יום אלים בבורסה; ת"א 125 איבד 2.9%, מדד הנפט והגז נפל ב-5.6%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

יום אלים בבורסת ת"א

אחרי הפסקה של יום לרגל צום ט' באב, בורסת ת"א פתחה היום את שבוע המסחר במגמה שלילית במיוחד - בדומה למגמה באירופה ובארה"ב. מדד ת"א 35 ירד ב-2.7%, ומרבית המניות הכלולות בו ירדו אף הן. ת"א 125 איבד 2.9%, ת"א נדל"ן ירד ב-3.25%, ומדד הנפט והגז נפל ב-5.6%.

הנפילות בשווקים הבינלאומיים ובתל אביב מגיעות אחרי עליות נאות שנרשמו במשך תקופה ארוכה, ובעקבות עלייה בכמות המאומתים בקורונה והחשש מהטלת הגבלות נוספות.

מחזור המסחר הסתכם ב-2.4 מיליארד שקל. קבוצת דלק צנחה ב-10.3%, דלק קידוחים ירדה 3.8% ואנרג'יאן איבדה 4.9%. מדד ת"א בנקים נפל ב-3.2%, בהובלת דיסקונט שנפלה ב-4.7%, הפועלים שאיבדה 3.8% ולאומי שנחתך ב-2.7%. מדד ת"א ביטוח ירד ב-3.25%, ומניות חברות הביטוח הדיגיטליות נפלו גם הן: ווישור צנחה ב-9% וליברה ירדה ב-6.2%. מניית מגדל איבדה 4.4% מערכה.

ת"א 125

פתאל צנחה ב-9%, אל על איבדה 6.5%, דיסקונט השקעות ירדה ב-4.7% ופרשמרקט נחלשה ב-3%.

במקביל, מניית נייס עלתה ב-3% וקדימהסטם קפצה ב-16% - לאחר שהאחרונה דיווחה כי משרד הפטנטים היפני אישר את הטכנולוגיה שפיתחה לטיפול בסוכרת.

ירידות חדות בבורסה בת"א; קבוצת דלק נופלת ב-9.3%

המסחר בבורסה בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה שלילית, בדומה למגמה בבורסות אירופה. העלייה במספר המאומתים לקורונה והחשש מהטלת מגבלות נוספות מפילים את המדדים המובילים: ת"א 35 יורד ב-2.3%, כשמרבית המניות במדד יורדות; ת"א 125 מאבד 2.6%, מדד הנדל"ן נחלש ב-2.9%.

מדד הנפט והגז נופל ב-5.5%. קבוצת דלק מאבדת 9.3%, דלק קידוחים יורדת ב-5%, אנרג'יאן נחלשת ב-4%.

מניית קבוצת דלק

מדד הבנקים מאבד 2.2% - בהובלת דיסקונט שיורד ב-3.3%, הפועלים שמאבד 2.7%, ולאומי שנחלש ב-1.6%.

קדימהסטם מזנקת ב-16%, לאחר שהחברה דיווחה כי משרד הפטנטים היפני אישר את הטכנולוגיה שפיתחה לטיפול בסוכרת; מגדל ביטוח מאבדת 4%; מנורה מבטחים יורדת ב-3%; פתאל נופלת ב-8%.

מניית קדימהסטם

קבוצת עזריאלי יורדת ב-0.5%, על רקע הודעת החברה על עסקה גדולה לרכישת חברה נורווגית בתחום חוות השרתים תמורת כ-2.8 מיליארד שקל. בזק נחלשת ב-0.7%, על רקע הודעתה כי משרד התקשורת אישר את מיזוגה עם בזק בינלאומי.

בשוק מטבע החוץ, הדולר עולה מול השקל ב-0.5% ונסחר סביב 3.3 שקלים. היורו מתחזק ב-0.2% לרמה של 3.88 שקלים.

בשוק האג"ח, איגרות החוב הצמודות למדד רושמות ירידות של עד כ-5%.

דולר ארה"ב

ג'נריישן קפיטל תשקיע חצי מיליארד שקל ברכבות בבריטניה

ג'נריישן קפיטל נכנסת למגזר הרכבות בבריטניה בהשקעה ראשונה מחוץ לישראל. קרן ההשקעות בתשתיות, בניהולם של היו"ר יוסי זינגר והמנכ"ל ארז בלשה, תרכוש יחד עם קרן דלמור הבריטית כ-30% מחברת הרכבות הבריטית פורטרברוק (Porterbrook). קרן דלמור היא קרן להשקעות בתשתיות שהוקמה ב-2009 ומנהלת נכסים בכ-5 מיליארד ליש"ט.

