וול סטריט בשיא; דאו ג'ונס מעל 35 אלף נקודות; אינטל נחתכה ב-12 מיליארד דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וול סטריט. הבורסה האמריקאית מושכת השקעותצילום: Mary Altaffer/אי־פי
עדכונים

וול סטריט בשיא; דאו ג'ונס מעל 35 אלף נקודות; אינטל נחתכה ב-12 מיליארד דולר

בורסות וול סטריט שברו שיאים לאחר שדו"חות רבעוניים חיוביים שפירסמו חברות בארה"ב האפילו בהשפעתם על חששות מפני התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה והנזקים שהוא עלולים להסב לכלכלה. הדולר מתחזק לשיא של שלושה חודשים וחצי מול המטבעות המרכזיים בעולם, ונמצא בדרכו לעלייה שבועית שנייה ברציפות.

מדד נאסד"ק טיפס ב-1% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 2.8%; מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.7% ונסגר בראשונה בתולדותיו מעל לרמה של 35 אלף נקודות, בדרכו לעלייה שבועית של 1.1%; מדד S&P 500 הוסיף 1% ונסגר בשיא, בדרכו לעלייה שבועית של 2%.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.28%, לאחר שבתחילת השבוע צללה לרמה של 1.13% - שפל של חמישה חודשים. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.1% לרמתו הגבוהה ביותר מאז ראשית אפריל.

מניית אמריקן אקספרס טיפסה ב-1.3% במסחר בוול סטריט, לאחר שחברת כרטיסי האשראי דיווחה היום על רווח והכנסות רבעוניים שעלו על תחזיות האנליסטים.

מניית קימברלי קלארק הוסיפה 0.5% למרות שיצרנית מוצרי הצריכה דיווחה היום על רווח רבעוני נמוך משמעותית מהצפוי, והנמיכה את תחזית הרווח השנתי.

מניית אינטל נפלה ב-5.3% לאחר שיצרנית השבבים האמריקאית - שהיא המעסיקה הגדולה ביותר בהיי-טק הישראלי - דיווחה אמש לאחר סגירת המסחר על רווח והכנסות רבעוניים גבוהים מהצפוי, אולם סיפקה תחזיות פושרות לרבעון הנוכחי, והמנכ"ל פט גלסינגר הזהיר כי המחסור העולמי בשבבי מחשב עלול להחריף ולהימשך עד 2023. בעקבות ירידת המנייה היום נחתך שווי השוק של אינטל ב-12 מיליארד דולר.

מניית טוויטר עלתה ב-3% לאחר שדיווחה אתמול לאחר הסגירה כי עברה לרווח ברבעון השני של השנה, וכי הכנסותיה קפצו ב-74%. מניית סנאפ, מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט, נסקה ב-23.9% אחרי שדיווחה אמש על זינוק חד מהצפוי של 116% בהכנסותיה הרבעוניות, הודות להמשך התאוששות שוק הפרסום. מניית פייסבוק קפצה ב-5.3% על רקע הדו"חות החזקים של טוויטר וסנאפ.

עונת הדו"חות של ענקיות ההיי-טק תגיע לשיאה בשבוע הבא, עם פרסום התוצאות הרבעוניות של אפל, מיקרוסופט, אמזון, פייסבוק ואלפבית - החברה האם של גוגל.

מניית דידי, חברת שירותי התחבורה הסינית שהונפקה בוול סטריט בחודש שעבר, צנחה זה היום השני ברציפות בעקבות דיווחים לפיהם ממשלת סין שוקלת להטיל על החברה קנסות כבדים או אפילו להורות על מחיקת מניותיה מהמסחר בבורסה. מניית דידי צללה היום ב-21%, בהמשך לנפילה של 11.3% ביום חמישי.

הנפט סגר שבוע חיובי ראשון מזה שלושה שבועות

מחיר הנפט, שצלל בתחילת השבוע לרמתו הנמוכה מאז מאי בצל חששות כי התפשטות וריאנטים של נגיף הקורונה ברחבי העולם תפגע בהתאוששות הביקוש לאנרגיה, טיפס היום בדרכו לעלייה שבועית ראשונה מזה שלושה שבועות.

החוזים על הנפט הגולמי מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 72.07 דולר לחבית, עלייה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי טיפס מחיר הנפט ב-0.7%, לאחר שירד בשבועיים הקודמים.

בבורסת ICE בלונדון, החוזים על הנפט הגולמי מסוג ברנט למסירה בספטמבר נסגרו במחיר של 74.1 דולר לחבית, עלייה של 0.4%.

התחזקות הדולר קטעה רצף של ארבעה שבועות של עליות במחיר הזהב

מחיר הזהב נסוג והשלים ירידה שבועית ראשונה מזה חמישה שבועות, לאחר שהתחזקות הדולר לשיא של שלושה חודשים וחצי פגעה בתיאבון המשקיעים למתכת היקרה שמחירה נקוב בדולרים.

החוזים על הזהב למסירה באוגוסט נסגרו במחיר של 1,801.8 דולר לאונקייה, ירידה של 0.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-0.7%, אחרי שטיפס ארבעה שבועות ברציפות.

מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהם היורו, הין והליש"ט - עולה ב-0.1% לרמתו הגבוהה ביותר מאז ראשית אפריל.

דו"חות ומקרו דחפו את בורסות אירופה לעלייה שבועית של יותר מ-2%

בורסות אירופה נסגרו בעליות זה היום הרביעי ברציפות בעקבות נתוני מקרו כלכליים ודו"חות רבעוניים מעודדים שפורסמו ביבשת.

בורסת לונדון נסגרה בעלייה של 0.9%; פרנקפורט טיפסה ב-1%; פריז עלתה ב-1.4%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף 1.1% - יום רביעי ברציפות של עליות - וטיפס בסיכום שבועי ב-2.3%.

היורו נחלש קלות מול הדולר לשער של 1.1767 דולר ליורו, והליש"ט נסוגה ב-0.1% מול המטבע האמריקאי לרמה של 1.3754 דולר לליש"ט.

מניית ולאו (Valeo) זינקה ב-6% לאחר שיצרנית חלקי הרכב הצרפתית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, ואישררה את תחזיתה.

מניית וודאפון טיפסה ב-2.4% בלונדון, לאחר שענקית הסלולר הבריטית דיווחה על צמיחה חדה מהצפוי בהכנסותיה הרבעוניות. החברה רשמה גידול של 3.3% בהכנסות ממנויים ברבעון השני של של השנה - מעל התחזית לעלייה של 1.4% בלבד. לדברי החברה, הצמיחה נבעה מהתרחבות פעילותה באירופה ובאפריקה.

האטה מפתיעה בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב החודש

האטה חלה בצמיחת פעילות מגזר השירותים בארה"ב החודש, ואילו צמיחת מגזר הייצור שברה שיאים, לפי נתונים ראשוניים שפירסמה היום חברת המחקר IHS מרקיט.

מדד מנהלי הרכש (PMI) של מגזר השירותים ירד ביולי לרמה של 59.8 נקודות לעומת רמה של 64.6 נקודות בחודש הקודם. המדד אמנם נסוג מאז שטיפס לשיא במאי, אולם הוא ממשיך להיות גבוה במונחים היסטוריים. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של 64.8 נקודות.

מדד מעל לרמה של 50 נקודות מצביע על צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד נמוך מרמה זו משקף התכווצות.

בה בעת, מדד מנהלי הרכש של מגזר הייצור טיפס החודש לשיא של 63.1 נקודות לעומת רמה של 62.1 נקודות בחודש הקודם. כלכלנים צפו ירידה של המדד לרמה של 62 נקודות.

המדד המשולב של מגזר היצור והשירותים ירד ביולי לרמה של 59.7 נקודות, רמתו הנמוכה מזה ארבעה חודשים, לעומת רמה של 63.7 נקודות ביוני.

המסחר באסיה נסגר בירידות; מניית דידי צנחה אמש ביותר מ-11%

המסחר באסיה נסגר בירידות, בין היתר בשל חשש להידוק המגבלות בשל עלייה בתחלואה בקורונה באזור.

בורסת הונג קונג ירדה ב-1.6%, שנחאי נסגרה בירידה של 0.7% ובורסת סינגפור יורדת ב-0.1%. בטוקיו, שבה ייערך היום טקס הפתיחה של האולימפיאדה, לא מתקיים גם היום מסחר לרגל חג לאומי.

מניית דידי, ענקית שיתוף הנסיעות הסינית שהונפקה בסוף יוני בוול סטריט, צנחה אמש ביותר מ-11% בעקבות דיווח שלפיו ממשלת סין שוקלת להעניש את החברה באמצעות קנס כבד או אפילו מחיקה שלה מהמסחר בבורסה. מנהל הסייבר של ממשלת סין טוען שדידי אספה באופן לא חוקי מידע על משתמשים.

מחיר הנפט יציב, אחרי שאתמול נרשמו עליות. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר נסחרים ללא שינוי במחיר של 71.92 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק. גם החוזים על חבית נפט מסוג ברנט נסחרים ללא שינוי  בבורסת הסחורות בלונדון, במחיר של 73.82 דולר.

ביומה הראשון בבורסה, מניות חברת משלוחי האוכל ההודית הלוהטת מזנקות ב-80%

מניות חברת משלוחי האוכל ההודית זומאטו זינקו ביותר מ-80% ביומה הראשון בבורסה הלאומית של הודו, ושווייה מוערך ביותר מ-12 מיליארד דולר. זוהי ההנפקה הראשונה הגדולה ביותר בהודו מאז מארס 2020.

החברה, שפיתחה אפליקציה להזמנת משלוחי אוכל הפועלת ב-525 ערים ברחבי הודו, הנפיקה 1.23 מיליארד מניות במחיר התחלתי של 76 רופי למניה. אלה נסחרות נכון לעכשיו ב-128 רופי.

זומאטו היא הראשונה בדור חדש של חברות טכנולוגיה שמנסות להשתלט על שוק משלוחי האוכל ההודי, ששוויו מוערך ב-4.2 מיליארד דולר.

לקראת הנפקתה היום (ו') זכתה זומאטו לפופולריות גבוהה בקרב משקיעים, שחלקם התרברבו ברשתות החברתיות כי הצליחו "לחטוף מניות" של החברה הלוהטת. לפני ההנפקה הצליחה החברה לגייס 46.3 מיליארד דולר.

ההנפקה מסמלת את סופו של מסע בן 13 שנה של מייסד החברה, דיפינדר גויאל, שהקים אותה ב-2008.

וול סטריט ננעלה בעליות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים. זאת, למרות עלייה בתביעות האבטלה הראשונות ולאחר שנשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, הרגיע את החששות מהמשך עליית האינפלציה בארה"ב. ביידן אמר שהוא מאמין כי "היא לא תישאר גבוהה לאורך זמן".

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%; מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 0.2%; נאסד"ק עלה ב-0.4%.

כ-86% מהחברות הרשומות במדד S&P 500 פירסמו עד כה דו"חות חיוביים לרבעון השני, ועלו על התחזיות. תחזית הרווח ל-12 חודשים של המדד נוסקת בקצב הכי מהיר זה עשורים.

בשוק האג"ח הממשלתיות של ארה"ב נרשמו עליות, והתשואות ירדו. התשואה על האג"ח לעשר שנים ירדה ב-0.03% ל-1.258%. מדד הדולר של ICE, שעוקב אחר ערכו של המטבע מול סל של שישה מטבעות של שותפות סחר עיקריות של ארה"ב, בהם יורו, ליש"ט וין, עלה ב-0.1%.

מניית חברת ההנעלה קרוקס זינקה ב-10%, אחרי פרסום דו"ח חיובי לרבעון השני - רווח נקי של 319 מיליון דולר, לעומת 56.6 מיליון בשנה שעברה.

מניות התעופה ירדו, לאחר שעלו בימים האחרונים על רקע תקוות להתאוששות הענף. מניית חברת התעופה יונייטד איירליינס ירדה ב-0.3%; מניית דלתא איירליינס נסוגה ב-1.3%.

הנפט עלה ב-2.3%

הנפט עלה היום, בהמשך לעליות שנרשמו בימים האחרונים על רקע ציפיות לירידה במלאים ב-2021. החוזים על הנפט מסוג טקסס מתוק למסירה בספטמבר עלו ב-2.3% וננעלו במחיר של 71.91 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

אנליסטים בברקליס צופים חזרה מהירה מהצפוי לרמות מלאי הנפט של התקופה שלפני מגפת הקורונה, מה שהוביל את הבנק להעלות את התחזית למחירי הנפט ל-2021 לממוצע של 69 דולר לחבית.

עוד בשוק הסחורות, הזהב עלה ב-0.1% ונסגר ברמה של 1,805.40 דולר לאונקיה. הכסף עלה ב-0.5% ל-25.38 דולר לאונקיה.

דידי הסינית צונחת ב-9% בגלל צעדים מתוכננים של הממשל נגדה


מניית דידי, ענקית שיתוף המוניות הסינית שהונפקה בסוף יוני בוול סטריט, צונחת ב-9%. זאת, בעקבות דיווח שלפיו ממשלת סין שוקלת להעניש אותה באמצעות קנס כבד או אפילו מחיקה שלה מהמסחר בבורסה. הנפילה מביאה את הירידה במחיר המניה עד כה החודש ל-26%.

בלומברג דיווחה היום כי הרגולטורים בסין מתכננים שורה של עונשים נגד דידי, כולל קנס כבד אפילו יותר מקנס השיא של 2.8 מיליארד דולר ששילמה לממשל הסיני עליבאבא בתחילת השנה. העונשים עלולים גם לכלול הפסקה של חלק מפעילות החברה או אילוצה להפסיק להיסחר בוול סטריט, לפי הדיווח, שציטט מקורות מקורבים לעניין.

מנהל הסייבר של ממשלת סין טוען שדידי אספה באופן לא חוקי מידע על משתמשים. בשבוע שעבר ביקרו גורמים בסוכנויות של הממשל הסיני במשרדי החברה כדי לערוך ביקורת אבטחת סייבר. החברה אולצה להפסיק לצרף משתמשים חדשים והאפליקציה שלה הוסרה מחנויות האפליקציות בסין.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker