירוע ההשקה השנתי של ענקית מוצרי האלקטרוניקה, שבו חשפה את הדור הבא של מוצרי הדגל שלה, אייפון.

ת"א 35 עלה ב-0.5%; קמטק קפצה במחזור עצום

יום המסחר האחרון בשבוע המקוצר בבורסה בתל אביב ננעל במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, מדד ת"א 125 טיפס ב-0.3%, מדד ת"א 90 השיל מערכו 0.1%, מדד הנדל"ן נסוג ב-0.2%, מדד הבנקים התחזק ב-0.7%, ומדד הנפט והגז נחלש ב-0.4%.

מדד ת"א 35

בין המניות שבלטו במסחר: אלוט שזינקה ב-6.3% במחזור של כ-3.3 מיליון שקל; פריגו שטיפסה ב-3.9% במחזור של כ-27 מיליון שקל; קמטק שהתחזקה ב-3.7% במחזור עצום של כ-121 מיליון שקל; נובה שהתקדמה ב-3.2% במחזור של כ-24 מיליון שקל; ומניית קבוצת אשטרום שהוסיפה לשווייה 3% במחזור של כ-8.3 מיליון שקל.

מנגד, דוראל אנרגיה השילה מערכה 4.2% במחזור של כ-7.8 מיליון שקל; אפולו פאוור נשחקה ב-3.8% במחזור של כ-7.5 מיליון שקל; אמות איבדה 3.2% במחזור של כ-42 מיליון שקל; או.פי.סי אנרגיה ירדה ב-3.1% במחזור של כ-11.9 מיליון שקל; ומניית מנורה מבטחים נסוגה ב-2.9% במחזור של כ-3.2 מיליון שקל.

מניית קמטק

בשוק איגרות החוב הקונצרניות, מדדי תל בונד 20, 40 ו-60 עלו ב-0.22%, 0.18% ו-0.2%, בהתאמה.

בשוק מטבע החוץ, הדולר התחזק ב-0.02% ונסחר ברמה של 3.21 שקלים. היורו עלה ב-0.15% ונסחר סביב 3.79 שקלים.

המסחר בבורסה יתחדש ביום ראשון, לאחר חופשת יום הכיפורים.

מניית דוראל אנרגיה

ג'נריישן קפיטל מקבלת המלצת "תשואת יתר" מבנק הפועלים

בנק הפועלים החל בסיקור מניית ג'נריישן קפיטל ומעניק לה המלצת "תשואת יתר" עם מחיר יעד של 1.1 שקלים - גבוה בכ-15% ממחיר המניה כיום. האנליסט ירון פרידמן מיחידת המחקר של הבנק ציין "כי תיק ההשקעות של קרן הריט לתשתיות מורכב בעיקר מחברות פרטיות, למעט השקעה בסולגרין הציבורית, כך שאחד היתרונות המרכזיים שלה הוא מתן גישה למשקיעים, בעיקר פרטיים, לחברות פרטיות, שבמרבית המקרים לא יכלו להשקיע בהן בפלטפורמות אחרות".

ג'נריישן קפיטל, בניהולם של היו"ר יוסי זינגר והמנכ"ל ארז בלשה, היא קרן הריט הציבורית הראשונה לתשתיות, ונסחרת כיום לפי שווי של כ-1.2 מיליארד שקל. החברה הוקמה ב-2018, וב-2019 הונפקה בבורסת תל אביב. אסטרטגיית ההשקעה של החברה קובעת, בין היתר, כי 75% מהנכסים יהיו בישראל; לפחות 65% מנכסי החברה יהיו נכסים פעילים, עד 25% מהנכסים יהיו נכסים בהקמה, ועד 10% נכסים בפיתוח; לפחות 70% מהנכסים יתבססו על התקשרויות ארוכות טווח, כגון הסכמי זכיינות, עם לקוחות איכותיים כמו רשויות או חברות יציבות.

לכתבה המלאה

אזורים ליווינג רכשה מגרש בדרום תל אביב ב-128 מיליון שקל

קרן הריט אזורים ליווינג - שמתמחה בייזום, הקמה והפעלה של מתחמי דיור להשכרה ארוכת טווח - חתמה על הסכם לרכישת 1.4 דונמים במתחם החורשות בדרום תל אביב תמורת 127 מיליון שקל. הקרקע, שממוקמת בפינת הרחובות קיבוץ גלויות ולבנון, מיועדת לבניית 72 יחידות דיור (90 בהתחשב בתקנת שבס).

קרן הריט, שנהנית מהטבות מס, תשלם מס רכישה מופחת של 0.5% - כלומר 637 אלף שקל - ובמקרה שאחד מהצדדים יביא לביטול ההסכם בשל הפרה, הוא ישלם פיצוי של 12.7 מיליון שקל. הקרן תממן את רכישת הנכס ממקורותיה העצמיים או באמצעות בנקים או הנפקת איגרות חוב. הקרן מתכננת להשביח את הקרקע על ידי קבלת אישור להקלת שבס, שתאפשר לה להגדיל את מספר הדירות להשכרה שתבנה בחלקה שרכשה ל-90.

החלקה שריט אזורים ליווינג רכשה היא חלק ממתחם של 150 דונם שבו מתוכננות להיבנות 650 יחידות דיור, על פי התוכנית שהגישה עיריית תל אביב, וכן 1,400 מ"ר של שטחי מסחר, 6,700 מ"ר של שטחים ציבוריים ו-5,000 מ"ר של ספורט ופנאי. המתחם ממוקם על ציר הקו הירוק של הרכבת הקלה בסמוך לתחנה שתהיה ברחוב קיבוץ גלויות.

לכתבה המלאה

נובוקיור ורוש ישתפו פעולה בפיתוח טיפול לסרטן הלבלב

חברת נובוקיור, שפיתחה טכנולוגיה לשיבוש תהליך החלוקה בתאים סרטניים, תשתף פעולה עם ענקית הפארמה רוש בפיתוח טיפול משולב לסרטן הלבלב. הטיפול יתבסס על טכנולוגיית TTFields, שפיתחה נובוקיור, על התרופה האימונותרפית Tcentriq, שפיתחה רוש, וכן על התרופות הכימותרפיות Gemzar ו-Abraxane.

רוש ונובקיור יבצעו במשותף ניסוי קליני בשלב השני שנועד לבדוק את הבטיחות והיעילות של הטיפול המשולב כאופציה טיפולית ראשונה בסרטן הלבלב הגרורתי. הניסוי יגייס 75 חולים באיחוד האירופי ובארה"ב, והיעד העיקרי שלו יהיה ירידה של שיעור השליטה במחלה (שיעור החולים שהטיפול הביא להיעלמות הגידול שלהם), ירידה בנפח הגידול או יציבות בגידול אצל כלל המטופלים. מטרות נוספות של המחקר הן הישרדות כוללת, הישרדות ללא התקדמות של המחלה למשך 6 חודשים, הישרדות לשנה ושיעור תגובה אובייקטיבי של הגידול לטיפול.

לכתבה המלאה

דודי עזרא מכר 13% מנטו - במחיר כפול ממחיר המניה בבורסה

דודי עזרא השלים את מכירת מחצית אחזקותיו בחברת המזון נטו, וחדל להיות בעל שליטה בחברה שהקים אביו, מאיר עזרא, לפני 81 שנה. נאמנות משפחת עזרא מכרה 12.8% ממניותיה של נטו לחברת נור יסכה תמורת 153 מיליון שקל. העסקה משקפת מחיר של 324 שקל למניה, שגבוה ב-97% ממחיר הפתיחה של המניה במסחר בבורסה, ושווי חברה של 1.2 מיליארד שקל.

נאמנות עזרא מכרה 3.3% ממניותיה של נטו בסוף יוני 2021 לחברת נור יסכה. לאחר מכן מכרה עוד 6.6% ממניות החברה לנור יסכה באוגוסט ובספטמבר 2021. בעקבות העסקה האחרונה תרד אחזקתה של נאמנות עזרא ל-24.06% מהונה של נטו, ול-24.99% ממניות ההצבעה, והיא תחדל להיחשב כבעלת שליטה בחברה.

אחזקתה של נור יסכה, שבבעלותו המלאה של דוד מצסה, במניותיה של נטו, תגדל ל-22.8% מהונה של נטו ו-23.7% ממניות ההצבעה.

לכתבה המלאה

נבחרו קרנות ברירת המחדל: מור ואינפיניטי יצטרפו לאלטשולר שחם ומיטב דש

רשות שוק ההון פירסמה היום (שלישי) את תוצאות המכרז השלישי לקרנות ברירת מחדל בפנסיה.

לאלטשולר שחם ומיטב דש – שזכו גם במכרז הקודם – יצטרפו שני שחקנים חדשים - מור ואינפיניטי. ההצעות של ארבע החברות דורגו במקומות הראשונים ונבחרו כקרנות נבחרות לתקופה של כשלוש שנים. שתי הקרנות החדשות יחלו את פעילותן לא יאוחר מאפריל 2022.

קרנות אלה מכונות קרנות ברירת מחדל מכיוון שעובד שאין לו קרן פנסיה פעילה ולא בוחר אקטיבית בעת הצטרפות למקום העבודה בקרן פנסיה – עובר לאחת מהן.

לכתבה המלאה

"ההיי־טק הישראלי השתנה. חברות שואפות מראש להיות וויקס וצ'ק פוינט"

בשונה מתמונות האקזיטים של סטארט־אפים שלהן התרגלנו בשנים האחרונות, שבהן נראים יזמים צעירים בשנות ה-30 לחייהם, בדרך כלל יוצאי יחידות צבאיות כמו 8200 ו-81 – הסיפור של גלובל־אי (Global-e) מתחיל דווקא בבנק הפועלים. החברה הוקמה ב-2013 על ידי שלושה מיוצאי הבנק, שהיו אז סביב גיל 40.

"היינו בתפקידים בכירים, וההרגשה שלנו הייתה שאם לא נעשה עכשיו משהו בעצמנו, לא נעשה אף פעם", אומר אמיר שלכט, מנכ"ל ושותף בגלובל־אי, ששימש בעבר יועץ אסטרטגי למנכ"ל בנק הפועלים דאז, ציון קינן. מייסד נוסף הוא שחר תמרי, סמנכ"ל התפעול, שהיה באותה תקופה מנהל התשלומים המקוונים בחברת הגיימינג וההימורים 888. ב-2009-2001 הוא היה מנהל הפיתוח של הבנקאות הדיגיטלית בבנק הפועלים. ניר דבי, סמנכ"ל השיווק של גלובל־אי, היה מנהל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בבנק הפועלים.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker