הנהנים הגדולים מהשנה הקשה של אלטשולר שחם: מור ומיטב

בחודש יוני איבד אלטשולר שחם 5.5 מיליארד שקל מקופות הגמל שלו לטובת מתחריו, בעיקר בשל אובדן ההובלה בטבלאות התשואה בתחום הגמל ■ מי שנכנסו לוואקום שנוצר בעקבות ההעברות המסיביות של הכספים הם בית ההשקעות מור שנוידו אליו בחודש יוני 1.8 מיליארד שקל ובית ההשקעות מיטב שנהנה מניודים של 914 מיליון שקל

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: רמי זרנגר
אסא ששון
אסא ששון

בית ההשקעות אלטשולר שחם איבד בחודש יוני 5.5 מיליארד שקל מקופות הגמל שלו לטובת מתחריו, בעוד שבחברות הגמל האחרות נהנו מניודים שנעים בין חצי מיליארד שקל ל-1.8 מיליארד שקל. בכך מסתכם סך הכספים שאיבד בית ההשקעות מתחילת השנה ב-25.5 מיליארד שקל.

הסיבה העיקרית לניוד הכספים מאלטשולר שחם - שעד לפני שנה נחשב ל"כוכב" של השוק - היא אובדן ההובלה בטבלאות התשואה בתחום הגמל. התוצאות של אלטשולר שחם בשנה האחרונה לא מזהירות: קרנות ההשתלמות במסלול הכללי של אלטשולר אחרונות, עם תשואה מצטברת שלילית של 10.9% מתחילת השנה, ותשואה שלילית של 4.25% בחודש יוני בלבד - פי שניים מהמתחרים.

מי שנכנסו לוואקום שנוצר בעקבות ההעברות המסיביות של הכספים הם בית ההשקעות מור שנוידו אליו בחודש יוני 1.8 מיליארד שקל, ומתחילת השנה נוידו אליו 9.5 מיליארד שקל; ובית ההשקעות מיטב שנהנה מניודים של 914 מיליון שקל בחודש יוני ו-6.3 מיליארד שקל מתחילת השנה.

התשואות השליליות של בתי ההשקעות מגיעות בתקופה בה שוקי המניות בעולם הציגו עד כה ירידות חדות: מדד S&P 500 איבד 20.7% במחצית הראשונה של השנה. ומאז הוא מתנדנד. מדד נאסד"ק צנח ב-29% ומדד דאו ג'ונס איבד 16%. גם בבורסת תל אביב נרשמו ירידות חדות, אם כי פחות מאלה שנרשמו בארה"ב: מדד ת"א 35 איבד כ-6.3% במחצית הראשונה של 2022, ומדד ת"א 125 ירד בכ-7%. באותה עת, גם איגרות החוב ירדו בממוצע כ-5% מתחילת השנה - כך שלכל מקום שהמשקיעים הסתכלו הם גילו הפסדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?