המסחר בבורסה ננעל במגמה שלילית; ג'יי.פי גלובל זינקה ב-64.5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בורסה תל אביב
צילום: עופר וקנין
עדכונים
מיכאל רוכוורגר

המסחר בבורסה ננעל במגמה שלילית; ג'יי.פי גלובל זינקה ב-64.5%

המסחר בבורסה ננעל במגמה שלילית, בעקבות החששות בעולם מווריאנט האומיקרון. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 ירדו ב-0.8. מדד נפט וגז נחלש ב-2%, בהובלת קבוצת דלק שאיבדה 5%. מדד ת"א בנקים 5 נפל ב-1%, בהובלת לאומי שנחלשה ב-1.74%.

מניית בזק ירדה ב-0.4%, לאחר שפירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי. החברה רשמה ירידה קלה בהכנסות, בעקבות ירידה בהכנסות בזק בינלאומי, ושיפור ברווח. הרווח של בזק ברבעון השלישי הסתכם ב-284 מיליון שקל, לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מניית הפניקס התחזקה ב-1.2%. הפניקס פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה. החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2021 עם רווח כולל של 1.6 מיליארד שקל, הרווח הגבוה בענף הביטוח. התשואה להון היא 25.1%. החברה מציינת כי בעקבות מכירת השליטה בחברת עד 120 היא רשמה ברבעון השלישי רווח של 90 מיליון שקל. לאור התוצאות החברה תחלק דיווידנד של 200 מיליון שקל.

דיפלומט אחזקות נחלשה ב-2.2%, לאחר שהציגה ברבעון השלישי ירידה של כ-7% בהכנסות ל-678 מיליון שקל - וירידה של 15.2% ברווח הנקי ל-22 מיליון שקל.

פתאל החזקות קפצה ב-4.2%, לאחר שהחברה פירסמה תוצאות משופרות - שהראו כי החברה התאוששה מהסגרים שהוטולו בעקבות מגפת הקורונה.

מניית חברת ג'יי.פי גלובל זינקה ב-64.4% במחזור חריג, לאחר שחברת אלון רבוע כחול, שמחזיקה ב-46% ממניות החברה, דיווחה כי היא מתכננת להגדיל את אחזקותיה באמצעות פרסום הצעת רכש למניות הציבור - שמחזיק בכ-2% ממניות החברה.

שלי אפלברג

באטמ: בדיקת הקורונה שפיתחנו מאתרת את הווריאנט אומיקרון; המניה עולה

מניית באטמ עולה ב-3%, לאחר שהחברה הודיעה כי בדיקת הקורונה שאותה פיתחה, שמבוצעת באמצעות רוק, נמצאה יעילה לזיהוי הווריאנט אומיקרון. באטמ ציינה בהודעתה למשקיעים כי אומיקרון מורכב ממוטציות שמקשות על הזיהוי שלו בחלק מהבדיקות של המתחרות. המשמעות היא שהתוצאות של בדיקות אחרות עשויות להיות לא נכונות.

מההודעה של החברה עולה כי היעילות של בדיקות RT-PCR 4 gens kit, בעלות יכולת זיהוי של ארבעה גנים, ובדיקות 3 gens kit RT-PCR של החברה, בעלות יכולת זיהוי של שלושה גנים, אושרה גם על ידי מומחים מדעיים חיצוניים.

לכתבה המלאה

ירידות בבורסת תל אביב: קבוצת דלק נחלשת ב-5%

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל בירידות, על רקע החששות מווריאנט אומיקרון. מדד ת"א 35 יורד ב-0.7%, מדד ת"א 90 יורד ב-0.8% ומדד ת"א 125 יורד ב-0.7%. מדד ת"א בנקים יורד ב-0.6%, מדד ת"א ביומד משיל מערכו 1.6%, ומדד ת"א נפט וגז יורד ב-2.5%.

השקל נחלש מעט מול המטבעות המובילים: הדולר עולה ב-0.2% ל-3.16 שקלים לדולר; היורו עולה ב-0.8% ל-3.59 שקלים ליורו; והליש"ט עולה ב-0.2% ל-4.22 שקלים לליש"ט.

מניית קבוצת דלק יורדת ב-5%, על רקע ירידת מחיר הנפט הגולמי; מניות הבנקים לאומי ודיסקונט יורדות ב-1.1% ו-1.3%, בהתאמה; מניית בנק הפועלים עולה ב-0.2% ומניית נייס עולה ב-1.4%.

מניית ג'י.פי. גלובל מזנקת ב-67%, במחזור של 1.5 מיליון שקל, לאחר שאלון רבוע כחול הודיע כי בכוונתה להגדיל את אחזקותיה בחברה באמצעות הצעת רכש.

מניית ג'י פי גלובל

בין המניות הבולטות במדד ת"א 35: מניית הפניקס עולה ב-1.4%, לאחר שדיווחה על רווח של 1.6 מיליארד שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2021. אשטרום ואלקטרה עולות בעד 0.6%. מנגד, החברה לישראל, מבנה ושיכון ובינוי יורדות בעד 2%.

בין המניות הבולטות במדד ת"א 90: דלתא מותגים עולה ב-3.7%, ומניות באטמ ואלקטריאון שעולות בעד 1.8%. מנגד, נאייקס, קומפיוגן ונפטא יורדות בעד 5.5%.

מדדי האג"ח הממשלתיות נסחרים בעליות, והתשואה עליהן יורדת: מדד אג"ח ממשלתי קבוע ל-10 שנים פלוס עולה ב-0.4%; מדד אג"ח ממשלתי צמוד עולה ב-0.05% ומדד אג"ח ממשלתי שקלי עולה ב-0.1%.

שלי אפלברג

סיבים במיליון משקי בית: בזק סוגרת רבעון עם רווח נקי של 284 מיליון שקל

מניית בזק

בשעה שיו"ר בזק לשעבר שלמה רודב חטף את אבי גבאי מנכ"ל סלקום בדרכו להשתלט על פרטנר, המתחרה המבוססת קבוצת בזק פרסמה היום (ג') את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי, שאותו סיכמה את הרבעון ברווח נקי של 284 מיליון שקל, לעומת רווח מזערי של 26 מיליון שקל ברבעון המקביל.

העלייה החדה של 258 מיליון שקל ברווח הנקי נגרמה בפועל בשל הפסד בסך 282 מיליון שקל בגין ירידת ערך בשיעורי מגזר האינטרנט, שרשמה קבוצת התקשורת ברבעון המקביל ב-2020, ובשל רווח הון ממכירת נכסי מקרקעין. בנטרול זאת, הרווח הנקי המתואם של הקבוצה עלה רק ב-1.7%, ל-295 מיליון שקל. הרווח לפני ריבית, מיסים, פחת והפחתות (EBITDA) המתואם טיפס קלות ברבעון השלישי ב-2.6% ל-938 מיליון שקל, והחברה נהנתה מתזרים מזומנים חופשי של 377 מיליון שקל – כ-32% יותר מברבעון המקביל אשתקד.

לכתבה המלאה

המסחר נפתח בירידות; דלק צוללת ב-3%

מדד ת"א 35

היום השלישי של שבוע המסחר נפתח במגמה שלילית בעקבות החששות בעולם לנוכח השפעות שליליות של וריאנט האומיקרון של נגיף הקורונה. ת"א 35 יורד ב-0.63%, ת"א 125 מאבד 0.66%, ת"א נפט וגז יורד ב-2% בהובלת קבוצת דלק שמאבדת כ-3%, מדד ת"א נדל"ן מאבד 0.7%, ומדד הבנקים יורד קלות ב-0.1%.

מניית בזק יורדת ב-0.4%. החברה פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי שבהן הציגה ירידה קלה בהכנסות בעקבות ירידה בהכנסות בזק בינלאומי ושיפור ברווח, לאחר שברבעון המקביל ב-2020 נרשם הפסד בגין ירידת ערך נכסים ב-282 מיליון שקל. הרווח של בזק ברבעון השלישי הסתכם ב-284 מיליון שקל לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מניית פתאל

מניית הפניקס יורדת קלות ב-0.1%. הפניקס פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה שבו הציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2021 רווח כולל של 1.6 מיליארד שקל, הרווח הגבוה בענף הביטוח. התשואה להון היא 25.1%. החברה מציינת כי בעקבות מכירת השליטה בחברת עד 120 היא רשמה ברבעון השלישי רווח של 90 מיליון שקל. לאור התוצאות החברה תחלק דיווידנד של 200 מיליון שקל.

דיפלומט אחזקות יורדת ב-0.75%. זאת לאחר שהציגה ברבעון השלישי של השנה ירידה של כ-7% בהכנסות ל-678 מיליון שקל, וירידה של 15.2% ברווח הנקי ל-22 מיליון שקל.

פתאל החזקות יורדת ב-0.7%. זאת לאחר שהחברה פירסמה תוצאות משופרות שהראו התאוששות מהסגרים של משבר הקורונה. אולם אלה תוצאות העבר, כשסימן שאלה גדול מרחף מעל החברה בעקבות התפרצות הווריאנט אומיקרון.

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker
נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים