יניב חברון מעוניין להשתלט על פלאזה סנטרס

ג'י.סי. חברון קפיטל הגישה הצעה לפלאזה סנטרס להשתלטות על החברה ■ פירעון החוב לבעלי האג"ח, שמסתכם בכ-300 מיליון שקל, יובטח על ידי שעבוד הנכסים הקיימים של החברה ■ חברון מעוניין למזג לחברה פעילות בשווי של 100 מיליון שקל - אך סוג הפעילות לא פורט בהודעה

יוסף חרש
יוסף חרש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב חברון
יניב חברון, מג'י.סי חברון קפיטל. שלוש ההצעות די דומות, ומציעות רכישה של 75% ממניות החברה תמורת השקעה של 2–4 מיליון שקלצילום: ניקול דה קסטרו
יוסף חרש
יוסף חרש

יניב חברון הגיש הצעה להשתלטות על פלאזה סנטרס, כך דיווחה אמש פלאזה סנטרס. לפי ההצעה שהגישה ג'י.סי חברון קפיטל, הנכסים הקיימים של פלאזה סנטרס יועברו לידי נאמן או ישועבדו לטובת מחזיקי האג"ח, במטרה לייצר מנגנון שבו מחזיקי האג"ח ייהנו מכל תזרים צפוי מהנכסים הקיימים. פלאזה סנטרס חייבת לבעלי אג"ח סדרה א' וסדרה ב' כ-300 מיליון שקל.

הנכסים הקיימים של החברה הם קרקע בבנגלור, הודו; 20.7% מההכנסות מתביעה בסך 60 מיליון שקל שהגישו פלאזה סנטרס ואלביט הדמיה, שהיתה החברה האם של פלאזה סנטרס, נגד בעלי תפקידים בחברה וצדדים שלישיים; חוב לחברה בת בצ'כיה ויתרות מזומנים בסך 5 מיליון יורו. בנוסף, פלאזה סנטרס מנהלת מגעים למכירת קאסה רדיו - קרקע בבוקרשט, רומניה, שעליה אמורים להיבנות יחידות מגורים ושטחי מסחר, לאפי נכנסים. חברון הציע כי החברה תשעבד את הנכס לבעלי האג"ח או תבחן חלופות אחרות.

במסגרת ההצעה יוקצו לחברון 74.9% ממניות פלאזה סנטרס. היתרה, 25.1% ממניות החברה, יחולקו בין בעלי המניות למחזיקי האג"ח - 12.5% לבעלי המניות ו-12.6% למחזיקי האג"ח. בנוסף חברון יעניק לבעלי המניות ולמחזיקי האג"ח אופציה לרכישת מניותיהן תמורת 8 מיליון שקל, לאחר 12 חודשים מאישור ההסדר. התמורה משקפת לפלאזה סנטרס שווי של 32 מיליון שקל, לעומת 5 מיליון שקל כיום.

בוקרשט, רומניה צילום: Augustin Lazaroiu / Shutterstoc

על פי ההצעה, חברון מעוניין לייצוק לפלאזה סנטרס פעילות בשווי מזערי של 100 מיליון שקל. בהודעת פלאזה סנטרס לא מצוין מה אופי או סוג הפעילות. דירקטוריון פלאזה סנטרס יבחן את ההצעה ויציג אותה בפני מחזיקי האג"ח באסיפה ב-13 ביולי. אישור ההצעה לאישור גורמים שונים, ביניהם בית המשפט.

שלדים בורסאיים ומיזוג עם חברת קורקינטים

חברון, לשעבר הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, משמש מנכ"ל שני שלדים בורסאיים – נקסט ג'ן וגו.די.אם. חברון הוא בעל מניות בשתי החברות, ובשנה האחרונה מנסה למזג לתוכן פעילות. נקסט ג'ן, שנסחרת לפי שווי של 169 מיליון שקל, מקדמת מיזוג עם חברת סנט טק מדיקל שמפתחת בדיקת ינשוף לזיהוי קורונה. לפני כשבועיים הודיעה נקסט ג'ן כי סנט טק מדיקל תעביר לה את הדו"חות הכספיים כדי להשלים את עסקת המיזוג.

בספטמבר 2020 התפטר הדירקטור סטיבן אריק ברמייסטר מנקסט ג'ן, והאשים את חברון במסירת מידע מטעה למשקיעים בדיווחים הפורמליים של החברה. סנט טק טענה בין היתר כי היא יכולה לבצע הנפקה בנאסד"ק לפי שווי של 220 מיליון דולר. חברון דחה את הטענות והאשים את ברמייסטר כי פעל בניגוד לאינטרסים של החברה, ודרש ממנו פיצויים בסך מיליון שקל על הוצאת לשון הרע.

גו.די.אם, שנסחרת לפי שווי של 74 מיליון שקל, מקדמת מיזוג עם חברת מיה דיינמיקס. מיה דיינמיקס מפתחת רכבים זעירים, קורקינטים, אופנועים ורכבים דו-מושביים בעלי ארבעה גלגלים.

חברון, שמחזיק בכ-23% ממניות מיה דיינמיקס, ניסה לפני כמה חודשים לקדם מיזוג עם אג'ילה (שמה הקודם של מיה דיינמיקס) וגם הנפקת שותפות מו"פ שתשקיע החברה. כעת הוא מקדם רק מיזוג עם גו.די.אם. בין היתר, גו.די.אם דיווחה כי בעלי מניות מיה דיינמיקס יעניקו לה אופציה לרכישת המניות לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר. גו.די.אם ציינה בדיווח כי המחיר לא משקף שווי למניה, וכי מיה דיינמיקס עדיין לא סיפקה דו"חות כספיים או הערכת שווי עליה ניתן לבסס את שוויה של האופציה.

פלאזה סנטרס היתה זרוע ההשקעות בנדל"ן של אלביט הדמיה, שהייתה בשליטתו של מוטי זיסר. אלביט הדמיה קרסה ב-2014 לאחר, שזיסר צבר חובות של כ-850 מיליון שקל, ונכנסה להסדר חוב מול הנושים. זיסר מת ב-2016.

פלאזה סנטרס עוסקת בהקמת נדל"ן מסחרי בעיקר במזרח אירופה. בשיאה החברה החזיקה נכסים בארה"ב, אירופה והודו. לפני כשנה הגישו פלאזה סנטרס ואלביט הדמיה תביעה בסך 60 מיליון שקל נגד דוד זיסר, בנו של מוטי זיסר, ובעלי תפקידם אחרים בשתי החברות, בטענה כי מוטי זיסר השתמש בחברות כדי להבריח כספים למשפחתו לפני קריסתן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי