ענקית הטכנולוגיה הצבאית Leonardo רוכשת את ראדא בעסקת מניות

Leonardo DRS, הזרוע האמריקאית של ענקית הביטחון ליאונרדו, תרכוש את ראדא ותקצה 19.5% ממניותיה של החברה הממוזגת לבעלי מניותיה של ראדא ■ העסקה מתבצעת בפרמיה של 34% על מחיר הסגירה של ראדא בסוף השבוע

יורם גביזון
יורם גביזון
מכ"מ של ראדא
מכ"מ של ראדאצילום: L-MADIS / US ARMY
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת ראדא תימכר לענקית הטכנולוגיה הצבאית Leonardo בתום נסיקה של פי שבעה בשוויה בחמש השנים האחרונות. ראדא, שמפתחת מכ"מים טקטיים להגנה מפני מל"טים, רחפנים ונשק נגד טנקים, תתמזג עם חברת Leonardo DRS - חברה פרטית המשמשת זרוע הפעילות האמריקאית של ליאונרדו, אחת החברות הביטחוניות הגדולות בעולם שנסחרת בשווי של 5.6 מיליארד דולר.

לפי תנאי המיזוג, Leonardo DRS תרכוש את הבעלות המלאה בראדא תמורת הקצאה של 19.5% ממניותיה של החברה הממוזגת לבעלי מניותיה של ראדא. החברה הממוזגת, שתיקרא Leonardo DRS, תיסחר במקביל בנאסד"ק ובבורסה בתל אביב. העסקה היא הפעם הראשונה שבה חברה ביטחונית ישראלית משמעותית נרכשת על ידי חברה זרה. הקצאת המניות בחברה הממוזגת נעשית לפי הערכת שווי ל-Leonardo DRS ומשקפת פרמיה של 34% על מחיר הסגירה של מנית ראדא ביום שישי האחרון, כלומר לפי שווי של 775 מיליון דולר ופרמיה של 20% על המחיר הממוצע של מניית ראדא ב-90 ימי המסחר האחרונים. שוויה של Leonardo DRS המשתקף מהעסקה הוא 3.2 מיליארד דולר.

ההכנסות של החברה הממוזגת הסתכמו ב-2.7 מיליארד דולר ב-2021 ורווח תפעולי תזרימי (Ebitda) מתואם של 305 מיליון דולר. החוב הפיננסי נטו של החברה הממוזגת הסתכם ב-305 מיליון דולר בסוף הרבעון הראשון של 2022, ויחס חוב פיננסי נטו לרווח התפעולי התזרימי המתואם (Adjusted Ebitda) של 0.6 ב-12 החודשים שהסתיימו במארס 2022.

מניית ראדא

ראדא, שמנוהלת על ידי דובי סלע, תחזק את יכולתה של Leonardo DRS להתמודד בסקטורים מהירי צמיחה בתקציב הביטחון האמריקאי בתחום מערכות הגנה אווירית לטווח קצר, הגנה מפני כלי טיס קטנים בלתי מאוישים, הגנה מפני טילים וארטילריה לטווח קצר ומערכות הגנה אקטיבית לרכב. זהו תחום שבו מספקת ראדא את המכ"מ ל"חץ דורבן", מערכת ההגנה האקטיבית לכלי רכב משורינים של חברת תעש מקבוצת אלביט מערכות שמסופקת לצבא האמריקאי ולצבא הולנד.

המיזוג גם יגדיל את נוכחותה של ראדא בשווקים הבינלאומיים באמצעות פרישתה הבינלאומית של ליאונרדו. כבר עתה משתפות ראדא וליאונרדו פעולה. כך למשל, חברת Selex מוכרת את המכ"מים הטקטיים של ראדא בבריטניה. Leonardo DRS הוקמה בעסקה שבה נרכשה חברת DRS Technologies האמריקאית ב-2008 על ידי חברת Finmeccanica האיטלקית תמורת 5.2 מיליארד דולר, כך שמאז ירד שוויה חדות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"