אורמת תספק מוצרים ב-10 מיליון דולר לתחנת כוח גיאותרמית בניקרגואה

חברת האנרגיה המתחדשת חתמה גם על חוזה ל-10 שנים לאספקת שירות אגירת אנרגיה עם חברת החשמל PG&E מקליפורניה

יורם גביזון
יורם גביזון
תחנת כח שבנתה אורמת
צילום: חברת אורמת
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות ממשיכה להגדיל את צבר ההזמנות שלה, לביצוע פרויקטים ואספקת ציוד לתחנות גיאותרמיות. אורמת טכנולוגיות, בניהולו של דורון בלשר, זכתה בחוזה לאספקת מוצרים עבור החברה הקנדית Polaris. זו עוסקת בייזום, הקמה, פיתוח ורכישה של פרויקטים של אנרגיה מתחדשת באמריקה הלטינית.

אורמת טכנולוגיות תספק ממירי חום לפרויקט San Jacinto שהחברה הקנדית מקימה באתר Telica בניקרגואה, בעלות של 25 מיליון דולר. ההיקף הכספי של ההזמנה לא נמסר, אולם על פי הערכות מדובר ב-10 מיליון דולר.

אורמת צופה שהתכנון, הייצור והמסירה של ממירי החום שתספק לחברה הקנדית יושלמו בתוך 11 חודשים. החוזה עם פולריס הקנדית יגדיל את צבר ההזמנות של החברה במגזר המוצרים - כלומר ייצור טורבינות ואספקת שירותי תכנון, רכש והקמה עבור חברות גיאותרמיות אחרות - שהסתכם ב-59 מיליון דולר בתחילת אוגוסט 2021.

דורון בלשר, מנכ"ל אורמתצילום: ניר סלקמן

אורמת חתמה במקביל על חוזה לעשור שנים עם חברת החשמל הקליפורנית Pacific Gas & Electric. החוזה בין אורמת לבין PG&E מבטיח לאורמת תשלום חודשי קבוע עבור העמדת כושר אגירה זמין לטובת חברת החשמל, ואינו מונע ממנה לפעול ברשת החשמל.

אורמת תקבל גם תשלום נפרד אם תתבקש על ידי PG&E לספק חשמל לרשת ממתקן האגירה. גובהו של התשלום בחוזים מסוג זה (Resource Adequacy) משתנה ותלוי בעיקר במיקומה של תחנת המשנה של רשת החשמל אליה מחובר מתקן האגירה, ובעומס שאתו מתמודדת תחנת המשנה.

אורמת תספק ל-PG&E שירותי אגירה במתקן Pomona 2 שמוקם בסמיכות למתקן Pomona 1 שהספקו 20 MW/80MWh. הוא ונרכש על ידי אורמת ביולי 2020 תמורת 43 מיליון דולר. אורמת תספק לחברה מקליפורניה כושר אגירה של 10 מגה וואט לשעתיים, שהוא 50% מהקיבולת של מתקן האגירה Pomona 2 וצפוי להיכנס להפעלה מסחרית באוקטובר 2022.

צילום: ללא קרדיט

בלשר ציין שהחוזה הנוכחי עם PG&E נחתם בעקבות הוראות רשות החשמל בקליפורניה (CPUC) לשלוש חברות החשמל הגדולות בקליפורניה לרכוש כושר אגירה של 1000 מגה וואט לפחות עד לקיץ 2022. זאת כלקח מהפסקות החשמל הנרחבות שקליפורניה חוותה באוגוסט 2020. מתקן האגירה Pomona 2 שהספקו 20 MW/40 MWh יצטרף למתקני האגירה של אורמת שהספקם המצרפי הוא 83 MW/176 MWh, ומהווה חלק מהתכנית של אורמת להקים מתקני אגירה נוספים של 200-300 מגה וואט עד לסוף 2023.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"