הפניקס רוכשת 4% מריטיילורס — מלאומי פרטנרס ודובי שניידמן

הפניקס תשלם עבור חבילת המניות 165 מיליון שקל — ותיהפך לבעלת עניין בריטיילורס עם אחזקה של 8% ממניותיה ■ לאומי פרטנרס תחדל מלהיות בעלת עניין בחברה, ותרד לאחזקה של 3.8% מריטיילורס

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
סניף פוט לוקר בקניון עזריאלי בתל אביב
סניף פוט לוקר בקניון עזריאלי בתל אביבצילום: תומר אפלבאום
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס, המנוהלת בידי אייל בן סימון, נהפכת לבעלת עניין (אחזקה של 5% לפחות) בחברת ריטיילורס. ריטיילורס מחזיקה בזיכיון להפעלת חנויות נייקי ופוט לוקר בישראל, אירופה וקנדה — ונמצאת בשליטת קבוצת פוקס (55.7%) שבשליטת הראל ויזל ומשפחת פוקס.

הפניקס, שהחזיקה לפני הרכישה ב–3.8% מריטיילורס, רכשה באמצעות עמיתים ונוסטרו (השקעות עצמיות) 4% מריטיילורס במחיר של 85 שקל למניה ובתמורה כוללת של 165 מיליון שקל. המניות הללו נרכשו מלאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי, שמכרה 3% מריטיילורס תמורת 120 מיליון שקל וברווח של כמה עשרות מיליוני שקלים.

דובי שניידמן. לאומי פרטנרס תחדל מלהיות בעלת עניין בריטיילורסצילום: נמרוד גליקמן

הפניקס גם רכשה 1% מריטיילורס ממנכ"ל החברה, דובי שניידמן, תמורת 45 מיליון שקל. את עסקת המכירה ליוותה ווליו בייס חיתום, שהובילה יחד עם בנק ההשקעות השווייצי UBS ועם לאומי פרטנרס חתמים את ההנפקה הראשונית של מניות ריטיילורס בבורסה לפני כחצי שנה.

המחיר שלפיו נמכרו המניות ללאומי פרטנרס ולשניידמן סוכם עוד שלשום, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים של ריטיילורס לרבעון שלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה.

מניית ריטיילורס
מניית הפניקס

ביומיים האחרונים עלתה מניית ריטיילורס בחדות, והיא נסחרת במחיר של 100 שקל — המגלם לחברה שווי שוק של 4.84 מיליארד שקל. אתמול עלתה המניה ב–7.2%. מדובר בקפיצה של 90% במניה מאז שריטיילורס השלימה במאי השנה הנפקה ראשונית של מניותיה שבוצעה לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל לפני הכסף. במסגרת ההנפקה גויסו 477 מיליון שקל לחברה, וכן בוצעה הצעת מכר של לאומי פרטנרס של 95 מיליון שקל.

בעקבות העסקה, אחזקות הפניקס בריטיילורס יגיעו ל–8%. לאומי פרטנרס, המנוהלת בידי אבי אורטל, תחדל מלהיות בעלת עניין בחברה, ותרד לאחזקה של 3.8% מריטיילורס. בעקבות כך, אחזקות הציבור בריטיילורס יגדלו לקצת יותר מ–30% — מה שיאפשר לחברה להגדיל את משקלה במדדים המובילים בבורסה.

הראל ויזלצילום: דימה טליאנסקי

ריטיילורס סיימה את הרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 341.6 מיליון שקל — עלייה של 61% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי שלה ברבעון השלישי הסתכם ב–32 מיליון שקל — עלייה של 49% לעומת הרבעון המקביל. עיקר העלייה בהכנסות של ריטיילורס נבעה מפתיחת שטחי מסחר באירופה עבור המותגים נייקי ופוטלוקר ובישראל ברשת דרים ספורט.

הרווח התפעולי של ריטיילורס ברבעון גדל ב–54% ל–49 מיליון שקל. ואולם, שיעור הרווח התפעולי מההכנסות קטן ל–14.4%, לעומת 15% ברבעון המקביל ב–2020. זאת בשל ירידה של 22% ברווח התפעולי של פוטלוקר, לנוכח העלייה בהוצאות על פתיחת חנויות באירופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"