מנועי בית שמש צופה לרווח הון של 125 מיליון דולר מהחכרת קרקע עודפת

החברה שמייצרת ומשפצת מנועי סילון מתכננת להחכיר עד לסוף 2022 קרקע עודפת בשטח של 149 דונם באזור בית שמש ■ השווי המאזני של הקרקע הוא מיליון דולר ■ המניה קופצת ב-6%

יורם גביזון
יורם גביזון
רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש
רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמשצילום: מתן נעים
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית מנועי בית שמש נוסקת ב-6.1% במחזור ענק של 5.2 מיליון שקל, ומשלימה עלייה של 55% מתחילת 2022, זאת לאחר שהחברה דיווחה על מימוש נדל"ן. על פי החברה, המימוש עשוי להניב לה רווח הון של 125 מיליון דולר, 48% משווי החברה בפתיחת המסחר.

מנועי בית שמש, שבשליטת קרן פימי (35%), מתכננת להחכיר בחכירת משנה קרקע עודפת ששטחה 149 דונם באזור בית שמש. הקרקע רשומה במאזנה של בית שמש בשווי של 656 אלף דולר, והשווי ההוגן שלה על פי הערכת שמאי שנעשתה לקראת הדו"חות הכספיים של 2021 הוא 126 מיליון דולר לפני מס ותשלומים נוספים. מנועי בית שמש משכירה שטח של 107 דונם לצדדים שלישיים לתקופות של עד 10 שנים, וחוזי שכירות אלו יהיו חלק מהנכס המושכר. החברה מתכננת לנהל תהליך התמחרות ולחתום על הסכם להחכרת משנה של הקרקע עם הזוכה עד לסוף 2022.

מפעל מנועי בית שמשצילום: אמיל סלמן
מניית מנועי בית שמש

הייעוד של הקרקע שתושכר הוא תעשייתי, אולם ניתן יהיה להקים עליו מרכז לוגיסטי. החלטת מנועי בית שמש להחכיר את הקרקע, שאינה משמשת אותה לצורך ייצור ואינה חלק מתוכניות ההתרחבות העתידיות של החברה, נובעת מהעלייה החדה בשווי הנכס ב-2021 - שבמהלכה שוויו ההוגן של הנכס לפני מס עלה ב-132%.

למרות הצפי לרווח הון משמעותי בעקבות החכרת המשנה, החברה עלולה להידרש לשלם חלק משמעותי מהרווח הצפוי למדינה.

מנועי בית שמש, שהופרטה ב-1992 כשהמדינה מכרה 58% ממניותיה לחברת אורמת טכנולוגיות, חתמה על הסכם ערב ההפרטה שלפיו אם תמכור את הקרקע או תשכיר את הקרקע לשימוש שאינו תעשייתי יהיה עליה לשלם למדינה 50% מההפרש בין שווי הקרקע על פי דו"ח השמאות מסוף אוקטובר 1992 צמוד לדולר וללא ריבית - לבין שווי הקרקע במכירה או בהשכרה כשהוא מוכפל ב-58%.

מנועי בית שמש, שמנוהלת על ידי רם דרורי, עוסקת בייצור חלקים למנועים כולל ייצור יציקות מדוייקות ועיבוד של חלקי מתכת למנועי סילון וכן היא עוסקת בשיפוץ, תחזוקה, השכרת מנועים ומכלולי מנועים, מסחר במנועים, מכלולים וחלקים והנדסה, פיתוח וייצור של מנועי סילון קטנים.

מנועי בית שמש השקיעה 30 מיליון דולר ב-2020-2021 בהרחבת כושר הייצור שלה בבית שמש ובסרביה ומכיוון שפעילותה השוטפת ייצרה עודף של 18 מיליון דולר מינואר 2021 עד מארס 2022 ויתרת התחייבויותיה הפיננסיות מסתכמת ב-77 מיליון דולר, סביר להניח שהחברה תחלק לפחות חלק מהתמורה שתקבל עבור הקרקע כדיווידנד.

החברה הרוויחה 1.3 מיליון דולר במחזור של 41 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2022 בהשוואה להפסד של מיליון דולר במחזור של 29 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020 והפסד של 2.3 מיליון דולר במחזור של 132 מיליון דולר ב-2021 כולה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?