שתי החברות הקימו תאגיד משותף לביצוע ההשקעה, כאשר ג'נריישן מחזיקה בכ-33% ודלמור מחזיקה בכ-67%. חלקה של ג'נריישן בהזרמת ההון, אשר תתבצע במועד השלמת העסקה, צפוי להיות כ-500 מיליון שקל (111 מיליון פאונד). יתרת ההשקעה תושלם מחלקה של דלמור בהזרמת ההון למימון העסקה ומהלוואה שייקח התאגיד המשותף. התאגיד חתם עם גוף פיננסי בינלאומי מוביל על הסכם למימון באמצעות הלוואה של 150-125 מיליון ליש"ט (כ-680-566 מיליון שקל) לתקופה של 18 חודשים בריבית בטווח של 2.25%-3.25%.

לכתבה המלאה

מגמה שלילית במסחר בת"א; קבוצת דלק נופלת ב-8%

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ממשיכה להיסחר במגמה שלילית, בדומה למגמה בבורסות אירופה. העלייה במספר המאומתים לקורונה והחשש מהטלת מגבלות נוספות מפילים את המדדים המובילים: ת"א 35 יורד ב-2.1%, כשמרבית המניות במדד יורדות; ת"א 125 מאבד 2.4%, מדד הנדל"ן נחלש ב-2.6%.

מדד הנפט והגז נופל ב-5%. קבוצת דלק מאבדת 8%, דלק קידוחים יורדת ב-4.5%, אנרג'יאן נחלשת ב-4.3%, קדימהסטם מזנקת ב-17%.

מדד הנפט והגז

מדד הבנקים מאבד 2.2% - בהובלת דיסקונט שיורד ב-3.2%, הפועלים שמאבד 2.4%, ולאומי שנחלש ב-2%.

קבוצת עזריאלי יורדת ב-0.6%, על רקע הודעת החברה על עסקה גדולה לרכישת חברה נורווגית בתחום חוות השרתים תמורת כ-2.8 מיליארד שקל. בזק נחלשת בשיעור דומה, על רקע הודעתה כי משרד התקשורת אישר את מיזוגה עם בזק בינלאומי.

מניית קבוצת דלק

בשוק מטבע החוץ, הדולר עולה מול השקל ב-0.5% ונסחר סביב 3.3 שקלים. היורו מתחזק ב-0.2% לרמה של 3.88 שקלים.

בשוק האג"ח, איגרות החוב הצמודות למדד רושמות ירידות של עד כ-5%.

ישראכרט: נתחיל למכור ביטוח עד סוף השנה

ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל, מתקדמת צעד נוסף לקראת הקמת סוכנות ביטוח. היום (ב') הודיעה החברה כי קיבלה אישור מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, להתקשר עם חמש חברות ביטוח בהסכמים לשיווק ביטוחי רכב - ובכך הושלמו התנאים לכניסתו לתוקף של הרישיון שניתן לה. החברות שעמן התקשרה ישראכרט הן הפניקסאיילוןכלל ביטוח, ביטוח חקלאי ו-AIG. בחברה מעריכים כי פעילות סוכנות הביטוח, שתנוהל על ידי גלעד שמחוני, תושק במהלך המחצית השנייה של השנה.

לכתבה המלאה

סאמיט רוכשת שמונה קניונים בארה"ב ב-66 מיליון דולר

מגפת הקורונה ממשיכה להכות בעולם, אך סאמיט לא נרתעת לא מהסגרים ולא מהחששות שמעוררים קניוני רפאים בארה"ב. לאחר שמכרה חלק מפרוטפוליו הנכסים של החברה בגרמניה לקרן בינלאומית תמורת כמיליארד דולר - החברה, שהחליטה אסטרטגית להרחיב את פעילותה בארה"ב, רכשה שמונה קניונים תמורת 66 מיליון דולר.

הקניונים הנרכשים מצויים בניו יורק, קליפורניה, אריזונה, אילינוי ואוקלהומה, ובהם שטח כולל להשכרה של כ-287 אלף מ"ר הבנוי על קרקעות בשטח מצרפי של 1.2 מיליון מ"ר. שיעור התפוסה הממוצע של הנכסים הוא כ-64%, וההכנסה השנתית מהם, על בסיס החוזים הקיימים נטו בניכוי הוצאות תפעול, היא כ-18 מיליון דולר. החברה רואה את פוטנציאל ההשבחה בהם באמצעות השכרה של שטחים פנויים ומכירת זכויות בנייה בנכסים וסביבם. את הרכישה ביצעה החברה באמצעות חברת הבת המוחזקת על ידה יחד עם שותף מקומי. סאמיט מחזיקה 52% בחברה והשותף ב-48% נוספים.

לכתבה המלאה

ויקטורי מתכננת להתחרות בסופר-יודה ו-AM:PM על השוק התל אביבי

הרשת הקמעונית ויקטורי מתכננת להיכנס לשוק הצפוף של חנויות מזון וחנויות נוחות שכונתיות בעיקר בתל אביב, ברמת גן ובגבעתיים - ומכריזה על הקמת תת-רשת בשם "ויקטורי City", שתכלול עד 50 סניפים שייפתחו בגוש דן עד סוף 2023 בגדלים של עד 300 מ"ר.

"אנחנו מכוונים לשוק של 2.5 מיליארד שקל בשנה, שרמת המחירים בו לא שפויה" - אומר אייל רביד, מנכ"ל ובעל השליטה בוויקטורי. רביד מעריך שעד סוף השנה תמנה ויקטורי סיטי שש-שבע חנויות, ועד סוף 2022 ייפתחו 25 חנויות שלה. הפרישה המהירה יחסית תתאפשר הודות לוויתור על מחלקות שירות כמו קצביה ומעדניה, שנדרשות לאישורים של משרד הבריאות בתהליך ארוך יחסית.

לכתבה המלאה

עסקת ענק של עזריאלי: רכשה חברה בתחום חוות השרתים תמורת 2.8 מיליארד שקל

קבוצת עזריאלי דיווחה היום (ב') על עסקת ענק בתחום חוות השרתים (Data Centers) באירופה. עזריאלי, המנוהלת על ידי אייל חנקין, הודיעה כי חתמה על הסכם לרכישת חברת גרין מאונטיין (Green Mountain), חברה פרטית הפעילה בתחום חוות השרתים בסקנדינביה. במסגרת העסקה, עזריאלי תרכוש 100% מהון המניות של החברה תמורת כ-2.8 מיליארד שקל.

גרין מאונטיין היא חברה פרטית שהתאגדה בנורווגיה ב-2009, ועוסקת בתחום חוות השרתים באמצעות שלוש פעילויות עיקריות: תכנון ובניית חוות שרתים בעלות אבטחת מידע גבוהה; אספקת שירותי חוות שרתים מתקדמים לארגונים ולקוחות סיטונאים; וכן הפעלת חוות שרתים ברמת יעילות גבוהה תוך שימוש ב-100% אנרגיות מתחדשות. החברה מחזיקה בכמה נכסים מניבים, המושכרים לצדדים שלישיים ומשמשים אותה לפעילותה בתחום חוות השרתים.

לכתבה המלאה

מחירי הנדל"ן בארה"ב מטפסים - והחברות הישראליות מממשות נכסים

מחירי הנדל"ן בארה"ב ממשיכים לטפס - וחברות הנדל"ן הישראליות הפעילות בתחום מנצלות את ההזדמנות לממש נכסים. כך למשל, אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו שבשליטת משפחת זלקינד, הודיעה על מימוש נכס במיאמי ב-100 מיליון דולר; וביג דיווחה על מכירת שלושה מרכזי קניות פתוחים בנוואדה, אריזונה ומיזורי ב-72 מיליון דולר. מדד קייס שילר, העוקב אחרי מחירי הבתים ברחבי ארה"ב, קפץ באפריל ב-14.6% לעומת החודש המקביל ב-2020.

לכתבה המלאה

זום רכשה את המתחרה העיקרית של נייס ב-14.7 מיליארד דולר

חברת זום, שפיתחה את האפליקציה לניהול ישיבות ושיחות וידאו מרחוק, דיווחה הלילה (ב') על העסקה הגדולה בתולדותיה. זום, שהוקמה ב-2011, תרכוש את חברת Five9 תמורת 14.7 מיליארד דולר במניות.

זום, שנסחרת בשווי של 107 מיליארד דולר ומתחרה בחברות כמו מיקרוסופט שמשווקת את Teams, תנצל בכך עלייה של 438% במחיר המניה מתחילת 2020 - בעקבות הגאות בעסקיה כתוצאה ממגפת הקורונה והמעבר לעבודה מהבית - כדי לחדור לשוק מרכזי שירות הלקוחות שגודלו 24 מיליארד דולר, ולשפר את יכולתה להתחרות בחברות כמו RingCentral על שוק שיחות הווידאו באמצעות האינטרנט.

לכתבה המלאה

המסחר בת"א נפתח במגמה שלילית; מדד ת"א 35 נחלש ב-2%

שבוע המסחר הנוכחי נפתח במגמה שלילית בדומה למתרחש בבורסות באירופה, לאחר שאתמול לא התקיים מסחר בשל צום ט' באב. העלייה במספר המאומתים בקורונה וחשש מהטלת הגבלות נוספות מפילים את המדדים המובילים בבורסה.

מדד ת"א 35 יורד ב-2.2% כשריביות המניות במדד זה יורדות, ות"א 125 מאבד 2.45%. ת"א נדל"ן יורד ב-2.86%. מדד הנפט והגז קורס ב-3.66% בהובלת קבוצת דלק שנופלת ב-6.2%.

מדד ת"א 35

מדד ת"א בנקים 5 מאבד 2.5% בהובלת דיסקונט שיורד ב-3.15%, והבנקים מזרחי טפחות והבינלאומי משילים 2%. קבוצת עזריאלי יורדת ב-2.5%. החברה הודיעה באחרונה על עסקה גדולה לרכישת חברה נורווגית שעוסקת בתחום חוות שרתים תמורת 2.8 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker