פייוניר קפצה במסחר המאוחר - לאחר שהכתה את צפי האנליסטים ושיפרה תחזיות

לעומת תחזית להכנסות של 530–540 מיליון דולר השנה, המספרים עודכנו מעלה ל-550–560 מיליון, עם רווחיות מעט גבוהה יותר והפסד EBITDA מתואם פחות עמוק ■ ההסבר: אופטימיות לגבי שימור חלק מהפעילות באוקראינה, רוסיה ובלארוס, חרף המלחמה

איתי פת-יה
הנפקת פיוניר בוול סטריט, ביוני
צילום: Nasdaq, Inc
איתי פת-יה

חברת התשלומים הישראלית פייוניר שנסחרת בוול סטריט קפצה אמש (חמישי) במסחר המאוחר שלאחר הנעילה עם פרסום דו"חות הרבעון הראשון של 2022. החברה הכתה את צפי האנליסטים ולצדן עדכנה מעלה את התחזית השנתית.

פייוניר דיווחה על הכנסות של 137 מיליון דולר, צמיחה של 36% על פני 100.6 מיליון דולר ברבעון המקביל, ורווח נקי למניה בסך של 6 סנט (20 מיליון דולר בסך הכל) - מול הפסד בן 16 סנט למניה שנה קודם לכן (3.5 מיליון דולר בסך הכל). צפי השוק היה להפסד של 5 סנט ברבעון על הכנסות של 121.19 מיליון דולר. בנטרול העלויות שבהן היא נושאת סביב העסקאות המועברות דרכה, נרשמו הכנסות של 111.4 מיליון דולר - גידול של 38% מ-80.5 מיליון דולר בזמנו.

משרדי פיוניר בישראל. החברה עוסקת בהעברת תשלומים על עסקאות בזירות אינטרנטיותצילום: טליה נגר

עוד דווח כי ה-EBITDA המתואם עלה מ-7.8 מיליון דולר ל-10.4 מיליון דולר בין התקופות. היקף העסקות שבהן טיפלה פייוניר צמח ב-10% ל-14.6 מיליארד דולר בתקופה הדו"ח, לעומת 13.3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021. הנתח שלקחה אליה פייוניר עלה ל-0.94% מ-0.75% ברבעון המקביל.

חרף המלחמה באוקראינה, שגרמה לחברה לספק תחזית סולידית יותר לפני שלושה חודשים, עתה בפייוניר מביעים קצת יותר אופטימיות ועל כן העלו את התחזית השנתית. בעבר ציפו להכניס 530-540 מיליון דולר ב-2022, שהעלויות בגין העסקאות יהיו 22% מההכנסות, ושה-EBITDA המתואם יהיה שלילי ברמה של 25-35 מיליון דולר. עתה הצפי הוא להכנסות של 550-560 מיליון דולר, שיעור עלויות עבור העסקאות של 21.5% מההכנסות, ו-EBITDA מתואם שלילי פחות עמוק, בסך של 10-20 מיליון דולר.

בהודעת החברה הוסבר כי קודם לכן לא ציפו להמשיך לרשום הכנסות באוקראינה, רוסיה ובלארוס, ואילו עתה מאמינים כי יצליחו לשמר כמחצית מההכנסות שהיו רושמים אלמלא המלחמה.

מתחילת השנה איבדה פייוניר 53% ואילו נאסד"ק ירד ב-27%. החברה מוזגה לשלד ספאק בסוף יוני 2021 לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר ועתה נסחרת לפי 1.23 מיליארד דולר. החברה עוסקת בהעברת תשלומים על עסקאות בזירות אינטרנטיות דוגמת פייבר, איביי, איירבינבי ועוד, למוכרים הפעילים בהן, בהתאם למטבע המקומי במדינת מוצאם, ומקבלת אליה את עמלות ההמרה - שכן לרוב עסקאות אלה, מול לקוחות ממדינות אחרות, נעשות בדולרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר